Законът за привличането.

  • 8 439
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 568
Не очаквай нещо невероятно да ти се случи, ако само разчиташ на положителни изречения в сегашно време и активно визуализиране на крайната цел - поне за мен това са щуротии. Че нали ако така ставаше нямаше да има толкова много хора с трагична съдба - на всеки е по силите да си мисли "Аз съм здрав и оцелявам", но в реалността не е достатъчна позитивната нагласа.

В интерес на истината бях решила да тествам този метод макар че бях скептична. Поставих си 3
реалистични цели, структурирах си всичко детайлно. Наистина си постигнах целите, но спонтанно - постигането им грам не корелираше с малките стъпки по план. Та първоначерния ми скептицизъм към този метод си остана.

Това се сещам да споделя по темата.

# 16
  • Мнения: 35 892
нещата ми се получават най-добре, когато спра да имам влечение към тях - искам, искам, искам и после като спра да искам, ми се случва дори по-добре от желаното, но аз вече не го искам
само с кафето не работи така - не успявам да го привлека да дойде само от кухнята и когато ми се пие, и когато не
иначе целите ги поставям малки и обозрими - стъпка по стъпка, но непрекъснао и не се тревожа за неща, които не са ми в конкретното денонощие

# 17
  • Мнения: 11 253
Любопитната, от написаното от теб оставм с впечатлението, че не си вникнала в това как работят тези методи. Няма стъпки, няма твърдения - това не е силата на положителното мислене. Искаш крайна цел и не казваш на Вселената как точно да ти даде "тортата" Simple Smile) Рално методът при теб е проработил.

Методът е да искаш правилно или по-скоро да вибрираш правилно. Ако не си запознат и не си наясно звучи супер тъпичко, наясно съм Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 568
Възможно е и да е така, нещата при мен се случиха. Но защо тогава болните не оздравяват?

# 19
  • Мнения: 11 253
А кой казва, че са искали чрез тези методи? А ако са искали - дали са искали правилно?
Просто не работи с "Искам да ..." Трябва да се постигне състояние, което сбъдва нещата. Не е толкова просто.

# 20
  • Мнения: 12 628
Не е лошо човек да е запален по някакви такива неща и да си вярва. Ама други хора да дават примери за твоята вяра, не ми се вижда работещо.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 214
По принцип човек и по-точно егото се храни с отрицателни мисли. Мислим се за по-стойностни, защото имаме по+големи проблеми от другите. Колкото по-рошави и оплетени, толкова по-яко.
Затова много хора привличат проблеми.

# 22
  • Мнения: 2 616
Закон или по-скоро принцип...  Всичко е относително, както е добре известно. Същото важи и за принципа на привличането. Резултатите зависят от различни фактори, например: с каква карма е роден човекът - при някои, дори и без особени усилия, се реализират какви ли не и чудеса даже, при други, дори и с големи усилия и "настройки" и какви ли не практики, нещата не се случват толкова чудотворно или пък изобщо не се получава желаният краен резултат. Голямо значение имат и програмите и убежденията в подсъзнанието на човек, защото те могат да привличат в живота му именно неща, които не желае и колкото и да си повтаря "аз съм милионер", няма да стане. Smiley Ако тръгнете да слушате и четете историите на разни "коучове", с каквито е пълен интернет, то ще бъдете затрупани с какви ли не фантастични истории. Thinking Да, стават понякога, но подходът обикновено е комплексен. И необходимите усилия са различни за различните хора, както и времето за реализация. Някои пък са си родени със сребърна лъжичка в устата и за тях всичко става като на шега... Relaxed  Има много техники за привличане на това, което човек иска - творческа визуализация, писане на дневници, различни ритуали... Разбира се, колкото повече е отворен и положително настроен и с вяра към тях, толкова по-голям шанс има да му помогнат. Но какво има в подсъзнанието и кармата, с която идва човек на този свят категорично са сериозни фактори.Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 413
Каквото излъчваш, това и привличаш накратко. Ми работи си да. Е и?

Не. Повече от очевидно е, че оядени тъпи мързеливи и неугледни мъже са привлечени от хубави и стегнати каки. Всички са привлечени от хубавото. Парадоксът е защо тия хубави стегнати каки не си намерят някой поне с техните габарити, а се хващат с кого да е. Красиви млади момичета с оплешивяващи чичаци на годините на баща им, или такива с никаква лична хигиена или умствен (или какъвто и да било друг) потенциал. Странно ми е това.

И не съм съгласна, че позитивното мислене му е майката. Външният вид определено играе голяма роля, но това, което привличаш и това, от което си привлечен/а са крайно различни неща.

# 24
  • Мнения: 19 675
То едно е от какво са привлечени и второ какво получават. А и вътре в човека никога не се знае какво бушува, има ли нещо, няма ли, празнота, липса на ценностна система, критерий и т.н. Сложно е.

# 25
  • Мнения: 12 628
Идеята предполагам е, че е достатъчно да си имаш цел и да мислиш позитивно и ще ти се получи, защото просто ще привлечеш някакви космически енергии.
Аз не бих залагала на това, а по-скоро на реализъм и план с конкретни стъпки, и така бих си гонила целта. Не бих чакала тя сама да ми се постигне, само защото мисля позитивно.

# 26
  • Мнения: 54 061
Като заплюя нещо и кажа “ мое” става мое.
Бачка си Laughing



Как така?
За човек ли става дума, или за вещ?
С вещите е ясно, но с хората?

# 27
  • Мнения: 2 883
Идеята на законът за привличането не е само да искаш, а полагайки действия по посока развиването на мечтата, вселената ти помага с взимането на правилни решения/ достъп до точните ресурси/среща те с точните хора/ води те в правилна посока.

# 28
  • Мнения: 40 318
Има една приказка, която казва "Който иска намира начин, който не иска, намира оправдание". Та в този смисъл ако човек наистина иска, ще работи усилено за постигане и хоп, успял. Ама не заради някаква магия, а защото е работил (искането обаче е било мотиватор и несъмнено има роля в успеха).
Що се отнася до разните гурута, проповядващи различни методики и даже даващи примери, за техните примери аз мога да дам моята "Теория за щастливия куршум". Та според нея вземаме една стоманена плоча, в нея пробиваме дупка с диаметър 10 мм и на 50 метра разполагаме група стрелци с пистолети с 9 мм куршуми. Те стрелят неограничено време, като всеки си използва свой метод (я стойка, я прекръстване, я плюене през рамо, я нещо друго). И стрелят те, изстрелват 1000, или 10 000 патрона и накрая някой прокарва своя патрон през дупката.
И забележете, макар резултатът да е 10 000:1, този някой после може да напише теория, как плюенето през рамо и почесването по чатала преди изстрел са сигурна рецепта за успех. Ако някой не го вярва - нека види него, живия пример Simple Smile
Или с други думи единиците успели в никакъв случай не бива автоматично да се приемат за рецепта за успех. Милиони студенти не са си довършили следването, но колко от тя са станали Бил Гейтс? Нищожен процент, нали? Но това не пречи в спорове дали е нужно висше образование винаги в даден момент да се стига до даване на пример с въпросния Бил Гейтс Grinning

Но за тези, които наистина вярват в позитивното мислене и "викането" на успеха, мога да дам пример с едно много хубаво стихотворение, което е имало огромен успех през Войната и хиляди войници са го преписвали в писмата си до вкъщи. И за мнозина това е завършило добре Simple Smile Жалко, че е на руски, ама се надявам поне по-възрастните да могат да го прочетат.

https://www.culture.ru/poems/32975/zhdi-menya-i-ya-vernus

# 29
  • Мнения: 413
Така така. Но наблюдавам как все повече мързеливи хора са привлечени от париците на тези, които "искат" и "работят". Та тоя закон може да се гръмне.

Общи условия

Активация на акаунт