Бал с роднини в София или около София (а защо не и в друг град? :) )

  • 9 193
  • 18
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Здравейте!
Първо да кажа, че въпросният бал е след година Simple Smile . Но от срещи с приятели, от фризьорските салони и т.н. разбирам, че отсега трябва да се ориентираме къде да правим бала на сина ми, с роднини и приятели.

Може ли да ми препоръчате ресторант (разбира се, с открита градина) в София, където да може да се направи такова парти с родата? Честно казано, аз не ги обичам тия събирания (по повод бал, винаги съм ги наричала ялови сватби, но очевидно се очертава тенденция да се празнуват масово), но роднините много държат и настояват. Финансово не е чак такъв проблем за нас, самата аз обичам събирания и партита. По-скоро се извивам от притеснение, че ТЯХ ще притесня с това пътуване до тук, притеснява ме логистиката, спането и т.н. Като казвам "логистика" имам предвид придвижването до ресторанта и обратно, а именно: всички ще пият, така се очертава. Ако е в рамките на града - добре, ще хванат таксита. Но ако е извън града (около София), по-добре да има хотелска част за спане. И разсъждавайки в този дух, защо пък трябва да е в София, може и в друг град.

Всъщност, влязох НЕ да предлагам аз, а да изслушам вас: къде сте празнували вие, от кои местенца сте доволни?
Благодаря предварително!

Към модератора: търсих подобна тема, порових в секция "Заведения", но не успях да намеря. Извинявам се, ако темата не е за тук. Може да ми я преместите.

# 1
  • Мнения: 3 987
Чакай малко, ти не искаш да правиш бал, роднините настояват, и ти се притесняваш къде да ги настаняваш като се напият??? Като настояват за бал, отговаряш им - разрешавам, правете и искаш да ти пратят покана с адрес и час на подготвеното парти. Как ли пък няма да се занимавам с такива... Изнервих се рано сутрин Grinning

# 2
  • СИ
  • Мнения: 4 406
В какво се изразява настояването на роднините, че ми стана интересно...?

# 3
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
На бала на племенницата ми бяхме само най-близки роднини-две двойки баби и дядовци,брат,сестра с децата и гаджето на абитуриентката..Вечеряхме.Стояхме около 2 часа.Толкова...
Заведението беше в града и после всеки се прибра с колата си.Не сме седяли цяла нощ...

Моят съвет е да поканиш най-близките ви роднини и да избереш заведение,което те устройва теб -като обстановка,цени ...
Да е удобно и за гостите -да могат лесно да се приберат.Не да плащаш и нощувки..

# 4
  • София
  • Мнения: 12 663
Не го разбирам това с осигуряване на настаняване и угаждане на гостите.
Досега съм имала 2 абитуриентки, сестра ми имаше 2, племенникът на съпруга ми беше абитуриент преди 3 дни.
Винаги сценарият ни е един и същ.
Канят се най-близките - баби, дядовци, леля, чичо с децата им, кръстниците.
На баловете на нашите дъщери канихме моите родители, родителите на съпруга ми, сестра ми със съпруга й и малката им дъщеря, голямата им дъщеря със съпруга й, братът на съпруга ми с жена му и сина им, кръстниците на децата ни, моят кръщелник със съпругата му и двете им малки деца и 2 близки приятелки на нашите момичета. Точно 20 човека. Даже много ми се струваха.
На друг ден аз поканих няколко мои приятелки на обяд на по чаша вино да гледаме снимки. По същия начин изведохме със съпруга ми 2 приятелски семейства една от следващите съботи на ресторант единия път и на клуб другия.
Винаги ресторантите са били близо до дома на абитуриента, че да не се разнасят тоалети, подаръци и бутилки.
Резервираме цял малък салон, за да няма чужди хора. Избираме меню за всички. Напивания няма как да има, защото предварително избираме концентрат и вино, от които да се налива. Всеки може допълнително да си поръча бира или безалкохолно (за сметка на празнуващите, разбира се), защото ние поръчваме само вода.
Събираме се по обедно време. Има предварително меню - за всеки салата, общи плата с предястия, основно ястие, десерт и леки следващия, които често остават неизядени.
Последния път на 24-ти май часът беше 13:30. Понеже абитуриентът беше младеж, той си стоеше с костюма за вечерта. Предните години госпожиците бяха в заведението с по-семпли тоалети (лека рокля или панталон с блузка и ниски обувки). Хапваме, веселим се. Към 16:30-17:00 момичетата се преобличаха с роклите (не са били никога с тежък грим или засукани прически) и се снимахме. Около 17:00-17:30 младежите тръгват към класната/ресторанта или друго уречено място, а гостите се разотиват. Тихо, спокойно и без изпадане в крайности.
Повечето гости дойдоха пеша/с метро или с такси, за да може спокойно да пият няколко чаши вино, без да се чудят как после да шофират. И без това по баловете е лудница по улиците.
Със сигурност ще спазим същия сценарий и за другите ни деца.

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 14:58 от Fever Ray

# 5
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Хамстер, ти много бързо се изнервяш. Чакай малко, питам за ресторант. Ти какво толкова се вживя? Подмини я тази тема, пусни си музика, но недей така! Това са МОИТЕ роднини - човек не си ги избира. ИСкат хората купон. Аз имам възможност, не ми е проблем. На мен ще ми е приятно да ги видя, че купонясват , няма лошо, последните години бая лоши поводи събрахме в рода. Нека има веселие. Тук въпросът беше къде в София или околия или друг град. И знаеш ли защо питам? Защото никога не съм се интересувала как се правят тия работи, защото не съм и планувала балове с такъв мащаб, защото за мен са излишни. Това не означава, че не мога да направя бал. Много работи правим в този живот, без да ги желаем, пък се оказва после, че не било лошо.

Благодаря за жените, които писаха след теб, за споделеното мнение. Продължавам да чета.

# 6
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Добре де... Разбрахме, че имаш възможност и не ти е проблем да платиш банкета. Смяташ го за излишно, но въпреки това ще го правиш. Явно държиш да впечатлиш роднините. Щом е така, отивай в Риу до Правец и там ще ти организират всичко.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 945
Аз събрах 10-15 човека на вечеря, но беше 2 дни преди бала.
В деня на бала нямаше никаква шумотевица. Младежът бе закаран до сборния пункт, направихме си малко снимки с него и го оставихме.

# 8
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
В деня на бала даже и не мисля да го водя аз някъде. Той е голям мъж, моята задаче е да му подсигуря облеклото, и да му дам пари за куверта. Къде отива със съучениците си, как ще празнуват - те си решават. Някак си, не си представям, че дори ще изляза с него от блока. Ние с ММ едно време сами си ходихме на баловете, без родители и роднини (тогава бяхме гаджета).

Това празненство го планувам да е през юни месец, да не се бутаме по ресторанти с абитуриентите. Май месец е техния месец, давам ред на младежта. Ние - за юни.

Но както и да е, вече имам няколко решения, няколко варианта за празнуване с близки и приятели, така че темата е затворена Simple Smile.
Ясно ми е, че ще пишат само хора, които да кажат в какъв тесен кръг са били Simple Smile.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 945
В деня на бала даже и не мисля да го водя аз някъде. Той е голям мъж, моята задаче е да му подсигуря облеклото, и да му дам пари за куверта. Къде отива със съучениците си, как ще празнуват - те си решават. Някак си, не си представям, че дори ще изляза с него от блока. Ние с ММ едно време сами си ходихме на баловете, без родители и роднини (тогава бяхме гаджета).

Това празненство го планувам да е през юни месец, да не се бутаме по ресторанти с абитуриентите. Май месец е техния месец, давам ред на младежта. Ние - за юни.

Но както и да е, вече имам няколко решения, няколко варианта за празнуване с близки и приятели, така че темата е затворена Simple Smile.
Ясно ми е, че ще пишат само хора, които да кажат в какъв тесен кръг са били Simple Smile.


Да разбирам ли, че ще е пеша или с такси до мястото, където се събират?

# 10
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Хора, моля ви! Питах ЗА РЕСТОРАНТ!!! ЗА МЯСТО!  Не ви питам за НИЩО друго, съвземете се. Как ще ходи на бала, не е върос по темата. Питах за ресторант.
И се надявах на малко по-смислени отговори, по темата.
Исках да изслушам как сте празнували, добре, разбрах за тесния кръг, аз също съм привърженик на тесния кръг, но най-най близките ми са 45 човека. Няма един от тях, който да НЕ мога да поканя. Нашият тесен кръг става широк.
ИСках да изслушам вас, за местата на които сте били, да чуя как сте изкарали.Но не и натиск , че трябва да ме 5 човека, че трябва да сме 8 човека и т.н

Живи и здрави всички, но темата става пълен траш, благодарение на НЯКОИ несмислени нападки и коментари.

Добре, че има и други форуми, с по-услужливи писачи Simple Smile

Последна редакция: чт, 03 юни 2021, 14:32 от galaBG

# 11
  • София
  • Мнения: 11 945
За да предложи някой конкретно място, трябва повече информация.
Колко хора ще присъстват?
На обяд или на вечеря ще бъдат събрани?
Ще има ли много възрастни хора или ще са преобладаващо млади?
Луксозно, елегантно, битово или друго заведение е за предпочитане.

Никой не може да отговори на въпроса ти без поне малко подробности.

# 12
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Имаме вече варианти, измислили сме няколко варианта, чакам той да каже кой му допада.
Благодаря на всички.

# 13
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Преди 4 дни направихме точно 1 година откакто празнувахме бала на сина ми, с роднини. Аз отворих тази тема, за да потърся съвет. Темата се разми, отиде в друга посока, и излязох от нея, оправих се сама.

Искам да ви кажа, че балът беше ударен купон, забавлявахме се много, бяхме около 130 човека. Не съм очаквала, че толкова ще ми хареса на мен, дето съм толкова против тези празненства. А на приятелите и роднините - още повече им хареса. Не съжалявам грам, изкарахме си превъзходно. Със сигурност, през 2026г ще правим бал и на малкия син.

На всички желая здраве, щастие и късмет!

# 14
  • София
  • Мнения: 46
Преди 4 дни направихме точно 1 година откакто празнувахме бала на сина ми, с роднини.

Искам да ви кажа, че балът беше ударен купон, забавлявахме се много



Ще споделите ли кое място избрахте. И аз проучвам този въпрос.
Благодаря !

Общи условия

Активация на акаунт