Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 10

  • 76 182
  • 759
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 12 681
А дали да не си провериш батериите на кантара!? Или се претегли на друг кантар. И аз скачам от време на време с два кг., но шест са си много, ако се вземе предвид какво ядеш.
Това щях да пиша и аз, особено след прочитане че по дрехите не се усещала разлика... Нещо не си я представям тая работа. А пък 6 кила вода в рамките на дни си звучи страшно направо, то отива към спешен случай а не към чудене на какъв специалист. Ако действително ги има де, щото те тогава ще се виждат отдалеч и ще се усеща разликата по много начини.

# 256
  • На острова
  • Мнения: 1 272
Strawberry, пробвай да изключиш млечните за 2 седмици, и виж какво става.
Много хора се подуват от тях, надиплят целулит като Дунавски вълни.

Аз съм живият пример. Добре че се усетих наскоро. Така се бях разпуснала последната година с млечни (сметана, кашкавали, йогурт, маскарпоне) покрай НВ-ВМХ, че краката от колената нагоре се надиплиха баш на Дунавски вълни.

Сега съм спряла млечните и през деня вкарах плод - нямам закуска, наобяд плод и следобяд може би също и после вечеря - месо, зеленчук, онзи ден си варих киноа, на другия ден малко басмати. Дано го поразкарам малко..

# 257
  • Мнения: 2 275
Мда, това сметани, маскарпоне....така подвежда.
И аз имах неприятен опит.
Ура, заквасена сметана е "режимно", омаах една кофичка, подух се и след час какъв глад ме подгони не е за разправяне. Сега знам, че е "десерт" 2-3 лъжици и от време на време. И най-малките кутийки купувам.
Така се случи при мен и с мазното кафе. Приятно ми е на вкус, но стомаха ми не признава течна храна и си и хапвах по някое яйце с мазното кафе докато и аз се омазних.
Кашкавал също "десерт " и от време на време.
Сега, за които млечни и яйца са основните храни (не ядат месо) си остава метод проба-грешка.

# 258
  • Мнения: 16 871
Аз консумира доста сметана, слава Богу за момента не съм се сдобива с вълни, но как да разбера, че / ако задържам вода?
По какво познавате Flushed
Може би глупав въпрос, но наистина не мога да се ориентирам.

# 259
  • Мнения: 669
Значи вчера сутринта бях почти същите си мойте кг,с малък плюс,тоест както изведнъж се появиха не знам от какво и така и не разбрах тия +6кг почти и ме побъркаха и отчаяха,така изчезнаха слава богу,тази събота неправих чийт ден,да видим как ще бъде,дано да си продължа да си бъда така мойте кг +,- малко,за да не се налага да идвам за съвет😒
Та за сега ще отложа ходенето при доктор,но и трябва да започна малко по-нормално да се храня,ме с тия нон стоп ограничения е мн тегаво.
Днес за оърви пър от мн време закусих 3 яйца на очи с малко”запържен” бекон ,малко маслини и мн малко парченце кашкавал,следобед хапнах диня и пъпеш за вечеря ще видя.
Благодаря ви за помошта,дано не се налага да се включвам наново със същия проблем😒

Последна редакция: нд, 25 юли 2021, 16:57 от strawberry0302

# 260
  • Мнения: 950
Извинявай на каква възраст си?Имам чувството,че животът ти се върти около теглото /кантара.

# 261
  • Мнения: 487
Ние май се хванахме на въдичката, разнообразявайте си ежедневието по други начини.........

# 262
  • Мнения: 669
Не ,животът ми не се върти около кантара и кг,обърнах се към вас за съвет.
Благодаря ви

# 263
  • Мнения: 2 275
А бе я потърси по-точно място на кантара, защото и мен веднъж ме изкара 48 кг на едно място. Наложи се да обикалям с кантар и бидон с вода да търся точното място, което се оказа точно на вратата на хола. Е, сега е зад вратата в банята и хич не му се хващам на числата.

# 264
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
А бе я потърси по-точно място на кантара, защото и мен веднъж ме изкара 48 кг на едно място. Наложи се да обикалям с кантар и бидон с вода да търся точното място, което се оказа точно на вратата на хола. Е, сега е зад вратата в банята и хич не му се хващам на числата.
електронните модерни кантари имат този "навик". Малко да са сложени извън равновесие и започват да правят номера.
Таня, късметлийка си. Моят кантар все по-големи числа ми показва. Как пък не се научи малко да ме поглези с някоя илюзия Joy
В петък прекалихме с яденето с приятели. Очаквах епизод от" Отмъщението на кантара" , но съм само със задържане.
Приятна неделя!!!

# 265
  • Мнения: 2 275
Той (кантара) добре искаше да ме зарадва, но да беше с 2-3 килограма. Нямаше как да му повярвам за 12-13 кг.
Нали хубаво сте изкарали? Не го мисли "отмъщението на кантара"

# 266
  • Мнения: 669
А бе я потърси по-точно място на кантара, защото и мен веднъж ме изкара 48 кг на едно място. Наложи се да обикалям с кантар и бидон с вода да търся точното място, което се оказа точно на вратата на хола. Е, сега е зад вратата в банята и хич не му се хващам на числата.
Уж все на едно и също място се мерех👍🏻🤪

# 267
  • Мнения: 1 176
Здравейте и тук! Както съм писала в други теми, аз не съм от стриктно фастващите (16/8, от който клинча с мляко в кафето сутрин). Мъжът ми обаче много се запали по идеята - както за отслабване, така и за ползите от автофагията. Та тук идва въпроса - трябва ли да му изтеглим вътре в прозореца за хранене и водата с лимон, която пие всяка сутрин?

# 268
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
Последният ден на юли. Време за отчет. Не успях да постигна поставената цел, да сляза под 70 кг., но днес вече видях 72 на кантара. Значи повече от пет кг. за два месеца и половина. Не успявам да спазвам прозореца от преди, т.е 18/6. В момента съм на 16/8, но пък съм много доволна от постигнатите досега резултати.
Успехи ви желая!

# 269
  • Мнения: 2 275
Хихи
В психарската тема прочетох, че "интервалното гладуване е много опасно и трябва да е под лекарско наблюдение ".
Я веднага тичайте ежедневно при лекар да не се гътнете (евентуално ) от прескачане на едно хранене.
Така де, преяждане и постоянно дъвчене е добре,  но за кого?
Докладвам успешно и постоянно интервално без вечеря. Но събота и неделя си пийвам на обяд вино или бира. Хранене палео , но под 100 г въглехидрати (около 50-70).
Правих 2 дни яйчен фаст.
От понеделник ще редувам ден яйца-ден палео и минимум 20 ч интервал.

Общи условия

Активация на акаунт