Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 10

  • 75 999
  • 759
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 448
Аз отчитам един почти 24 часов фаст. На 23 тия час прекъснах с малко бадеми, че вече ми прималя. Вечеря сьомга бургер, малко зеленчуци на сач, доста бадеми, чаша бира и 10 грама чедър

# 151
  • Мнения: 2 275
Браво Дух.
Аз вчера без фаст.
На обяд и след една голяма шопска салата т.е. не си спазих и условието 22 см чиния, не можах да си изям патешкото бутче и в 18 ч виех от глад.
Ще имам и такива дни лятото.
Всяко зло за добро, направих омлето-"баница" и имах и за закуска тази сутрин. Със сметана и "конфитюр" без захар, с агар-агар.
Рецептата е на Вили, но при мен без кисело мляко и дъвсем малко бадемово брашно.
https://www.vilistime.com/bg/2017/05/22/niskovyglehidratna-myrze … alFH-ZQXo99na0tMg

# 152
  • Мнения: 8 753
Аз отчитам един почти 24 часов фаст. На 23 тия час прекъснах с малко бадеми, че вече ми прималя. Вечеря сьомга бургер, малко зеленчуци на сач, доста бадеми, чаша бира и 10 грама чедър

за Сьомга бургер, може ли повече информация?

# 153
  • Мнения: 2 448
Ми той е от магазинната мрежа, не съм го правила аз.

# 154
  • Мнения: 8 753
Много полезно, благодаря.

# 155
# 156
  • Мнения: 649
Не, не стандартния Дюкан.
Нещо такова е:
1. Протеин (аз за мен си мислех яйчен ден или кетоФаста по доктор Меркола)
2. Протеин и зеленчуци
3. Като ден 2. и парче кашкавал/сирене
4. Като ден 3. и .....
....
7. ...и гала обяд/вечеря
Мисълта ми е по негова идея, но нагласено по личен вкус и цел.
И отново се повтаря от понеделник.
Така или иначе при мен често понеделника е разтоварващ протеиново/яйчен.
Все още обмислям.
А ти сериозно преразгледай менюто си и ако трябва пресметни.
При интервалното може и по-въглехидратно да се храни човек и пак ще има резултат,  според доктор Фънг.
 А да си на интервално с цел още по-голямо намаляване на храна/калории няма да доведе до успех, а напротив ще докара проблеми.
....
Интервалното не е режим, а начин на живот. Режим е това,което ядеш.
Таня,би ли дала едно седмично твое меню.
И като казвате при интервслното хранене може и въглехидратни,под въглехидрати какво разбирате-отиз,картофи..?
Киселото мляко и кисело плодово да ги спра ли тях?
Нещо трябва да разбутам в моя режим,но вече наистина не знам какво.
Да,на интервално хранене и с толкова много лишавания явно не е добра идея.
И на дюкан съм била и само на едно хранене на ден съм била,но вече с годините се уморих да гладувам ,та сега искам нещо с режим който да си спазвам ,но и да не качвам както започна сега след 1.6г интервално хранене,но наистина мн рестриктивно през седмицата,не ям ориз,картофи,паста,хляб,кашкавал,абе предимно на салата,малко протеин и малко кос мляко съм.
Съвети и критики приемам,за да видя къде бъркам.
Да взема да не правя всеки ден интервално ли се чудя и в дните когато не го правя да взема да закусвам нещо,ама какво,вие какво закусвате?
Аз по принцип не закусвам.

# 157
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 719
Не, не стандартния Дюкан.
Нещо такова е:
1. Протеин (аз за мен си мислех яйчен ден или кетоФаста по доктор Меркола)
2. Протеин и зеленчуци
3. Като ден 2. и парче кашкавал/сирене
4. Като ден 3. и .....
....
7. ...и гала обяд/вечеря
Мисълта ми е по негова идея, но нагласено по личен вкус и цел.
И отново се повтаря от понеделник.
Така или иначе при мен често понеделника е разтоварващ протеиново/яйчен.
Все още обмислям.
А ти сериозно преразгледай менюто си и ако трябва пресметни.
При интервалното може и по-въглехидратно да се храни човек и пак ще има резултат,  според доктор Фънг.
 А да си на интервално с цел още по-голямо намаляване на храна/калории няма да доведе до успех, а напротив ще докара проблеми.
....
Интервалното не е режим, а начин на живот. Режим е това,което ядеш.
Таня, би ли споделила линк към тази последната версия на Дюкан!? Не я намирам във форума.
При мен застой. Надявам се резултатите да се видят след по-дълъг период. Малко започвам да се обърквам. Доста нови неща. Някои са ми противоречиви( фаст, но фаст; мазнини, не, спрете/ намалете мазнините; протеини не! Scream)
От малка сутрин не закусвах. После започнах да хапвам нещичко сутрин. Сега пак не закусвам. Не изпитвам нужда и глад. Но някакси без вечеря, макар и лека, не успявам да се справя. Не ям големи количества храна. Или поне така си мисля.
Дух, заинтригува ме с рецептата за сьомга приготвена у дома, вместо купена пушена. Сподели как точно я правиш.

# 158
  • Мнения: 2 275
Точно накрая, преди старите теми и под заглавие (в червено) кратко резюме на новата книга......
https://m.bg-mamma.com/?topic=1226971
.....
При всяка диета се отслабва,  проблемът е след това. Интервалното не е диета и следователно трябва да се гледа И режима на хранене в смисъл поетата храна.
И трябва да се търси печеливша и дълготрайна стратегия по вкус, цел, здравословно състояние, възраст, ...
Първите паднали килограми са вода. И след това застой, защото още не е почнало тялото да гори собствени мазнини.
Гъвкав метаболизъм: има глуциди/глюкоза и тялото я използва, защото му е по-лесно. Няма глуциди\ глюкоза, но има бол мазнини с храната. Защо да търси в резервите, като има готова.
Посяга на резервите ,когато няма горните възможности.
От тук интереса към интервалното хранене: след определено време и ще посегне на резервите. И интерес към ВМНВХ за да се научи да гори мазнини. Може да се научи и по друг начин да гори мазнини: с по-дълго гладуване, с НВХ и с нискокалорично. Но тогава има риск да посегне и на мускулите (без НВХ, вероятно). Това са временни решения, естествено. Няма как да се отрежат едновременно и въглехидрати и протеини и мазнини за дълго време.
Дали ви е гъвкав метаболизма? Ми спеше ми се снощи и не дослушах докрая,ще го допълня.
strawberry0302 ,опитах се да ти отговоря, писах-писах и хоп...всичко изчезна (с мобилен интернет съм). Ще се опитам по-късно.
Дани, може малко количество храна да даде повече от огрмно количество храна,която нищо не дава.
За това и разминавания в калорийните теории. Не е само брой, а и какво носят.
Мисля, че при теб интервалното без закуска и новия Дюкан ще имат ефект, ако имаш търпение. Един ден на яйца и втори ден яйца и зеленчуци е възможно при вегетарианците. След това се добавя плод,  на четвъртия се добавя сирене и натам лесно ще ти е.
Риба ядеш ли? Ако да ще е още по-лесно/разнообразно.

Последна редакция: вт, 22 юни 2021, 20:16 от tania6

# 159
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 719
Tania6,:heart:

# 160
  • Мнения: 2 448
Отчитам за вчера 24 часа фаст.
Вечерях пилешка пържола и салата + се изкуших с няколко печени картофа (резанчета), които говорих за у дома.
 Днес е пълнолуние и не съм гладна, мисля да се пробвам за 20 часа, но ще видим, тъй като исках и да тренирам, а след тренировка съм гладна. Както дойде.

# 161
  • Мнения: 2 448
След 4 дни отново 21 часов фаст, че имам да чистя един плюс. Ама нещо не го изчистих. Утре май пак ще фаствам.

# 162
  • Мнения: 2 275
От доктор Берг: 5 причини заради които не отслабвате с интервално. На руски, английския оригинал в описанието
https://youtu.be/NVvSPhExWwE

# 163
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Отчет : Старт 28.03 , тегло 71 кг. 28.06 тегло 59.900кг. Цел 57кг.  В по бавни темпове започнаха да се случват нещата , но то е нормално. Продължавам. Лошото е че влизам в един такъв работен период дълъг в който няма да имам движение почти , но каквото е.

# 164
  • Мнения: 4 344
Зечова,поздравления!
Как ги свали?

Общи условия

Активация на акаунт