Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 4

  • 49 616
  • 746
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 804
Здравейте,

Някой знае ли при изследване чрез кръв на инхалаторни алергени - полени, акари, пух, пера, животни и т. н. пакета е 20 алергена .... имат ли значение за изследването лекарства и храни приемани преди това, или предните дни?

И изследването има ли значение дали ще е направено в по-спокоен или по-остър период за достоверността на резултата.

За храна и лекарства мисля че няма значение, стига вторите да не са антихистамини.

# 331
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Здравейте,

Някой знае ли при изследване чрез кръв на инхалаторни алергени - полени, акари, пух, пера, животни и т. н. пакета е 20 алергена .... имат ли значение за изследването лекарства и храни приемани преди това, или предните дни?

И изследването има ли значение дали ще е направено в по-спокоен или по-остър период за достоверността на резултата.

За храна и лекарства мисля че няма значение, стига вторите да не са антихистамини.
А знаеш ли колко дни преди това не трябва да са пити самостоятелни антихистамини или като съставка на други лекарства....

# 332
  • Мнения: 305
Здравейте. Може ли коментар за прикачените изследвания, интересуват ме най-вече хормоните, инсулина. Благодаря.

# 333
  • Мнения: 2 824
Щитовидните са супер, но инсулина е малко висок, както и захарта. Предишния ден кога последно ядохте и вечерта ядохте ли нещо сладко? Бих оптимизирала храненето и повторила след месец отново глюкозата, инсулина и бих добавила гликиран хемоглобин, за да се насоча става ли нещо всъщност или е било моментна картина.
Задължително започнете някакъв прием на вит. Д

# 334
  • Мнения: 305
Много благодаря за бързия и изчерпателен отговор. Ами всичко на гладно, излседванията са предписани от ендокринолог. За съжаление може да ме вземе чак след 1 октомври защото е отпуск. И сега не зная колко вит Д да започна и какъв?…

# 335
  • Мнения: 11 823
..... И сега не зная колко вит Д да започна и какъв?…

Например Вигантол (за предпочитане е течен вариант на вит.Д), по 6-7 капки (3000-3500 единици) дневно поне + вит.К2 и магнезий.

# 336
  • Мнения: 29

Здравейте може ли мнение за изследванията бременна съм в 6м.или по точно в 24г.с. притесняват ме лимфоцитите и неутрофилите.На консултация съм чак на 29.09.
Благодаря предварително.

# 337
  • Мнения: 2 058
Здравейте,
Може ли мнение?




Виждам че са завишени, но не знам какво означават.
Утре следобед ще ги занеса на личната, но има ли за какво да се притеснявам?

# 338
  • Мнения: 2 629
Най-вероятно имате бактерия. Пуснете стерилна урина с антибиограма.
Здравейте,
Може ли мнение?




Виждам че са завишени, но не знам какво означават.
Утре следобед ще ги занеса на личната, но има ли за какво да се притеснявам?

# 339
  • Мнения: 305

Здравейте може ли мнение за изследванията бременна съм в 6м.или по точно в 24г.с. притесняват ме лимфоцитите и неутрофилите.На консултация съм чак на 29.09.
Благодаря предварително.

По принцип казват, че неутрофилите се повишават при бременност, съответно левкоцитите, заради формулата. Не зная обаче до колко е нормално увеличението. АГ ще каже най-добре. На мен лично CRP ми беше завишено, но казваха че е нормално при бременност.

# 340
  • Мнения: 4 486
Здравейте,
През юни при профилактични изследвания, предвид стойностите, ендокринолог се осъмни за анемия, прати ме да изследвам желязо и ЖСК и с резултатите на хематолог. Хематологът ме прати феритин да изследвам също.
Ето първите изследвания:
Скрит текст:



Пих Сорбифер един месец и хематолога ми каза да спра приема за 10 дни и да си пусна ПКК и феритин. Реших да си изследвам също Б12, Б6, фолиева киселина и още няколко. Ето ги днешните резултати:
Скрит текст:
Б6 ще е готов след 10 дни, за това няма резултат за него. Гледам че са в норма желязо, феритин и още няколко, които ми бяха занижени на предните изследвания. Тук съм чела да пишете, че това че са в норма не значи че всичко е наред. Според вас добри ли са изследванията? Жена съм, на почти 35 години. Сега са ми повишени еритроцити и RDW-CV. На какво може да се дължи според вас? Аз в сряда имам час при хематолога, обаче след като тази година съм все по доктори и само ми казват, ами не е при мен проблема, ама пий тази шепа лекарства и толкова, вече съм отчаяна. Всичко тръгна от едно главоболие, което така и не разбраха от какво е.

# 341
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Minnie.mouse,  ако питаш мен и преди да си пила лекарствата, изследванията ти не са проблемни, до там че чак лекарства да взимаш. Можеше и само  с храни да го качиш хемоглобина, който според изследването е все пак в норма 125, макар и по близо до долната граница.

Последна редакция: пн, 13 сеп 2021, 21:39 от Danny_J

# 342
  • Мнения: 2 058
Най-вероятно имате бактерия. Пуснете стерилна урина с антибиограма.
Здравейте,
Може ли мнение?




Виждам че са завишени, но не знам какво означават.
Утре следобед ще ги занеса на личната, но има ли за какво да се притеснявам?

Личната я нямаше.
Беше ми изписала Цистиклийн и го започнах.
Като го свърша ще изчакам 3-4 дни и ще пусна стерилна урина.

# 343
  • Мнения: 4
Здравейте, моля за разчитане на следните резултати:

# 344
  • Мнения: 110
Здравейте, може ли мнение за следните резултати!
Изследванията са на жена на 39 г.
Предварително Ви благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт