Покана за сватба с изискване за ваксина

  • 15 491
  • 124
  •   1
Отговори
  • Down south
  • Мнения: 7 669
Получихме покана за сватба. Ще бъде плажна сватба в сравнително близък до нас щат.
Отбелязано е, че поканата важи, ако сме ваксинирани (fully vaccinated)
Това популярно ли е в наши дни?

Ние сме, но няма да имаме възможност да присъстваме. Ще изпратим подарък под формата на чек.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 726
Ужас... Освен за пътуване вече и за сватби ли ще ги изискват Grinning ?

# 2
  • Мнения: 10 993
Аз съм в бг, ще ходя на три бала -ние ги правим като сватби, не съм ваксинирана, ще дам пари. Никой не иска да сме ваксинирани.

# 3
  • Down south
  • Мнения: 7 669
Ужас... Освен за пътуване вече и за сватби ли ще ги изискват Grinning ?
Не знам, за първи път чувам/виждам подобно нещо.
От друга страна, тези които правят сватбата, са в правото си да имат изисквания.

# 4
  • Мнения: 1 112
Леле аз нямаше да отида 😃 права си и те имат изискване, но и всеки, който не би искал да се ваксинира трябва да има изисквание към тях да не му се сърдят, ако не отиде 😃

# 5
  • Мнения: 7 245
Не бих отишла и не бих изпратила чек.

# 6
  • Мнения: 40 744
Може би иначе няма да имат право да съберат на едно място толкова хора без маски? Едва ли го правят за кеф.

# 7
  • Мнения: 709
Може би иначе няма да имат право да съберат на едно място толкова хора без маски? Едва ли го правят за кеф.

Съгласна съм. Сто процента самото веню е поставило тия условия.
Нека позная, щатът е син (либерален)?

П.С. Във Вашингтон, мисля, е забранено да се танцува на сватба. Като си помисля, че има хора доброволно живеят по тия места, че и им харесва...

# 8
  • София
  • Мнения: 6 726
Тук гледам, че хората са с маски. Ваксинираните до колкото знам пак трябва да си носят маски.

# 9
  • Мнения: 499
И аз съм канена на такава сватба (Германия).
Всъщност изискването е базирано на желанието на гостите. Младоженците изпратиха анкета на всички и резултатите показаха това.
Ако се добера до ваксина, ще отидем, ако не, здраве да е.

# 10
  • Мнения: 6 808
Август сме на сватба  да взема и аз да питам дали тр да сме ваксинирани хах ...не бил отишла и не бил пратила подарък,всеки си има мнение 🙂

# 11
  • Мнения: 4 002
За щатите не виждам защо да не е нормално, там се отнасят по-сериозно към здравето си, особено пък ако са загубили близки от вируса, нормално е да искат да са подсигурени. За българите, както виждаш сама от коментарите, е нещо непростимо и какможе, от злоба ще ида и ще кашлям на гостите в чиниите нито ще отидат, нито подарък ще пратят. Всеки с манталитета си.

# 12
  • France
  • Мнения: 12 465
Ние ще ходим на рожден ден - юбилей и всички се уговорихме да имаме поне една ваксина. С ММ би трябвало да имаме и двете. Правим го не толкова за нас, колкото за другите - стари хора и такива в риск. Намирам го за добра инициатива.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 726
Тогава направо носете паспортите и с другите ваксини! Всички ваксини са важни не само тези за короната Simple Smile Не сме открили нещо ново!

# 14
  • France
  • Мнения: 12 465
Ние си се знаем и си имаме доверие, няма да има фейс-контрол. Виж, на други места редовно ми искат книжката с ваксините.

# 15
  • Мнения: 12 473
Тъжно.
Не, не бих приела поканата.

# 16
  • Мнения: 10 760
Оф, освен задължителния подарък в плик, сега ще трябва да си носиш и по един ПСР в чантата Grinning А, неотдавна сватбите бяха приятно мероприятие... Сефте чувам такова нещо. Аз не бих се ваксинирала, за да ида на сватба.

# 17
  • Мнения: 499
И аз не бих се ваксинирала само за да отида на сватба. Бих се ваксинирала по принцип, но при нас не са достъпни като в България, така че и сватбата ми ще отиде на кино. Друг вариант е да се прибера до София за ваксини, но не ми се занимава.

# 18
  • Мнения: 12 725
Не бях чувала за подобни изисквания, но всъщност е много разумно и разбираемо. Имаше в Германия едни рождени дни миналата година, на които родата се беше изпозаразила и измряла.
Аз съм си двойно ваксинирана, така че щях да отида без проблем с чека в джоба.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 726
Нали знаете, че всички сме смъртни Simple Smile Защо се иска ваксина не е ясно поне в поканата младоженците да пояснят?

# 20
  • Мнения: 10 760
Сигурно ги е страх хората. Определено това ще е новото нормално. Но просто нямат право да очакват всички да отидат или да се сърдят.

# 21
  • Мнения: 40 744
В момента шансът на сватба някой да зарази друг с опасна болест е много значим за Ковид и пренебрежим за всичко друго. Та какво чудно има?  И както беше пояснено самите гости са го поискали за да са сигурни.  Като знам и в САЩ как се съдят, като нищо ако някой се зарази ще иска обезщетение. Та защо да рискуват? А на когото му е обидно да не ходи.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз не бих отишла, ако знам, че гостите не са ваксинирани

Тъй че се прави за доброто на всички

В САЩ, в някои щати, отпадат всички ограничения за ваксинираните хора, може би затова е това изискване

# 23
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Не бях чувала, но има логика. Особено, ако например младоженците имат близък с компрометирана имунна система или човек, който не може да се ваксинира по здравословни причини. Не звучи сякаш насилват гостите да се ваксинират специално за тяхното тържество. В някои покани за сватби ти изискват да носиш / не носиш определен цвят дрехи, в други - колко пари да подариш, тези хора пък явно не искат да допринасят за 32+ милионната статистика. Браво на тях.

# 24
  • Мнения: 1 459
Разбирам ги хората. Вече не се интересувам от статистики, гледам живия пример около мен - всичките ми познати, които се ваксинираха, при контакт с болни от Ковид, не се заразиха. Колкото до това, че сватбата ще е на открито, не мисля че е гаранция, че няма как да се заразиш. Ако някой болен кихне или кашля срещу или до теб, готов си.
Дори и да не можех да отида поради липса на ваксина, щях да пратя чек. Не бих развалила приятелството си с някого, само защото е притеснен за здравето си.

Последна редакция: сб, 22 май 2021, 13:25 от Atamagaokashii

# 25
  • Мнения: X
Аз лично не бих отишла, настояването за липса на право на личен избор от приятели, защото те смятат че трябва да мислиш като тях е досадно.

Последна редакция: вт, 25 май 2021, 01:45 от Анонимен

# 26
  • Мнения: 2 453
Много яко! Ако се разпространи и за други мероприятия, няма вече да е нужно да си мисля извинения като не искам да присъствам някъде. А особено за сватба е голям зор да се аргументираш. 🤣🤣🤣🤣

# 27
  • Мнения: 14 797
Не бих се ваксинирала за едната чужда сватба и бих имала наум за хора, които правят нещо против социалната дистанция, но го компенсират с изисквания. Изглежда ми доста нахално.

За подаръка нямам мнение.

Последна редакция: вт, 25 май 2021, 01:44 от Не се сърди, човече

# 28
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
От думите на съфорумката, т.е. преразказа на съдържанието на поканата, аз не виждам някой да насилва някого да се ваксинира специално за сватбата. Аз бих приела поканата като - “Заповядайте на сватбата, ако сте вече ваксинирани, а ако не сте - моля уважете решението ни и ще се повеселим с вас някой друг път.” Как ли пък няма да се обидя, че хората са разумни и им е писнало да гледат статистиките от десетки милиони болни покрай тях.

Daylily, можеш ли да ни кажеш в кой щат е сватбата? Не е толкова важно - просто ми е любопитно.

Последна редакция: вт, 25 май 2021, 01:47 от Не се сърди, човече

# 29
  • Down south
  • Мнения: 7 669
Сватбата ще бъде в Myrtle Beach, SC.
Поканата е изпратена, заедно с плик за обратна връзка.
Както споменах, ние сме напълно ваксинирани, но нямаме времева  възможност да отидем.
Ще изпратим чек.

# 30
  • Мнения: 1 281
Ще се върна на първия пост: няма да им се разсърдя, хората могат да имат каквито си искат изисквания. Замислих се, ако сега трябва да правя голямо събиране... ами по-скоро не бих, но мисля, че близките ми хора не бих се обидили, ако имаше такова условие, така си мисля де. 

# 31
  • Down south
  • Мнения: 7 669
Ще се върна на първия пост: няма да им се разсърдя, хората могат да имат каквито си искат изисквания.
Приемам и уважавам искането, така както съм уважавала искане за присъствие на сватби без деца.
Гледачка и отиваш или не отиваш.

# 32
  • Мнения: 1 459
Аз пък ще се върна по темата, която е добър пример как един вирус успя да постави хората от двете страни на барикадата. На мен самата ми се е случвало - никой ме покани на почерпка, но аз откажа, защото не исках в пика на ковид да имам много контакти. И вземат, че се обидят. Всеки има правото да се пази, както и всеки има правото да не го прави. Но да се скараш с някого, че не дошъл да се видите при 3000 заболели дневно или в случая, че искал ваксина... много крайно ми се вижда. Може на сватбата да присъстват хора от рисковите групи или такива, които поради автоимунно заболяване не могат да се ваксинират. Според мен си има причина да се презастраховат. Просто казвам, че на този етап нямам възможност за ваксина или имам някакъв ангажимент и пращам подарък. От своя страна те също не бива да се сърдят и така взаимоотношенията продължават с мир и любов. Wink

Последна редакция: пн, 24 май 2021, 23:18 от Atamagaokashii

# 33
  • Мнения: 859
Явно си е изискване на властите в самата държава/щат. Аз съм засега против ваксини и не бих отишла поради тази причина, но и не бих се натрапила нарочно без ваксина, за да се правя на бунтар. Демонстрации не са нужни на никого. Пращам подаръка по куриер и нямаме проблеми.

# 34
  • France
  • Мнения: 12 465
Когато хората са отговорни, няма да има проблем. За съжаление тази пандемия показа обратното. И ако това е просто един вирус, който циркулира и негативното му действие е предвидимо и мерките - лесни за ползване, то глобалното затопляне се оказа нерешим проблем. Жалко, но няма да се справим.
Както вече казах имаме близки хора със заболявания. С един от тях се видяхме миналото лято след карантината. За нас тримата това беше първият реален контакт от месеци. И за по сигурно, решихме да си направим пикник навън. Всичко супер докато един не се намърда при нас на масата. Аз бях видимо бременна, а и учтиво му обясних положението. На него не му пукаше. И за съжаление не е единствен.
Когато ММ ходи да види роднина с рак, самичък си направи PCR. Никой не го е карал, въпреки нищожните шансове да го има. Това лято ще сме на юбилей и всички ще имаме поне една ваксина. Естествено, винаги има риск. Важното е този риск да е възможно най-нисък. С ММ сме млади и здрави, но не всички са като нас. Опитваме се да ги предпазим и тях. Ако сега се омъжвах, щях да поискам същото от гостите ми.

# 35
  • Мнения: 68 583
Не бих се обидила. Разбирам ги отлично.
И да, бих пратила подарък, ако няма да мога да присъствам поради липса на ваксина.

Не разбирам тази тънкообидност и подскачане като ощипани...малко да се влезе в положение, да се опита да се разбере отсрещната гледна точка..препоръчвам.

# 36
  • Мнения: 1 459
Когато хората са отговорни, няма да има проблем. За съжаление тази пандемия показа обратното. И ако това е просто един вирус, който циркулира и негативното му действие е предвидимо и мерките - лесни за ползване, то глобалното затопляне се оказа нерешим проблем. Жалко, но няма да се справим.
Както вече казах имаме близки хора със заболявания. С един от тях се видяхме миналото лято след карантината. За нас тримата това беше първият реален контакт от месеци. И за по сигурно, решихме да си направим пикник навън. Всичко супер докато един не се намърда при нас на масата. Аз бях видимо бременна, а и учтиво му обясних положението. На него не му пукаше. И за съжаление не е единствен.
Когато ММ ходи да види роднина с рак, самичък си направи PCR. Никой не го е карал, въпреки нищожните шансове да го има. Това лято ще сме на юбилей и всички ще имаме поне една ваксина. Естествено, винаги има риск. Важното е този риск да е възможно най-нисък. С ММ сме млади и здрави, но не всички са като нас. Опитваме се да ги предпазим и тях. Ако сега се омъжвах, щях да поискам същото от гостите ми.
Напълно подкрепям. Всички мерки, включително и ваксините, са с цел ограничаване разпространяването и смъртността от този вирус. Разбирам хората, които все още нямат доверие на ваксините, но тези които отричат всякакви мерки не ги разбирам. Например когато помолиш някой да си прибере носа я маската, гледа те на кръв. В магазина на опашката се завира да ти диша във врата, кажеш му най-учтиво да спазва дистанция и най-често чуваш: "Ама вие сте луда". А това с натрапването на непознати ме е вбесявало и преди ковид. И аз бях бременна миналата година и една баба без да каже нищо се тръшна на пейката до мен, при положение, че на двадесет метра имаше свободни.

# 37
  • Мнения: 2 719
Получихме покана за сватба. Ще бъде плажна сватба в сравнително близък до нас щат.
Отбелязано е, че поканата важи, ако сме ваксинирани (fully vaccinated)
Това популярно ли е в наши дни?

Ние сме, но няма да имаме възможност да присъстваме. Ще изпратим подарък под формата на чек.

Отговорни млади хора, приветствам.

# 38
  • София
  • Мнения: 12 006
Toва изискване за ваксина и за прекаралите вируса ли се отназя и защо? А ваксината преди колко време най-много следва да е направена и всъщност колко време тя "важи"?

# 39
  • Русе
  • Мнения: 7 792
Въпреки, че съм против ваксината, абсолютно приветствам решението на младоженците.
Октомври месец приятелка беше на сватба, тук в БГ. От 100-тината гости над половината се разболяха, дори и младоженците. Моята приятелкаа се разболя три дена след това, а два дена по-късно и аз, защото бях контактна с нея. Хвана ме точно след химиотерапия, по време на лъчелечение и нямах пукнат имунитет. Не мислех, че ще го преживея. Аз, от своя страна заразих детето си, баща си и те го преживяха изключително трудно.
Така, че по-скоро намирам решението им за рационално и с оглед ограничаване на "щетите".

Ако аз получа такава покана, бих отказала любезно (защото няма как да се ваксинирам на този етап, а и не искам)и нямаше да се сърдя.
Уважавам правото на избор на всеки, но това определено не е на почит в БГ.

# 40
  • Мнения: 25 571
Ако някой от заразените гости беше починал, как ли щяха да се почувстват младоженците, знаейки, че тяхната сватба е станала причина за смъртта на техен близък? Как се живее с такава вина?

# 41
  • Мнения: 7 245
Защо да имат вина младоженците? Всеки сам си решава и си носи отговорността.

# 42
  • Мнения: 25 571
Това не пречи да чувстват отговорност...

# 43
  • Русе
  • Мнения: 7 792
Не знам. Зависи дали имат съвест или "така е било писано".


Определено тези хора ги слагам в графа "безсъвестни", защото в разгара на втората вълна те не отмениха сватбата.
Други двойки как отложиха за тази година, въпреки платените ресторанти и други услуги?
Но това в БГ, американците са друга вселена.

Според мен имат вина, Фрау.Те са помислили само за себе си, а не за последствията и то точно в разгара на втората вълна. Да, сигурно е ужасно гадно да се наложи да отложиш такова събитие, но ако наистина някой беше починал? Техен близък или роднина, защото е нямал как да откаже да дойде на сватбата? (и да, на всички ни се налага да правим компромиси със себе си в името на близки и роднини)

# 44
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Не знам. Зависи дали имат съвест или "така е било писано".


Определено тези хора ги слагам в графа "безсъвестни", защото в разгара на втората вълна те не отмениха сватбата.
Други двойки как отложиха за тази година, въпреки платените ресторанти и други услуги?
Но това в БГ, американците са друга вселена.

Според мен имат вина, Фрау.Те са помислили само за себе си, а не за последствията и то точно в разгара на втората вълна. Да, сигурно е ужасно гадно да се наложи да отложиш такова събитие, но ако наистина някой беше починал?
Техен близък или роднина, защото е нямал как да откаже да дойде на сватбата? (и да, на всички ни се налага да правим компромиси със себе си в името на близки и роднини)
Айде сега нямало как да откаже. А те дали са имали финанси да метнат няколко хилядарки в коша и догодина наново да ги платят? Не че ги оправдавам, според мен не е трябвало избощо да я организират, но след като вече е факт гостите сами си преценяват.

# 45
  • Мнения: 7 245
Моята дъщеря трябваше да си отмени сватбата миналата година. Парите, дадени като капаро, не се връщат, остават за новата дата. Е, този месец май имахме късмета да има сватба и всичко беше просто великолепно. Имаше гости, които ни уведомиха, че няма да дойдат, но не бяха много. И без тях си прекарахме супер. Болни няма, ако някой пита.

# 46
  • Мнения: 394
В Италия има изисквания за сватбите - всички трябва да са ваксинирани, с негативен тест до 48 часа преди събититето или да имат доказателство за прекаран Ковид.

Разбирам съображенията на младожениците, не бих се разсърдила, ако лично аз не съм ваксинирана и не можех да отида, нито пък ако съм против ваксините. Това си е техният ден, ще го направят както сметнат за добре. Aко някой от гостите има съображения, е свободен да не ходи.

Бих изпратила чек.

# 47
  • Мнения: 859
Ние с ММ отложихме сватбата миналата година - пандемия, несигурност с работа и доходи за всички. Но ... всяка година може нещо да има и какво правим тогава? Кога ще живеем? Всичко ли ще отлагаме вечно и до кога? Утре може да ни няма.

# 48
  • Мнения: 68 583
Ваксинирате се вие и гостите ви и не чакате.

# 49
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 064
Не съм чувала такова нещо, но тези дни вече нищо не ме учудва, а само разочарова.

# 50
  • Мнения: 193
Според мен младоженците, които са Ви поканили на сватба прекаляват с това изискване. Нямат право да карат никой да се ваксинира, за да отиде на сватбата им. Това е безумие.

Лично аз от началото на пандемията не съм се ограничава контактите. Нито някой от моето семейство или приятели. Също така и никой не е ваксиниран и няма намерение в дългосрочен план да го прави.

Скоро ходих на сватба с над 200 гости и беше страхотно. И доколкото разбрах никой не беше ваксиниран. Така че не смятам, че трябва да слагаме живота си на пауза заради някакъв вирус. Такива висури винаги е имало и ще има.

# 51
  • Мнения: 1 281
Четете: никой никого не е карал да направи нещо! Ходенето на някакво събитие с такова изискване, както и самото ваксиниране не са задължителни.

# 52
  • Мнения: 40 744
Според мен младоженците, които са Ви поканили на сватба прекаляват с това изискване. Нямат право да карат никой да се ваксинира, за да отиде на сватбата им. Това е безумие.

Лично аз от началото на пандемията не съм се ограничава контактите. Нито някой от моето семейство или приятели. Също така и никой не е ваксиниран и няма намерение в дългосрочен план да го прави.

Скоро ходих на сватба с над 200 гости и беше страхотно. И доколкото разбрах никой не беше ваксиниран. Така че не смятам, че трябва да слагаме живота си на пауза заради някакъв вирус. Такива висури винаги е имало и ще има.

Супер безотговорност. И имахте ли късмет никой да не се зарази на тази сватба с 200 гости?
И да ти кажа, аз изкарах този вирус и ако вярваш, че е обикновено грипче, си в дълбока грешка. Да не ти идва до главата, че тогава друга песен ще запееш.

# 53
  • Мнения: 1 459
То благодарение на такива сбирки с 100,200 души, някои се преселиха на едно друго място. Като прочетете думата ваксина, веднага скачате. Никой не е принуждавал никого, не те устройва, отклоняваш любезно поканата и толкова. Къде е драмата?! Проблемът за мен е, че в повечето случаи, онези които са против ваксините, са против всички ковид мерки като цяло. Ама как така ще си правя PCR, ама как ще нося маска, защо да спазвам дистанция, ама как ще си огранича контактите и спра купона...

Последна редакция: пт, 04 юни 2021, 13:03 от Atamagaokashii

# 54
  • France
  • Мнения: 12 465
Чета, чета и си викам да идват извънземните и да закриваме

# 55
  • London
  • Мнения: 6 732
Аз бих го направила или с ваксина или с отрицателен ПСР. Така всички ще са доволни.....

# 56
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Фейсбуците и Ютубите пълни с видеа на бившо-свободолюбиви, които отказвали да натиснат паузата, докато не се озовали под кислородната маска, рязко си преосмислили светогледа и на пресекулки умоляват близките си да се ваксинират. Ама, както писа моя любима съфорумка в друга тема - не можеш насила да спасяваш хората.

И наистина, четете бре, хора - младоженците молят хората, които вече са ваксинирани да се появят на сватбата, а не да тичат специално да се ваксинират за сватбата.

Phil, и те не ни щат. Минават, оглеждат и решават - вместо да се морят да ни трепят, просто да изчакат малко.

# 57
  • Мнения: 1 431
Леле-мале, до къде стигнахме Simple Smile Мислех, че темата е бъзик, но уви Simple Smile Моята практика сочи,че тия дето най се пазиха, най-тежко изкараха вируса.

# 58
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Това ^ медицинска практика ли е?

# 59
  • Мнения: 1 431
Ми не е медицинска, житейска е Simple Smile Не съм лекар, наблюдавам сред близки и познати какво се случва. Повечето го изкараха супер леко, тези, които цяла година се пазиха, го изкараха доста тежко.

# 60
  • Мнения: 40 744
Дали е следствие на пазенето? Или просто са се пазили, защото са си знаели, че имат други болежки?

# 61
  • Мнения: 1 431
Не знам на кое е следствие, аз си имам теория за имунитета Wink Но факт, че моя приятелка пазеше родителите си, себе си, детето. Скоро се изпоразболяха тежко, родителите в болница, тя го изкара тежко, детето разви някакъв пост ковид синдром и лежа в интензивно...Другите, които не се пазиха, или го изкараха леко или въобще не. Всичко е Божа работа, това е вирусна инфекция и не можеш да я спреш с пазене. Но с дълго пазене можеш да отслабиш собствения си имунитет.Лично мнение, не ви ангажирам, дано на никого не се случват такива драми.

# 62
  • London
  • Мнения: 6 732
Пишеш пълни глупости! Ти може да си изкарала китайския щам леко, Вуте може да е попаднал на индийския и гледай ти индийски сериал после.....

# 63
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Целта е въобще да не го изкараш, а не колко леко или тежко ще е. ‘Щото още не се знаят дългосрочните последствия на дори най-леките случаи.

P. S. Пак ще почнат да ни трият, ама не - не е баш божа работа. Ако беше, лекарската професия щеше да изчезне, а едрата шарка и полиомиелиът още щяха да изтъняват стадото поголовно.

Пък дългото пазене се оказва, че има и други благоприятни ефекти - например, през 2019 имахме в САЩ 38 милиона случая на грип, от който много хора починаха, а през 2020 - 3500 случая, за цялата страна, т.е. за пръв път в близкото минало въобще нямаше грипен сезон.

# 64
  • Мнения: 1 431
Айде пак се започна Grinning Вижте хора, написах, че не ви ангажирам с личното си мнение, вие не може да ми кажете дали е глупост или не, не вие определяте тези неща Simple Smile Всичко е много субективно в този свят, а вие не обичате да срещате различно мнение. На всеки му иска иска да има пълна сигурност, да не боледува. Ами няма как, приемете, че нямате пълен контрол над ситуацията. Вие си се пазете, ваксинирайте, самоограничавайте собствените си права-ваша воля. Но това дали и как ще изкараш този вирус е много относително. Пожелавам ви да сте здрави и разумни. Страхът е враг на разума.Така че приключвам темата. Приятен ден.
А и пропо - за да има връзка с темата все пак, добре, че нямам такива приятели, които да ме канят на сватба с изискване за ваксинация Simple Smile Ясно е какво бих им отговорила.

Последна редакция: пт, 04 юни 2021, 18:22 от veseuka

# 65
  • Мнения: 1 281
Не го обръщайте за и против ваксини, пазене, мерки и т.н. Само към потребителката със собствената теорията за имунитета - има наука, прочетете и не разпротранявайте глупости.

# 66
  • Down south
  • Мнения: 7 669
Леле-мале, до къде стигнахме Simple Smile Мислех, че темата е бъзик, но уви Simple Smile Моята практика сочи,че тия дето най се пазиха, най-тежко изкараха вируса.
Темата не е бъзик или шега. Не мисля, че някъде дадох индикации за подобно нещо.
Ако съм дала, съжалявам.

# 67
  • Down south
  • Мнения: 7 669
По темата, Daylily, ние забравихме теб да попитаме - вие как се почувствахте като прочетохте поканата? 😊
Признавам, че не се изненадах много, по-скоро любопитството у мен надделя, от там и темата.
След повече от година, тъжно изпълнена със заболели и починали, както и ограничения, тестове, новости и нови правила, приемам и уважавам хорските предпочитания.
Събитието е тяхно, могат да поставят всякакви условия и периметри.
Както казах, ние сме ваксинирани, така че ако не беше времевото несъотстветвие в плановете, щяхме да присъстваме. Изпращаме чек за подарък.

# 68
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Живея в САЩ, чета в САЩ, преживявам пандемията в САЩ - на БЧК ли да ти поствам линкове?

Между другото, във приложения образователен сайт на KNOEMA, хората са ти написали с главни букви, че това е crude death rate...а по-надолу, за неразбралите, са обяснили що е то това - приблизителни данни, изчислени at midyear (в средата на годината). Хората спряха да умират от юли до декември ли или...?

# 69
  • France
  • Мнения: 12 465
Не се хаби, метлата мина.

# 70
  • Мнения: 1 459
Дам, игра Баба гума... Аз лично моята сватба съм я отложила за 2022.Кръщене най-вероятно тази година няма да правим. За тези мероприятия не знам как бих постъпила, може би просто едни бързи тестове. Дано до 2022 да заживеем нормално, искрено го пожелавам на всички. Hands V

Последна редакция: сб, 05 юни 2021, 22:35 от Atamagaokashii

# 71
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
^ Дано, дано!

Много добре сте решили за сватбата, браво. А другата година, ако наистина нормалният живот започне да се завръща, ще ви е още по-сладък празникът. Simple Smile

Аз лично, няма скоро да забравя ужаса от новините по нова година, по 50-60+ хиляди нови случая на ден, всеки ден, само при нас в Калифорния. Какви ти мероприятия...на мъжът ми най-доброто другарче си отложи сватбата от миналото лято за следващия февруари - на сняг и ски ще празнуваме, а дотогава - умната.

Последна редакция: сб, 05 юни 2021, 22:58 от Etereia

# 72
  • Мнения: 193
Според мен младоженците, които са Ви поканили на сватба прекаляват с това изискване. Нямат право да карат никой да се ваксинира, за да отиде на сватбата им. Това е безумие.

Лично аз от началото на пандемията не съм се ограничава контактите. Нито някой от моето семейство или приятели. Също така и никой не е ваксиниран и няма намерение в дългосрочен план да го прави.

Скоро ходих на сватба с над 200 гости и беше страхотно. И доколкото разбрах никой не беше ваксиниран. Така че не смятам, че трябва да слагаме живота си на пауза заради някакъв вирус. Такива висури винаги е имало и ще има.

Супер безотговорност. И имахте ли късмет никой да не се зарази на тази сватба с 200 гости?
И да ти кажа, аз изкарах този вирус и ако вярваш, че е обикновено грипче, си в дълбока грешка. Да не ти идва до главата, че тогава друга песен ще запееш.

Аз го изкарах ДВА пъти и също много добре знам за какво става въпрос. НЕ виждам причина да се страхувам от разновидност на грипа. Също така и много от моята рода и приятели го изкараха. Някой по един, друг по два пъти. Но това нито ни накара да спазваме някакви мерки, нито да ходим с маски.

Колкото до сватбата, на която ходихме - никой не се разболя. Даже две седмици след това се събирахме същите хора на друго събитие, но този път бяхме над 500 души.

В крайна сметка не виждам причина да се караме за това. Всеки решава за себе си дали ще се крие у дома или ще продължи да живее живота си.

# 73
  • Мнения: 40 744
Имали сте късмета да го карате леко. Друго нямам какво да кажа.

# 74
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
То хубаво, че не намираш причина, твоя си работа, ама след година и половина поне намери причина да прочетеш и да спреш да го наричаш грип. Ковид е близък до настинката (common cold) - и двата са коронавируси. Грипът е инфлуензавирус. Единственото общо между тях е, че поразяват дихателната система.

За сватбата в случая, като знам колко зле бяха Каролините, учудвам се, че в поканата не са отбелязали и задължително носене на маски наред с ваксинацията.

Последна редакция: нд, 06 юни 2021, 17:43 от Etereia

# 75
  • Мнения: 193
Там е работата, че не го изкарах никак леко, но въпреки това продължавам да мисля по този начин.

Според мен трябва да се научим да уважаваме мнението на хората и, че не всеки мисли като нас. И нека да приемем, че всеки решава за себе си.

# 76
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Ами тъй де, да си дойдем на думата. Вашето (общо нарицателно за потенциално-обидени от поканата) мнение да не спазвате мерки е ОК, ама мнението на младоженците да ограничат разпространението на зараза е безумно.

# 77
  • Мнения: 40 744
Според мен трябва да се научим да уважаваме мнението на хората и, че не всеки мисли като нас. И нека да приемем, че всеки решава за себе си.

И точно това са направили младоженците, нали? Защо тогава решението им бива окачествявано по всякакъв начин (все негативен и с отричане)?

# 78
  • Мнения: 193
Когато каниш някой на сватба, го каниш, защото искаш да присъства на нея. Но когато поставяш условия да е ваксиниран/не или било някакво друго примерно да не пуши, това си е обидно. Защото все едно казваш - искам те на сватбата ми, но само ако спазиш това условие. И да, ако тези хора не са ваксинирани си е обидно.

Лично за мен е по-добре първо да разпитат хората и да разберат кои е ваксиниран и кой не и тогава да си поканят само ваксинираните.

И да, аз бих се обидила, ако ми дадат покана и видя в нея, че пише, че трябва да съм ваксинирана. Но изобщо не бих се обидила, ако преди да ми я дадат ме питат ваксинирана ли си и ми кажат, че искат да поканат само ваксинирани. В такъв случай бих разбрала хората, защото както казах по-горе всеки има различно виждане и е в правото си да застава зад него.

# 79
  • France
  • Мнения: 12 465
Ко речИ?
Мили деца, има места, чийто етикет повелява писмена покана, придружена с RSVP, дори и да са в англосаксонските ширини и дължини. Да звъннеш по братЧетски не се котира особено.

# 80
  • Down south
  • Мнения: 7 669
Лично за мен е по-добре първо да разпитат хората и да разберат кои е ваксиниран и кой не и тогава да си поканят само ваксинираните.

И да, аз бих се обидила, ако ми дадат покана и видя в нея, че пише, че
Как да разпитат?
Покана дадена "на ръка" ли имаш предвид?

# 81
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
За сватби е прието да изпратиш писмена покана. Изпраща се месеци по-рано. Отговорът също е в писмен вид. Обаждането и разпитването е напълно неприложимо в сегашната ситуация, първо, защото често поканващите и поканените живеят на хиляди километри един от друг и второ, защото доскоро имаше недостиг на ваксини и/или физическа невъзможност да се ваксинират всички желаещи, особено в големите метро райони. Допреди няколко седмици, моят отговор на такова подпитване щеше да е - приритвам да се ваксинирам, следя всички болници и системите им за записване, ама понеже съм млада и без рискови фактори, н знам дали ще ме огрее навреме.

# 82
  • Мнения: 193
@Daylily  - Да.

@Etereia - Явно просто не съм запозната с това как стоят нещата в САЩ. Имам приятели, които живеят там, но са ми споделяли, че при тях нещата са напълно нормални. Или просто много съм свикнала с това, че в България до този момент винаги са идвали лично да ми донесат поканата и са очаквали отговор на момента.

# 83
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Ние не бихме отишли на сватба при такива условия.

# 84
  • Швейцария
  • Мнения: 1 807
Празникът си е техен и имат пълното право да слагат каквито искат условия. Със сигурност ще са поканили върастни хора и хора в рисковите групи. Естествено, че искат да ги предпазят. Аз нямам нищо против да ме попитат дали съм ваксинирана. А ако не бях, изобщо нямаше да отида, за да не излагам на риск тези групи. Така си замина моя приятелка след купон. Друга пък почина още по-нелепо, заразена от чистачката си, която е отишла болна и казала, че има само хрема, за да не изпусне 20те лева. Та в този смисъл, може да е мое решение какво правя със себе си, но не бих могла да преживея някой да почине, заразен от мен.

Последна редакция: ср, 09 юни 2021, 08:54 от JennyBG

# 85
  • Мнения: 1 459
Празникът си е техен и имат пълното право да слагат каквито искат условия. Със сигурност ще са поканили върастни хора и хора в рисковите групи. Естествено, че искат да ги предпазят. Аз нямам нищо против да ме попитат дали съм ваксинирана. А ако не бях, изобщо нямаше да отида, за да не излагам на риск тези групи. Така си замина моя приятелка след купон. Друга пък почина още по-нелепо, заразена от чистачката си, която е отишла болна и казала, че има само хрема, за да не изпусне 20те лева. Та в този смисъл, може да е мое решение какво правя със себе си, но не бих могла да преживея някой да почине, заразен от мен.
Ужасно... Много съжалявам. Миналата година бях бременна и по закона на Мърфи всичко вкъщи се развали, дойдоха сума ти майстори. Най-много ме притесни един, който през цялото време кашляше, накрая си избърса ръцете в нашите кърпи, като преди това се изми на чешмата, беше си разхвърлял инструментите из цялата кухня... с една дума, опипа навсякъде. Не ме питайте с корема как съм чистила след него, първо два часа проветрявах, после минах всичко с Детол. То аз и след другите си чистех старателно, ама тоя беше видимо болен и не спря да кашля. 😩

# 86
  • France
  • Мнения: 12 465
Не му ли предложи да си сложи една маска? Mask

# 87
  • Мнения: 1 459
Той си носеше, но както доста хора правят, носът му стърчеше отвън. Иначе който майстор идваше, му връчвах кутията с калцуните и маските.

# 88
  • Мнения: 2 453
Тоз' свят съвсем откачи. 🤣

# 89
  • Мнения: 358
А споменали ли са срещу какво да си ваксиниран? Grinning Иначе някаква ваксина все ще имате Simple Smile

# 90
  • София
  • Мнения: 6 726
За Ковид става въпрос не за масовите ваксини

# 91
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Празникът си е техен и имат пълното право да слагат каквито искат условия. Със сигурност ще са поканили върастни хора и хора в рисковите групи. Естествено, че искат да ги предпазят. Аз нямам нищо против да ме попитат дали съм ваксинирана. А ако не бях, изобщо нямаше да отида, за да не излагам на риск тези групи. Така си замина моя приятелка след купон. Друга пък почина още по-нелепо, заразена от чистачката си, която е отишла болна и казала, че има само хрема, за да не изпусне 20те лева. Та в този смисъл, може да е мое решение какво правя със себе си, но не бих могла да преживея някой да почине, заразен от мен.
Ужасно... Много съжалявам. Миналата година бях бременна и по закона на Мърфи всичко вкъщи се развали, дойдоха сума ти майстори.
Най-много ме притесни един, който през цялото време кашляше, накрая си избърса ръцете в нашите кърпи, като преди това се изми на чешмата, беше си разхвърлял инструментите из цялата кухня... с една дума, опипа навсякъде. Не ме питайте с корема как съм чистила след него, първо два часа проветрявах, после минах всичко с Детол. То аз и след другите си чистех старателно, ама тоя беше видимо болен и не спря да кашля. 😩
А какво е трябвало да направи, след като си е измил ръцете - да ръкомаха докато изсъхнат ли? Да му беше предвидила кърпа само за него, ако те е толкова гнус или ползваната да я метнеш за пране, голяма драма. И инструмените в найлонова торбичка ли следваше да си носи, та да не ги оставя навсякъде? Единствено за кашлицата съм съгласна, че не е било редно да идва кашлящ, ама вие нищо не сте му казали, а после мрънкате.

# 92
  • Мнения: 1 459
Скрит текст:
Празникът си е техен и имат пълното право да слагат каквито искат условия. Със сигурност ще са поканили върастни хора и хора в рисковите групи. Естествено, че искат да ги предпазят. Аз нямам нищо против да ме попитат дали съм ваксинирана. А ако не бях, изобщо нямаше да отида, за да не излагам на риск тези групи. Така си замина моя приятелка след купон. Друга пък почина още по-нелепо, заразена от чистачката си, която е отишла болна и казала, че има само хрема, за да не изпусне 20те лева. Та в този смисъл, може да е мое решение какво правя със себе си, но не бих могла да преживея някой да почине, заразен от мен.
Ужасно... Много съжалявам. Миналата година бях бременна и по закона на Мърфи всичко вкъщи се развали, дойдоха сума ти майстори.
Най-много ме притесни един, който през цялото време кашляше, накрая си избърса ръцете в нашите кърпи, като преди това се изми на чешмата, беше си разхвърлял инструментите из цялата кухня... с една дума, опипа навсякъде. Не ме питайте с корема как съм чистила след него, първо два часа проветрявах, после минах всичко с Детол. То аз и след другите си чистех старателно, ама тоя беше видимо болен и не спря да кашля. 😩
А какво е трябвало да направи, след като си е измил ръцете - да ръкомаха докато изсъхнат ли? Да му беше предвидила кърпа само за него, ако те е толкова гнус или ползваната да я метнеш за пране, голяма драма. И инструмените в найлонова торбичка ли следваше да си носи, та да не ги оставя навсякъде? Единствено за кашлицата съм съгласна, че не е било редно да идва кашлящ, ама вие нищо не сте му казали, а после мрънкате.
Трябваше да работи с ръкавици, както го правят много други хора и после само да ги изхвърли. Нито съм длъжна да му предоставям кърпи, накрая крем за ръце и кафе ли да му бях предложила?! Да беше казал по телефона, че не се чувства добре, ама той да не изпусне едните 50 лв. По средата на работата ли да го бях изгонила? Не мога да разбера защо определени изисквания да са мрънкане. В Япония след като приключат работа, майсторите почистват след себе си (носят си препаратите те, никой нищо не им осигурява) и накрая избърсват пода с бяла кърпа, която показват на собственика. Колкото и невероятно да звучи, кърпата остава бяла. Тук сме си свикнали с мърлящината и нормални изисквания ни се струват като мрънкане.

# 93
  • France
  • Мнения: 12 465
Моята професия включва и ходене по домовете. Много преди пандемията в куфарчето си носехме И калцуни. Слагаш ги, вършиш си работата, излизаш, хвърляш ги. Независимо дали си в жилище за милион или в социалка.

# 94
  • София
  • Мнения: 3 384
Сватбата е на младоженците, каквито условия искат такива ще поставят. На който не му изнася, отклонява любезно поканата и това е. Да не говорим, че преспокойно може това да стане изискване за големи събития занапред. Въобще не бих се учудила. А за подаръка - щом сте решили да пратите, пращайте Simple Smile

Преди 2 седмици бяхме на сватба, на която повечето бяха ваксинирани, включително и младоженците. Беше пълно и с възрастни хора с различни заболявания. Нормално е да искаш да си отпразнуваш спокойно и да знаеш, че после няма да се тръшнат гостите болни, а да не говорим някой да почине.

Ние също сме отложили сватба за 2022. Просто искаме нещата да влезнат в някакъв ритъм и да се забавляваме напълно. Е, няма да поставяме условие за ваксини, но и се надяваме до тогава пандемия да няма реално. Който се страхува и не дойде, ще го разберем напълно. Който не е ваксиниран е добре дошъл също. Достатъчно хора бяха покрай мен и семейството болни, доста и починаха за съжаление. Но не можем да стопираме живота си напълно, само да сме малко по-разумни.

# 95
  • Мнения: 413
Сватбата е като всяко друго събитие, организирано от някого си. Домакините имат право да изискват да си събуеш обувките или да си с ваксина. Ако не ти харесват условията - не отиваш.

# 96
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Ние също сме отложили сватба за 2022. Просто искаме нещата да влезнат в някакъв ритъм и да се забавляваме напълно. Е, няма да поставяме условие за ваксини, но и се надяваме до тогава пандемия да няма реално.

Не искам никой да притеснявам, но това няма да стане Grinning
Просто разсъждение: ние главно заради това и решихме, че след като сме се хванали на хорото, ще го играем. Има ваксинирани, има неваксинирани сред гостите, масово са преболедували. Дори при младоженците - мъжът ми е ваксиниран, аз не съм, и двамата го карахме. Но, както казахте, не можем да си стопираме живота, тия години няма да се върнат и не искам да се затварям в кафез и да нагласям плановете си според обстоятелствата, пречки винаги ще има...

Иначе по темата: не бих поискала това от гостите си, донякъде разбирам защо са го направили. Според мен по-удачно е да си направиш сватба с най-близките, които са ваксинирани и знаеш, отколкото да трябва да искаш това от познати и роднини в поканата си, грозно е, звучи леко принудително и на фона на цялото пищене отвсякъде ЗА ваксините, това само би ме накарало да пожелая много здраве на младоженците. Grinning

# 97
  • Мнения: 10 993
Мислите ли, че тая истерия няма да спре и през 2022 година. Аз ходих на три абитуриентски бала тая година. Даже на последния стоях до бабата на абитуриентката, беше болна,на антибиотик, без пср тест, без ваксина, аз без ваксина. Уж мразя хипохондриците, но усетих че и аз се напрягах, защото заради силната музика, искаше постоянно да ми говори на уше кой кой е на бала. Здрава съм, но е факт, че се напрегнах.

# 98
  • Мнения: 1 459
Мислите ли, че тая истерия няма да спре и през 2022 година. Аз ходих на три абитуриентски бала тая година. Даже на последния стоях до бабата на абитуриентката, беше болна,на антибиотик, без пср тест, без ваксина, аз без ваксина. Уж мразя хипохондриците, но усетих че и аз се напрягах, защото заради силната музика, искаше постоянно да ми говори на уше кой кой е на бала. Здрава съм, но е факт, че се напрегнах.
Безкрайно безотговорно поведение от страна на бабата на абитуриентката за мен. Поне да си беше направила един бърз тест, да се знае, че не е ковид. Болна, на антибиотик и цяла вечер да се завира в другите хора...нямам думи просто. Такива са ме дразнели и преди пандемията. Защо трябва да си пръскаш заразите и другите хора също да ги изкарат? 🤬

# 99
  • София
  • Мнения: 11 466
Извинявам се, прочетох само първия пост. Това си е направо за Смешките. Ако не беше И тъжно, направо щях да го сложа там Cry

# 100
  • Down south
  • Мнения: 7 669
Извинявам се, прочетох само първия пост. Това си е направо за Смешките. Ако не беше И тъжно, направо щях да го сложа там Cry
Щом ти е смешно, занеси го в "Смешките"
Явно, живеем в различни светове. В моят, определено има грижа за другите  Hug

# 101
  • Мнения: 1 431
Не оправдавайте собствените си страхове чрез привидна загриженост за другите. Здравето е лична отговорност : ) И да, не е смешно, тъжно е до къде докараха хората да вярват, че има "нова нормалност". Ще ви разочаровам, има само нормалност и тя няма връзка с текущата ситуация. Не, не е нормално да правиш такива мероприятия с изискване за ваксинация, не, не е нормално да искаш ваксинация, за да идеш на ресторант и не, не е нормално да ти искат ваксинация, за да работиш. Това е дискриминация и в разреш с всички правила на демократичното общество. Нека наречем нещата с истинските им имена, писна ми да слушам глупости. Хайде бъдете със здраве.

# 102
  • Мнения: 2 453
О, глупостите тепърва ще завалят. Пуснахте боНба в лагера на "новите нормални" загрижени люде 🤣
Ще си направя пуканки.

# 103
  • Мнения: 1 431
Аз само я пускам и после се махам, че то не се търпи вече. В реалния си живот съм доста съобразителен човек и не налягам хората по тая тема, ама вече ми писна от лицемерие и тъпотии, защото виждам как хората сами се оковават във вериги и смятат,че това било хубаво или нормално. Няма такова нещо, това никак, ама никак не е нормално. В началото тия теории бяха конспиративни, сега виждам как те стават реалност и хората се кефят. На кое се кефите ?!? Че в Европа вече лека-полека притискат хората да се ваксинират, а иначе живеем в свободно и демократично общество ?? Нямам думи просто. Всичко е един голям абсурд.

# 104
  • Down south
  • Мнения: 7 669
Погледнах, че съм пуснала темата преди 2 месеца, малко след получаването на поканата.
Явно тогава ми се е сторила необичайна. Два месеца по-късно, всички около мен, както и по-дистантни хора, са ваксинири.
Слава Богу!

С две думи, ако сега бяхме получили поканата, нямаше изобщо да се впечатля.

# 105
  • France
  • Мнения: 12 465
В момента дори е задължително. Били са просто прозорливи.

# 106
  • Мнения: 1 459
Добре де, аз никъде не прочетох някой в поканата да е принудил някого за нещо. Който не желае да се ваксинира специално за мероприятието, може да се извини и да прати подарък. Дъвчем го това колко страници вече. Къде е драмата? Защо да става дума за лицемерие? Не знаем здравословното състояние на тези с изискването, нито на близките им.
ПС. Има дестинации, за които задължително ти изискват разни ваксинации. Не виждам къде е нарушението на правата. Има риск от еди каква си болест, предприели са нужните мерки. И в момента е същата работа. Има пандемия, взимат се нужните мерки. Това е нещо нормално по цял свят.

Последна редакция: пт, 16 юли 2021, 15:18 от Atamagaokashii

# 107
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Разбира се, че никой никого нищо не принуждава. И аз не виждам лицемерие.

# 108
  • Мнения: 40 744
Не оправдавайте собствените си страхове чрез привидна загриженост за другите. Здравето е лична отговорност : ) И да, не е смешно, тъжно е до къде докараха хората да вярват, че има "нова нормалност". Ще ви разочаровам, има само нормалност и тя няма връзка с текущата ситуация. Не, не е нормално да правиш такива мероприятия с изискване за ваксинация, не, не е нормално да искаш ваксинация, за да идеш на ресторант и не, не е нормално да ти искат ваксинация, за да работиш. Това е дискриминация и в разреш с всички правила на демократичното общество. Нека наречем нещата с истинските им имена, писна ми да слушам глупости. Хайде бъдете със здраве.

Точно, защото е лична отговорност, младоженците са взели нужните мерки. Който не иска, да не ходи.
А дискриминацията не е абсолютно забранена, в закона е описано кое е дискриминация (значи което не е описано не е) и въпросът за третирането на ваксинирани и неваксинирани го няма.

# 109
  • София
  • Мнения: 11 466
Извинявам се, прочетох само първия пост. Това си е направо за Смешките. Ако не беше И тъжно, направо щях да го сложа там Cry
Щом ти е смешно, занеси го в "Смешките"
Явно, живеем в различни светове. В моят, определено има грижа за другите  Hug

Не ме разбирайте погрешно, не е за смешките, защото за мен е И тъжно, както казах.
Не е нормална такава покана според мен. Ако толкова ги е страх хората, да не правят сватба. Странна ми е тази покана с такива изисквания.

# 110
  • Мнения: 4 378
Получихме покана за сватба. Ще бъде плажна сватба в сравнително близък до нас щат.
Отбелязано е, че поканата важи, ако сме ваксинирани (fully vaccinated)
Това популярно ли е в наши дни?

Ние сме, но няма да имаме възможност да присъстваме. Ще изпратим подарък под формата на чек.

Звучи ми като много умно решение. Така дори и да избухне зараза на сватбата, вероятността някой да се зарази сериозно и да умре ще е много малка.
Гледам, че на някои им е смешно. Не мисля, че смъртта след Х дни на респиратор е смешна. Нито пък е смешно младоженците да се чувстват виновни, че са причинили нечия смърт. Ама хора всякакви.

# 111
  • Мнения: 1 431
Точно така. Бъдете отговорни граждани. Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: пн, 02 авг 2021, 10:50 от veseuka

# 112
  • София
  • Мнения: 6 726
Получихме покана за сватба. Ще бъде плажна сватба в сравнително близък до нас щат.
Отбелязано е, че поканата важи, ако сме ваксинирани (fully vaccinated)
Това популярно ли е в наши дни?

Ние сме, но няма да имаме възможност да присъстваме. Ще изпратим подарък под формата на чек.

Звучи ми като много умно решение. Така дори и да избухне зараза на сватбата, вероятността някой да се зарази сериозно и да умре ще е много малка.
Гледам, че на някои им е смешно. Не мисля, че смъртта след Х дни на респиратор е смешна. Нито пък е смешно младоженците да се чувстват виновни, че са причинили нечия смърт. Ама хора всякакви.

Те младоженците няма да са виновни за нищо. Всеки си има глава на раменете и сам може да взима решения!

# 113
  • Мнения: 11 893
Не бих организирала грандиозно събитие в това пандемично време и много бих се замислила дали да ходя на такова, независимо от изискванията.
В конкретния случай, ако някой много близък има противопоказания за ваксина, би се почуствал зле и отхвърлен.
Съгласна съм да има мерки, но принципно ми звучат некрасиво всякакви изисквания за сватба, като например"Не носете цветя, дайте ги за блоготворителност", "Не носете цветя, купете книги", "Дайте пари вместо подаръци" и тн. Все едно гостенинът ти е длъжен с нещо, а той не е. Каниш някого, за да споделиш радостта си, а не с куп изисквания, аз така го разбирам. Вярно, че за ваксина е малко по-различно изискването, но пак ми звучи зле, заради такива, които нямат възможност по обективни причини да се ваксинират

# 114
  • София
  • Мнения: 6 726
Сватбата си е на младоженците така, че все пак техните правила. Ако ще ходите се съобразявате с тях разбира се. Явно сега ваксините ще са на дневен ред.

# 115
  • Мнения: 2 719
Сватбата си е на младоженците така, че все пак техните правила. Ако ще ходите се съобразявате с тях разбира се. Явно сега ваксините ще са на дневен ред.

Разбира се, че младоженците ще имат изисквания. Аз пък много се кефя на хора с ясни изисквания, книги вместо цветя или дарение, каквото и да е. Ако оставиш гостите с техен избор на подаръци, ще се заринете с тостери, странни картини, вази или екскурзия до Петрич.

# 116
  • Down south
  • Мнения: 7 669
Цитат
Разбира се, че младоженците ще имат изисквания. Аз пък много се кефя на хора с ясни изисквания, книги вместо цветя или дарение, каквото и да е. Ако оставиш гостите с техен избор на подаръци, ще се заринете с тостери, странни картини, вази или екскурзия до Петрич.
И аз обичам точните изисквания.
Младоженците са тези, които канят гостите, така че изискванята са техни и всички гости, които приемат поканата, трябва да ги уважат.

# 117
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
На хората вече им мина сватбата, а ние още им обсъждаме поканата 😀 (това в кръга на шегата).

# 118
  • Мнения: 11 893
Различни сме хората, аз не бих била радостна, ако някой не може да ми покрие критериите и заради това не присъства на сватбата ми. Може един букет от градината да е набран, ще ми е по-мило, отколкото да се черви, че няма пари за пликче и да търси причина да не дойде. Впрочем, сватбата ми е отдавна отминала, тогава не съм мислила за указания.

А за ваксините-тези дни се разболя ваксиниран близък. Около 6 мес има между ваксина и + тест.

# 119
  • София
  • Мнения: 6 726
Сватбата си е на младоженците така, че все пак техните правила. Ако ще ходите се съобразявате с тях разбира се. Явно сега ваксините ще са на дневен ред.

Разбира се, че младоженците ще имат изисквания. Аз пък много се кефя на хора с ясни изисквания, книги вместо цветя или дарение, каквото и да е. Ако оставиш гостите с техен избор на подаръци, ще се заринете с тостери, странни картини, вази или екскурзия до Петрич.
Именно това казвам  и аз. Все пак подаръците от едно време ги няма по сватбите.

# 120
  • Мнения: 3 375
Много ми хареса идеята да се поиска ваксина.
Все пак двойката ,която организира сватбата има някаква отговорност спрямо гостите си. Също ще има по-възрастни хора. Струва ми се коректно.

# 121
  • Мнения: 2 453
Много по-адекватно е да се поиска (помоли) за направа на тест преди присъствие на събитието. Това поне донякъде дава търсената "сигурност".

# 122
  • Мнения: 3 375
Много по-адекватно е да се поиска (помоли) за направа на тест преди присъствие на събитието. Това поне донякъде дава търсената "сигурност".
Аз се чувствам сигурна, когато зная че всички около мен са ваксинирани Simple Smile

# 123
  • София
  • Мнения: 11 466
Само си представям как гостите са се наредили в 2 колони - едните със сертификати в ръка, другите за ПСР Joy
Хора, моля ви, това е ненормално.

# 124
  • Мнения: 2 453
И за мен е, ама ето - хората се чувстват сигурни така. 😂

Общи условия

Активация на акаунт