На море в Гърция 2021 - II

  • 46 292
  • 779
  •   1
Отговори
# 570
  • Пловдив
  • Мнения: 66
По-добре си направете там, РЗИ Благоевград са доста бавни в обработването.

Ще пътуваме през Маказа. Някой да се е връщал през Маказа с дете без тест?

PLF документът се попълва за всеки член от семейството ли и чрез една регистрация ли може да се направи?

# 571
  • Мнения: 42
Здравейте, налага ми се да пътувам до Гърция за 1 ден( без нощувка) , мога ли да пътувам с бърз тест или само PSR признават.
Благодаря

# 572
  • София
  • Мнения: 14 660
Здравейте, налага ми се да пътувам до Гърция за 1 ден( без нощувка) , мога ли да пътувам с бърз тест или само PSR признават.
Благодаря
Само ПСР/ваксина. Или боледувал.

# 573
  • Мнения: 32
Сега погледнах и имейла от Wizz air...
Пише, че всеки човек от резервацията трябва да има код, иначе няма да бъде качен на самолета.
Ще се гръмна! Дано някакво чудо стане на летището.
Носи плф-а на хартия в 2 екземпляра - за теб и за мъжа ти. Той има код, нали е в твоя?
Всъщност е добре всички документи зс проверка да са разпечатани - спестява доста разправии на летището, а и не се налага всякакви хора да пипат телефона ти.

Здравейте. Ние кацнахме на  Крит на 15.06 с Ryanair. Относно PLF минахме с един цялото семейство. Отначало на летището в БГ ми казват ама то само вашето име на формуляра,а те не погледнали втората страница.Показах им къде пише имената на другите спътници  и нямаше никакъв проблем. И така минава се с един QR код за всички,на летището в Ханя само хвърлят един бърз поглед на документите, PLF.Ние като кацнахме не са правили на никого бързи тестове на летището .

# 574
  • Мнения: 11 068
maya76,
още един глас за Макриница и Портаря, ако нямате против десетина километра по завои сутринта преди ферибота.

Иначе точно срещу пристанището са хотелите Язон и Филипос - и двата са поносими, евтини и според мен няма никаква възможност да са пълни. Просто обявяват 1-2 стаи в Букинг. Имат сайтове, обади им се.

# 575
  • София
  • Мнения: 1 684
Този уикенд и понеделника гърците празнуват Св.Дух и от петък се очаква голямо раздвижване. Все пак хората доста време бяха затворени по къщите. Затова може и местата за спане да са по-малко. Имайте го предвид като си планирате пътуването тези 4 дни - от петък до понеделник. Тук само за това се говори.

# 576
  • Мнения: 25
Прощавайте ако някой вече е питал и писал по темата, но не открих въпроса който ме интересува. Деца до 18 год. трябва ли да правят ПСР тест при влизане в Гърция ако и двамата родители са ваксинирани и съответно представят сертификат? Тъй като за Турция това важи не съм сигурна дали за Гърция е така?

# 577
  • София
  • Мнения: 1 684
Не важи за Гърция. Деца от 6 навършени трябва да представят отрицателен PCR тест.

# 578
  • Мнения: 861
Да дам update. На летището в София минахме благополучно с един PLF и двамата с мъжа ми, показахме втората страница, където той е вписан. Проверяват всичко още на първите гишета, дори и да си само с ръчен багаж. После на Ханя също погледнаха сертификата и ваксините. Радвам се, че всичко мина успешно, но много страх брахме 😀

# 579
  • Мнения: 4 570
Приятна почивка, animo. Чакаме разказ със снимки.

# 580
  • София
  • Мнения: 5 362
Супер сте, ainmo! Весело изкарване!

# 581
  • Мнения: 285
Супер сте, ainmo! Весело изкарване!
Весело и от мен.Може ли са споделите как ще прекарвате времето си там?Как ще се придвижвате и въобще всякакви интересни дейности.
Благодаря

# 582
  • София
  • Мнения: 11 982
Кратък репортаж от днес


# 583
  • Мнения: 186
Сега погледнах и имейла от Wizz air...
Пише, че всеки човек от резервацията трябва да има код, иначе няма да бъде качен на самолета.
Ще се гръмна! Дано някакво чудо стане на летището.
Препратете по вайбър QR кода на съпруга Ви, показвайки ги отделно и може да не обърнат внимание,  че кодът е един и същ.
Те че имат право,  но ако на дисплея на телефона видят формата и името на съпруга Ви, може да не стигате до обяснения!
Не пречи да пробвате !
Успех!

# 584
  • Там където
  • Мнения: 790
Днес в около 1 на обяд бяхме на Маказа, но улучихме смяната на митничарите... Та ги чакахме около 1 час. Иначе пуснаха 2 гишета и стана бързо минаването. Добър съвет е да си разпечатате PLF декларацията и QR кода на хартия. Тези, които ги носеха на телефона си се мотаха 10-15 мин. Нас ни пуснаха точно за 2 мин. по часовник. Правят веднага след КППТ-то тестове  - нас ни казаха да не се редим. Не знам защо, но съм много доволна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт