Пердета - 10

  • 48 401
  • 686
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 353
Благодаря ви, момичета! Значи за корниз 3 метра, две икейски пердета по 145 см всяко няма да ми свършат работа. Ще ми свършат, но ще трябва да са без набор, а не ми харесва така. С 3 или 4 пък се оскъпява и ще е по-добре да си ги поръчам с ушиване. Хем ще са две пердета само, хем дължината ще е по размер.

Куин, колко е дълъг корнизът ви? Тука има готови пердета, но не са много евтини, в случай, че се гони цена. И са за корниз 3-3.5м.
http://www.textilano.com/products/41/%D0%93%D0%9E%D0%A2%D0%9E%D0 … %95%D0%A1%D0%98/2

Последна редакция: нд, 12 юни 2022, 15:14 от Барбалена

# 241
  • Мнения: 10
Здравейте,
Предстои ми слагане на завеси и съм леко объркана и имам нужда от съвет.
Та, по принцип харесвам голи прозорци в комбинация с един ред завеси - плътни или средно плътни и светли. Обаче навсякъде в магазините се опитват да ме убедят, че трябва да сложа и прозрачно перде. Моля за мнения - особено от хора, които са само със завеси (плътно перде) - практично ли е и съжалявате ли, какви са минусите и т.н.
Иначе аз харесвам такива неща:
Скрит текст:



# 242
  • Мнения: 39 041
На снимките изглеждат добре. Сложи си само плътното перде, и ако не ти харесва после или ти е непрактично- добави и по- леки и прозрачни.

# 243
  • Мнения: 10
Тъкмо това си мисля и аз - да сложа двуканален корниз за всеки случай.
На снимките изглеждат добре. Сложи си само плътното перде, и ако не ти харесва после или ти е непрактично- добави и по- леки и прозрачни.

# 244
  • Мнения: 503
Аз съм само със завеси в момента. Не виждам никакъв проблем. Ако има любопитни съседи или не ви допада, пердето може да се сложи на по-късен етап.

# 245
  • Мнения: 2 687
Аз пък съм на един ред от външна страна плътни, в средата - леки. Много тежко ми идва с два реда пердета,изобщо не мога да го възприема да ми е ок. Опитваха се да ме убедят,че така като мен било хипер странно, но на мен си ми харесва. И нямат набор моите Simple Smile Та може и ти така. След време да си добавиш едни леко в средата. Щото имаш ли втори ред,целят трябва да си е с пердето постоянно, нали?

# 246
  • Мнения: 10
arino, да, и аз това не харесвам точно - че постоянно ще гледам през тънко перде. Твоята идея е хитра също!
Аз пък съм на един ред от външна страна плътни, в средата - леки. Много тежко ми идва с два реда пердета,изобщо не мога да го възприема да ми е ок. Опитваха се да ме убедят,че така като мен било хипер странно, но на мен си ми харесва. И нямат набор моите Simple Smile Та може и ти така. След време да си добавиш едни леко в средата. Щото имаш ли втори ред,целят трябва да си е с пердето постоянно, нали?

# 247
  • Мнения: 6 213
От какъв зор да ТРЯБВА да е постоянно? Имаш си два канала за завесите-дърпаш си едните, дърпаш си вторите- както ти е кеф в момента. Прибрани, неприбрани - ако искаш ги отваряш, ако искаш - дръпваш.
Аз съм с тънко и плътно, никога не съм си мислела че нещо ме задължава да ги държа по определен начин.

# 248
  • София
  • Мнения: 2 428
Аз пък съм на един ред от външна страна плътни, в средата - леки. Много тежко ми идва с два реда пердета,изобщо не мога да го възприема да ми е ок. Опитваха се да ме убедят,че така като мен било хипер странно, но на мен си ми харесва. И нямат набор моите Simple Smile Та може и ти така. След време да си добавиш едни леко в средата. Щото имаш ли втори ред,целят трябва да си е с пердето постоянно, нали?
Точно такава идея имах за пердетата в хола. Да редактирам поста .... тънките педета мислех да са от тези на конци .. но не знам как ще бъде с прането.

Последна редакция: пт, 17 юни 2022, 11:07 от emy_emy

# 249
  • Перник
  • Мнения: 4 859
Ние сме с тънки и плътни пердета. Прозорците ни са доста големи и са ми някак твърде голи без нищо, затова си държа тюлените пердета постоянно. Мъжът ми обаче ги маха, че му пречели на гледката Grinning Та, на кой както му харесва, няма нищо задължително Simple Smile

# 250
  • Мнения: 198
+1 и от мен за тънки и за плътни пердета

# 251
  • sofia
  • Мнения: 2 255
Здравейте,
Препоръчайте място, където могат да ми ушият 2 римски щори и няма да чакам месец. За София става въпрос.

# 252
  • Мнения: 2 353
Проверете в Камакс, ако не сте. Ние сме си поръчвали алуминиеви щори при тях няколко пъти и сме доволни и от срокове, и от всичко. Обадете се и питайте най-добре, отзивчива са доста.

# 253
  • sofia
  • Мнения: 2 255
Здравейте,

Пускам една картинка тук с питане според вас за този прозорец как да разположа корниза - да е центриран спрямо прозореца или да излиза настрани само от едната страна и от коя? Прозорецът е 165 см широк. В ляво от него стеничката е 60 см, а в дясно пред радиатора - 100 см. Щора не искам за там.
Скрит текст:

# 254
  • Перник
  • Мнения: 4 859
truetrue, аз бих центрирала корниза спрямо прозореца.

Общи условия

Активация на акаунт