Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Какво ще купя отново - 4

• 32 478
  • 250
  •   1
Отговори
Тема 1 - https://www.bg-mamma.com/?topic=1061015
Тема 2 - https://www.bg-mamma.com/?topic=1171635
Тема 3 -  https://www.bg-mamma.com/?topic=1270587

Да продължим и споделяме за  качествените продукти, които купуваме с удоволствие.

# 1
https://www.bing.com/images/search?view=detailV2&ccid=WwPhJV … =0&ajaxserp=0
Винаги имам такива каши у дома, спасяват ме когато нямам време да правя друга закуска

# 2
Благодаря за новата тема!

Г-жа Рамацоти, от къде са тези каши?!

Като споменахте Берьозка - аз от там редовно си купувам елда и просо.
Харесвам и руските бонбони - вътре желе, отвън шоколад.
Но веднъж купих някакъв отвратителен десерт от там - на вид приличаше на целувки, но беше меко. Носеше гръмкото име "Обожайки" и аз реших, че е нещо божествено вероятно. Изхвърлих го, толкова беше отвратително.

За почистване на плотове, мазнини и т.н. - правихме ремонт в кухнята и колкото и да не е за вярване - почистих всичко с магическите гъби, които се ползват само с вода. На места съм слагала и малко веро, но само с тези гъби почистих всяка наслоена мазнотия.

Редовно си купувам от тези магически гъби. Наистина почистват магически.

# 3
Магическите гъби на Sano са ми незаменим помощник в домакинската работа. Купувам ги постоянно. Чистя с тях цялата баня без проблем. Освен това, почиствам и бели латексови стени с тях. Ако има леко зацапване, слагам няколко капки вода на гъбата и забърсвам стената, но без натиск.

# 4
  • София
Скрит текст:

Но веднъж купих някакъв отвратителен десерт от там - на вид приличаше на целувки, но беше меко. Носеше гръмкото име "Обожайки" и аз реших, че е нещо божествено вероятно. Изхвърлих го, толкова беше отвратително.

За почистване на плотове, мазнини и т.н. - правихме ремонт в кухнята и колкото и да не е за вярване - почистих всичко с магическите гъби, които се ползват само с вода. На места съм слагала и малко веро, но само с тези гъби почистих всяка наслоена мазнотия.

Тези Обожайки и аз така се подлъгах веднъж по името, заминаха директно в кофата също.
И какво ще купя отново ето тези бисквитки без глутен със сусам, много ми харесват-Био Крекери Bettr Киноа със Сусам Без Глутен 100 г

# 5
Може ли да помоля да споделяте и информация кое от къде се купува?!!
Ако не е нещо широко известно.

Casyopea B, от къде купуваш тези бисквитки?

# 6
И мен ме интересуват тези бисквитки

# 7
  • София
Не го написах, че да не сметне за реклама, трили са ми постове поради тази причина /не винаги, но понякога модератора мете/  слагам в скрит текст
Bettir имат няколко вида крекери, пробвала съм всички, най много ми допадат тея от снимката по горе. Солетите им примерно не ми харесват изобщо. Имат и два вида гранола, купувала съм от шоколадовата, много ми харесва.

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 11:52 от Casyopea B

# 8
  • Стара Загора
Скрит текст:

Тези Обожайки и аз така се подлъгах веднъж по името, заминаха директно в кофата също.
И какво ще купя отново ето тези бисквитки без глутен със сусам, много ми харесват-Био Крекери Bettr Киноа със Сусам Без Глутен 100 г

Тези не съм ги виждала, но задължително ще ги потърся, заингригуваха ме.
Аз пък много харесвам сместа за брауни на същата марка. Много хубаво стана.

# 9
Вече няколко пъти купувам ядково мляко от бадеми на Joya, от Била. Харесва ми, но аз нямам много опит с такова мляко. Търся в момента друго с повече бадеми в състава.

# 10
  • В страната на мечтите.
Ще купя отново меден кейк "милкис". Хареса ми, защото не беше твърде сладко, но беше мекичко и приятно.

# 11
  • София
Вече няколко пъти купувам ядково мляко от бадеми на Joya, от Била. Харесва ми, но аз нямам много опит с такова мляко. Търся в момента друго с повече бадеми в състава.
Аз ползвам ядковите млека на Alpro

# 12
Обожайки е марка зефир.
Зефирът наподобява целувките по форма - но е по-скоро нещо като маршмерлоу . С тази разлика , че се прави с ябълково пюре и агар- агар.  Руснаците си го харесват . На мен не ми допадна твърде.
Но определено с това , което си израснал си ти харесва и занапред . Има я и доза носталгия.
Руските бонбони - които в момента се продават в Берьозка явно имат промяна в състава не можах да харесам никои.
Същото и ириски - те пък са с глюкозо-фруктозен сироп.
От Обожайки имаше с изчистен състав - но ще пробвам и тези с кафе с мляко и толкоз.
От Берьозка към този момент съм влюбена в ряженката / не ми беше позната и по името не знам що мислех е нещо като кваса .
Вчера изпих почти литър за нула време.
Сладоледът там пломбир - явно има промяна или не съм улучила хубав.
Извинявам се , че постът ми ще е лирично отклонение ала Берьозка , но ми е прясно от вчера / гледам да не ходя често /
Хареса ми тяхното кимчи . Някакъв софт вариант . Морковите по корейски също . Но кимчито беше великолепно.
Тези дни ще ида пак за ряженка . Даже е на промоция .
Харесвам тази от 330 мл - традиционная .
И разните там лимонади в стъклена бутилка по литър.
И ей това сирене в Лидл ,ако се появи или го има в постоянен асортимент - бих купувала постоянно

# 13
Аз пък нищо май не си харесвам из Берьоэките. Бях купила бонбони - само 1-2 вида ми харесаха, като че ли нищо общо нямат с едновремешните, даже и тези, които съм купувала преди 5-6 години бяха в пъти по-хубави. Купих един път хайвер от тиквички - самият хайвер не беше лош, но миришеше на лошо олио. Сладоледът не става. Салати тип руска ме е страх да купувам, не знам колко време стоят. Въобще - май влизам и излизам. Купувала съм хубава сметана. Решила съм да пробвам и майонезата, някой беше ми казал, че е хубава. Но ако е с такова олио като хайвера от тиквичките ... няма да ми хареса.

# 14
  • София
В Берьозка е една от най-хубавите руски салати, както и сельодка под шубой. Не застояват изобщо. Понякога вечер са на свършване и не дозареждат. Бързо се развалят, защото са с истински яйца. Кефирът и дроб от треска са другите неща, които не пропускам да купя от там.

# 15
Саня Богомилова, точно с мляко и кафе бяха гадните обожайки, които аз си купих.
Що за чудо е това ряженка?!

Casyopea B, благодаря, че си показала асортимента на бисквитките, но аз не разбрах от къде ги купуваш.

По темата - за пореден път купувам и ще купя отново шампоан, балсам, маска и крем за коса на Elseve оранжевата серия за дълга коса.

# 16
  • В страната на мечтите.
Хареса ми тяхното кимчи . Някакъв софт вариант . Морковите по корейски също . Но кимчито беше великолепно.

И аз го обожавам - хрупкаво е и не е твърде люто или кисело. Просто е перфектно и си купувам от него поне два пъти седмично Heart Eyes

По едно време имаха и една редена салата, която обаче вместо колбас или варено месо, имаше пушена сьомга. Отдавна не съм я мяркала, но беше доста вкусна.

# 17
Ще купя отново меден кейк "милкис". Хареса ми, защото не беше твърде сладко, но беше мекичко и приятно.

Къде го има този меден кейк?

# 18
  • В страната на мечтите.

Къде го има този меден кейк?

Аз ги купувам от кварталното магазинче.
Изглеждат ето така:
Мисля че имаше с мед, с какао и с кокос.

# 19
Абсолютно навсякъде ги има. В Билла със сигурност. Вземала съм и с портокал.

# 20
Много хвалят овчия кашкавал на Фаворит,някой пробвал ли е?

# 21
О, по повод кексчетата - на Ови и Сари аз харесвам всичките пастички. Наистина са много вкусни и приятни.
И ето тези са ми фаворит :
https://th.bing.com/th/id/R61139b1b3c9cecf7c6f8c1e75aa2360a?rik= … l=&pid=ImgRaw

# 22
  • оттам, откъдето започва България
Не знам каква съставка вкарват в продуктите си, но аз със сигурност бих изяла всеки един техен продукт (да не ги изреждам    http://ovisari.com/bg/produkti/produkt      )

И не го приемайте като реклама, че от известно време не ям нищо със захар. Worried

# 23
О, по повод кексчетата - на Ови и Сари аз харесвам всичките пастички. Наистина са много вкусни и приятни.
И ето тези са ми фаворит :
https://th.bing.com/th/id/R61139b1b3c9cecf7c6f8c1e75aa2360a?rik= … l=&pid=ImgRaw

И аз много ги харесвах преди тези пасти Идеал. После доста години не бях купувала много захарни изделия извън шоколад и сладолед и леко се шокирах, защото са им намалили грамажа, доста по-малки ми се струват от преди, а цената е около лев. Когато го купувах, струваха около 50 стотинки и направо се наяждах с една.

# 24
1.15 лв са вече Идеал-ките.

Аз идвам да похваля сладолед бял Сникърс - за първи път взех и много ми хареса. Не е най-здравословното нещо, но вкуса е страхотен.

# 25
  • Пловдив
Споменавате кефир, а аз го обожавам. Пия на Олимпус и не съм се осмелила да пробвам друга марка, ако някой има препоръка, ще съм благодарна.

# 26
Споменавате кефир, а аз го обожавам. Пия на Олимпус и не съм се осмелила да пробвам друга марка, ако някой има препоръка, ще съм благодарна.

Кефирът на Pilos е най-добрият от тези, които съм пробвала до момента и най-много се доближава по вкус до този, който съм пила в Русия.

# 27
  • София
На магазин фаворит, нали? Аз си купувам от пакетирания овчи кашкавал /триъгълно парче/ и ми харесва, има по-характерен вкус, приятен е, запичам го и върху сандвич.
От същия магазин харесвам кашкавалената извара от кваре мляко /друга няма/, правила съм чийзкейк с нея.

# 28
На магазин фаворит, нали? Аз си купувам от пакетирания овчи кашкавал /триъгълно парче/ и ми харесва, има по-характерен вкус, приятен е, запичам го и върху сандвич.
От същия магазин харесвам кашкавалената извара от кваре мляко /друга няма/, правила съм чийзкейк с нея.
Да точно а къде има магазин благодаря?

# 29
  • София
Да точно а къде има магазин благодаря?
Аз пазарувам от магазина им в кв. Света Троица,София, на трамвайната спирка на трамвай №3, значе че имат и магазин в кв. Красна поляна.За други градове не зная дали имат магазини.

# 30
Аз и тук да питам,че май бях объркала темата 😀😀😀 Препоръчайте ми,моля хубаво краве сиренце от пастюризирано мляко.Маджаров нещо не ми допада вече,не знам дали да го развалили или заради промяната ми във вкусовете от бременноста.На етикетите почти нищо не пише...

# 31
Аз и тук да питам,че май бях объркала темата 😀😀😀 Препоръчайте ми,моля хубаво краве сиренце от пастюризирано мляко.Маджаров нещо не ми допада вече,не знам дали да го развалили или заради промяната ми във вкусовете от бременноста.На етикетите почти нищо не пише...
Краве сирене Лакрима след обезсолявяне ни допада много и е от пастЬОризирано мляко .

# 32
Ние много харесваме сиренето Съединение.

# 33
  • Пловдив
И от мен глас за сиренето на Съединение. На Белиса харесвам козето, но не съм опитвала кравето.

# 34
Не знам мой ли е такъв късмета, ама колкото пъти и да съм искал да взема да опитам Лакрима все всички опаковки са им развакуумирани и се отказвам.

# 35
Аз вчера взех краве сирене на “Пастир”,хич не е лошо на вкус 😁

# 36
  • Стара Загора
На Пастир съм вземала от козето сирене и не бих го повторила. Не се ядеше от сол.

# 37
  • София
Ето това е беконЪТ за мен Simple Smile Има си доста Е-та, ама какво да се прави - по малко и нередовно, и такива неща ядем... не сме дървета, я! ММ го купува от месарницата на пазара в Младост, не знам дали го има другаде.

# 38
Бих купила отново пулверизатор от ДМ.
Днес случайно го видях , благодарение на една жена , която го показа на друга и си купих един за цветята.
Тези дни смятам да купя поне още един.

# 39
  • София
Моят е от Практикер и също върши чудесна работа Simple Smile

# 40
  • Sofia
Без да съм ползвала преди купих заквасена сметана Латвийско злато от Берьозка и е много добра. Основната разлика с тази, която съм купувала от България е, че Латвийската не е кисела. Много плътна, приятен вкус. Използвах за торта и се получи много добре.
https://shop.berezka.bg/smetana/smetana-latviyskoe-zoloto-25-350gr/

# 41
Без да съм ползвала преди купих заквасена сметана Латвийско злато от Берьозка и е много добра. Основната разлика с тази, която съм купувала от България е, че Латвийската не е кисела. Много плътна, приятен вкус. Използвах за торта и се получи много добре.
Колко кофички вложихте в тортата ?
Цената е златно-соленичка малко

# 42
  • Варна
Качеството си струва. Руската сметана е най-добрата на нашия пазар. Маслото в "Берьозка" също е от сметана.

# 43
  • Sofia

Една кофичка ми беше достатъчна, но зависи какво приготвяте.
Цената на Бор Чвор и подобни е близка, а са кисели...

# 44

Една кофичка ми беше достатъчна, но зависи какво приготвяте.
Цената на Бор Чвор и подобни е близка, а са кисели...
не купувам нищо от Бор Чвор.
От Лидл сметаната не е кисела . Ще пробвам и тази . Но ако ми е нужен килограм сметана предпочитам Лидл

# 45
точно от березка съм купувала сметана с отвратително качество и особено състав, даже не знам дали не беше тази. не, бяха ми я подарили и я изхвърлих след като прочетох какво съдържа. има добри продукти там, но за мен не отговарят на цената си, която е изкуствено надута. само горчицата на прах е незаменима за мен. отделно, че на мен пък точно киселата жилка в мляко/сметана ми харесва, та е въпрос на вкус. естествено, бор-чвор не става.

# 46
  • Варна
Прегледайте съдържанието на етикетите. Нормално е истинскота сметана да е с по-високи цени. Френската, течна сметана е още по-скъпа. Имитиращите продукти от веригите са евтини.

Последна редакция: вт, 15 юни 2021, 11:04 от Viviana91

# 47
благодаря за съвета, но преглеждам винаги съдържанието на етикетите и не купувам имитиращи продукти. намират се и продукти с по-нормални цени /ето в лидл има чудесна за цената си течна сметана 36 процента/.
а и всеки търси различно качество. например това, че сметаната е френска или скъпа, на мен не ми е критерий за качество. в голяма част от сметаните има сгъстители, емулгатори и т.н., дори и в скъпите. в тази горната, заквасената, със сигурност имаше добавки. та за мен не е пример и не бих я купила, но ето - на други им харесва.
та да не си даваме съвети.

# 48
Руските (най-общо казано) сметани отдавна не са това, което бяха. "Латвийското злато" е термизирана сметана, което не е плюс, полезните микроорганизми в нея ги няма.
Скрит текст:
Сметана "Латвийское золото" 25% - 4 стр.
Сметана термизированная - вырабатывается из натуральных пастеризованных сливок с использованием закваски молочнокислых микроорганизмов. Изготовлено по технологии производства термизированных продуктов с увеличенным сроком хранения. Сметана "Латвийское золото" 25% 100 г продукта содержит: Энергетическая ценность 270 ккал / 1130 кДж; Белкoв 2,9 г; Углеводов 4,8 г; Жиров 25 г; Упаковка: в полистирольном стаканчике; Температура хранения: от +2 ºС - +6 ºС; Cрок годности: 60 дней; Kоличество в ящикe: 22 шт. EAN код - фикс. вес: 0,180 кг 4751004060380 0,350 кг 4751004060373

Полезни са термостатните (термостат заквасените). За термостатните и термизираните млечни продукти:
Скрит текст:
Термостатная и термизированная молочная продукция. На первый взгляд кажется, что эти понятия похожи. Но это не совсем верно.
Они отличаются как по технологическим особенностям производства, так и по своей пользе. Давайте разбираться, в чем их отличия.
Термостатная молочная продукция
На производстве используют два способа выработки молочных продуктов: термостатный и резервуарный.
При термостатном способе сырье сразу разливают в потребительскую тару (стаканчики, бутылки, пакеты), туда же вносят закваски и помещают в специальные камеры при определенной температуре для сквашивания. В этой же таре термостатный йогурт и другие термостатные молочные продукты поступают к потребителю. Качество такого изделия очень высокое: сгусток плотный, не нарушенный, «ложка стоит» в нем.
При резервуарном – сквашивание проводят в большой емкости, а потом разливают в потребительскую тару. При этом молочный сгусток нарушается, консистенция становится близкая к жидкой. Но этот метод более экономичный для производителей, и он применяется практически на всех предприятиях.
Вспомните, если у вас молоко скисло в банке, то оно становится плотной структуры.

А когда Вы его наливаете в стакан, консистенция уже нарушается. Все остальные характеристики: состав, пищевая и биологическая ценность, усвояемость и польза у термостатной и резервуарной молочной продукции одинаковые.
Кстати, если Вы готовите йогурт в домашних условиях, то в стаканчиках у Вас получается термостатный йогурт, а при использовании чаши мульти варки – уже резервуарный.
Термизированная молочная продукция
Здесь также отличия в технологии изготовления, но совсем по другому принципу.
Вы уже знаете, что кисломолочные продукты получают сквашиванием молока или сливок. В них в обязательном порядке должны содержаться живые микроорганизмы, количество которых указывается на каждой упаковке индексом КОЕ (колониеобразующие единицы).
Далее при выработке термизированных продуктов применяют еще одну операцию – термическую обработку для удлинения сроков хранения. При изготовлении термизированной молочной продукции проводят нагревание до 74°С для уничтожения микрофлоры.
В результате получается изделие с длительным сроком хранения. Но его биологическая и физиологическая ценность становится несколько ниже по сравнению с традиционными продуктами.
Но качественный состав – содержание белков, углеводов, жиров, минеральных веществ – одинаковый. А витаминов уже значительно меньше. Да и отсутствия полезной для нашего организма микрофлоры нет, что также снижает ценность этих продуктов.
Което не ги прави лоши за използване в кулинарията. Става въпрос за тяхната полезност и сравнение с предишните сметани.

# 49
  • В градината...
А горчица на прах откъде купувате?

# 50

Има в Берьозките. И аз съм чувала, че е много хубава, но не знам как се прави и не съм купувала. Както и ме интересува, ако някой може да каже, дали е много люта.

# 51
  • Далечният изток
Рецептата за крилца на KFC има горчица (синап) на прах. Все съм се чудила от къде да намеря. Мерси, вече знам Simple Smile

# 52

Има в Берьозките. И аз съм чувала, че е много хубава, но не знам как се прави и не съм купувала. Както и ме интересува, ако някой може да каже, дали е много люта.
Казва ли са ми , че трябва да отлежи и тогава се уталожва вкуса.
Но явно има някаква там рецепта. Ще потърся .
Рецептата за крилца на KFC има горчица (синап) на прах. Все съм се чудила от къде да намеря. Мерси, вече знам Simple Smile
Голяма опаковка е този прах.
Оттам съм си набелязала и каменна сол и някаква голяма опаковка сода бикарбонат . Само се чудя какво ще правя толкова . И белият им оцет.

# 53
Големите опаковки сода бикарбонат са за чистене. Аз си купих такава от аптека Ремедиум. Не става за пиене, но почиства хубаво. Моя приятелка си накисва прането в сода, твърди че чисти петна и обеззаразява.

# 54
Големите опаковки сода бикарбонат са за чистене. Аз си купих такава от аптека Ремедиум. Не става за пиене, но почиства хубаво. Моя приятелка си накисва прането в сода, твърди че чисти петна и обеззаразява.
Не съм съгласна. Това е пищевая сода . На рафт с хранителни стоки - до горчицата и солта и оцета.
В Берьозка почистващи препарати и т.н. не се продават.
В началото има козметика и разни там кремове и т.н.

# 55
Скрит текст:
Не съм съгласна. Това е пищевая сода . На рафт с хранителни стоки - до горчицата и солта и оцета.

Да, щом пише, че става за храна, си права. Рядко влизам в Берьозка, нямам наблизо около мен и не съм много наясно с асортимента. Предположих, че щом е в големи пакети е техническа - като тази в Ремедиум. Пак можеш да я ползваш за чистене. Преди да купя тази от Ремедиума, чистех с хлебната. Едно време само със сода чистехме среброто.

# 56
Скрит текст:

Да, щом пише, че става за храна, си права. Рядко влизам в Берьозка, нямам наблизо около мен и не съм много наясно с асортимента. Предположих, че щом е в големи пакети е техническа - като тази в Ремедиум. Пак можеш да я ползваш за чистене. Преди да купя тази от Ремедиума, чистех с хлебната. Едно време само със сода чистехме среброто.

Може ли снимка/линк към содата в Ремедиум, която е за чистене, защото на първо търсене ми излизат няколко вида.

# 57

въобще не е люта, но е силна. не може да се опише вкуса. силата зависи от това колко оцет сложиш /колкото повече, толкова по-силна/. замесва се с топла вода, зехтин, оцет, сол и захар. след 24 часа е готова. отива на месо.

# 58
В момента не мога да сложа линк за содата. Тази, която имам е на Heitman, 500 грама. Мисля, че всички соди на Хайтман са за чистене. Има и във вид на разтвор.

# 59
Може би тая:

В Ремедиум също я предлагат.

# 60
Да, точно тази е моята. Сигурно на много места я предлагат, на мен Ремедиум ми е най-близо.

# 61
Освен в Ремедиум налична ли е другаде ?
И каква е разликата с сода бикарбонат

# 62
Мисля, че я има на много места. ММ, който е завършил химия каза, че това е техническа сода, аз не бях чувала такова понятие. Може би е по-силна, защото ми прави впечатление, че леко загрява на ръцете, когато чистя с нея. При хлебната сода не съм го забелязала.

# 63
Освен в Ремедиум налична ли е другаде ?
И каква е разликата с сода бикарбонат

Саня, тук са обяснили накратко, най-долу има инструкции за безопасност. Различна е от содата за хляб и не се използва за кулинарни цели.

# 64
Този сух шампоан. Много ми хареса.

И тези тампони за грим. Купувам ги вече за пореден път, не си и помислям за други.

# 65
  • При елфите ...
Този сух шампоан. Много ми хареса.

Скрит текст:
И тези тампони за грим. Купувам ги вече за пореден път, не си и помислям за други.

[/spoiler]
Ароматът му какъв е (горе-долу)?!?

# 66
Незная на какво точно да го опрелича... Мъж ми като го помириса каза, че му мирише на чисто.
Май това го описва най - точно.

# 67
Аз този не го харесах, имаше един в син флакон с кокос, беше много хубав, но го няма от доста време.
Аз понеже си страдам още по Fairy platinum, сега купих Fairy extra igiena, което се оказа доста сполучливо.

# 68
Ефектът от тези шампоани е освежаване - близко до измита коса .
Щото моята колкото по- дълго стои толкова е по- добре .Първите дни е ужаст.
Затова и не съм купувала подобен шампоан. Смятам ще ми действа обратно

# 69
Супер е спрейчето. На привършване ми е и ще го купя отново и отново. И аромата му е страхотен.

# 70
  • София

Мирише страхотно, косата ми става разкошна и не утежнява изобщо. С яркочервена коса съм и много я щадя, внимавам какво и слагам, във фризьорския салон ме зарибиха по това чудо и съм много доволна. 28 лева е, има го в Златна рибка, вече четвърта седмица го ползвам и определено ви го препоръчвам Heart

# 71
  • В градината...
Тъкмо ядох един невероятен сладолед. Без палмови мазнини, със захар. За любителите на по-сладкото и на плодовия вкус - Изида Old time Bandi Double strawberry. Нов е.

# 72
Тъкмо ядох един невероятен сладолед. Без палмови мазнини, със захар. За любителите на по-сладкото и на плодовия вкус - Изида Old time Bandi Double strawberry. Нов е.

Отзад състава може ли да снимаш.
Инак снощи видео за храните в щати и те имат например Пепси с натурална / истинска захар .
Щото масово всичко е с царевична - глюкозо- фруктозен сироп .
Рядко продукт с описание Без захар е с някакъв там полезен / не вреден подсладител.

# 73
  • В градината...
Със захар е,.не без. С мляко и сметана.

# 74
Сладоледите на Изида се произвеждат в моя град /Добрич/.
Хубави са!

# 75
  • В градината...
Знаем, знаем. А в Шабла ги ядем Heart

# 76
  • София
като сме на тема сладоледи. От Фантастико купих един ментов беше намален от 8 и нещо. Без палмова мазнина. Вече ни е фаворит, вместо Джимиса.

# 77
  • София
Може ли снимка или марка?

# 78
  • София
Шест вечер ми е откакто нанесох, но виждам ефект и сега, затова да ви похваля тази маска за крака. Неприятно е беленето, защото все пак пада кожа, но спя с чорапи и за две седмици не е проблем.

# 79
  • Sofia
Шест вечер ми е откакто нанесох, но виждам ефект и сега, затова да ви похваля тази маска за крака. Неприятно е беленето, защото все пак пада кожа, но спя с чорапи и за две седмици не е проблем.

Еднократно ли се слага маската?

# 80

Еднократно ли се слага маската?
Да .
Аз си правих с Парасофтин и  също съм доволна . Дано я намеря и в реален магазин .

# 81
  • София
Еднократно е, да. Моята взех от Фантастико. Етикета на български не е много изчерпателен, но в интернет има и по-детайлен етикет с инструкции. Simple Smile

# 82
На каква цена е във Фантастико

# 83
  • В градината...
От много време не можех да се справя с мъртвата кожа на петите. Купих си крем за крака на Талодерма (с роза) и с няколко намазвания омекнаха. Чак се учудих, хем знам че са им страшно ефикасни продуктите. https://thallodermashop.com/product-category/kraka/

# 84
На мен на Талодерма не ми помогна .
Най -добрият крем за пети е  FLEXITOL / ФЛЕКСИТОЛ

# 85
От много време не можех да се справя с мъртвата кожа на петите. Купих си крем за крака на Талодерма (с роза) и с няколко намазвания омекнаха. Чак се учудих, хем знам че са им страшно ефикасни продуктите. https://thallodermashop.com/product-category/kraka/
Това, което съм ползвала на Талодерма е винаги с чудесен ефект, а са за без пари.

# 86
  • оттам, откъдето започва България

За крака не съм ползвала, но препоръчвам за ръце: https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030014962

# 87

За крака не съм ползвала, но препоръчвам за ръце: https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030014962

Аз съм пробвала де що има в аптеки и т.н.
Правя и един мехлем - той също е много ефикасен . При мен се цепеха до кръв и стават като рани.

# 88
  • София
На каква цена е във Фантастико
5-6-7 лева, по спомен. Има я и в Лили Simple Smile

# 89
Нямам големи проблеми с петите, но понякога ми загрубява кожата. Прави ми впечатление, че когато пия Селен, петите ми стават идеални. Някои други витамини за кожата, също ми помагат.

# 90
Тази лимонада , съдържа натурален ябълков сок и бих се радвала да има и ябълка. Следващ път ще взема и от Лимон и Тархун

# 91
Оформящ клин от H&M. За първи път взимам и е много приятно.
https://www2.hm.com/bg_bg/productpage.0278811011.html

# 92
Този крем за пети.Разкошен,покрай спирта с който се пръскам често през деня ,ми се напукват жестоко ръцете.Започнах да го ползвам и за нацепените места по ръцете,намазвам вечер до сутринта всичко е ок
Петите ми са много сухи и се напукват жестоко този крем ме спасява лятото

# 93
Не съм виждала подобен . От къде е закупен.

Ще купя отново кухненска хартия Санитекс / не можех да я намеря от години в близките вериги и съм щастлива , че се появи и най - вече че не съм имала някакъв завишен илюзорен спомен за нея.
Стана месец и май два се нервирам с кухненска хартия - първо тази от Лидл голямо руло . После пак от Лидл купена Зева .

# 94
  • София
Може ли снимка или марка?
Вчера го купих на редовна цена,чакам с нетърпение да го намалят за да пробвам и другите им видове.

# 95
Къде го има този сладолед .

# 96
  • София
само във Фантастико съм го виждала.

# 97
Този хумус ми е много вкусен. По принцип сама си правя, но скоро си купих за обяд в офиса, защото нямах време да си подготвя нещо и останах приятно изненадана. Зеленият е доста пикантен.

# 98
Червена леща "Natura". Страшно вкусна, с плътен вкус.

# 99
Емили,  бихте ли казали откъде купувате този зеления хумус?

# 100
Емили,  бихте ли казали откъде купувате този зеления хумус?
Разбира се, но едва ли ще бъда полезна, защото съм от Карлово и го купувам от квартален магазин, в който пазарувам редовно. Честно казано не съм го засичала в големите вериги. Simple Smile

# 101
Благодаря  , да наистина няма да мога да купя.

# 102
Не мога да пратя линк в момента, но ако потърсите "хумус mezete" с търсачката, излизат доста резултати. Аз купувах много хубав насипен хумус от едно магазинче близо до нас, но сега избягвам насипните храни, които няма да се обработват топлинно.

# 103
  • София, България
Дезинфектантите на марката ''Essentica''Pure са оправдано убиващи микроби и вируси. Не дразнят кожата, имат приятно ухание на лавандула и цента за такова качествос си струва.

# 104
Дезинфектантите на марката ''Essentica''Pure са оправдано убиващи микроби и вируси. Не дразнят кожата, имат приятно ухание на лавандула и цента за такова качествос си струва.
Как разбрахте, че убиват микроби и вируси?
Днес се регистрирахте с рекламна цел?

# 105
  • в сърцата на децата <3
Как разбрахте, че убиват микроби и вируси?
Днес се регистрирахте с рекламна цел?
Че и "оправдано убиващи" - не е току-тъй като нас неоправдано да си трепем бактериите и вирусите! Ред требе в таа държава!!! JoyJoyJoy

# 106
Мнооого ми допадна.

# 107
Не мога да кача снимка, но се влюбих в Snakc day от Лидъл-  Снакс с вкус пиле, сладко чили и риган.
Единствено вкусът на оцет и сол не ми допадна. Досега си купувах тези на Чио, но категорично ги спирам. 😀

# 108
  • София

Станаха страхотни палачинки. Друго от рецептата, по която ги правя, не съм заменяла. Този път имах това брашно и го сложих. Не знам, дали е точно от него, но станаха разкошни.

# 109
Вероятно е от брашното, защото с всяко брашно тип "0" ще станат палачинки по-добри от обичайното. Но пък е с по-лоша хранителна стойност.

# 110
  • Далечният изток
Вероятно е от брашното, защото с всяко брашно тип "0" ще станат палачинки по-добри от обичайното. Но пък е с по-лоша хранителна стойност.
Това защо?
Сега прочетох, че италианското брашно тип 0 е еквивалент на българското тип 500.

# 111
Има разлика. Вижда се и при готвене, не е нужна химична лаборатория. 🙂 А иначе защо - защото е тежко за храносмилане. Но не е по темата и не искам да ставам досадна. Има много информация в интернет.

# 112
  • В градината...
Няма никакви фибри. То затова и бухва много добре. Ние купуваме само типово.

# 113
  • София

Останах много приятно изненадана от тази непозната за мен марка сирене. Твърдо, не е безсолно, не е и твърде солено. Хареса се у дома.

# 114
  • Пловдив

Останах много приятно изненадана от тази непозната за мен марка сирене. Твърдо, не е безсолно, не е и твърде солено. Хареса се у дома.

Киселото им мляко и изварата също са много хубави

# 115
Къде се продават продуктите на марката?

# 116
  • София
Къде се продават продуктите на марката?
Намерих го случайно във "Фантастико", защото сиренето, което обикновено консумираме, се продава във фирмени магазини и най-близкият беше затворен.

# 117
В сайта на фирмата има секция "Магазини" - там има списък къде се продават.

# 118
Аз не съм особено доволна от марката. Купих кашкавал. Киселееше. После пробвах с изварата им в кофичка. Изглеждаше много добре, но като я отворих, вътре имаше мухлясали участъци. Беше мухлясала в неотворена кофичка, в срок на годност, съхранявана в хладилник. Писах им, изпратих снимки. Никой не ме отрази.

# 119
  • София
Нищо друго на марката не съм опитвала, за мен е непозната марка, само сиренето визирам.

# 120
  • Пловдив
Аз не съм особено доволна от марката. Купих кашкавал. Киселееше. После пробвах с изварата им в кофичка. Изглеждаше много добре, но като я отворих, вътре имаше мухлясали участъци. Беше мухлясала в неотворена кофичка, в срок на годност, съхранявана в хладилник. Писах им, изпратих снимки. Никой не ме отрази.
Аз пък купих на същата марка цедено киселп мляко и беше супер трагедия. Някаква безвкусна слузеста маса...директно изхвърлих, че не ми се занимаваше да връщам,

# 121
  • София
Много съм доовлна от ей този спрей-дезинфектант - не ми лепне, не ми седи грапав по ръцете след употреба, не ми изсушава кожата, събира се в чантата ми; и не мирише остро, а съвсем поносимо (на лавандула). Като цяло, на спрей ми е много удобно, а досега не знаех - все купувах гелчета от аптеките. Сега поръчах втори, да си имам като свърши първия.

# 122
  • София
Хареса ми как мирише, и има дълготраен аромат
Скрит текст:

# 123
На мен ми харесаха сапуните на Balea - добра цена, добро качество и двойно по-големи.
Ще купя отново.

# 124
  • Пловдив

Омазнява хубаво, мазния филм, който остава на цепа дрехите.

# 125
На CIEN лосиона за тяло, много добро и евтино попадение

# 126
  • в сърцата на децата <3
На CIEN лосиона за тяло, много добро и евтино попадение
+1
Този със светло синия етикет, на който пише 24 часа хидратация и картинка на авокадо. Страхотен!

# 127
  • София
Вчера забравих да кажа за сладолед - Рафи с рикота и малини, в кутия. Вече месец и нещо не оставам без него във фризера.
https://www.ebag.bg/sladoled-raffy-rikota-s-malini-550-ml/577895

# 128
  • Пловдив
Вчера забравих да кажа за сладолед - Рафи с рикота и малини, в кутия. Вече месец и нещо не оставам без него във фризера.
а как се намира?

# 129
а как се намира?
В Фантастико мисля ги имаше.

# 130
А тези сладоледи Рафи като онези на грамаж ли са?

# 131
  • София
Аз си го купувам от eBag. Което, доколкото знам, си е Фантастико - значи във Фантастико трябва да ги има. Обръщам внимание, че в eBag голямата кутия е по-евтин от малките кутии.
Не знам дали са като онези на грамаж, на грамаж не съм яла мнооого отдавна. Зачудих се по едно време, ама така и така е мръсно удоволствие, все тая ми е - нали е вкусно Simple Smile

# 132
  • Пловдив
В Пловдив незнам обаче къде ги има.

# 133
Странно, че ще го кажа ,но... Моп от Джъмбо! Този моп обира супер! Супер! Веднъж се къпах в съседката и после обрах пода в банята и той стана сух. Веднага си взех и аз

# 134
  • София
Печена капия на Isida- здрави, плътни чушки, идеални за пълнене.

# 135
  • Стара Загора
а как се намира?
В Фантастико мисля ги имаше.
Има ги и в Кауфланд.

# 136
Хареса ми маска в туба на гарние с мед. Натурален състав и хубав аромат. Течна е. Хидратира достатъчно. Взимам я за 5 лв от дм. В лекси е 7 или 8.

# 137
  • Пловдив
Докато бяхме на морето, купувах от този хляб - много вкусен, за съжаление в Пловдив не го откривам

# 138
  • Пловдив
Докато бяхме на морето, купувах от този хляб - много вкусен, за съжаление в Пловдив не го откривам
Скрит текст:
Благодаря! В понеделник отиваме на море и дано го мярна, да го опитаме.

# 139
  • Далечният изток
Скрит текст:

Би трябвало да го има и някъде из Пловдив.
Имат дистрибутор за Пловдив: https://www.hlebozavodmilena.com/%D0%B4%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80% … D0%B5%D0%B6%D0%B0

# 140
Скрит текст:
Благодаря! В понеделник отиваме на море и дано го мярна, да го опитаме.

Ако сте от София - има го във Фантастико