В 'Искам бебе' имахме мечта, а сега в коремчето е тя ! /тема 33/

  • 34 381
  • 756
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 572
И аз все виках, айде още малко, та да свърша това и онова Grinning като дойде терминът друга песен запях. Няма лошо да си се наслаждавате на всичко "последно"! Пък то готови е относително...
А за хемороида - едно от малкото неща, от които се отървах веднага след раждането (другото е мистериозното червено петно на корема ми) Grinning. Виж от високото кръвно не можах да се отърва, даже се влоши, затова ни изписаха чак в понеделник след много врънкане. Май ще трябва да мина на медикаменти. Отделно картинката е пълна с кърмене, дохранване и цедене ...обаче много ми се иска да успеем да минем изцяло на кърма, че това ми е любимото време с нея.

# 391
  • Мнения: 978
Eeeeee, Локо, аз се чудех кой и какво ми липсва в тази тема, а то пък си била ТИ! Smile
Изказът ти е необъркваем ( не знам има ли въобще такава дума, ще простите затъпелия ми мозък!)
Изживейте си ергенлъка, и ние това си повтаряме - последно спокойно море, последно това, последно онова, горе долу почвам да осъзнавам и аз какво ме чака - най -хубавото изживяване Grinning

# 392
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 994
Локо,усмихна ми деня.Ако ходите на море да го поздрасиш от мен,че тая година едва ли ще го видя.И с нетърпение чакам разказа за срещата между косматото и човешкото бебе.Пък на родата им кажи,че в ковида може да позабавят нещата...

# 393
  • Мнения: 3 199
Локо, радвам се че сте добре!!! И аз взех усещам едни лееееки притеснения от към дали съм готова и дали го осъзнавам изобщо, че се случва Simple Smile, а цял живот все това съм искала и уж се готвя от супер отдавна.
И на мен ми липсваш. Ама не само ти, още една дузина мацки, включително от наскоро родилите. Почти от както съм се включила в темата за бебеправенето, все се намира кой да ми липсва Sad

Иначе аз какво -- от понеделник меря КЗ вкъщи с глюкомер и най-сетне имам доказателство, колко добре се храня Simple Smile - то аз си знаех, ама ето сега всеки може да види Simple Smile Единствено 1 грешка намерих, че не трябва по никакъв повод да ям от хляба на мъжа ми (ръжено-пшеничен), с моя си хляб всичко е наред.
Едни приятели ни извикаха в събота да вземем 1-2 неща за бебе, ако искаме, че продават апартамента в София - и изведнъж се сдобихме с кантар, помпа, стерилизатор и нагревател за шишета, раничка, активна гимнастика и 3 плика с дрехи - някои от нещата чисто нови с кутиите ... изобщо не очаквахме и сме супер благодарни и сега обмислям какво да взема да се отблагодаря ...

# 394
  • Мнения: 239
Найсна, поздрави, бъдете здрави 💜
Локо, още малко и всичко ще научиш. Всеки ден- нов урок, няма страшно 🌺

# 395
  • Мнения: 348
Здравейте, момичета! Дойдоха ми резултатите от бхс и като заключение пише “Базов риск”, обаче на мен тези стойности нищо не ми говорят и ще прикача снимка, ако някоя може да даде мнение ще се радвам, в понеделник ще звънна и на докторката, съответно Blush

# 396
  • Мнения: 1 132
Mimirita, на мен ми изглеждат напълно добре. Не, че мога да си преведа целия текст де 😂

# 397
  • Мнения: 348
Ами, тези първите три- NT, PAPP-A i HCG, аз също нямам представа какво са…. После “Риск от синдром на Даун- 1:2000” , “Риск от синдром на Даун само на база възрастта на майката- 1:982”
И за останалите два синдрома риска е <1:100.000. Отдолу са написали, че все пак е статистика и не дават гаранция на 100%, че няма да се случи изключение някога. Но съм го отрязала текста със скрийншота Sweat Smile

# 398
  • Мнения: 1 132
NT е нухална транслуция /т.е. дебелината на една течност в тила на бебето. Тя трябва да е под 2.5мм, за да е в нормите. Другите две са биохимични маркери, които също са ти в референтни стойности. Рискът за синдром на Даун ти е супер също, а другият е на база възраст, който над 35г става доста по-голям Wink

# 399
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Ами, тези първите три- NT, PAPP-A i HCG, аз също нямам представа какво са…. После “Риск от синдром на Даун- 1:2000” , “Риск от синдром на Даун само на база възрастта на майката- 1:982”
И за останалите два синдрома риска е <1:100.000. Отдолу са написали, че все пак е статистика и не дават гаранция на 100%, че няма да се случи изключение някога. Но съм го отрязала текста със скрийншота Sweat Smile

NT - нухална транслитерация - нормата е да е под 3мм (моята беше  0.96)
PAPP-A - плацентарен протеин - май трябваше да е около 1 (моя - 0.74MoM)
HCG - Бета-хорионгонадотропин (моя 1.41MoM)
Всичко ми изглежда повече от много добре. 😉
Рискът за синдром на Даун ти е супер също 1:2000 ,възрастовия и той.

Последна редакция: сб, 31 юли 2021, 16:27 от yanac

# 400
  • Мнения: 348
Много ви блгодаря, момичета Heart Heart Heart Определено ми олекна Hug

# 401
  • Мнения: 978
Добро утроо, прекрасни! Heartpulse
Вчера мина моята фетална -точно в 20+1 ден и имаме здрав 350 грамов мъж Simple Smile Първото нещо, което си показа на ехографа беше достойнството Laughing Прегледа му всички органи, наред е, шийката ми е 38мм, което май е добре.
Обаче както лежах и по едно време взе да ми прималява, док ме усети, каза да легна настрани, та се поосвестих, явно от натиска на онази конкретна вена. Вече ми е ясно защо не се спи по гръб Bowtie
Иначе и 3d снимка си имам, или каквото там се води Two Hearts Flowers Hibiscus

# 402
  • Мнения: 3 199
Гърлче, Мими супер!!
Ние вчера бяхме на фетална кардиография профилактично при д-р Маринов - много симпатичен човек. Бебчо се въртя през цялото време и заключението беше - здраво и непослушно бебе Simple Smile
От вчера съм отпуска до края на месеца и ще пазарувам и подреждам.
Как сте вие ?

# 403
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 994
Аз дебелея,и младежа с мен.Вчера бях извънредно при Вецев,всичко е наред с момчето и е цели 1250 гр.ГД има подобрение,явно има ефект от диетата,макар че не съм много стриктна и си позволявам по мъничко плодове-малини,боровинки и праскови/нектарини, а също и пълнозърнеста пица веднъж-два пъти седмично(един път ядох и с бяло тесто,защото друга нямаше).Купих си вафли и сладко за диабетици и като ми прималее след обяд като се събудя си хапвам или половин вафла или 1 лъжичка сладко.С покупките съм почти готова,ама нищо не съм оправила-всичко седи по кутии и кашони.В тая жега обаче не ми се занимава изобщо.А най-голямата ми мъка е, че до 11.08 няма да имаме топла вода,заради ежегодната профилактика на Топлофикация...

# 404
  • Мнения: 978
ели и ние така с водата Disappointed Relieved добре, че имаме малък бойлер (който за мен не стига, но все пак ене нещо)

Общи условия

Активация на акаунт