Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света? Тема 2

  • 45 265
  • 749
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 16
Да се запиша в темата и аз.
Другата седмица летя за Италия. Това успях да набавя като изисквания:

1. PCR или антигенен тест 48 преди ВЛИЗАНЕ в Италия.
2. Попълване на електронен сертификат на https://app.euplf.eu/ (общо европейския, на този етап се използва само в Италия). В много крайни случаи (неработеща система за ел. сертификат) - хартиена декларация.

ИЛИ

1. При липса на тест на влизане - карантина

Не се поставят под карантина и не се изисква тест за пътуващи по работа, спешност или здраве, които ще пребивават  по-малко от 120 часа (не важи за туристи)
престой ми пътуване до Италия с приятели. Може ли да ми кажете за попълване на електронния сертификат за мойте приятели какви данни ще ми трябват за да ги впиша.Разбах, че трябва 48 часа преди пътуването или след чикиране. Тяхния код на мен ли ще го изпратят или трябва да предоставя техен email адрес.

# 106
  • Мнения: 23
Като плащаш и като ти го вземат натъртваш, че е за чужбина. Ще излезе за около 15 ч. и няма да е положителен. Изпитано е многократно. 

Глупости пишеш. Уронваш авторитета на лабораторията, няма анонимни потребители.

Госпожата явно има друга госпожа близка позната, които й издават отрицателен тест. Както много неща в България се правят безотговорно..
Aisha, проверката е била в София град, аз също не знам как е в провинцията. Това, че вас не са ви проверявали е ваш късмет, а отговорността също за вашето безразборно шляпане в период на карантина. Мисля, че всички вече разбраха че не спазвате карантина,няма нужда вече да го давате като съвет на пътуващите.

# 107
  • Мнения: 16
Ще пътуваме до Рим група приятели 9 човека.
Интересувам се относно попълването на дигиталния формуляр за местоположението.
Мога ли аз да регистрирам всички мои приятели с моя email адрес или всеки трябва самостоятелно да го направи.Всички ще бъдем на един адрес там.
Някой от групата нямат email.
Един код ли ще получа за всички или само един.

# 108
  • София
  • Мнения: 6 672
Португалия от вчера промениха влизането - вече не само с ПСР може, а и с антигенен до 24  ч. от излитането. И сега остава въпроса - къде в неделя около 15,30 - 16 ч. мога да направя в София антигенен, за който да издават сертификат на чужд език? Не намирам толкова късно работеща лаборатория в неделя следобяд. А не искам да оставям този тест за понеделник сутрин, защото не знам колко ще чакаме на опашка и за колко време ще стане готов.

# 109
  • Мнения: 1 652
Португалия от вчера промениха влизането - вече не само с ПСР може, а и с антигенен до 24  ч. от излитането. И сега остава въпроса - къде в неделя около 15,30 - 16 ч. мога да направя в София антигенен, за който да издават сертификат на чужд език? Не намирам толкова късно работеща лаборатория в неделя следобяд. А не искам да оставям този тест за понеделник сутрин, защото не знам колко ще чакаме на опашка и за колко време ще стане готов.
Рамус, централата в Дружба. Все пак им се обадете за инфо.

# 110
  • Мнения: 171
За Нидерландия да споделя: доста плавно премина всичко. На уиз инфото дано вече е актуализирано, че ме заляха с мейли как трябва да се тествам преди тръгване и да попълвам някаква форма за място на настаняване. Летяхме си спокойно натам , не се иска нищо такова, а на влизане със сертификата за ваксинация. Беше много спокойно навсякъде, не се усеща страх и паника, спазват се умерено мерките. Голям кеф да разгледаме Амстердам без пълчища  от туристи, а пък и много хубаво време случихме. Много доволни от първото си пътуване за година и половина ( като изключим една Гърция минала година преди да въведат задължителен Пср).

# 111
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Ще пътуваме до Рим група приятели 9 човека.
Интересувам се относно попълването на дигиталния формуляр за местоположението.
Мога ли аз да регистрирам всички мои приятели с моя email адрес или всеки трябва самостоятелно да го направи.Всички ще бъдем на един адрес там.
Някой от групата нямат email.
Един код ли ще получа за всички или само един.
Можеш да попълниш само ти формуляра и в него да попълниш данните и за твоите приятели. На сайта (https://euplf.eu/it/eudplf-it/index.html#2) пише:
Може да бъде попълнен само един формуляр за едно семейство. Същото важи и за група от хора, ако пътуват заедно и отсядат на едно и също място в Италия едновременно.

Т.е ако отивате една група от 9 човека с един полет, спите няколко дена на едно и също място и после се връщате заедно, можете да попълните 1 деклацария само, като въведете данните на всички пътници. Декларацията се попълва ПРЕДИ да стигнете на летището, в момента на чек-ин или оставяне на багаж ви проверяват.

# 112
  • Мнения: 7
Португалия от вчера промениха влизането - вече не само с ПСР може, а и с антигенен до 24  ч. от излитането. И сега остава въпроса - къде в неделя около 15,30 - 16 ч. мога да направя в София антигенен, за който да издават сертификат на чужд език? Не намирам толкова късно работеща лаборатория в неделя следобяд. А не искам да оставям този тест за понеделник сутрин, защото не знам колко ще чакаме на опашка и за колко време ще стане готов.
Може да пробвате в централата на Цибалаб в понеделник сутрин. Резултата излиза в рамките на половин час. Сертификата се подготвя предварително и се разпечатва, те го заверяват след резултата. Няма опашки за ковид тестовете. Те са в отделна кабинка на паркинга преди лабораторията. Отварят в 7.  Цената е 40 лв. Успех!

# 113
  • Мнения: 1 038
На сертфикатите за ПСР за чужбина пишат ли ви и часа на пробовземането. Тук в Пловдив ми казаха, че не го вписват, но ще го впишат щом искам. При нас се иска 72 часа преди последния полет. В Торонто ни отбелязаха часа ( UTC-4).

# 114
  • Мнения: 242
Изискванията за часовете 72 часа е не по-късно от 72 часа нали? Може да предоставяме и изледвания от същият ден нали така?

# 115
  • Мнения: 1 038
Да, за Европа сигурно не е проблем. Сега погледнах изискванията за Португалия, също пише да има час на пробовземане.

# 116
  • София
  • Мнения: 6 672
Португалия от вчера промениха влизането - вече не само с ПСР може, а и с антигенен до 24  ч. от излитането. И сега остава въпроса - къде в неделя около 15,30 - 16 ч. мога да направя в София антигенен, за който да издават сертификат на чужд език? Не намирам толкова късно работеща лаборатория в неделя следобяд. А не искам да оставям този тест за понеделник сутрин, защото не знам колко ще чакаме на опашка и за колко време ще стане готов.
Може да пробвате в централата на Цибалаб в понеделник сутрин. Резултата излиза в рамките на половин час. Сертификата се подготвя предварително и се разпечатва, те го заверяват след резултата. Няма опашки за ковид тестовете. Те са в отделна кабинка на паркинга преди лабораторията. Отварят в 7.  Цената е 40 лв. Успех!
Благодаря! За съжаление отварят чак в 10,30 във фургона за антигенни, та ще ми е малко на зор, ако има опашка. Ще пробвам в неделя в Рамус в Дружба центр. л-я, ако няма опашки, те били до 17, което ще е ок за полета-

# 117
  • Мнения: 3 771
В събота се прибирам от Сърбия. Ще си направя теста в Петък сутрин. Силно се надявам да няма проблем.
Иначе мисля да не го показвам на границата и да кажа, че ще си направя в БГ до 24 часа Sad

# 118
  • София
  • Мнения: 16 023
И защо да го криеш на границата?
Нали в такв случай ще трябва да им изпратиш по мейла тест, който е до 24 ч. след влизането.

# 119
  • Мнения: 2 735
На сертфикатите за ПСР за чужбина пишат ли ви и часа на пробовземането. Тук в Пловдив ми казаха, че не го вписват, но ще го впишат щом искам. При нас се иска 72 часа преди последния полет. В Торонто ни отбелязаха часа ( UTC-4).
Ако лабораторията е Писанец, последния път не ми бяха вписали час също. Летях 48 часа след  теста, беше в Европа, не са ми правили проблем за точен час.

Общи условия

Активация на акаунт