Бързи въпроси и отговори деца -1

  • 27 304
  • 757
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 15 356
Не повече от 6 часа .В осем без петнайсе е в леглото .

# 361
  • Мнения: 5 379
При нас заспиването вечер също е ужас откакто стана на 1г+5м!
Будуването за тази възраст е около 6 часа, но аз съм пробвала и с 5 и с 6 и с 7... колкото и да будува следобед, заспиването в много трудно.
Иска да стоим при него в стаята и опитаме ли да излезнем почва плач. Накрая се принуждаваме да седнем на земята и да го чакаме да заспи, но вместо това, следва въртене, сумтене, мятане, ставане и хвърляне на плюшеното куче, с което спи. И всичко това в продължение на 30-60мин.
Преди това нямахме никакви проблеми, но явно минава регресията на 18 месеца... знам ли.
Ще изчакам да минат празниците и ще му дам още малко време и ако продължава така, смятам да потърся консултант по детски сън.

# 362
  • Мнения: 6 887
На година и 10 същата работа едно мятане въртене....ще изкърти кошарата никак не става ни с добро ни с лошо ....7 часа си ги прави будна.
Точно и ние така 30-60 Мин ами това не е човешко хахах.😃🤯
Викам да не би да не се изморява следобед не излизаме вече..

# 363
  • Мнения: 15 356
Следобед не й давам нищо подсладено ,половин час преди баня никакви стимулиращи игри и звуци.Няколко пъти проплака откакто в заспала,но влизам и я погалвам по лицето и заспива пак .
Рокет,ще мине според мен ,период е .
Мими,защо не излизате?Обличайте се и газ Няма ли дъжд я извеждам задължително .За ръчичка и на площадката,няма деца ,няма никой.Правим няколко кръгчета и се прибираме.Вчера и на Биллата и на аптеката ходихме ,то аз ще полудея преди нея вкъщи

# 364
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Слес обедния сън будува около 5½-6ч, 15м. В 20.30 е в леглото с млякото. Понякога заспива бтрзо, друг път не. Но общо взето няма много драма.

# 365
  • Мнения: 5 379
Ох, и аз влизам, галя го по гръбчето, обясниявам му, че съм в другата стая и ако има нужда от мен веднага ще дойде, но не и не. Преди нямаше такова нещо и в 20:00 беше в леглото с млякото си, изпиваше гп, казвахме лека нощ и го оставях да си заспива сам без проблем. Дано е период! Smile
Мими, ние излизаме всеки ден и сутрин и следобед. Ходим в парка да тича, да се катери, играе. Даже днес цял ден беше с баба си, а тя всеки път го измаря изключително качествено. Въпреки това, пак 40мин се приспивахме.
Виждам, че му се спи, но сякаш като влезне в леглото и започва сам да се стимулира със скачане, въртене, хяърляне, само и само за да остане буден!
Преди белият шум помагаше и сякаш заспиваше по-лесно, но от 2 седмици майче свикна с него и вече не е толкова ефикасен.

# 366
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Може би пак минава през някой скок или сънна регресия 😄
Растат и сменят. И моята кокона миналата седмица правеше подобни номера. Преди умираше за обедния сън, само като я сложех в креватчето и заспиваше на секундата. Но миналата седмица се кокорчеше и не искаше да спи 👀

# 367
  • Мнения: 35 109
Малкото най- късно до 16.30 го оставям да спи следобеда. А вечер към 20.30 го къпем, за да легне най- късно в 21.
Обаче голямото абсурд да си легне в 21.

# 368
  • Мнения: 15 356
Пийк,кога ляга ?Аз се надявам все така рано да си ляга нашата.

# 369
  • София
  • Мнения: 18 697
Оо моята 21,30 до 22.00ч.
Тя си спи след обяд в ДГ и не йсе спи. А сутрин 6.50 я вдигам.

# 370
  • Мнения: 35 109
Към 22 си ляга...

# 371
  • Мнения: 775
Здравейте, синтър ми(2г7м) от две седмици е с хрема. Пуснахме секрет, оказаха се стафилококи. Педиатърката му изписа капки вигамокс, стафилококцинум и инхалации с ф.р-р, но сополите си продължават. Да, не са вече гъсти с гаден цвят, но все още доста му се запушва носа, секрета стана бледо жълт, но не би ли трябвало вече да има по-голямо подобрение. Измъчи се вече толкова време с инхалации и дърпане на сополи. Не знам какво да предприема. Утре сме на преглед, но днес си писахме и просто ми каза, че лечението в дълго и още седмица трябва да слагаме капките. За колко време горе долу минава хремата? Струва ми се прекалено дълго, реално е от 2 седмици, но заради изследването, което излезе след 5-6 дена се забавихме със слагането на антибиотичните капки

# 372
  • Мнения: 35 109
С какво правиш инхалации?

# 373
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Не знам защо винаги трябва да пускате сектрети за една банална хрема и след това да си тровите децата с антибиотици и антибиотични капки, които всъщност доста вредят. Стафилокок обикновено е нормална находка, почти всеки е носител.
2 седмици си е напълно нормален срок за хрема при деца, при моите 2 седмици е минимумът, след което нещата бавно отшумяват, не капя никога нищо в носовете им.
Промивки с ФР са напълно достатъчни. Детето е достатъчно голямо, за да издухва самò нослето.

# 374
  • Мнения: 775
Инхалации правя с фозиологичен разтвор. За секрет настояваше педиатърката, защото бяха жълто-зелени гъсти секрети. Той много рядко боледува, когато е имаш хрема е минавала много бързо с промивки и инхалации, но такова чудо като сега не е било. От ковид доста му спадна имунитета, от тогава(септември) се разболява за втори път. Истината е, че не виждам ефект от тези капки, но не знам какво друго да предприема, за да започне вече да отшумява. Антибиотик не пие в момента, никога и не е пил, такива антибиотични капки за първи път му капя и очаквах бързо да отшумят нещата, но някои дни(като днес) ми изглежда дори по-зле

Общи условия

Активация на акаунт