Астрология - 20 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 38 050
  • 739
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 273
Много по-авторитетно изглежда за мунданна астрология да говори човек на науката - физик, програмист, а не кварталната фризьорка. Вероятно за това е предпочитан гост по телевизиите.

# 301
  • Мнения: 9 152
Не съм го чела и гледала коментирания астролог, но независимо дали се говорят апокалипсиси ( както разбирам, той е склонен към този стил), или се "обещават" розови сапунени балончета, ефектът на разочарование, депресия и криво разбиране за живота,  е сходен.

# 302
  • Мнения: 246
Аз съм го чел известно време Филипов,но след като взе да прави политически внушения,в дидактичен стил за кого да не се гласува,спрях да го следя във фейсбук.Отделно се държи доста грубо с хората,а и не ми се вписва в представата за "дъновист" с тая "безплатна " програма.И астрологията ни е като всичко останало в Бг...

# 303
  • Мнения: 1 273
Да, Филипов чрез астрологията директно говори против тази или онази политическа фигура. Всъщност не съм сигурна, че това действително са негови думи. Не му следя фейсбука. По статии в нета, които го слагат като автор на подобни твърдения. Както в публикации Алена тенденциозно прави същото. Най-малкото е непрофесионално и в стил седянката пред блока. Работата на астролога не е да дава тон, акъл от позицията на последна инстанция, а да предлага странична гледна точка.
 
Различните астролози, пък били те и медийно популярни, под общ знаменател, не определят астрологията. Определят нейното медийно лице, което презентира астрологията по някакъв начин.

Последна редакция: вт, 27 юли 2021, 14:58 от starinthenightsky

# 304
  • София
  • Мнения: 272
Здравейте, като гледам колко сложни неща обсъждате, не съм сигурна дали моя въпрос е за тук :д имам слънце, луна и асцендент скорпион, при много от другите неща преобладава стрелец и не знам как да го тълкувам - просто ми се иска да науча нещо за себе си. Някой ако има желаниe да сподели нещо за това накратко, ще се радвам.

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 04:31 от meoww

# 305
  • SF
  • Мнения: 20 771
Хем си чувствителна и ранима заради водната стихия, хем можеш да нараняваш с лекота другите хора, заради нещата в стрелец.

# 306
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Утре горен съвпад на Меркурий в Лъв в опозиция на Сатурн.

# 307
  • SF
  • Мнения: 20 771
Да,, на Меркурий със Слънце.

# 308
  • Мнения: 9 152
Сигурно някои от вас са чели/гледали/чували за Brian Cox (Брайън Кокс). Той е известен астрофизик.
Понякога гледам негови документации и винаги научавам нещо ново, което свързвам с астрологията, философията и животът като цяло.
Неговите лекции са на изключително достъпен език и са предимно в материален план, но той успява да направи взаимовръзка на планетите и делата от делника ни.
Освен това, успява да ми помогне да развия моите стремежи да направя взаимовръзка на материалното с духовното.
В една от документациите му за слънчевата система обяснява много добре за ретроградността на планетите.
Публикувам за тези, които още не са успели да си я представят.:



По- натам в същата серия обяснява за процесите, които протичат в пръстените на Сатурн и дава много ценна информация за неговите спътници и естеството на пръстените. Говори за резонанс между спътниците на Сатурн- нещо , което ме навежда на мисълта ( правя аналогия) с резонанса , който се получава по принцип при среща на планетите и който неминуемо се отразява и на нас, като част от Вселената.
Най- силно и разтърсващо за мен беше обаче, сравнението на Сатурн със слънчевата система.
Сатурн като център на системата, т.е. той е Слънцето, а около него кръжат по орбитите си (пръстените) и се образуват планетите от неговата система.



Целият филм го има и с български субтитри, но не успявам да го намеря.

# 309
  • Мнения: 38
Дами, извинявам се предварително, ако тук не е мястото, но имам един спешен въпрос. Предстой ли ми смяна на работно място и подписване на нов договор скоро?

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 00:08 от mani_2323

# 310
  • Мнения: 3 234
Доколкото виждам, тази карта е правена от традиционен астролог, при това сидерален. Дори се сещам кой може да е. Вероятно сте била на консултация. Колегата какво Ви е казал? Обикновено не правим преразглеждане след други астролози, когато човек пита след преминала консултация при някого.

За да се отговори на Вашия въпрос, първо трябва да се анализира наталната карта, след това да се направи прогноза. Няколко дни работа, няма как да мине в режим на спешна гледанка.

Ако се построи хорар за момента, в който съм видяла въпроса Ви и за моята локация (тъй като се съмнявам във форума да има други желаещи да го разгледат като хорарен), картата не дава много оптимистична картина. Има указания, че питащият или се намира в сложна ситуация, или не може правилно да прецени всички за и против, а може да има и финансови притеснения. За намиране на нова работа при по-добри условия не откривам указания. Има вероятност да преподпишете договор със сегашния работодател или да се опитате да предоговаряте, но според мен постигнатото споразумение няма особено да Ви удовлетворява. Ако решите да напускате, нестабилна ми се вижда ситуацията на този етап, има риск.

Последна редакция: вт, 10 авг 2021, 18:54 от Sotis

# 311
  • Мнения: 45
Здравейте! Насочиха ме да задам въпроса си тук. Хорарен въпрос, каквото и да означава това. Искам да знам дали конкретен човек е жив. Моля за помощ!

# 312
  • SF
  • Мнения: 20 771
Хорарният въпрос не се задава така.
Има точен дата, час и минута на задаването. Поясняваш кой пита, кого пита  и какъв му се пада човекът, за когото пита. Тоест, трябва да дадеш някакви подробности и конкретика. Ако знаеш точно в колко часа ти е хрумнал въпросът, напиши, ако не, ще приемем за час на задаването часа, в който е написан този пост.

# 313
  • Мнения: 45
Хорарният въпрос не се задава така.
Има точен дата, час и минута на задаването. Поясняваш кой пита, кого пита  и какъв му се пада човекът, за когото пита. Тоест, трябва да дадеш някакви подробности и конкретика. Ако знаеш точно в колко часа ти е хрумнал въпросът, напиши, ако не, ще приемем за час на задаването часа, в който е написан този пост.

А не може ли да стане на лично съобщение, тъй като е много лично? И към кого точно да се обърна?

# 314
  • Мнения: 2 451
А принципно дали астрологията, висшата, може да се произнесе за изчезнал човек, например и как, кое се взима предвид? Дата на раждане или се прави хорар?

Общи условия

Активация на акаунт