МБАЛ Надежда - тема 19

  • 54 259
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 276
Здравейте, мацки!
Дали някоя от вас може да сподели скорошен опит с предизвикано раждане в Надежда? (Особено ако е било и при др Ташков) .Може ли малко повече информация?
Ще бъда изключително благодарна, слънчев ден 🥰

# 46
  • София
  • Мнения: 729
Здравейте, мацки!
Дали някоя от вас може да сподели скорошен опит с предизвикано раждане в Надежда? (Особено ако е било и при др Ташков) .Може ли малко повече информация?
Ще бъда изключително благодарна, слънчев ден 🥰

Аз раждах индуцирано преди един месец, но не при д-р Ташков, а при д-р Арабаджикова и акушер Стаменова. Деня преди раждането имах разкритие от 2см и скъсена наполовина шийка, но не и осезаеми контракции.
Сутринта преди да постъпя още вкъщи трябваше да изпия хапче, от което получих слаби контракции. Приеха ме към 8 часа, попълних документите, направиха ми антигенен тест за ковид и ме качиха в родилната зала. Сложиха ми абокат и до 11:30 се разхождах в стаята, говорех по телефона, правех упражнения на топката. Беше приятно - бяха пуснали музика, дадоха ми кърпа, ако искам да си взема душ. От време на време Стаменова минаваше, за да провери разкритието, което напредваше, въпреки че още нямах болки. Някъде в този период спукаха и околоплодния мехур и водите изтекоха. В 11:30 ми сложиха системата с окситоцин, но продължих да се движа. Към 12 ме заболя повече и декларирах желание да ми сложат упойка. Анестезиологът беше много прецизен и внимателен, подходи експедитивно и очевидно дозира правилно медикаментите, защото в 12:30 вече не усещах контракциите, но от тогава спрях с разходките, защото краката ми леко трепереха и не се чувствах стабилна. Към 13 часа бях с пълно разкритие и започнаха напъните. Арабаджикова и Стаменова през цялото време ми даваха указания кога и как да напъвам, насърчаваха ме, шегувахме се. Междувременно дойдоха неонатолозите. Малко след 13:30 дъщеря ми се роди. Неонатолозите я прегледаха на термоплота до мен за 2-3 минути и тъй като всичко беше наред, я повиха и ми я дадоха. Докато тя лежеше върху мен и ѝ дадох да засуче коластра, ме прегледаха за разкъсвания, каквито за щастие нямах.
После ме оставиха насаме с нея за два прекрасни часа. След това я взеха, за да я изкъпят, а на мен една акушерка ми помогна да стана (за да не ми се завие свят), изкъпах се и ми дадоха нова нощница. Качиха ме в отделението и веднага ми донесоха малкото човече, вече облечено в дрешки на болницата.
Чувствах се като нова, нямах болки и неразположения и веднага си дадох сметка, че бих родила още много пъти с този прекрасен екип на това място. Като цяло, тревогите ми, че индуцираното раждане ще е много болезнено, продължително и травматично се оказаха напразни. Уверих се, че всичко зависи от професионализма на медицинските лица.

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 10:37 от hatred

# 47
  • София
  • Мнения: 686
Момичета, а каква е причината за индуциране. Преносване ли?

# 48
  • София
  • Мнения: 729
Момичета, а каква е причината за индуциране. Преносване ли?

При мен индуцираното беше седмица преди термин заради запис на тонове с гранично ниска основна честота.

# 49
  • Мнения: 68
Момичета, някоя от вас била ли е при Георгиев на ФМ. Смених АГ, и държи лекаря за ФМ да е от Надежда🙂

# 50
  • Мнения: 358
Момичета, някоя от вас била ли е при Георгиев на ФМ. Смених АГ, и държи лекаря за ФМ да е от Надежда🙂
Аз правих всичките ФМ при него, също и в момента продължава да ме гледа на 2 седмици.
Ако имаш някакви въпроси съм на линия Simple Smile

# 51
  • Мнения: 62
Здравейте, момичета! Предстои ми секцио в Надежда. Виждам в предишната тема, че няколко пъти е писано, че нощувките вече са 4. Това дали е актуално към днешна дата? Някоя мама, раждала наскоро, да сподели? Simple Smile

# 52
  • Мнения: 2 385
Да, четири са нощувките, ако всичко е наред. Родих средата на месеца.

# 53
  • Мнения: 358
Да, четири са нощувките, ако всичко е наред. Родих средата на месеца.
4 нощувки общо ли? В това число и тази преди операцията?

# 54
  • Хасково
  • Мнения: 435
Здравейте! Напоследък три познати родиха в Надежда и при трите се е наложила епизиотомия, като едната след раждането дори е била с пълна упойка, за да я зашият. Надявам се, че това не е масова практика. Вие с епизиотомия ли родихте?

# 55
  • Мнения: 1 508
Писала съм назад в темите, че още със започването на раждането казах, че не искам епизиотомия и предпочитам естествени разкъсвания. В много държави това е отдавна отречена практика и се извършва в изключително крайни случаи. Не разбирам защо тук продължава да се използва "за по - лесно раждане". Всъщност знам, де, но е тема на друг разговор.
Не са ме рязали, имах 1 външен шев.

# 56
  • София
  • Мнения: 729
Здравейте! Напоследък три познати родиха в Надежда и при трите се е наложила епизиотомия, като едната след раждането дори е била с пълна упойка, за да я зашият. Надявам се, че това не е масова практика. Вие с епизиотомия ли родихте?

Аз бях без епизиотомия и без шевове. Със сигурност екипът полагаше целенасочени усилия да избегне тези екстри.

# 57
  • Мнения: 1 501
И аз се интересувам от същото. Четири нощувки и с тази преди секциото ли ?
Да, четири са нощувките, ако всичко е наред. Родих средата на месеца.
4 нощувки общо ли? В това число и тази преди операцията?

# 58
  • Мнения: 2 385
Да, четири са нощувките, ако всичко е наред. Родих средата на месеца.
4 нощувки общо ли? В това число и тази преди операцията?

Да. Приеха ме във вторник. Секциото беше в сряда, а в събота ни изписаха.

# 59
  • Мнения: 488
Дали допускат вече татковци на раждането? Имате ли някаква информация?

Общи условия

Активация на акаунт