Екопътеки и всякакви приятни разходки-тема 3

  • 57 966
  • 760
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 209
АнелияИванова10000, благодаря за отговора. Една идея ми стана по- спокойно, но изобщо не познавам района и се тревожа.
Ами там не е високопланински маршрут.
Лесен е и си е в населено място. Според мен няма страшно. А и младежите не са малки.

# 91
  • Мнения: 960
Здравейте, някой посещавал ли е скоро въжените атракции в Тетевен?

# 92
  • София
  • Мнения: 3 457
Някой ходил ли е скоро по Галунка?(Бистрица-Железница).Интересувам се разчистени ли са падналите дървета,които възпрепятстваха минаването

# 93
  • София
  • Мнения: 1 285
Здравейте,
Включвам се с хубава идея за разходка. Пътеката, по-скоро пътят, над село Самораново към хижа Отовица. Около 3 км след селото може да се стигне с кола. Очевидно е до къде може с кола, в bgmountains има означен паркинг, но ние спряхме 500м по-надолу.
Пътят до хижата е към 3,5 км. Върви се сред разкошна гора. В момента е свежо и зелено. Пътят пресича реката 3 пъти, оформят се прекрасни водопадчета.
Около самата хижа Отовица е чисто и приятно, има нови люлки, пързалка, батути. Спокойно и красиво. Предлагат храна, има места на въздух. Днес да сме видели общо 20 човека. Само 4 туристи. Може и с високопроходима кола до хижата, пътят е черен, не е лош.

# 94
  • Мнения: 184
Здравейте, след 2 седмици ще ходим към Боровец с идеята да направим хубави и ненатоварени от към трудност маршрути за ходене. За единия ден мислим Искърската екопътека, а за другия да направим този маршрут https://drumivdumi.com/%d1%81%d0%b0%d1%80%d1%8a%d0%b3%d1%8c%d0%b … 0%b8%d0%bb%d0%b0/. Дайте идея как да уплътним още половин ден с нещо интересно и красиво. Ще спим в Говедарци Simple Smile

# 95
  • Мнения: 713
Здравейте и от мен,
Това е една от темите, които следя с интерес.
Ще бъда в Севлиево служебно за 3 дни, като ще имам свободни по няколко часа в двата от дните. Единият следобед мисля да отида до Хоталич, но какво бихте ми препоръчали за втория - не съм сигурна дали ще е предиобед или следобед, така че приемам предложения за по-дълги или по-къси разходки в околността. Видях на юг два манастира - Девически манастир "Въведение богородично" и Батошевски - дали някой ги е посещавал и как е пътят до тях - с ниска кола сме.
Ще съм благодарна за идеи за разходка в околността.

# 96
  • Мнения: 394
Здравейте, след 2 седмици ще ходим към Боровец с идеята да направим хубави и ненатоварени от към трудност маршрути за ходене. За единия ден мислим Искърската екопътека, а за другия да направим този маршрут https://drumivdumi.com/%d1%81%d0%b0%d1%80%d1%8a%d0%b3%d1%8c%d0%b … 0%b8%d0%bb%d0%b0/. Дайте идея как да уплътним още половин ден с нещо интересно и красиво. Ще спим в Говедарци Simple Smile
[/quote
х. Мальовица.

# 97
  • Мнения: 1 827
Здравейте, след 2 седмици ще ходим към Боровец с идеята да направим хубави и ненатоварени от към трудност маршрути за ходене. За единия ден мислим Искърската екопътека, а за другия да направим този маршрут https://drumivdumi.com/%d1%81%d0%b0%d1%80%d1%8a%d0%b3%d1%8c%d0%b … 0%b8%d0%bb%d0%b0/. Дайте идея как да уплътним още половин ден с нещо интересно и красиво. Ще спим в Говедарци Simple Smile
Хижа Мечит

# 98
  • Казанлък
  • Мнения: 903
Здравейте, след 2 седмици ще ходим към Боровец с идеята да направим хубави и ненатоварени от към трудност маршрути за ходене. За единия ден мислим Искърската екопътека, а за другия да направим този маршрут https://drumivdumi.com/%d1%81%d0%b0%d1%80%d1%8a%d0%b3%d1%8c%d0%b … 0%b8%d0%bb%d0%b0/. Дайте идея как да уплътним още половин ден с нещо интересно и красиво. Ще спим в Говедарци Simple Smile
На мен много ми хареса на Черната скала.
https://drumivdumi.com/%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B … 0%B8%D0%BB%D0%B0/

# 99
  • Мнения: 792
И аз препоръчвам екопътеката от Боровец до Черната скала. Идеален маршрут за половин ден.

# 100
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
На 20.06.2021 си направихме еднодневна разходка до Перущица и околностите. Посетихме Устинския водопад, почти нямаше вода, качване, почивки, снимки, слизане около 1час и 40 мин. Видяхме и параклиса Св.Георги малко над водопада, от където има чудесни гледки към село Устина. После отидохме до Паметник на трите поколения в Перущица. От там има гледки към градчето. И накрая посетихме Червената църка .




# 101
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 016
Tihomira Fereva, хубава разходка сте си направили. Чудя се по кое ли време трябва да се отиде на водопада за да има повечко вода. През есента бяхме в района (постът ми от тогава) и мислихме да ходим до там, но ни казаха, че няма вода в момента и го оставихме за друг път. Иначе посещението на Перущица съчетахме с екопътека Чилингира, а в самия град посетихме и музея, дановото училище, църква "Свети Архангел Михаил" (има комбиниран билет за всички забележителности с вход).

# 102
  • Казанлък
  • Мнения: 903
Tihomira Fereva, хубава разходка сте си направили. Чудя се по кое ли време трябва да се отиде на водопада за да има повечко вода. През есента бяхме в района (постът ми от тогава) и мислихме да ходим до там, но ни казаха, че няма вода в момента и го оставихме за друг път. Иначе посещението на Перущица съчетахме с екопътека Чилингира, а в самия град посетихме и музея, дановото училище, църква "Свети Архангел Михаил" (има комбиниран билет за всички забележителности с вход).

Това е от 9 април. Виждала съм снимките и с повече вода. Но знам, че е много капризен. Видях снимките в нета от март и веднага го планирах за най ранна възможна дата. Много е красив

# 103
  • Мнения: 2 820
На Устинския водопад ходихме миналата година на 6 май и едвам течеше вода. Тази година бяхме там на 3 март и си беше пълноводен. Така че може би март и началото на април ще е най-добре да се ходи.

# 104
  • Мнения: 1 988
Можете ли да ми помогнете с идеи за почивка 3-4 дни на по-високо (да избягаме от жегата), не повече от 2ч. път от София, в хотел, не хижа, с възможност за ненатоварващи разходки, басейн би бил плюс. Също да има и къде да се хапва.
Мислех си за Боровец, но там освен Царска Бистрица, не познавам района и ми е важно да не е преход с голямо натоварване, защото в момента не ми е възможно.
Ясно ми е, че ще е трудно да се намери нещо, което съвместява всичко изброено, затова съм отворена за предложения Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт