Покана за сватба с изискване за ваксина

  • 15 499
  • 124
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 6 726
За Ковид става въпрос не за масовите ваксини

# 91
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Празникът си е техен и имат пълното право да слагат каквито искат условия. Със сигурност ще са поканили върастни хора и хора в рисковите групи. Естествено, че искат да ги предпазят. Аз нямам нищо против да ме попитат дали съм ваксинирана. А ако не бях, изобщо нямаше да отида, за да не излагам на риск тези групи. Така си замина моя приятелка след купон. Друга пък почина още по-нелепо, заразена от чистачката си, която е отишла болна и казала, че има само хрема, за да не изпусне 20те лева. Та в този смисъл, може да е мое решение какво правя със себе си, но не бих могла да преживея някой да почине, заразен от мен.
Ужасно... Много съжалявам. Миналата година бях бременна и по закона на Мърфи всичко вкъщи се развали, дойдоха сума ти майстори.
Най-много ме притесни един, който през цялото време кашляше, накрая си избърса ръцете в нашите кърпи, като преди това се изми на чешмата, беше си разхвърлял инструментите из цялата кухня... с една дума, опипа навсякъде. Не ме питайте с корема как съм чистила след него, първо два часа проветрявах, после минах всичко с Детол. То аз и след другите си чистех старателно, ама тоя беше видимо болен и не спря да кашля. 😩
А какво е трябвало да направи, след като си е измил ръцете - да ръкомаха докато изсъхнат ли? Да му беше предвидила кърпа само за него, ако те е толкова гнус или ползваната да я метнеш за пране, голяма драма. И инструмените в найлонова торбичка ли следваше да си носи, та да не ги оставя навсякъде? Единствено за кашлицата съм съгласна, че не е било редно да идва кашлящ, ама вие нищо не сте му казали, а после мрънкате.

# 92
  • Мнения: 1 459
Скрит текст:
Празникът си е техен и имат пълното право да слагат каквито искат условия. Със сигурност ще са поканили върастни хора и хора в рисковите групи. Естествено, че искат да ги предпазят. Аз нямам нищо против да ме попитат дали съм ваксинирана. А ако не бях, изобщо нямаше да отида, за да не излагам на риск тези групи. Така си замина моя приятелка след купон. Друга пък почина още по-нелепо, заразена от чистачката си, която е отишла болна и казала, че има само хрема, за да не изпусне 20те лева. Та в този смисъл, може да е мое решение какво правя със себе си, но не бих могла да преживея някой да почине, заразен от мен.
Ужасно... Много съжалявам. Миналата година бях бременна и по закона на Мърфи всичко вкъщи се развали, дойдоха сума ти майстори.
Най-много ме притесни един, който през цялото време кашляше, накрая си избърса ръцете в нашите кърпи, като преди това се изми на чешмата, беше си разхвърлял инструментите из цялата кухня... с една дума, опипа навсякъде. Не ме питайте с корема как съм чистила след него, първо два часа проветрявах, после минах всичко с Детол. То аз и след другите си чистех старателно, ама тоя беше видимо болен и не спря да кашля. 😩
А какво е трябвало да направи, след като си е измил ръцете - да ръкомаха докато изсъхнат ли? Да му беше предвидила кърпа само за него, ако те е толкова гнус или ползваната да я метнеш за пране, голяма драма. И инструмените в найлонова торбичка ли следваше да си носи, та да не ги оставя навсякъде? Единствено за кашлицата съм съгласна, че не е било редно да идва кашлящ, ама вие нищо не сте му казали, а после мрънкате.
Трябваше да работи с ръкавици, както го правят много други хора и после само да ги изхвърли. Нито съм длъжна да му предоставям кърпи, накрая крем за ръце и кафе ли да му бях предложила?! Да беше казал по телефона, че не се чувства добре, ама той да не изпусне едните 50 лв. По средата на работата ли да го бях изгонила? Не мога да разбера защо определени изисквания да са мрънкане. В Япония след като приключат работа, майсторите почистват след себе си (носят си препаратите те, никой нищо не им осигурява) и накрая избърсват пода с бяла кърпа, която показват на собственика. Колкото и невероятно да звучи, кърпата остава бяла. Тук сме си свикнали с мърлящината и нормални изисквания ни се струват като мрънкане.

# 93
  • France
  • Мнения: 12 534
Моята професия включва и ходене по домовете. Много преди пандемията в куфарчето си носехме И калцуни. Слагаш ги, вършиш си работата, излизаш, хвърляш ги. Независимо дали си в жилище за милион или в социалка.

# 94
  • София
  • Мнения: 3 403
Сватбата е на младоженците, каквито условия искат такива ще поставят. На който не му изнася, отклонява любезно поканата и това е. Да не говорим, че преспокойно може това да стане изискване за големи събития занапред. Въобще не бих се учудила. А за подаръка - щом сте решили да пратите, пращайте Simple Smile

Преди 2 седмици бяхме на сватба, на която повечето бяха ваксинирани, включително и младоженците. Беше пълно и с възрастни хора с различни заболявания. Нормално е да искаш да си отпразнуваш спокойно и да знаеш, че после няма да се тръшнат гостите болни, а да не говорим някой да почине.

Ние също сме отложили сватба за 2022. Просто искаме нещата да влезнат в някакъв ритъм и да се забавляваме напълно. Е, няма да поставяме условие за ваксини, но и се надяваме до тогава пандемия да няма реално. Който се страхува и не дойде, ще го разберем напълно. Който не е ваксиниран е добре дошъл също. Достатъчно хора бяха покрай мен и семейството болни, доста и починаха за съжаление. Но не можем да стопираме живота си напълно, само да сме малко по-разумни.

# 95
  • Мнения: 413
Сватбата е като всяко друго събитие, организирано от някого си. Домакините имат право да изискват да си събуеш обувките или да си с ваксина. Ако не ти харесват условията - не отиваш.

# 96
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Ние също сме отложили сватба за 2022. Просто искаме нещата да влезнат в някакъв ритъм и да се забавляваме напълно. Е, няма да поставяме условие за ваксини, но и се надяваме до тогава пандемия да няма реално.

Не искам никой да притеснявам, но това няма да стане Grinning
Просто разсъждение: ние главно заради това и решихме, че след като сме се хванали на хорото, ще го играем. Има ваксинирани, има неваксинирани сред гостите, масово са преболедували. Дори при младоженците - мъжът ми е ваксиниран, аз не съм, и двамата го карахме. Но, както казахте, не можем да си стопираме живота, тия години няма да се върнат и не искам да се затварям в кафез и да нагласям плановете си според обстоятелствата, пречки винаги ще има...

Иначе по темата: не бих поискала това от гостите си, донякъде разбирам защо са го направили. Според мен по-удачно е да си направиш сватба с най-близките, които са ваксинирани и знаеш, отколкото да трябва да искаш това от познати и роднини в поканата си, грозно е, звучи леко принудително и на фона на цялото пищене отвсякъде ЗА ваксините, това само би ме накарало да пожелая много здраве на младоженците. Grinning

# 97
  • Мнения: 10 993
Мислите ли, че тая истерия няма да спре и през 2022 година. Аз ходих на три абитуриентски бала тая година. Даже на последния стоях до бабата на абитуриентката, беше болна,на антибиотик, без пср тест, без ваксина, аз без ваксина. Уж мразя хипохондриците, но усетих че и аз се напрягах, защото заради силната музика, искаше постоянно да ми говори на уше кой кой е на бала. Здрава съм, но е факт, че се напрегнах.

# 98
  • Мнения: 1 459
Мислите ли, че тая истерия няма да спре и през 2022 година. Аз ходих на три абитуриентски бала тая година. Даже на последния стоях до бабата на абитуриентката, беше болна,на антибиотик, без пср тест, без ваксина, аз без ваксина. Уж мразя хипохондриците, но усетих че и аз се напрягах, защото заради силната музика, искаше постоянно да ми говори на уше кой кой е на бала. Здрава съм, но е факт, че се напрегнах.
Безкрайно безотговорно поведение от страна на бабата на абитуриентката за мен. Поне да си беше направила един бърз тест, да се знае, че не е ковид. Болна, на антибиотик и цяла вечер да се завира в другите хора...нямам думи просто. Такива са ме дразнели и преди пандемията. Защо трябва да си пръскаш заразите и другите хора също да ги изкарат? 🤬

# 99
  • София
  • Мнения: 11 483
Извинявам се, прочетох само първия пост. Това си е направо за Смешките. Ако не беше И тъжно, направо щях да го сложа там Cry

# 100
  • Down south
  • Мнения: 7 679
Извинявам се, прочетох само първия пост. Това си е направо за Смешките. Ако не беше И тъжно, направо щях да го сложа там Cry
Щом ти е смешно, занеси го в "Смешките"
Явно, живеем в различни светове. В моят, определено има грижа за другите  Hug

# 101
  • Мнения: 1 431
Не оправдавайте собствените си страхове чрез привидна загриженост за другите. Здравето е лична отговорност : ) И да, не е смешно, тъжно е до къде докараха хората да вярват, че има "нова нормалност". Ще ви разочаровам, има само нормалност и тя няма връзка с текущата ситуация. Не, не е нормално да правиш такива мероприятия с изискване за ваксинация, не, не е нормално да искаш ваксинация, за да идеш на ресторант и не, не е нормално да ти искат ваксинация, за да работиш. Това е дискриминация и в разреш с всички правила на демократичното общество. Нека наречем нещата с истинските им имена, писна ми да слушам глупости. Хайде бъдете със здраве.

# 102
  • Мнения: 2 467
О, глупостите тепърва ще завалят. Пуснахте боНба в лагера на "новите нормални" загрижени люде 🤣
Ще си направя пуканки.

# 103
  • Мнения: 1 431
Аз само я пускам и после се махам, че то не се търпи вече. В реалния си живот съм доста съобразителен човек и не налягам хората по тая тема, ама вече ми писна от лицемерие и тъпотии, защото виждам как хората сами се оковават във вериги и смятат,че това било хубаво или нормално. Няма такова нещо, това никак, ама никак не е нормално. В началото тия теории бяха конспиративни, сега виждам как те стават реалност и хората се кефят. На кое се кефите ?!? Че в Европа вече лека-полека притискат хората да се ваксинират, а иначе живеем в свободно и демократично общество ?? Нямам думи просто. Всичко е един голям абсурд.

# 104
  • Down south
  • Мнения: 7 679
Погледнах, че съм пуснала темата преди 2 месеца, малко след получаването на поканата.
Явно тогава ми се е сторила необичайна. Два месеца по-късно, всички около мен, както и по-дистантни хора, са ваксинири.
Слава Богу!

С две думи, ако сега бяхме получили поканата, нямаше изобщо да се впечатля.

Общи условия

Активация на акаунт