Банята - тема 38

  • 44 993
  • 753
  •   1
Отговори
# 420
  • Германия
  • Мнения: 111
Здравейте, има ли някой с опит в използването на микро цимент в баня? Притеснява ме преди всичко доколко е водоустойчив

# 421
  • Пловдив
  • Мнения: 2 890
Имаше такава потребителка.
 Самият микроцимент не е водоустойчив.Епоксидното покритие,което се нанася отгоре го защитава от водата.
 Смятахме да правим стълбището с микроцимент,но наш познат,който е вносител  и подизпълнител на доста скъпи Италиански марки ни разубеди,като каза,че епокси слоят трябва за се подновява на няколко години.

# 422
  • Португалия
  • Мнения: 3 764
Triumph
Имаше такава потребителка.
 Самият микроцимент не е водоустойчив.Епоксидното покритие,което се нанася отгоре го защитава от водата.
 Смятахме да правим стълбището с микроцимент,но наш познат,който е вносител  и подизпълнител на доста скъпи Италиански марки ни разубеди,като каза,че епокси слоят трябва за се подновява на няколко години.
потвърждавам!
и,като остарее, започва да се лющи толкова некадърно, че е почти невъзможно да се нанесе нов слой без да се налага качествено 3 степенно шкурене Triumph

# 423
  • Мнения: 9 685
А аз да попитам - каква е идеята за микроцимента в банята? Да е изцяло с микроцимент или да е комбинирано с плочки в мократа част (около душа), а останалата част да е с микроцимент?
Ако е само частично с микроцимент, извън мокрещата се част и има добра вентилация, нужно ли е импрегниране на микроцимента? Питам за мен, защото искам немокрещата се част да я направя с микроцимент или с някаква друга мазилка, а не с плочки (имам ограничения откъм размерите, трябва да побера пералня и сушилня в тази част и ако сложа плочки, може и да стане невъзможно това). Ще слагам вентилатор, отделно има голям прозорец за проветряване.

# 424
  • Мнения: 40 310
А аз да попитам - каква е идеята за микроцимента в банята? Да е изцяло с микроцимент или да е комбинирано с плочки в мократа част (около душа), а останалата част да е с микроцимент?
Ако е само частично с микроцимент, извън мокрещата се част и има добра вентилация, нужно ли е импрегниране на микроцимента? Питам за мен, защото искам немокрещата се част да я направя с микроцимент или с някаква друга мазилка, а не с плочки (имам ограничения откъм размерите, трябва да побера пералня и сушилня в тази част и ако сложа плочки, може и да стане невъзможно това). Ще слагам вентилатор, отделно има голям прозорец за проветряване.

По моите плочки в сухата част (не се мокри изобщо) винаги след къпане (особено зимата) има плътен мокър слой конденз. Ако се сложи хигроскопичен бетон, в който тази влага да попива, си е покана за мухъл.

# 425
  • Мнения: 9 685
В банята ми, в която плочките са до 2 м., а над тях е замазка и шпакловка, с латекс за баня, мухъл се появява на дребни места по фуги и ръбове на плочки, не по латекса. Нали ако е хигроскопичен материалът, той попива (леко) и след това изсъхва? Това се случва постоянно, непрекъснато, като повечето време изсъхва, отколкото да се овлажнява, все пак не се къпем и мокрим половин или повече денонощие.
Да уточня, че става дума за тухлена сграда, не за панелна, където може да е различно положението (панелът не е много попивателен).

# 426
  • Германия
  • Мнения: 111
А аз да попитам - каква е идеята за микроцимента в банята? Да е изцяло с микроцимент или да е комбинирано с плочки в мократа част (около душа), а останалата част да е с микроцимент?
Ако е само частично с микроцимент, извън мокрещата се част и има добра вентилация, нужно ли е импрегниране на микроцимента? Питам за мен, защото искам немокрещата се част да я направя с микроцимент или с някаква друга мазилка, а не с плочки (имам ограничения откъм размерите, трябва да побера пералня и сушилня в тази част и ако сложа плочки, може и да стане невъзможно това). Ще слагам вентилатор, отделно има голям прозорец за проветряване.
Няма фуги, по-красиво от плочки стои, няма лайсни, всичко изглежда като едно цяло. Видях изпълнена баня изцяло с микроцимент и като визия много ми допадна. Майстора твърдеше че гаранцията на покритието е 15 години. Към хората с опит, на коя година се появиха проблемите с покритието?

# 427
  • Мнения: 40 310
В банята ми, в която плочките са до 2 м., а над тях е замазка и шпакловка, с латекс за баня, мухъл се появява на дребни места по фуги и ръбове на плочки, не по латекса. Нали ако е хигроскопичен материалът, той попива (леко) и след това изсъхва? Това се случва постоянно, непрекъснато, като повечето време изсъхва, отколкото да се овлажнява, все пак не се къпем и мокрим половин или повече денонощие.
Да уточня, че става дума за тухлена сграда, не за панелна, където може да е различно положението (панелът не е много попивателен).

Да де, ама си с латекс за баня. Той си е направен да не попива. А мокрият бетон може и да не съхне зимата. Но сигурно зависи и от други фактори.

# 428
  • Мнения: 9 685
Винилов ми е латекса, не акрилен, т.е. е паропропусклив и не "запечатва" стената.
Не знам, плочки със сигурност няма да мога да сложа, не защото ми се свидят парите, а поради техническите причини. В най-лошия случай ще боядисам с латекс, но микроциментът ме привлича с естетическите възможности за различни "ефекти" при полагането, за да не контрастира рязко латекса на плочките.

# 429
  • Пловдив
  • Мнения: 2 890
А аз да попитам - каква е идеята за микроцимента в банята? Да е изцяло с микроцимент или да е комбинирано с плочки в мократа част (около душа), а останалата част да е с микроцимент?
Ако е само частично с микроцимент, извън мокрещата се част и има добра вентилация, нужно ли е импрегниране на микроцимента? Питам за мен, защото искам немокрещата се част да я направя с микроцимент или с някаква друга мазилка, а не с плочки (имам ограничения откъм размерите, трябва да побера пералня и сушилня в тази част и ако сложа плочки, може и да стане невъзможно това). Ще слагам вентилатор, отделно има голям прозорец за проветряване.
Няма фуги, по-красиво от плочки стои, няма лайсни, всичко изглежда като едно цяло. Видях изпълнена баня изцяло с микроцимент и като визия много ми допадна. Майстора твърдеше че гаранцията на покритието е 15 години. Към хората с опит, на коя година се появиха проблемите с покритието?
Дано да получите писмена гаранция.Нашият приятел ни каза ,че на 3-4 години е нужна подмяна на повърхностния слой ,за да се запазят водоотблъскващите качества.
Микроциментът  си е е цимент ,но по-фин,с  цвят и различни свързващи вещества.
Гледах клипчета за стълби.То,не бяха специални ъгли,два пъти посипки върху тях,за да станат здрави...и това върху бетонна основа.
  Мандаринка,то има и различни техники за нанасяне на латекс.Има едно с кръстосана четка и нюансиране и ще даде много сходен ефект.
 Ние в едната баня сложихме водоустойчив МДФ,фрезован,изшкурен и отгоре с боя.Просто не исках с плочки до горе,а ММ не искаше да лепи ,фугира и шпаклова картон,за да изравним ръбчето на плочките.

# 430
  • Мнения: 9 685
В такъв случай ще питам и за варова мазилка, например
https://brezzadicolori.com/produkt/varova-mazilka-tadelakt-18-kg/

Нелина, аз не съм арт-натура, в училище с голяма мъка си изкарвах рисуването, главно с теория, с практиката съм до никъде. Не мога да рисувам с латекс, абсурд, колкото и изтънчени техники да има. А майстор, който владее тези техники, едва ли ще се навие за 5-6-7 квадрата.

# 431
  • Мнения: 40 310
Варовата мазилка е класика. Даже едно просто белосване с варов разтвор почти сигурно пази от мухъл, а тези мазилки би трябвало да са също така добри.

# 432
  • Пловдив
  • Мнения: 2 890
Много харесвам Таделакт,повече от микроцимент.Само да знаеш,че става малко по-рустик като излъчване.Поне баните в нета,които съм виждала изглеждат с по-заоблени ръбове.

 Допълвам се със снимка на техниката за боя lime wash .Нанася се само с четка с прости движения.Със сигурност е по-лесно от боядисване с латекс.Много е актуално от няколко години.Естествено,може да е всякакъв цвят.

Последна редакция: нд, 25 юли 2021, 16:29 от nelina_london

# 433
  • Мнения: 9 685
Е, ако може да се направи гладко, което и от двете да е - микроцимент или варова мазилка, ще е вариант. Ръбове няма да има, поне не и външни - 4 вътрешни ъгъла са само.

Къщата на баба ми беше варосана - и отвън, и отвътре. Една голяма дебела кръгла четка с естествен косъм мисля, че е бил работният уред. Laughing Но аз няма да експериментирам и да се правя на експресионист, импресионист, модернист или някакъв друг -ист, просто не е за мен рисуването.  Справям се доста добре с обръщане на прозорци, но го правя много бавно и вече не ми е опция да се катеря по строителни стълби след един инцидент с падане. Няма физически поражения, само психически Laughing

# 434
  • Мнения: 3 916
Здравейте, можете ли да ми препоръчате марка за вградени душ системи и линейни сифони? Или поне кои да отбягвам. Също така, поръчали ли сте такива неща от амазон? Харесах едни смесители на грое, които се връзват на половин цена и сега им се чудя супер много.

Общи условия

Активация на акаунт