Закупуване на имот, давност

  • 2 790
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 882
Ела в Панчарево и ми обясни как е, след като изгоря архива преди вписването и вървят дела с години.
Може ли по-спокойно?
Кой архив изгоря? На МДТ, Служба по вписванията, или?

# 16
  • София
  • Мнения: 35 059
Напрегната ли изглеждам Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 2 882
Напрегната ли изглеждам Rolling Eyes
Определено. Не е нужно да се ходи на място някъде, за да се изясни нещо.

# 18
  • София
  • Мнения: 35 059
Казах как е, ти каза, че не е вярно.
Вярно е и обясних защо.
Архивът на поземлемата комисия изгоря 2016- та и оттам насетне е мазаляк.

Авторката имот в район Панчарево няма как да вземе, освен, ако не си купи.

# 19
  • Мнения: 2 882
Е, не стана ясно, че архивът е на Земеделие и гори. Но тогава става въпрос за земеделска земя, а не в регулация, т. е. дори да купи, ще се наложи смяна на предназначение. Иначе не може да строи.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 603
Пише, че е частна собственост, а после в справка за собственици, че няма данни.
Общинската собственост бива публична и частна.
За Панчарево забрави, опитай някъде на 100 км извън София.
Много разумен съвет.

Пък и самонастаняването, констативките, придобиването по давност и подобни, мисля, че останаха някъде назад в годините. Сигурна съм, че още ги има, но надявам се са единични случаи.

# 21
  • Мнения: 2 882
Пише, че е частна собственост, а после в справка за собственици, че няма данни.
Общинската собственост бива публична и частна.
За Панчарево забрави, опитай някъде на 100 км извън София.
Много разумен съвет.

Пък и самонастаняването, констативките, придобиването по давност и подобни, мисля, че останаха някъде назад в годините. Сигурна съм, че още ги има, но надявам се са единични случаи.
Земята е частна общинска собственост. Придобивната давност не се прилага за общ. собственост. Както бях писала напред, много е вероятно да става въпрос за земи по §4 от ЗСПЗЗ. Авторът да даде повече инфо.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 603
Djaky, исках само да подсетя авторката, за съществуването на частна и публична общинска собственост, което може би обяснява липсата на собственици в справката, която е направила /струва ми се, че е точно така/. т.е. дори и да пише частна, може да е частна общинска, а не просто да са пропуснати и неясни собствениците, физически лица.  И да, не е невъзможно, да е незакупена навреме земя за ползване, макар и твърде невероятно точно там.

# 23
  • Мнения: 18 879
Не, излизат в регистъра със собственик "Община... някоя си", ако са актувани и вписани актовете. Ако не са, мисля, че пишеше "Земи по някой си член, параграф и пр. от ЗСПЗЗ". Ако пише само частна собственост, не е общинско.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 299
Ела в Панчарево и ми обясни как е, след като изгоря архива преди вписването и вървят дела с години.
Не знам дали е по параграф 4 земята, знам от съседи, че едно време ги давали за ползване, след това е можело да се закупят, но не всички ги закупили. Това е земеделска земя с колбка, няма ток, вода, никоя земя наоколо няма ток и вода. Само колиби с някакви засадени дръвчета.
Ние искаме да го купим, но никой няма координати от съседите. Търсих е и в кадастъра пише, че няма данни.
Ако е такава земя от 89, какво означава?

Последна редакция: сб, 08 май 2021, 23:44 от kroki_kk

# 25
  • Мнения: 2 882
Ела в Панчарево и ми обясни как е, след като изгоря архива преди вписването и вървят дела с години.
Какъв е този изгорял архив, кога, за какво точно е бил...
Архивът на Земеделие и гори, написала го е по-горе потребителката. Но това касае земеделските земи, не тези в регулация.

# 26
  • София
  • Мнения: 35 059
Да, авторката пита за земеделска земя извън регулация.

# 27
  • Мнения: 2 882
kroki_kk, поясни какво имаш предвид, че "преди са ги раздавали" и какво ти е казал приятелят, който има съседен имот?

# 28
  • София
  • Мнения: 1 299
kroki_kk, поясни какво имаш предвид, че "преди са ги раздавали" и какво ти е казал приятелят, който има съседен имот?
Едно време давали земите на партийни членове, висшестоящи, на хора от тогавашното село. Да ги засяват с дървета, да ги облагородяват. След време държавата им дала възможност да си закупят тези места. Но не всички си закупили земеделската земя. Мият приятел си купи земя от човек, който тогава си я закупил, но наоколо има и друго земи, пустеещи и никой им няка координатите за връзка. Извирихменяколко собственици закупили земи тогава, но сега не искат да ги продават, нищо, че не ги ползват. Но някои собственици са неоткриваеми. Та ние търсим някои, които иска да продаде Щ. Но излизат много земи, за които в кадастъра няма данни.
Не знам дали е по параграф 4 земята, знам от съседи, че едно време ги давали за ползване, след това е можело да се закупят, но не всички ги закупили. Това е земеделска земя с колбка, няма ток, вода, никоя земя наоколо няма ток и вода. Само колиби с някакви засадени дръвчета.
Ние искаме да го купим, но никой няма координати от съседите. Търсих е и в кадастъра пише, че няма данни.

# 29
  • София
  • Мнения: 35 059
В коя местност е?
Отчуждавани земи са, водят се дела от години, доста скандали има в община Панчарево, някои заменки и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт