Азиатска кухня

  • 56 750
  • 730
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 325
Нашата рецепта за Tom Yum е опростен, но ароматен вариант, подходящ за ежедневно меню.
От пастите ползваме само Red/Yellow Thai Curry. ММ е спец на тема сосове, дипове, чатни и прочие. Направо си му е мания да стои в лютив облак, кихайки и кашляйки, със сълзи и сополи, но зор да изяви готварските си умения. А как ужасно се оцветява плота в жълто или червено...

# 481
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
^^^ Смях се с глас!
ММ също обича да готви и да се прави на велик кулинар, но се е окопал яко в дебрите на балканската кухня и най-вече скара с епизодични залитания към поамериканчено китайско Wink Дотам, че онзи ден един колега ми вика: "Имам една страшна рецепта за опростено китайско за твоя мъж! Като го сготвих жена ми каза, че по-вкусно китайско не е яла!" Grinning

PS Запазих си рецептата, че имам и една приятелка, която все ме хока, че не готвя по рецепта и не съм била "автентична". Ха, автентична! Дори бабите ми, лека им пръст, отказваха да накладат печките и да ми сготвят боб в гърне, че да са "автентични"!

# 482
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Тайландско зелено рибено къри с басмати ориз.



# 483
  • Мнения: 1 315
Какво мога да направя с оризови нудли, попарени вчера?

# 484
# 485
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Какво мога да направя с оризови нудли, попарени вчера?
Освен да ги ползваш сварени за друго ястие, може да ги поръсиш с брашно и да ги изпържиш дълбоко.

# 486
  • Мнения: 870
От къде може да се купи най-изгодно матча на прах? В някой от хипермаркетите има ли? Също се интересувам от "лепкав" ориз за мочи (мочико)?

# 487
  • Мнения: 7 013
Днес малко се престарах
Пилешко със сладко - кисел сос

и патладжани и тиквички по китайски

и през семицата
салата

и малко суши


Danifin1, би ли споделила рецептата за пилешко със сладко кисел сос и патладжаните по китайски?

# 488
  • Мнения: 1 594
Pipi_ заповядай
Ето рецептата за пиле със сладко-кисел сос, който аз правя
за мариноването
500 гр пилешко, нарязани на не големи парчета,
 1/2 чл сол
1/4 чл чесън на прах
1/6 чл бял пипер
45 мл вода
така трябва да престои мин.1 час

за панировката смесваш и хубаво разбъркваш
1 разбито яйце
1/6 чл чесън на прах или 1 скилида пасиран
10р бакпулвер
65 гр царевично нишесте
105 гр брашно
2сл олио
145мл вода
Топиш парчетата едно по едно в панировката и пускаш в хубаво загрято олио на не много висока температура.
Аз използвам клечка за шишчета. Бодвам парче месо , потапям в панировката и пускам в олиото. Пържиш до златисто.

за сладко - киселия сос
6сл оцет
6сл кетчуп/доматено пюре
2сл захар
пожелание парчета нарязан на дребно ананас или други зеленчуци
2-3сл ананасов сок
Загряваш в касерола и хубаво разбъркваш, докато захарта се стопи.
Накрая имаш два варианта, да залееш и разбъркаш месото със соса или да ги сервираш отделно.

за патладжана https://omnivorescookbook.com/wprm_print/1

Последна редакция: сб, 04 фев 2023, 17:02 от Danifin1

# 489
  • Мнения: 522
Връщам се да чета, но реших първо да пусна най-успешния ми (в никакъв случай обаче автентичен) рамен. Потърсих, но явно не съм снимала.
https://prohomecooks.com/blogs/recipes/make-restaurant-ramen-noo … ommon-ingredients

# 490
  • Мнения: 1 594
Вчерашното тай зеленчуково къри с нахут и манго

# 491
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Скрит текст:
Ето рецептата за пиле със сладко-кисел сос, който аз правя
за мариноването
500 гр пилешко, нарязани на не големи парчета,
 1/2 чл сол
1/4 чл чесън на прах
1/6 чл бял пипер
45 мл вода
така трябва да престои мин.1 час

за панировката смесваш и хубаво разбъркваш
1 разбито яйце
1/6 чл чесън на прах или 1 скилида пасиран
10р бакпулвер
65 гр царевично нишесте
105 гр брашно
2сл олио
145мл вода
Топиш парчетата едно по едно в панировката и пускаш в хубаво загрято олио на не много висока температура.
Аз използвам клечка за шишчета. Бодвам парче месо , потапям в панировката и пускам в олиото. Пържиш до златисто.

за сладко - киселия сос
6сл оцет
6сл кетчуп/доматено пюре
2сл захар
пожелание парчета нарязан на дребно ананас или други зеленчуци
2-3сл ананасов сок
Загряваш в касерола и хубаво разбъркваш, докато захарта се стопи.
Накрая имаш два варианта, да залееш и разбъркаш месото със соса или да ги сервираш отделно.

за патладжана https://omnivorescookbook.com/wprm_print/1
Цитирам за да си го запазя (огромно благодаря, Дани!), но май е по-добра идея да го форвардна на ММ, че у нас той е основната готварска сила. Аз съм по инспирациите, но като се стигне до готвене на нещо различно от салата го докарвам до 3 вечери поред на корейски нудли, всичките различни (buckwheat, arrowroot, mung bean) и с различни сосове/супи, от тези дето ги намираш в плика с нудлите :roll_eyes: (милото е в командировка в  Дъблин и няма кой да ми се скара, а децата от отчаяние си сготвиха сами спагети карбонара, че нудли от пакетче идват леко постни за американци)




PS Корейските нудли от гречка не ме впечатлиха особено, вкъщи на почит е японската соба (пак от гречка, но докарват различна консистенция). Голям фен съм на гречката аз!

Последна редакция: пт, 10 фев 2023, 16:12 от Agent Provocateur

# 492
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Агент,  ако кликнеш горе в дясно на датата или номера на конкретния пост - запазваш в букмаркси. Simple Smile

# 493
  • Мнения: 870
От къде са купени нудлите от гречка  /и за японските, и за корейските питам/ Simple Smile

# 494
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Лилия, от американо-азиатски супермаркет в Бостън, опасявам се, HMart Sad


Mersi, Morena!

Общи условия

Активация на акаунт