Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 4

  • 49 724
  • 746
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 15

Хора, какво е MID %?
Какво обикновено означава завишена стойност според вас?
Отидох на гладно сутринта към 8:30ч. Хранила съм се вечерта, не помня в колко точно последно, сигурно в 22ч.... Но пих вода и сутринта (в тия жеги...) сигурно не повече от 200мл, буквално една глътка кафе БЕЗ захар и без добавки (станах сууупер рано, не мога да спя добре нещо... И не издържах, буквално си наквасих устата само)... И пуших няколко цигари. Отново пуша и то много, та ми беше трудно да издържа. Тия неща оказват ли особено влияние на изследванията или само на гладното?
Моля за вашия опит и предположения. Ще съм благодарна.
Чакам си прегледите...

# 211
  • Мнения: 13

Здравейте!
Това са моите резултати на ТСХ, преди два месеца стойността беше 12,5. След прием на лекарства
 Спаднаха но мисля че са доста ниски. Според Вас възможно ли е да влияят на цикъла подобни стойности! Понеже юли месец пропуснах цикъл и още чакам! Сега ми намалиха дозата на хапчетата. Не съм ходила на гинеколог!

# 212
  • Мнения: 11 828
Много е дошла дозата, изпаднали сте в хиперфункция. Да, вероятно от това е проблема с цикъла. Но друг път пускайте и трите хормона.

# 213
  • Мнения: 131

Здравейте! Бихте ли ми помогнали в разчитането на резултатите ми? Теста е Фемофлор. Много ли е зле положението? Благодаря предварително 🤗

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 10:39 от *Joy

# 214
  • Мнения: 1 977
Имате гъбички и бактериална вагиноза, предстои лечение.
Не е страшно, не се притеснявайте, просто следвайте препоръките на лекаря.

# 215
  • Мнения: 113
Какво е мнението ви за тази резултати



# 216
  • Мнения: 131
Имате гъбички и бактериална вагиноза, предстои лечение.
Не е страшно, не се притеснявайте, просто следвайте препоръките на лекаря.
Благодаря за коментара! Не ми е ясно как се откриват в микроскопското изследване, а при PCR-a - не ? 🤔

# 217
  • Мнения: 11 828
Какво е мнението ви за тази резултати





Има инсулинова резистентност

# 218
  • Мнения: 2 466
Здравейте, може ли коментар на резултатите от изследванията на сина ми на 5г? Има ли нещо притеснително? Ч

# 219
  • Мнения: 113
Може ли мнение за резултатите на моята баба вижда се че има проблем


# 220
  • Мнения: 184
Здравейте,може ли мнение за моите резултати. Бременна съм.  Доктора е отпуск и нз кога ще се видя с него а има доста отклонения.

# 221
  • Мнения: 2 826
Няма нищо обезпокоително, при бременност винаги има размърдване в кръвната картина. В коя седмица сте? Хемоглобинът е тръгнал надолу, добре ще е да приемате малко желязо (с вит С за по-добро усвояване).
Понеже виждам, че сте с отрицателна кръвна група, трябва да се изследва бащата и да ви се следят антителата при раждане, може да се наложи да ви се сложи една инжекция. Нищо притеснително, но го отбелязан.

# 222
  • Мнения: 184
The doors.. Много благодаря за отговора. Изследванията са ми правени в 12 г. седмица. Аз се притисних за този показател MID,защото ми едоста висок от референтните и според вас ТСХ ни добре ли е о,78 да не ниско или. Да за кръвните групи и аз съм притиснена. Др път ще хо обсъдя с док защото мъжа ми е RH положителен и нз в коя седмица се прави инжекцията да не я изпусна.

# 223
  • Мнения: 630
Здравейте, момичета и момчета (ако има такива),

Бихте ли погледнали изследванията ми и да кажете дали според вас има нещо тревожно.

На 35 съм и имам възел на ЩЖ и ИР (не пия лекарства, инсулинът беше 20+ преди 2 години). С моя годеник искаме да започнем да работим за бебе и реших да си пусна някои изследвания, предстои да ида при ендо и гинеколог. Напоследък се чувствам много отпаднала и качих килограми, въпреки че инсулинът е по-нисък от преди.

Благодаря ви!

Скрит текст:

# 224
  • Мнения: 11 828
Denki супер е ТСХ.

Морско_момиче инсулина е висок, не знам на хранителен режим ли си? Иначе хубаво, че от 20+ сте свалили, но за да е добър трябва да е не повече от 6-7 на гладно.  В12 е нисък, вит.Д също. Хубаво е и желязото и фолиевата киселина да си проверите.

Общи условия

Активация на акаунт