НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - ТЕМА 5

  • 21 111
  • 743
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 019
И Митко все още се движи само назад и настрани, не знам дали може да се нарече пълзене. Но пък като го сложа седнал е по-стабилен от преди - държи се леко за ръката ми, а ако го оставя седи няколко секунди. Харесва му в люлката, в количката иска да е на най-изправената степен, върти се като шугава овца и всичко иска да види и пипне. След десет дни става на седем месеца. Сега е във фаза яко мрънкане, лигави се доста - като пътуваме с кола си мокри блузите до кръста, тикам му кърпички в блузите - хем много мразех като малка така да ми правят. Ще му намажа венчетата с гелче за всеки случай, въпреки че не виждам признаци за скоро излизащи зъби. Ако ще е така със зъбите ще се наложи да пропия нещо по-силно от кафе - това целодневно мрънкане ме съсипва.

# 286
  • Мнения: 2 538
Веси, добре дошла в моя свят на виното. Там е хубаво и топло Joy
И при нас положението с лигите е точно същото, но за зъби няма признаци. Абе с всичко е като при теб. И той пиши и мрънка ама не мисля, че са зъби. Според мен е някаква не писана никъде криза на растежа.

# 287
  • Мнения: 1 019
Ей, аман от кризи, скокове, стачки, регресии...да видим дали е прословутия ъпгрейд в седмия месец, за който спомена РоЗи, ако не е това - не знам, нямам повече идеи. Обаче другия уикенд съм решила аз да стачкувам - давам бебето на татко му и да ми го носи само за кърмене. Чистене, готвене, разходки и т.н. да се занимава той, аз ще си лежа на дивана и ще зяпам филми. Изморена съм вече доста, а тепърва почват най-забавните неща със зъбите, храненето, лазенето, мрънкането...имам нужда поне един уикенд да презаредя батериите, за да изкарам следващите шест месеца.

# 288
  • Мнения: 4 843
Веси, добре си решила. Наистина е много изморително. Сега е в някакъв период и почва да реве само като ми види гърба. Не мога да изляза от стаята. Ако случайно успея, той почва да прави бели, не мога да го оставя без наблюдение, изправя се, пада... Трябва да го оставя завързан някъде, ако искам пет минути спокойствие. Сега и по много време будуват, постоянно с нещо трябва да го занимавам, а като съм при него вече не иска да играе с играчки, а само да се катери върху мен. Изтощително е.

# 289
  • Мнения: 2 538
И аз бях на ръба, докато не казах майната му. Ние сме доста далече от следващата криза на растежа, при него я дава края на другия месец или средата, не помня точно, но бая време има.

# 290
  • Мнения: 1 019
Гледах таблиците за скокове в растежа, тези от сайта на Нани,нани бебе май бяха..., но не забелязах да съвпадат при нас, може би не съм достатъчно наблюдателна. Предвид, че е инвитро бебе термина е доста точен, така че няма грешка в сметките. Гледах ги и спрямо термин и спрямо дата на раждане, не ми излизат
Вашите откопчават ли си коланите на количката, вече три четири пъти го намирам откопчан, в началото мислех, че аз не го закопчавам или не щраква ключалката. Все още не ми се вярва сам да го прави, мисля че се иска доста сила и сръчност.

# 291
  • Мнения: 5 234
Ей, аман от кризи, скокове, стачки, регресии...да видим дали е прословутия ъпгрейд в седмия месец, за който спомена РоЗи, ако не е това - не знам, нямам повече идеи. Обаче другия уикенд съм решила аз да стачкувам - давам бебето на татко му и да ми го носи само за кърмене. Чистене, готвене, разходки и т.н. да се занимава той, аз ще си лежа на дивана и ще зяпам филми. Изморена съм вече доста, а тепърва почват най-забавните неща със зъбите, храненето, лазенето, мрънкането...имам нужда поне един уикенд да презаредя батериите, за да изкарам следващите шест месеца.
Ще е интересно да споделиш дали ти се е получило. Според мен, ако не излезеш от къщи, няма да стане нито отпочиването, нито откъсването. Все ще се юрнеш да свършиш нещо. Излизане навън, маникюр, педикюр, фризьор, масаж - вече е друго нещо. Simple Smile Моето вчера пропусна третата дрямка ( баща му не го приспал, щото бил весел Rolling Eyes, докато аз бях на маникюр). Обаче пък после бебокът спа цяла нощ, което никога не е било. И сега се чудя дали на това се дължи.

# 292
  • Мнения: 1 019
Silver gull, имаш право, и аз си мислех същото, както и че имам нужда от фризьор.
Също осъзнах и че малкия се буди много по-лесно вече през деня. Ние доста упорито се опитвахме да го приучим през деня да спи на известен шум от всекидневието - пералня, абсорбатор, телевизор. Нарочно не му затъмнявах стаята и не вкарвам ритуали за сън през деня ( ако е много изнервен само му давам да суче и да заспи на гърда) Доскоро нямаше проблем, но сега предпочита да спи на по-тихо.

# 293
  • София
  • Мнения: 2 497
Момичета, какво да ви кажа. Аз лично тия неща не ги отразявам и не ги мисля, защото иначе ще се побъркам. Приемам, че до първата година е много тегаво и си чакам чинно и им се радвам на уменията и така.

И двете у нас са в странна фаза, дали е заради 7я месец, зъби, колики от храната, нямам идея. Ама заспиват много трудно през деня ако Ме вкъщи,  а преди само ги сложа в кошарата, повъртят се и са готови. Сега дори кърменето рядко ги приспива. Мислех, че им е много спането през деня, ама не издържат само с две дремки. Друг е въпросът, че понякога се будят в 6.30, вместо в 7.30, което автоматично променя графика ни през деня, като са станали толкова рано (обикновено едната буди другата) после много бързо им се доспива и така.... Всичко щеше да е една идея по-лесно, ако не бяхме решили да оставим каката вкъщи до септември Simple Smile

Сега около 30 седмица има и един период, който не се брои за скок в растежа, но е много ключов за бебетата - осъзнават, че мама и тате изчезват. Тепърва ще се научават, че това не е завинаги. Да знаете, ако плачат като ви няма. Оттук насетне до към втората година те ще затвърждават знанието си, че когато излезете ще се върнете, но непрекъснаро ще ви проверяват. В този период са и най-любимите ми роднински реакции тип "ох на мама детето" , свикнали сте го с мама, плаче за мама и тн.


Аз цял ден уикенда не знам кога, но си крада по някоя друга вечер като ги накърмя. Уикендите обикновено пътуваме някъде та сме все заедно, което ми напомни, че ще взема да си изпрося почивка тая събота,  моя мъж ги няма другия уикенд. Но и аз вкъщи не виждам как ще си почина, предпочитам навън.

# 294
  • Мнения: 3 032
Веси, зареждаш батерии за шест мисеца....😁
Моят калпазанин вчера обърна количката, малката се свлече, дръжката опря тротоара. Това в знак на протест, че искам да го държа за ръка. Много е свободолюбив човека...
Едвам не отрепа сестра си. 😱😰
Аз съм на ръба....
Радвай се на спокойствието си. Сега е рая.
Зависи си от детето, но......

# 295
  • Мнения: 1 019
О, да, Helinor,давам си сметка, че сега са спокойните месеци все още, вече го няма и стреса през първите два три месеца, когато не знаех на кой свят съм и какво да правя. Но се поизморих наистина, то не че и другите не сте изморени, но да си помрънкам.
А този твоя калпазанин скоро ще стане разумно малко момченце.

# 296
  • Мнения: 606
Аз това съм го правила до сега 2 - 3 пъти. (Обикновено баща му ме е ядосал много). Да си призная няколко часа ми е добре, но после започвам да мисля какво правят. Скоро имахме тежък ден и спах в хола, ходихме в спалнята само да кърмя. Имах нужда малко да поспя. Има си нужда човек от почивка. Вчера ми дойде една приятелка на гости, понеже се изля порой и се застоя почти цял ден, баща му го гледа, храни и приспива. Не усетих кога мина това време 🤷  Срам не срам понякога ми трябва презареждане и на мен.
Helinor при мен снахата щеше да го обърне още зимата 🤦 едва не я убих.

# 297
  • Мнения: 4 843
Аз се възползвам при всяка възможност от бабите, да го гледат по няколко часа. И въпреки това, като изкарам няколко дни по цял ден с него и ми идва да се хвърля отнякъде 😁

# 298
  • Мнения: 69
Ехаа!Вашите бебенца са някакви вундеркиндки както се казваше едно време Grinning моят се влачи само по корем по пода на къси разстояния и това е. Малко седи, но пада бързо. Вчера ми се видя, че вече седи стабилно и го оставих за 1 мин да отида ди другия край на стаята и пляс по глава назад. Аз съм си виновна де. Горкото бебе. Но чак ставания, лазене истинско...много сме далеч..а е на 7,5 м. Чудя се дали аз нещо не му преча или да няма подходяща среда за игра и развитие. Старая се да го оставям да играе на пода и на гимнастиката много, но и доста го мъкна на ръце, че плаче като е сам.
Ами трябва си ни време само за нас си, разбира се и трябва да си го искаме. Таткото е не по-малко родител от нас. Ясно, че не е точно същото по много причини, но поне за няколко часа ще се справят да се гледат докато сме навън, а докато сме вкъщи може и по-редовно Simple Smile)

# 299
  • Мнения: 2 538
Помните ли, бях казала, че нашата педиатърка не ми разрешава да му давам домашна каша от елда. Ето тук намерих информация защо https://kenguru.bg/6+mita+za+raztvorimite+kashi/1/MlW-gRWbIRWzMh … 9SbIpWzYhePgZeHI9


Аз се чудя дали да подаря кашите, които имаме.. абсолютно не ги харесва, само пари налях в тях.

Общи условия

Активация на акаунт