Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 877 686
  • 16 912
  •   2
Отговори
# 6 840
  • SF
  • Мнения: 21 164
Аз си слагах 10 поредни години противогрипна ваксина. Не боледувах. Ваксините ги осигуряваше работодател и всички колеги си поставяхме. Някои мрънкаха и когато се разкашлят от цигари или по други причини, обвиняваха ваксините. Имахме служители, които започнаха да отказват да си поставят ваксина, защото преди ваксината боледували леко, а след нея и заради нея - много тежко. 2 поредни години, след като напуснах въпросната работа, си купувах ваксината от аптеките и си я поставях по навик.

# 6 841
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Можете ли да ми кажете противогрипната ваксина има ли някакви странични ефекти?

Потърси листовката и виж страничните ефекти

Имам някакви спомени,
че хора алергични към яйца, могат да проявят непоносимост
но не съм сигурна

# 6 842
  • Мнения: 54 391
Да, ако имате алергия към кокоши белтък не трябва да се слага.

# 6 843
  • Мнения: 13 929
При мен е имало само подуване на ръката на мястото на убождането, за един ден отшумява.

# 6 844
  • Мнения: 305
Здравейте. Имам въпрос- утре трябва да ми поставят втора доза Пфайзер, но малкото ми детенце се разболя, с повръщане и разстройство от днес и лека кашлица. Водих го на лекар, уж казаха вирус от градината. В такъв случай теябва ли да си отложим с мъжа ми ваксината, да разберем дали не ни в заразил и нас или да си слагаме и едното е назависимо от другото? За съжаление ЛЛ е против ваксините и има лично мнение по въпроса-не виждам смисъл да се консултирам с нея.

# 6 845
  • Мнения: 54 391
Ако нямате симптоми, сложете си втората доза.

# 6 846
  • SF
  • Мнения: 21 164
Ако се чувствате здрави и има кой да ви гледа детето, докато ви ваксинират, няма нужда да си отлагате ваксините. Ако няма кой да поеме грижите за детето, можете да си отложите ваксината с няколко дни.

С Дева сме писали едновременно

# 6 847
  • Мнения: 882
Коментирали сте и друг път за смесването на ваксини - ето една статия по въпроса където се възлагат големи надежди на това - Как хибридният имунитет срещу COVID-19 би могъл да промени потенциалната пандемия
https://abcnews.go.com/Health/covid-19-hybrid-immunity-potential … story?id=79941607
Смесването на ваксини може да предложи по-силен имунен тласък, показват предварителните данни.
Засега данните са твърде оскъдни, за да подкрепят стратегия за комбиниране и съвпадение, казват експерти. Но учените научават повече за това колко силен може да бъде имунният отговор за някой, който преди това е бил заразен с COVID-19, след което получава ваксината-явление, наречено „хибриден имунитет“.
Експертите също откриват, че тези хибридни антитела изглеждат по -универсални и разпознават повече варианти, включително тези, които са толкова далечни, колкото оригиналния вирус на SARS.
Едно изследване https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2021.08.06.455491v1, което предстои да бъде рецензирано, на предишни пациенти с COVID-19, които след това бяха ваксинирани поне шест месеца по-късно, установи, че участниците са успели да се преборят с двата варианта на тревожност: делтата, най-заразната и бета, най-смъртоносната.
Учените се стремят да възпроизведат тази силна защита, но без да се налага хората да се заразяват с COVID-19, тъй като общоприето е, че инфекцията не е оптимален курс на имунизация.
Вместо това те се надяват, че бустерните дози ваксини могат да имат подобен ефект.
Все още няма достатъчно данни, за да се каже дали подходът "смесване и съвпадение" на приготвяне на една ваксина и усилване с друга ще предложи по-добра или по-трайна защита, но експертите се надяват.
Докато са в ход по -големи проучвания, най -добре е да останете със същата ваксина за бустер, ако е одобрена.

# 6 848
  • Мнения: X
След две дози файзер (юни месец), детето ми донесе от градината ковид (групата затвори вчера), аз днес съм с положителен тест. Симптоми-  температура, болка в ставите, хрема, липса на вкус и обоняние...

# 6 849
  • Мнения: 7 856
Дано бързо да оздравеете и детето да не се разболее. Явно делтата заразява независимо от ваксинация, важното е да мине бързо и без усложнения.

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 23:24 от Недоволна

# 6 850
  • SF
  • Мнения: 21 164
След две дози файзер (юни месец), детето ми донесе от градината ковид (групата затвори вчера), аз днес съм с положителен тест. Симптоми-  температура, болка в ставите, хрема, липса на вкус и обоняние...

Лелеее... Аз така разчитам на тази ваксина. Благодаря ти че ни споделяш и дано с тази температура да се разминеш!!!! Стискам ти палци до ден-два да си кукуряк!

# 6 851
  • Мнения: 5 543
И аз много разчитам, дано всичко да бъде наред. Simple Smile
За противогрипната ваксина - слагала съм последните години и не боледувам. Никакви странични реакции. Последния път си я сложих, докато бях бременна съвсем в началото и пак нямаше проблеми. Simple Smile
Но миналата година изобщо нямаше грип, всичко беше ковид, та друг е въпросът колко има смисъл. В крайна сметка едва ли ще бъде излишна. Иначе майка ми не иска и да чуе за противогрипна, жестоко се разболя от грип няколко седмици след поставянето й, беше като парцал, не можеше да стане от леглото. Оттогава не мога да я убедя да си постави.

# 6 852
  • Мнения: 54 391
А сигурна ли е, че е било грип, защото никой не правеше тестове за грип?

# 6 853
  • Мнения: 5 543
Не е правила тестове, но чисто клинично на такова приличаше.

# 6 854
  • SF
  • Мнения: 21 164
Преди ковид, всяко подсмърчане и температура бяха грип(че). Лятото всяко преяждане с месо от фризерите по капанчетата и таратор с вода от чешмата - летен грип.

Общи условия

Активация на акаунт