Августинчета 2020г. ....тема 11....

  • 20 706
  • 725
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 241
Момичета, като ви чета ми се свива стомаха - падания, камъни, купички..... дано шимпанзетата да са добре 💗
Моето прасенце също се изтърси вече от дивана директно на ламината, нямаме килим. Много жално и силно плака, сви ми се душата 😣 Нищо й нямаше, след 5 мин. се смееше вече.
Малката също прави две дремки вече - към 13 ч. и към 18.30 ч. Става в 9.30-10, но това при положение, че съм я взела към 7 при мен, на гърда. Заспива само така и сутрин, и вечер. Вече не знам за кой път го казвам....не виждам как ще се оправиме. Засега ще карам така, тези моменти ще ми липсват един ден, а все си мисля, че като ми спре кърмата няма да иска повече.
Ще я записвам и аз на кухня, дано да я хареса.
За морета гледам си говорите. Ние сме в пика на сезона, от 11 до 17 ч. няма да сме на плажа с малчо. Мерак ми е да й топна крачетата във водата, да я видим как ще реагира, как се вълнува.... еххх 🥰🥰🥰
Дайте идея как ще процедирате с храната на морето? - бурканчета ли да стерилизирам, от хотела ли да избирам...? Готовите пюрета не са опция, не ги яде, чат-пат някое плодово/йогурт може да хапне. На ол инклузив сме, на българското черноморие - от години ходим така, харесва си ни (е, от храната винаги има какво да се желае, но не сме капризни и двамата и гледаме от високо 😊).
Харесва ми идеята за пътуване през нощта, но на другия ден ще сме като парцали и заради това ще се откажем. Планираме да пътуваме рано сутринта, около 7 ч. да тръгнем и живот и здраве....с няколко спирания, да стигнем. Само с нейната храна трябва да реша как да стане 🙄

# 376
  • Мнения: 1 355
Ние първоначално стерилизирахме бурканчета с домашни пюрета, но нещо не са се вакуумирали добре и днес, като отворих новото бурканче, ме лъхна неприятна миризма. Бързо ги наотварях всичките и в крайна сметка просто ги хвърлих и взехме купешки от тук. Мен би ме било страх да ѝ давам от храната от ол инклузива, нещо не ми се вижда като най-доброто нещо, което бих могла да ѝ дам. Но за съжаление, когато си взема сладолед, тя изпада в истерия и ѝ давам от него 🤣

# 377
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
И Ричард яде от моя сладолед Cry

ssd_,наистина много зависи как се храни тя. Ние му даваме от нашите чинии и храна парченца на таблата и той сам си яде. Сега, като е хубаво времето и сме навън, се случва да му дам купешко пюре ако нямам време да сготвя, но на морето няма да взимам буркани с нас. Една каша и едни бисквити за всеки случай да имам в стаята. Иначе имаме закуска и вечеря и ще хапва с нас.
И аз го мисля пътуването рано сутрин. Ще станем към 5,6 и ако тръгнем в 7, ще спи поне час-два. Почивка после и пак за дрямка. Така го планувам,пък как ще бъде е друг въпрос Thinking

# 378
  • Мнения: 2 379
Котка , звучи супер.  И аз обичам ранното море. Т.е. обичам всяко море, но мразя навалицата. Морето ми е много мило, от както живея в Пловдив все нещо ми липсва. Усещам една странна првзнина, а не съм морско чедо, просто съм живяла на морето известно време. Всеки път като отивам на море съм като влюбена,  коремът ми се свива, гърсите ми се стягат и ми е едно такова...хубаво.  хахахах
Бухта след яките промивки на носа със спринцовка снощи спа ( даже и аз поспах)

# 379
  • Мнения: 4 144
Хариста, и аз усещам същото към морето. Винаги ми е страшно вълнуващо сякаш ми е за първи път. 😀

Принципно яденето на разни боклуци и падането, са част от ежедневието ни.  Бонбоната постоянно изаква парчета хартия, та дори и картон веднъж. 😂
Но пък все още не смея да ѝ дам от нашата храна. Баща ѝ е по-смел в това отношение, макар с грешната храна(купена тестена закуска). Поне видях, че малката не я хареса и я изплю 😀, което ме успокои малко.

Как спят вашите герои. Аз Бонбона я оставям вече само по къс ръкав  и боли крака, но ме притенсява, че ръцете ѝ са хладни като я пипна. Както и че баща ѝ спи с чорапи, а тя без 😀

# 380
  • Мнения: 2 379
БониБон, от няколко месеца спи по боди с къс ръкав и ританка, хладна е, но опитам ли се да я облека се поти , а ако искам да я завия почва да ми се кара и тръшка, докато се отвие. За това по някое време изключвам климатика, че духа директно в нас студеното. А през деня от лазене и търкаляне без чорапи вече има ранички на палците на краката и някъде беше успяла да си направи резка на ходилото.

Ssd, и без деца пак обичахме да ходим далеч от големите хотели и лудницата. Винаги си търсим бунгала, малки къщи, семейни хотели, които предлагат условия за готвене дори извън стаята и задължително хладилник. Правя няколко бурканчете с домашна храна и се надявам да няма бумбаш. Взимам за всеки случай инстантна каша някаква и/или овесени ядки, люспи елда, няколко купешки пюрета. Ако там където сме няма къде да си стопля вода взимам едно малко нагревателче. Купувам хубаво сирене и масло прадварително, за да имам за цялата почивка, няколко варени яйца. Правя и нещо готвено в кутия да има нещо за хладилника за първия ден ако се наложи. Още не съм и давала АМ, но може да взема една кутия за всеки случай на морето , вече ще е на годинка. Бисквити и сухари на ДМ, задължително вода. И сега направо ме запали да си направя пак списък за морето Wink

# 381
  • Мнения: 819
Оказа се, че ще ходим на море и ние. Мисля да вземе АМ и каша, овесени ядки, кисело мляко. Да има неща за закуска. Другите хранения ще са с нас в ресторанта. Ще и поръчам нещо от менюто, което да става за нея и ще помоля да е без подправки например.

# 382
  • Мнения: 7 898
Нямах намерение да ходя на море, но тези дни ми минава през акъла да си бия камшика и да отида някъде за седмица с детето.
Днес излязохме на разходка малко след като се беше събудил и реших да мина през пазар да купя ягоди и кайсии. В един момент една продавачка ми казва “аууу къде си тръгнала на детето му се спи”. Няма да ви казвам си къде ми скочи кръвното и какво я направих! Боже тотално съм забравила на какво сме пособни ...
вече сериозно обмислям прибиране в Англия. Минах през какво ли не след раждането, но толкова зле никога не съм се чувствала.

# 383
  • Мнения: 819
Тези от вас, които живеят в озеленен двор- пръскате ли против кърлежи? С какви препарати?

# 384
  • Мнения: 1 591
ellocin пръскаме. Трябва да видя препарата, но винаги са едни и същи. Ветеринаря ме предупреди да изчакам един ден преди детето да ходи там, но той още няма досег с тревата.

# 385
  • Мнения: 472
Мама работи в детска градина, ХЕИ пръскат два пъти за бълхи и кърлежи. В деня на пръскането не се извеждат на двора децата, на следващия всички са там. Та един ден сигурно ще е напълно достатъчно и да има допир с тревната площ, пясъка или пързалката.
Савова сега вече напълно ни разбра, какво ни е да ни е страх да идем на баба, лели, и т. Н.... на мен бях ви споделила, комшийката беше решила, че на 6 месеца вече трябва да яде шоколадови бонбони, родителите ми малко по-късно дадоха данонино, а сега всяка продавачка в града е в потрес как така не иска близалки 😂😂😂 ....ами не мога да си я представя с близалка....нещо се е сбъркало в народа. Всички всичко знаят, че и държат да ти казват с тон..Как така ти не даваш, защото не знаеш....  общо взето игнорирай продавачки, комшийки, всяка излишна приказка, леко я подминавай и си карай с розовите очила. 🎈

# 386
  • Мнения: 7 898
След скандала който вдигнах родата не ми говорят Stuck Out Tongue Winking Eye.
Казах им, че чакам да оправя паспорта на детето и си заминавам.

# 387
  • Мнения: 2 379
Rrr,  при нас пръскат събота в градината, понякога виждам табелка.

Савова, най-вероятно няма да се промени нищо дори след скандала. Сега ти си виновна, че искаш да си гледаш детето правилно и те са кръвно обидени. А и за тях ти нямаш основание да се сърдиш за "грижите" и съветите , които ти дават и за това пак вината е в теб, не в тях......

С баткото така преди като пазаруване в големите магазини все му даваха да опита саламче, кашкавал, суджук, той още нямаше годинка и все им казвах, че е малък и още му е рано, но им беше странно как на дете с няколко зъба няма да му дам свински със сланина и сумати сол. После просто взимах и го изяждах аз. Сега поне не им разрешено да дават за дегустация и сме пощадени с Бухта. Родата поне от баткото се научи, че направо на клошара ги давам всички купешки боклуци. той вече е на 5 години и разбира достатъчно, но продължавам пак да внимавам какво  яде...ама бабите щото не знаят, ама и не четат етикети, едната беше купила някакво сладко с алкохол...И на свекърва ми и беше странно като ме пита какво да вземе за детето и кажа банани, ябълки, круши..... вместо да се радва. Все забравят , че не е като едно време да има един шоколад и един марципан, сега има колкото щеш такива неща. И като помъкнат 2 шоколада 5 сока 3 шоко яйца, 2 пак.солети и т.н.... все едно на магазина пред блока няма...грррррррааа....манталитета е труден за преборване.

# 388
  • Мнения: 126
Момичета говорено е и преди, но да попитам какви постелки /килимчета ползвате където играят малките. Че сега в квартирата като се нанесем се чудя как да й направя детски кът в хола няма никакви килими то аз не ги и харесвам де, но искам на нея да й взема нещо да мога докато аз върша нещо да я слагам на земята, чудя се и дали си заслужава и да й заградя някакво място, но не съм решила още как да го направя.

# 389
  • Мнения: 295
Kaya9, ето такова използваме ние:

https://a.aliexpress.com/_mLGkkuD

Общи условия

Активация на акаунт