Да пусна ли синът ми на частна ясла за 800 лв или да си го гледам до 3?

  • 6 339
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7
Ако можете си го гледайте вие.Частния сектор е под всяка критика.Перат пари не гледат децата.Децата са изнервени.Няма персонал да работи.Грижат се за тях избирателно.Не съм доволна.
Моята я пуснах на ясла много рано. Аз лично за нас видях много ползи, писала съм и друг път. Там й махнаха памперса, там я отучиха от биберон, научиха на гърне. Също много социална и нямаше никакъв проблем с адаптацията, харесваше й. Боледуваше в рамките на нормалното.

Частните ясли и градини имат и още едно предимство. Можете да запишете детето, да пробвате някой и друг месец и тогава да решавате ще продължи ли или не. Какво ви пречи да го отпишете после, ако нещо не ви допадне? И, да, там би трябвало да са малко деца и да се занимават повече с тях. Може пък да се окаже успешен вариант за вашето дете.
3 месеца предизвестие😂
Начукващ договор
Не го ли спазиш или например те приемат в държавна, не можеш просто да ги уведомиш и да приключите отношения. Дължиш им около 2,400 +- или 3 вноски.
Здравейте,

Пиша ви във връзка с моята драма така да се каже.
Не ни приеха в държавна ясла и на второ класиране. В повечето частни заведения за отглеждане на деца са заети и в общи линии последната ни алтернатива е ясла /градина с начукващ договор с няколко месеца предизвестие и близо 1000 лв такса ( става дума за район Лозенец ) , нали не е оправдано да го пускам в Люлин.😁
И понеже ще се побъркам вече от мислене и притеснение къде, как , защо питам вас какво мислите :

Синът ми ноември ще прави 2 годинки.
С 12 точки ще имаме ли шанс на някои от другите класирания.
Ще изгуби ли нещо ако не го пусна на ясла, а го гледам аз, защото той е много социален и вече забелязвам, че осъществява контакт с други дечица - усмихва им се, гали ги, дава си играчките, гушка ги. Това ме навежда на мисълта, че детето има нужда от контакти с други дечица и не знам вече кое е по-добре.
Моля за вашите мнения, наистина, като родители с опит.
Иначе всяка майка винаги се пита дали е достатъчно добра, дали прави точния избор за децата си и така.


Поздрави,

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 12:17 от СОФИЯ АСИМОВА

# 31
  • Мнения: 7
Моята я пуснах на ясла много рано. Аз лично за нас видях много ползи, писала съм и друг път. Там й махнаха памперса, там я отучиха от биберон, научиха на гърне. Също много социална и нямаше никакъв проблем с адаптацията, харесваше й. Боледуваше в рамките на нормалното.

Частните ясли и градини имат и още едно предимство. Можете да запишете детето, да пробвате някой и друг месец и тогава да решавате ще продължи ли или не. Какво ви пречи да го отпишете после, ако нещо не ви допадне? И, да, там би трябвало да са малко деца и да се занимават повече с тях. Може пък да се окаже успешен вариант за вашето дете.

# 32
  • Мнения: 7
А, ясно. Ами колкото и да съм ЗА ясла май в този случай бих оставила детето вкъщи.


Попитах сега и в Терекс Детство мое, но да видим. Казаха ми, че имам 1% шанс като обясних, че и половин ден ме устройва и така.


Момичета, сърдечно благодаря на всички ви.
Аз нямам толкова против да го пусна на ясла, но този сериозно обвързващ договор те притиска до ъгъла, разбира се, и тях разбирам, но представете си, въпреки, че градината е прекрасна Макс не се сработи или боледува недай си Боже толкова много, че почти да няма посещаемост. При всички случаи хвърляме през прозореца 2400 лв , от друга страна почти всичко навсякъде е заето, но все пак на мен договора ми се струва твърде обвързващ. Да загубим 800 лв, ОК, ще ги преживеем. Капаро да речем не се връща, разбираемо, но 2400 ...
Не искам синът ми да бъде ощетен от към комуникация с други деца, притеснението ми е да не стане от толкова общителен и комуникативен, затворен.
На тази възраст основното общуване, което развива комуникативните и речевите умения, е с членовете на семейството!

Освен това има достатъчно варианти за контакти с други деца, без да е в институция:
- детски площадки
- събирания с приятелски семейства с други деца на същата възраст
- занимания по интереси, предназначени за неговата възрастова група, които продължават около 1 час и са много по-евтини от месечната такса за частна ясла

Общи условия

Активация на акаунт