Астрология - 20 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 38 048
  • 739
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 515
Попаднах на един руски сайт, в който са посочени най-подходящите дати за сватби през 2022 г.
Погледнах ги и мисля, че  горе-долу са съобразени  астрологично и могат да послужат за някаква насока и избор:
http://worldluxrealty.com/dni-dlya-brakosochetaniya-2022-blagopr … vye-po-kalendaryu

Въпросът с Т-квадратурата Нептун/Луна/Сатурн в 1-7-9 дом е много общ. Това, че ще е задействана от Нептун за няколко години не е фактор за "депресии и болести" . Може и да има такива, но само с тази откъслечна информация, нищо не може да се каже.

Дали може да се обощи за хора, които не разбират руски?

# 376
  • София
  • Мнения: 3 742
Обобщено е по месеци.Благоприятни и неблагоприятни.


И т.н. за всеки следващ месец.

# 377
  • Мнения: 3 920
Имайте предвид обаче, че тези дати са обобщени на базата на лунния календар (фази и знак на Луната) и задължително трябва да се прецизират от астролог. Примерно не е съобразена ретроградността на Меркурий и изгорената Венера през септември 2022. Според мен около 10-15 дати от предложените са наистина подходящи.

# 378
  • Мнения: 46
Здравейте, искам да попитам ако е удобно - каква трябва да бъде луната за да премине успешно операция на яйчниците? Вече имам 4 интервенции  и по стечение на обстоятелствата последната се падна транзитираща в наталната ми карта през скорпион и ме порази цялостно. Въпросът ми е е може ли да се поправят пакостите, направени от транзитираща луна в скорпион и каква трябва да бъде луната при следваща интервенция?

# 379
  • София
  • Мнения: 2 014
Здравейте Blush! Скоро не съм писала в темата и сега бих искала да ви попитам, когато една планета е ретроградна и остават 3-4 дни за да премине в директна посока дали ефекта на ретроградността е все още силен в тези последни няколко дни или започва да отслабва? Конкретно питам за Юпитер?

# 380
  • Мнения: 3 827
След периода на ретроградие има период на стационарност, което значи, че планетата е “спряла”. Тогава мисля, че се води по-неблагоприятно, но всичко е относително.

# 381
  • Мнения: 1 273
Тогава е най-изявен, изразен.

# 382
  • София
  • Мнения: 2 014
Цитат на: starinthenightsky link=topic=1339784.настървение#msg43532392 date=1632660850
Тогава е най-изявен.
Тоест в последните дни на ретроградност или във дните на стациониране?

# 383
  • Мнения: 1 273
Периодът от време, в който се обръща от ретро в директен ход се намира в стационарна фаза. Юпитер е стационарен в рамките на пет дни. В тези пет дни темите по Юпитер може да са по-изразени, на преден план.

Последна редакция: нд, 26 сеп 2021, 18:28 от starinthenightsky

# 384
  • Мнения: 9 152
След периода на ретроградие има период на стационарност, което значи, че планетата е “спряла”. Тогава мисля, че се води по-неблагоприятно, но всичко е относително.
ми не.
Този въпрос го проучвах и се оказа, че е мит това твърдение.

# 385
  • Мнения: 3 827
Може и така да е, не споря ама защото нали казват, че когато планетата е стационарна, все едно е спряла, но не съм чела достатъчно за стационарността.

# 386
  • София
  • Мнения: 2 014
Значи ако правилно разбирам, няма значение дали планетата е ретроградна в началото, средата или в края на периода си на ретроградност а по-скоро дали е стационирала преди да тръгне напред?

# 387
  • Мнения: 9 152
Значи ако правилно разбирам, няма значение дали планетата е ретроградна в началото, средата или в края на периода си на ретроградност а по-скоро дали е стационирала преди да тръгне напред?
От изводите, които съм си направила, има значение планетата в кой етап на своето движение е. Има значение  дали е стационарна преди директно или стационарна преди ретроградно движение. Но как тази планета ще функционира в индивидуалната карта може да се определи (в някакъв диапазон) след като се анализират и други маркери/фактори. Каква роля има планетата в отделната натална карта, каква е силата й ( дом, бинду, йоги), има ли неин основен период и др. Знам, че се гледат още и фази, но аз тях не съм ги изучавала.

# 388
  • Мнения: 202
Здравейте Blush! Скоро не съм писала в темата и сега бих искала да ви попитам, когато една планета е ретроградна и остават 3-4 дни за да премине в директна посока дали ефекта на ретроградността е все още силен в тези последни няколко дни или започва да отслабва? Конкретно питам за Юпитер?

Силата на всяка ретро планета, е различна, във всеки един етап от ретроградността. Поне според индийската астрология, най-силна е една ретроградна планета, в дните след като  е преминала от директно в ретроградно движение. Зависи коя е планетата. Например Меркурий от 27 септември е ретрограден и в следващите 5-6 дни ще е максимално силен. След което, силата му отслабва до  момента, в който от ретро, преминава в директно движение. Юпитер е преминал етапа, в който е бил с максимална сила, като ретроградност. Това е било около 20 август.  А, доколко е полезна или вредна една ретро планета, в конкретна карта, е добре да се разгледат сигнификациите, дома който управлява, къде се намира, знак, дом, какво е състоянието и т. н.

# 389
  • Мнения: 3 234
Спорен е въпросът относно силата на ретроградните планети. Силни за какво – да носят благинки или вреди? Основният аргумент на ведиците е свързан с това, че планета в ретроградната си фаза е най-близо до Земята, съответно и нейните ефекти би следвало да са по-изразени.

Според традиционната западна астрология ретрограден сигнификатор винаги е отслабен, т.е. изявата му може да бъде проблематична в някои отношения. Стационарните фази също се смятат за проблематични, особено когато преминава от директно в ретроградно движение.

Общи условия

Активация на акаунт