Законът за привличането.

  • 8 486
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 985
Не винаги е толкова просто, но пък е толкова подробно обяснявано, че не би трябвало да остане неразбрано. По-голям апартамент означава повече разходи и за да няма лишения може да се наложи първо израстване в професията/разширяване на бизнеса или каквито други възможности ни се предоставят, които са необходимо условие за изпълнението на по-големите желания. Важно е да се разчитат правилно предоставените ни възможности и да се действа активно вместо да си седим в зоната на комфорт и пасивно да чакаме нещото да се случи. И да преценяме реално дали наистина се нуждаем и го искаме или само ще изгубим ресурс в погрешна посока. Иначе егото ни винаги ще иска още, повече и още повече.

# 46
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 847
Понякога пък за наше добро е нещо мечтано да не се случи. Най-много сълзи са проляти от сбъднати мечти... Някой горе може би иска да ни предпази. Аз поне така се успокоявам, ако нещо не стане така както си го мечтая. Действително имам сбъднати мечти, за които съжалявам горчиво, че реално са се осъществили...

# 47
  • here and now
  • Мнения: 4 207
Понякога пък за наше добро е нещо мечтано да не се случи. Най-много сълзи са проляти от сбъднати мечти... Някой горе може би иска да ни предпази. Аз поне така се успокоявам, ако нещо не стане така както си го мечтая. Действително имам сбъднати мечти, за които съжалявам горчиво, че реално са се осъществили...
Абсолютно. Както се казва "Човек не знае какво губи докато печели и какво печели когато губи" ( не помня точно, но нещо в този дух беше).

# 48
  • Мнения: 1 285
Законът на привличането, ако търсим някаква закономерност, е че привличането е въпрос на резонанс. Човек като енергийна структура, която е настроена на определени честоти. Резонансът не може да се създаде изкуствено т.е. със силно желание, дори вложени усилия няма да се получат нещата, ако няма истински резонанс на енергийно ниво. Между лично и външно. Резонансът може само да отзвучава, привлича честоти, с които е на една вълна. В този ред на мисли, няма как да привлечеш нещо, с което не си в резонанс.

Последна редакция: пн, 07 юни 2021, 12:25 от starinthenightsky

# 49
  • Мнения: 18 526
Общо взето при мен наистина работи, но аз не опитвам често. В смисъл не си насилвам късмета. Рядко си пожелавам нещо, поръчвам си го един вид към Вселената и става. Затова не смея да искам много или често.

Като малка си мечтаех да излизам с рок музикант. Преди години - но вече пораснала - си пожелах да срещна мъж, който да е музикален, да е честен човек, да ме разсмива много и да го позная веднага, че е той. Когато срещнах мъжа ми, първо ме разсмя, после ми каза, че свири на китара и пее. И досега това ми е едно от най-големите съвпадения в живота, да получа точно каквото съм поискала. Отне време наистина, но се случи Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 285
Всеки си има някаква съдба. Предполагам, на всеки са се случвали подобни уж случайни "съвпадения", но те не са отговор и изпълнение на желания от Вселената. По-скоро вътрешният глас, смътно предчувствие, предпочитания, в които е възможно да има скрито послание с подсказваща насока. Те са някакъв вътрешен ориентир, който ни води към нещо, което може да се окаже важна част от живота ни. За да се опитаме да разберем, дали едно желание е възможно да се осъществи,  за целта е необходимо да правим разграничение между желания на всяка цена, такива в които изпълнението им е въпрос на лакти, борба. Подобни желания са въпрос на външен престиж, мотивирани са от аплодисменти и одобрителна оценка от външния свят, обкръжение. Другият тип желания са мотивирани на едно инстинктивно ниво - идват от душата, сърцето, инстинкта, интуицията. В това, което те води сърцето, инстинкта, а не рациото, се създават предпоставки за естествен резонанс - привличане. Затова е по-вероятно да се реализира. С лекота. Естествено.

Последна редакция: чт, 10 юни 2021, 08:41 от starinthenightsky

# 51
  • Мнения: 2 925
Какво точно привличате? Мен от известно време само мъже са ми в главата и това привличам. Разковничето за успех - секс на първа среща, работи безотказно! Само че зависи, какво привличате покрай мъжете, да не се чудите после пък, как да го отблъсквате. С първия си привлякох само отрицателни емоции. Да се надяваме, че с номер 2 ще е по-различно. Началото е обещаващо. Simple Smile
На мен желанията ми идват винаги на инстиктивно ниво. Въпросът е, че ако отсреща не срещам подобие, рациото се включва с пълна сила. И почва да действа законът за естественото отблъскване. Joy

# 52
# 53
  • Мнения: 7 697
Понякога пък за наше добро е нещо мечтано да не се случи. Най-много сълзи са проляти от сбъднати мечти... Някой горе може би иска да ни предпази. Аз поне така се успокоявам, ако нещо не стане така както си го мечтая. Действително имам сбъднати мечти, за които съжалявам горчиво, че реално са се осъществили...

Подписвам се директно!!!

Мечтите трябва да са много разумно и смислено структурирани. За да няма после ситуации от типа на  "ти му викаш #стига_скита", то разбира #стига_с_кита"...

# 54
  • София
  • Мнения: 1 460
Чела съм много литература за силата на мисълта, включително и "Законът на привличането" на Естер и Джери Хикс. Вярвам в него и откакто чета такава литература живея в хармония със себе си и смятам, че нещата определено ми се получават. Този "закон" обаче не е магическо хапче. За мен се изразява в това, че мислейки и желаейки много силно нещо хората са способни да променят т.н. си вибрации и несъзнателно да "работят" за това, което желаят. Дори и това да означава очите да са широко отворени за възможности, които иначе бихме подминали. Естествено не става въпрос само за материални придобивки...
Този закон не е за всеки. Не всеки има търпение, постоянство и вяра.
Малко в страни от темата, но повлияно от предни коментари - плацебо(и дори обратната форма - ноцебо) също не са измислица за мен. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 11 336
Естествено не става въпрос само за материални придобивки...

A правило ли ти е впечатление, че материалните придобивки най-лесно се привличат?

Също така имам няколко доста странни "изпълнения" на желания. Давам пример и би ми било интересно да ми кажете мнението си.
Значи формирам събитие - искам да работя в престижна компани с добра заплата и сред млади и умни хора. И го получавам - престижна компания, удволетворяваща заплата, млади и умни хора, но ... позицията ми е такава, че не мога нито едно приятелство да създам сред колегите.
Ох, сега като го написах и осъзнах, че аз не съм си формирала приятелски кръг ... и съм получила всичко буквално.

# 56
  • Мнения: 2 883
О, и аз мога да дам такъв пример
Бременна с второ, в края. Идва време за раждане, бебето все още е седалищно. Аз съм с огромен страх от секцио и манифестирам абсолютно натурално раждане.
Е, познайте 😁 родих секцио, но като ме пусна упойката от операцията не ме хванаха другите болкоуспокояващи. Изтърпях си всички контракции, но поне "отвървах" банките с окситоцин - наляха ми само една непосредствено след раждането.
Честно казано тук и аз не знам къде сгреших, защото манифестирах вагинално раждане, предприемах и вдъхновени действия, които да подпомогнат процеса, визуализирах...

# 57
  • Мнения: 2 985
Отдавна се научих да оставям вратата на желанията по-широко отворена без да ги ограничавам по качество или количество. Обикновено добавям и "по най-добрия начин за всички засегнати" или  "за мое най-висше добро и без вреда за никого". Няма как винаги да преценим дали това, което искаме е най-доброто възможно и дали няма да донесе дори вреда на някого (визирам по-горното желание за точно определен вид раждане на всяка цена).

# 58
  • Мнения: 1 285
Възможността да изтеглиш "изпълнено" желание е 50 на 50. Писала съм желания на листче ... йок. То ако с формулиране ставаше и хоп потича рогът да изобилието ... С действия само също не става. Необходим е и късмет, синхрон между лично и външно.

# 59
  • Мнения: 11 336
Възможността да изтеглиш "изпълнено" желание е 50 на 50. Писала съм желания на листче ... йок. То ако с формулиране ставаше и хоп потича рогът да изобилието ... С действия само също не става. Необходим е и късмет, синхрон между лично и външно.

Тази тема тук е точно, че става и потича... стига да го сханеш, да натрупаш практика и да вибрираш правилно Simple Smile Не е чак толкова лесно.

yahoo, е как визуализираш с "без вреда за никого". Без визуализация при мен нищо не се е получило. То понякога и с визуализация не се получава ама ... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт