Августинчета 2020г. ....тема 11....

  • 20 701
  • 725
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 4 144
Моята Бонбона е в болница. С дехидратация и зачервено гърло. 😭 По всички закони на Мърфи, мен ме няма при нея, защото тъкмо заминах да си взема изпитите.
Отказва да се храни откакто ме няма. А аз нареждах как няма да ѝ позволяват друго да яде освен кърмата и пюретата(тоест да не дават АМ). Тя взела , че съвсем спряла да яде всичко. 😢
Просто ще се поболея. Само тя ми е в главата, а трябва да уча за изпитите. Някой с отзиви за СофияМед, понеже е там?

Аз съм ѝ дала белтък преди 2 седмици някъде и всичко беше наред.
И аз забелязах преди няколко седмици, че нощните памперси все по-често са по-леки, а понякога и сухи.

# 421
  • Мнения: 7 898
Бонибон, много съжалявам. От какво е тази  дехидратация? Не знам какво да ти кажа и знам, че няма да спреш да се притесняваш докато не си видиш детето. Дано се оправи по- бързо.
 Направо не мога да си представя да оставя детето няколко дена дори на майка ми. Цяла зима ходех облечена като за Северния полюс за да не се разболея, защото това ми беше най- големия кошмар кой ще се грижи за детето, ако с мен се случи нещо.

# 422
  • Мнения: 1 591
Милото малко бонбоче,  много съжалявам. Дано бързо се оправи детенцето. И на мен ми беше най-голям кошмар това. Иначе аз един ден като го разсейват бабите докато яде и тази вечер милия половин час цока... а то няма какво вече, с една ръка му правя мляко докато го кърмя, че да му дам да хапне и да се успокои.
Савова съвестта ме гризе да не му давам някакво скапано мляко. Правя опити да чета храните, за съжаление навсякъде противоречиви мнения срещам, та накрая залагам на нещо от по-скъпите с надеждата да съм уцелила Joy  И без това тази седмица ще пробвам да го заместя с кисело мляко...

# 423
  • Мнения: 7 898
Имаше някви френско мляко, което същи беше ок но не се сещам за името. Всичко друго е тъпкано с какво ли не.
Ние сме все още на хипоалергично мляко но ще го спра като стане на година.

# 424
  • Мнения: 733
Babybio да не е френското мляко?

Бонбон, изключително неприятно! Дано малката бързо се възстанови! Душичка! Heart

И аз докато кърмех изпитвах ужас от мисълта нещо да се случи с мен и да оставя малката. Щяха да ѝ дадат АМ, но тогава си заспиваше и на гърда и само мен търсеше, Абе... Мама си е мама!

Кая, а вие как сте?

И моята бонбонка си хапва 1път през нощта, но по различно време. Гледам да е след 00ч със сигурност, поне да са минали 4ч от последното хранене. И ако успея да я приспя се буди я в 1, я в 2, я в 4-5 Joy А в началото като я отбих и давах всеки път като се будеше (4-5пъти) голям цирк беше Joy Добре че бързо бързо почнах работа с консултант по детски сън и ограничихме яденето до 1 Simple Smile

Савова, оправи ли си положението у вас?

# 425
  • Мнения: 819
Бонбон, скорошно оздравяване на детенцето ти!
Ния преди спеше почти по цяла нощ. Хапваше към 5-6. Дори понякога пропускаше. От месец и нещо сънят и е много лош. Просто трябва да се стегна и да я науча да се оправя сама в леглото вечер като се събуди.

# 426
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Бонбон, скорошно оздравяване на детенцето ти!
Ния преди спеше почти по цяла нощ. Хапваше към 5-6. Дори понякога пропускаше. От месец и нещо сънят и е много лош. Просто трябва да се стегна и да я науча да се оправя сама в леглото вечер като се събуди.
И при нас е така. Понякога го оставям да помрънка с надеждата, че ще се приспи, но къде този късмет.
Споделям моя списък и очаквам корекции и допълнения, мами Sweat Smile




Бони, бързо оправяне на малката! Направо не си представям какво ти е..

# 427
  • София
  • Мнения: 594
BonniBonn, съчувствам ти и стискам палци детенцето да се оправи бързо! Purple Heart

Аз ако го оставя моя да помрънка така ще се развика, че ще вдигне махалата на крака Satisfied Пали от 0 до 100 за 2 сек. Щом му чуя гласа веднага скачам, като на пружина съм.

# 428
  • Мнения: 7 898
Babybio да не е френското мляко?

Бонбон, изключително неприятно! Дано малката бързо се възстанови! Душичка! Heart

И аз докато кърмех изпитвах ужас от мисълта нещо да се случи с мен и да оставя малката. Щяха да ѝ дадат АМ, но тогава си заспиваше и на гърда и само мен търсеше, Абе... Мама си е мама!

Кая, а вие как сте?

И моята бонбонка си хапва 1път през нощта, но по различно време. Гледам да е след 00ч със сигурност, поне да са минали 4ч от последното хранене. И ако успея да я приспя се буди я в 1, я в 2, я в 4-5 Joy А в началото като я отбих и давах всеки път като се будеше (4-5пъти) голям цирк беше Joy Добре че бързо бързо почнах работа с консултант по детски сън и ограничихме яденето до 1 Simple Smile

Савова, оправи ли си положението у вас?

Май беше нещо с Л...
Моя го храня с АМ , но така и никой не прояви желание да погледне как го правя и колко слагам. За другата храна пък да бе говоря, че там ядем и играем поне 40 Мин и човек трябва да има голямо търпение да го нахрани. Знам че няма да имат търпение и най- много да му дадат 50мл ядене и след това ще го натъпчат с нещо сладко защото сладко не отказва.
Не съм майка орлица, но не искам да го оставям на никой включително майка ми или сестра ми.
В последно време стане ли 11-12 вечерта и почва едно мрънкане и мятане из леглото и  така минава час. Ей сега успях къде с тупане по задника, къде със шушкане да го укротя и заспа, но след 2 часа пак същото, а според моите хора детето спи цяла вечер непробудно !

# 429
  • Мнения: 4 144
Ама разбира се, на който както му е лесно. Как не са му предложили още к.мляко със захар, че е много полезно хранене от едно време.
Аман от “препоръки” и многознайковци.

Марая, списъка ти изглежда супер. Бих добавила кърпа за баня, дупе , лице. Както и козметика за баня.
Освен Нурофен /панадол бих взела и нещо за стомсхчето (пробиотик или против повръщане и диария), че на морето често стават такива изненади.

# 430
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Ама разбира се, на който както му е лесно. Как не са му предложили още к.мляко със захар, че е много полезно хранене от едно време.
Аман от “препоръки” и многознайковци.

Марая, списъка ти изглежда супер. Бих добавила кърпа за баня, дупе , лице. Както и козметика за баня.
Освен Нурофен /панадол бих взела и нещо за стомсхчето (пробиотик или против повръщане и диария), че на морето често стават такива изненади.
Абсолютно си права, Бони! Забравила съм тези неща, понеже няма да ги нося от Дания Joy мерси, добавям това за стомахчето. Хич ме няма по лекарствата и нямам идея какво би ми трябвало. Бях питала тук наскоро Thinking

# 431
  • Мнения: 1 355
Бонибон, пожелавам най-скорошно оздравяване на малката Бонбона ❤️

Мислите ли, че е простотия да мина главата на чудовището с машинката с цел да ѝ поникне уж по-гъста и хубава коса. Тя още стои с бебешкото рядко мъхче 😃

Аз за морето дори проходилката ѝ бях помъкнала 🤣 Иначе от лекарствата взех Панадол, пробиотик, Ентерол, Стеримар и аспиратор за нос, Лактулоза и клизмички Мелилакс, ако се наложи, течен Фенистил, гелчета за зъбки, Куулпач

# 432
  • Мнения: 854
Държите ли вашите бебчета, когато се изправят по мебелите?
Ние с баща й все сме до нея, но понеже прецених, че има доста добро чувство за самосъхранение, решихме да не й висим постоянно на главата. Е да, но тя точно тогава реши, че ще се придвижи от дивана до холната маса без да се държи никъде и падна. Удари си челото точно в ръба на масата...... Някакъв див късмет извадихме, че не си сцепи главата. Много е диво това момиче, постоянно е в рани, синини, а ние не я оставяме сама дори за 10 секунди. Навън не трае в количката, иска да "ходи", да чопли камъчета, да скубе тревички, да пълзи по земята. Все сочи нещо с пръст и го иска, а аз трябва да разгадая кое е "ъъъ", иначе започва да се сърди.
Има ли други такива зверове като нея, че вече съм вдигнала ръце? 😁

# 433
  • Мнения: 733
Котка в кашон, онзи ден като бях на фризьор и той каза, че като се затвори фонтанелата било окей и да я пострижем с машинка, за да поникне хубава коса , че и нейната е с мъхче Simple Smile не че ще ѝ стане нещо и преди това, но все пак си били вибрации

Аз взех доста неща, но ние отиваме в голям град и не се тревожа толкова, ако изпусна нещо. Но спирт, памучета, лейкопласт (водоустойчив също), пробиотик, сребърна вода, фенистил, Панадол, вит Ц, стеримар, еднократни дозички физ разтвор, за повръщане и диария, слънчезащита, Занзи бимби против комари и сигурно още много други неща Joy Препарат за миене на нейните съдове + нейна гъбичка също взех

Последна редакция: пн, 14 юни 2021, 11:50 от Rolly__

# 434
  • Пловдив
  • Мнения: 1 910
Според мен това с машинката е тотален мит. Как по- точно подстригване ще повлияе на корените на косата и на гъстотата? Flushed
На морето задължително ще вземем нещо за разстройство, за температура , както и спрейове за комари.

Иначе ние като пътуваме с малката мъкнем бая покъщина Simple Smile А сега ще носим и плажни замъци надуваеми, пояси, хавлии... лудница Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт