Проектът Dove Self-esteem. Помогнете на подрастващите да повишат самочувствието си!

  • 17 595
  • 821
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 312
Самочувствието означава чувство за себестойност – то е оценката на човек за него самия и се развива от детството през целия живот. Особено важно е да започнем да го „възпитаваме” в детето, докато е още мъничко. Основното, което сме длъжни да създадем в децата си, е усещането им за способност и за това, че са обичани и подкрепяни. Тук е мястото да приложим Съветите на Dove:
Oбичайте себе си!  Използвайте силата на думите си!

# 451
  • Мнения: 2 660
Уча дъщеря си да се харесва, да не се влияе от мнението на околните

# 452
  • Мнения: 1 775
С подкрепа и разбиране.

# 453
  • Мнения: X
Чувствам се отлично в кожата си( дори и  напълняла, болна, с последствията от заболяване), но това съм постигнала с години работа върху себе си- имах свръхкритичен родител и съответно много комплекси, като дете. При децата си гледам да избягвам неоснователните забележки и критика. И да им осигурявам условия за добро самочувствие и подходяща козметика.

# 454
  • Мнения: 996
Най-вече според мен трябва да се избягва сравненията с другите деца. Та всеки човек е уникален. Също така трябва да се подкрепя и подчертават качествата на детето

# 455
  • Мнения: 191
По какъв начин развивате здравословна доза самочувствие в децата си?
Аз приемам децата си като мой приятели, незнам до колко е добре, но мисля, че това поражда голямо самочувствие. Можем да разговаряме на всички теми без претиснение, така детето е информирано което го кара да се чувства голям за възрастта си. А малкия - на него му е рано за самочувствие.

# 456
  • Враца
  • Мнения: 2 657
С подкрепа, насърчаване, разговори.

# 457
  • софия
  • Мнения: 25 446
Уча детето си, че всеки е различен, никой не е идеален и всеки притежава качества (външни и вътрешни), които го правят стойностен и красив. Никога не го сравнявам с другите.

# 458
  • Мнения: 5 127
Опитвам се да науча детето си, че е уникална личност и прави нещата добре, затова трябва да оценя постигнатото. В същото време съм критична, когато е нужно. Не споделям изграждането на изкуствено високо самочувствие. Говоря й да бъде по-уверена, че знае и може, а с плахост не успява да покаже знания и умения.

# 459
  • Мнения: 1 611
Подкрепям я, насърчаваме я да пробва различни прически, вече пробва да се гримира. Давам съвети и примери от личен опит.

# 460
  • Мнения: 2 660
С подкрепа и разбиране.

# 461
  • Мнения: 141
Да не се сравнява с другите и да бъде индивидуалист.

# 462
  • Мнения: 1 912
С подкрепа, без да го величая излишно, но да е здраво стъпил на земята и да осъзнава ценността и важността си.

# 463
  • Мнения: X
Разумно го подкрепям, изтъквам предимствата и хубавите му черти. Стимулирам го да ги показва.

# 464
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 050
С подкрепа и разбиране.

Общи условия

Активация на акаунт