Азиатска кухня

  • 56 721
  • 730
  •   1
Отговори
# 225
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
Имам една китайска зелка, дайте идеи какво да я правя Simple Smile

# 226
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 304
Аз я ползвам по два начина:
- кимчи
- в запържен ориз или спагети по китайски

# 227
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Имам една китайска зелка, дайте идеи какво да я правя Simple Smile
Салата с пилешко, китайско зеле и сусам



И на проста салата само от зелето, с малко чили, оризов оцет и сусамово олио е страхотна и много любима у нас.

# 228
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Азиатско меню днес в кутията с обяд на детето:

З - Кокосово мляко с ориз и кокосов сироп, манго
МЗ - круша Наши и личи с тофу-мисо дресинг
Обяд - Пад тай с тофу и скариди, оризови нудли Вермичели,  броколи и лилав карфиол, черна гъба и гъби Шимеджи, ряпа Дайкон и зелен лук, с тамариндов сос и чипс от червени скариди;  любима салата - китайско зеле с чили, оризов оцет и сусамово олио




# 229
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
От мен палачинки от кимчи и сосче към тях Simple Smile. Забравих да снимам и оризовото вино към тях Simple Smile

# 230
  • Мнения: 1 579
Печено тофу със сладко-кисел сос ,но този път соса е със зеленчуци. Трябваше да изпробвам новата си преса за изцеждане на тофуто.

# 231
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Дани, какво му изцеждаш на тофуто? При нас си се продава съвсем твърдо...

От мен днес към едни печени картофи с розмарин, да не остане някой гладен 😃:
панирани водни кестени с азиатски сос: хойсин, соев, фиш сос и разни други азиатски добавки.
 


Хубава вечер и много вдъхновение! 😃

# 232
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
А тук се намират и двата вида тофу (меко и твърдо), но никъде няма чак толкова саламура, не се налага да го цедя.
Та е интересно тофуто при Дани. Simple Smile

# 233
  • Мнения: 1 579
Криси, Морена и тук продават различните видове тофу, но повечето, особено твърдото и много твърдото са в саламура. Преди време ходих на курс в Сохо , който се ръководеше от мастър шеф и той обясняваше как е хубаво да се отцежда добре от водата в него. Водата се отцежда в зависимост от вида на приготвяното ястие. При някои рецепти само съвсем леко, докато при други повечко. Специално в моето семейство не харесват мекото тофу, държат да е средно твърдо до твърдо Smiley
Скрит текст:
  Ето и снимка на тофуто в саламура ,което продават тук
 https://www.planetorganic.com/products/clean-bean-tofu-325g?vari … gKhOPD_BwE  

# 234
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
О, това обяснява нещата. 😃 Тук съм виждала само доста твърдо и без саламура. Не съм търсила специално, де, масово говоря.

# 235
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Аз в близките дни си взех нов Уок и днес го изпробвах... не мога да опиша колко съм доволна  и щастлива да го имам.  Simple Smile Та както обичайно ... из кутията с обяд на детето...

Свински бекон със зеленчуци (лук, моркви, чушка, краставица и бамбукови лентички)  и златни игли, пикантен пържен ориз и салата - зелено манго, ряпа Дайкон и морков с тамариндов дресинг;   ванилов йогурт с карамелизирани банани и кокосов чипс

# 236
  • Мнения: 2 666
Аз си мечтая за уок, ама нямам газ Sad

# 237
  • софия
  • Мнения: 1 245
Само докато прочета описанието на сготвеното от Morena психически се наяждам, звучи ми много сложно всичко, тук само наблюдавам. Продължавайте, страхотни сте.

# 238
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Не знам защо изглежда сложно, напротив изключително лесно е и бързо е. 
Нарязвам всички продукти (забравих да ги снимам на дъската),  забърквам соса, строявам всичко до котлона и сипвам поред на твърдостта им в уока и след 5 мин. е готово  - зеленчуците са леко омекнали, опърлени (месото също) и хрупкави - вкусно!  Simple Smile
Опита ли човек и вижда колко е просто. Simple Smile

# 239
  • Мнения: 9 155
Ами, някой питаше по напред за закупуване на продукти Ориджинал  Wink
та да споделя срещу нас от близо 6-7 месеца си имам магазин със всичко което се сетите
понеже не сте го споменали да кажа

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x40aa852e3ac29ab7%3A0x6473b7d5494d136d!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNDCw5YVP0LUoCQBV14jnmemI1D4R1BPGDcFlPD%3Dw288-h384-k-no!5skorejski%20magazin%20maria%20luisa%20-%20Google%20Search!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNDCw5YVP0LUoCQBV14jnmemI1D4R1BPGDcFlPD&hl=en&sa=X&ved=2ahUKEwjzgPOp4oH0AhVrgv0HHVeMBuwQoip6BAhCEAM

Общи условия

Активация на акаунт