Градинарство - моето хоби 28

  • 38 453
  • 755
  •   1
Отговори
# 195
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Прозорците, на които ги гледах завистливо как цъфтят, бяха на аптеки, и цяла зима залепени за стъклата, обсипанис цветове

# 196
  • Мнения: 4 208
В брошурата на Кауфланд видях, че има  лавандула тази седмица. Ако открия и си купя ,как да я гледам?В саксия ще вирее ли? Ако има цветове да я пресъдя ли веднага или да чакам ?

# 197
  • Мнения: 3 771
В брошурата на Кауфланд видях, че има  лавандула тази седмица. Ако открия и си купя ,как да я гледам?В саксия ще вирее ли? Ако има цветове да я пресъдя ли веднага или да чакам ?
По всеки от описаните начини мисля, че може да я гледаш. Прехвърли си я е по-голямка и красива саксия. Тя ще е в транспортна такава. И навън може да стои/зимува.

# 198
  • Карлово
  • Мнения: 4 644
Не ти препоръчам от Кауфланд. Преполиват ги и много бързо им изгниват корените, тази година пак се изкуших и взех един, който за по-малко от седмица издаде багажа. На пазар, от българска лавандула, ако продават е по-добре. На нашия се продавала по 2,50 саксийката.

# 199
  • Мнения: 3 771
Извадих съхне щата къдрава ружа и .... не ми харесва корена. Мисля, че си отива.
Ще я изрежа и ще я бучна, да видим ...




И още една жалба. Имам хубава Рустифина, но за втора година “шишарките” които са най-ефектната й част - не узряват. Просто окапват...
Идея какво е това...


# 200
  • София
  • Мнения: 200
Я кажете кои са въпросните злополучни сортови семена?
Аз съм поръчвала от тук: http://sortovisemena-bg.com/categories/Здравец.html?mc=1000013&c=1000182
Намерих също трзи: https://www.sortovisemena.bg/1026-skadoksus-scadoxus-multiflorus


Тези, които са  от Бургас не струват, но понеже доста се дублират имената,  хората се лъжат.
За мен коректни са тези
https://www.facebook.com/SortoviSemenairastitelnazashtita/

А коренът нещо боледува, опитайте да го накиснете с малко фунгицит, има разни съвети в  гугъл , намерете инфо и пробвайте.

# 201
  • Мнения: 3 771
Мерси!

И аз от тези съм пазарувала

# 202
  • Мнения: 4 208
Колко взимат кариерите за доставки на цветя? Харесала съм много из фейса,но имам чувството,че доставката ще е повече от самото растение и се спирам.

# 203
  • София
  • Мнения: 200
Колко взимат кариерите за доставки на цветя? Харесала съм много из фейса,но имам чувството,че доставката ще е повече от самото растение и се спирам.

Много трябва да се внимава от кого купувате растения, Пълно е некоректни продавачи , доста хора се оплакват. Да получиш това, което очакваш и  си харесал, е по-важно от куриерската цена. Но по въпроса - на мен досега ми е струвало около 5-6 лв.

# 204
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Прилича ми на див орех.

# 205
  • Мнения: 3 771

Вещица,
Не си намирам пост от 25 юни с въпрос…

# 206
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Скрит текст:
Въпросът е този, но от телефона ми беше по-лесно да вкарам по-късия цитат Grinning

# 207
  • Мнения: 9 903

А може ли някой да ми помогне с името на това?

# 208
  • Мнения: 3 771
Вещица, не Simple Smile
Дървото е Рустифина, прави едни червени “шишарки” това са плодовете.
Но втора година ми умират жветовете преди да узреят.
И не зная какво им е.
Тива беше въпросът Simple Smile

# 209
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045

А може ли някой да ми помогне с името на това?

прилича ми на "тютюнче" - никотиана

рустифината къде е? може ли да е от късни студове или слани?

Общи условия

Активация на акаунт