Бебе падна

  • 2 752
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 071
Температурата няма връзка с падането, но така лесно изписващ АБ лекар бих го сменила веднага.
Имам 4 деца на възраст в момента между 6 и 21 г. Сумарно четиримата са пили не повече от 5-6 пъти антибиотици в живота си. И никой от тях не помня да е пил АБ преди 3-годишна възраст.
АБ лекуват бактериални инфекции, а не вирусни, докато повечето заболявания са вирусни (бактериалните се доказват с изследвания).

# 16
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте. Детето ми е на 1 и 3 месеца. Вчера вечерта се качи на детско столче и докато я видя тя се разлюля и падна. Столчето е детско, не мн високо, но все пак падна цялата. Удари глава, крака, тяло. Обадих се на педиатърката каза да я следя. Проблема е, че през ноща вдигна температура 38,5. Днес отидох до спешното казаха ми, че няма общо температурата, сиг детето е болно. Цял ден е с 38, 38,5 темп. Ходих до педиатърката, и тя така каза и изписа АБ.
Кажете ми моля Ви, има ли общо температурата с падането, аз детето си не го виждам болно, ако е от падането, от какво е, какво може да е сътресение или кръвоизлив? Това са адски опасни неща. Няма рана на главата или подутина. Не повръща.
Моля, отговорете каквото и да е Вашето мнение, яко трябва и при др доктор ще отида ако трябва ще си платя снимка мн съм протеснена.
Има гаден вирус в момента... И на нас се опитаха за сопол да ни изпишат антибиотик, но не стана номера. Абсурдно е това с антибиотика. Пуснете кръвни и изследвайте CRP и ако е завишен няма как да преборите вирус с антибиотик Simple Smile Сменете си педиатърката, че те се презастраховат ама вие си тъпчете детето с гадости.

# 17
  • Мнения: 301
Благодаря Ви много за отговорите!
Изписаха ми АБ, ако подържа повече от 3 дена температура.. А за сега Панадол и Нурофен.. Днес спадна, но пак я има и ще се види тези дни.
Притесних се ако е нещо от удъра дали ще се подържа и дали ще мине от лекарствата..? Дано е съвпадение!

# 18
  • София
  • Мнения: 13 071
АБ не сваля температурата. При повече от 3 дни температура се пускат съответните изследвания и тогава се предприема съответното лечение, което може изобщо да не включва АБ.
Отново те съветвам да смените педиатъра.
В момента има вирус точно с висока температура, хрема и отпадналост. Минава за около 48 ч.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 726
А някакво противовирусно да ви включиха? Примерно Авирон? Гърдите и гърлото чисти ли са?

# 20
  • Мнения: 301
Гърдите са чисти, няма хрема.
Затова и се притесних само Т, и се съчета с това падане.
Да, Биозин кидс (сиропа с коластра).

quote author=I.R. link=topic=1338521.msg43155915#msg43155915 date=1626265777]
А някакво противовирусно да ви включиха? Примерно Авирон? Гърдите и гърлото чисти ли са?
[/quote]

# 21
  • София
  • Мнения: 6 726
Биозин кидс е за имунитет, а не противовирусно до долкото знам. Само за температура да изпише антибиотик... Вие си знаете, но е хубаво да чуете още едно мнение.

# 22
  • Мнения: 301
Не го давам и аз така смятам, че не за всичко се изписва АБ

quote author=I.R. link=topic=1338521.msg43156053#msg43156053 date=1626266617]
Биозин кидс е за имунитет, а не противовирусно до долкото знам. Само за температура да изпише антибиотик... Вие си знаете, но е хубаво да чуете още едно мнение.
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт