Хитринки за всякакъв случай - 27

  • 44 454
  • 740
  •   1
Отговори
# 210
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Вътре се слагат. В обществени тоалетни съм виждала( по заведения).

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 468
Аз не съм го слагала в писоара, а в гардероба 😀 Иначе вътре се слага. Сигурно като се мокри мирише още по-силно.

# 212
  • Бистрица
  • Мнения: 125
Аз в кухнята си направих един шкаф за съхранение на резервни продукти и консерви, билки и чайове, а в долната му част имам изтеглящи се метални кошници за картофи и лук, орехи.
На гърба и от едната страна (откъм стената) добавихме едни решетки, за да може да се проветрява.
 

Такива съм забелязала и на служебни шкафчета, които са малки и се вмирисват също.
Според мен може и това да реши проблема с вмирисаните гардероби.

# 213
  • Мнения: 24 331
Момичета има ли начин да премахна миризма на влага от дреха?
Имам един суичър, който след пране ми мирише на влага, повторно изпрах и пак усещам миризма.
Другите дрехи, с които го пера си миришат на препарат, явно не е от него или от самата пералня

# 214
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Пускай го на 60 градуса с прах за бяло пране! Само че аз бих изчакала слънчев ден, в който да го изпера, че сега по-трудно съхне прането.

# 215
  • София
  • Мнения: 1 163
за прахта-има силиконови препарати, дето уж не задържат прахта, но не стават за тъмна мебел, че остават светли ивици. Ползвам го за мивката и наистина не задържа мръсотия.

# 216
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Има ли начин да се премахне с нещо фондьотен на бял панталон, пробвах с меглио, оцет, пяна за бръснене, сода, не мърда и това е.
И понеже днес явно ми е ден за бели, чисто нова бяла блуза изпрах с нови оранжеви панталони и тя се оцвети, /въпреки цветоулавящата се кърпичка/киснах един час в разтвор с Heitmann,  но все още има отенък, мога ли да я спася с нещо друго? Белина не става, защото има щампа.

# 217
  • Мнения: 1 281
Омазвала съм ръба на яка на риза с фон дьо тен и съм махала с кърпички за чистене на грим още докато съм на работа.

# 218
  • Мнения: 2 638
Същото направих и аз днес. Въпреки цветоулавящата кърпичка, една връвка е пуснала червен цвят, сега имам няколко мои розови тениски. Има ли решение?
 Интересно е, че не всички деехи са хванали цвят, кърпичката- изобщо.

# 219
  • Мнения: 6 149
При мен върши работа като ги пусна отново веднага с 2-3 кърпички. Последно един велур бе пуснал и някои дрехи станали на петна, оправиха се така.

# 220
  • Мнения: 109
Има ли начин да се премахне с нещо фондьотен на бял панталон, пробвах с меглио, оцет, пяна за бръснене, сода, не мърда и това е.
И понеже днес явно ми е ден за бели, чисто нова бяла блуза изпрах с нови оранжеви панталони и тя се оцвети, /въпреки цветоулавящата се кърпичка/киснах един час в разтвор с Heitmann,  но все още има отенък, мога ли да я спася с нещо друго? Белина не става, защото има щампа.

По принцип, още докато е прясно изцапано, без да е търкано или прано с нищо Spot на Perilis премахва фон дьо тен (струва 2-3лв.) Но и като е третирано петно пак помага. Изсипваш от препарата върху петното и търкаш с нокът и то излиза. След това за по - добър ефект можеш да капнеш и Fairy веро и пак да потъркаш с нокът, ако има остатъци от фон дьо тена. Накрая пускаш един път в пералнята на по-силни градуси и мисля, че ще има ефект. При мен е помагало.

# 221
  • Мнения: 646
Плочките в банята са  черен гланц.След баня се подсушава, но има котлен камък.  Кой препарат да си взема, за да го премахна  без да влияе на гланца?

# 222
  • Мнения: 4 685
Дестилирана вода и здрави ръце - пръскаш и търкаш Blush

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 106
Здравейте, момичета! Искам да попитам относно прането на спортни обувки, от тези които са плетиво. Дали мога да ги пусна в пералнята, и с какво - прах или течен. Ако не може в пералнята как бих могла да ги изпера. Благодаря ви . Прикачвам снимка на обувките.

# 224
  • Мнения: 4 685
Аз имам сиви и ги пера с течен препарат

Общи условия

Активация на акаунт