Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 4

  • 49 721
  • 746
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 394
Моля за коментар, с Хашимото съм, прекаран Епщайн, не много висок товар, нередовен цикъл (понякога на 30, понякога на 40 дни), акне по брадичката. Пия витамин Д.


# 181
  • Мнения: 2 826
На кой ден от цикъла са тези хормони? За ЛХ, ФСХ и естрадиола - денят е ключов за определяне на стойността в коя референтна група влиза и дали е ок. Референтната дадена тук ми изглежда като фоликулярна, но все пак? Ако са пускани между 3-5ти ден на цикъла, то стойностите определено не са оптимални. Най-добре ще каже Денис в темата за хормонални изследвания.
Иначе както се вижда, ДХЕА-С и андростендиона са повишени, тестостерон не виждам (нито свободен, нито никакъв), а той е от ключово значение тук - явно има проблем с надбъбречната, може да е съчетано с поликистозни яйчници… кой и по какъв повод са изписани?

# 182
  • Мнения: 394
Благодаря за отговора! 5ти ден. Гинекологът ми не желаеше да ме изпрати на изследвания. Сама си ги назначих, защото искам да започнем опити за бебе скоро, имам Хашимото и с допълнението а нередовния цикъл и акнето предположих, че може и да има нещо с половите хормони.

# 183
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
Моля за тълкуване на пкк,дали да се притеснявам за  показателите извън нормата,на лекар ще съм чак в четвъртък

# 184
  • Мнения: 2 826
Всичко е наред, пиите повече течности Simple Smile

# 185
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
Всичко е наред, пиите повече течности Simple Smile
Благодаря!

# 186
  • Мнения: X
Здравейте. Бих искала да помоля за мнение. Бременна съм в 9 месец и ми бяха направени изследвания за кандида. Ето и резултатите ми, дали има нещо пртеснително.
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 17 юли 2021, 16:48 от Анонимен

# 187
  • Мнения: 5
Здравей те нещо притеснително има ли в изследванията

# 188
  • Мнения: 1 977
Bisous, ще изпишат противогъбично и локален пробиотик.

# 189
  • Велико Търново
  • Мнения: 41
Здравейте, аз имам следното запитване за изследванията ми от днес:
Имам ли повод за притеснение според вас? Всички други изследвания са ми в супер норма - глюкоза, урина, липиден профил, чернодробни, хормони на щитовидната също, нямам Хашимото.

# 190
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 750
Какво смятате за тези резултати?

Имам час за преглед чак след 3 седмици.

# 191
  • Мнения: 113
Може ли някой който разбира да каже тази стойност на инсулина нормална ли е, защото чета че нормалното е 5.0, а моето е 7.3

# 192
  • Мнения: 35 960
по-скоро кръвната захар е нормално да е 5, което е различно от инсулин

# 193
  • Мнения: 18 542
Приличен е инсулина на гладно, но ако има симптоми, може би е добре да се направи трикратно натоварване с глюкоза и да се видят стойностите на глюкоза и инсулин. Често тогава се вижда, че всъщност има или няма проблем.

# 194
  • Мнения: 5
Здравейте, бях на профилактичен преглед при гинеколог. Резултата от цитонамазката ми е  ПАП 3А група, дискератоцити вроговени епители. Какво означава това? Докторката нищо не ми отговори, а ми изписа Полижинакс, тъй като имам и бяло течение. Каза ми след лечението с глобулите, да отида отново на преглед.
Мен тази 3А група ме притеснява, не трябва ли да се направи биопсия. Много съм притеснена и объркана, моля ви за съвет.

Общи условия

Активация на акаунт