Модни консултации (юни, 2021) - 56

  • 58 978
  • 938
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 7 898
Туй Toile de Jouy ми напомня на едни чаршафи, които тук са много популярни. Simple Smile

# 256
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Този десен ми се върти из спомените, че става популярен някъде по времето на Луи 15 май... може и да се лъжа...

"'... toile de Jouy' is actually French for 'cloth from Jouy', and referred specifically to the printed cloth produced by Christophe-Philippe Oberkampf (1738-1815) in the French town of Jouy-en-Josas near Paris from 1760 to 1843"
https://www.homesandantiques.com/antiques/collecting-guides-anti … of-toile-de-jouy/
***********************

Купих си поредната ленена рокля, този път в горчичен цвят и сега си търся съчетаемостите. Моят цвят определено има по-силен зелен подтон обаче!




Последна редакция: чт, 10 юни 2021, 16:15 от Agent Provocateur

# 257
  • Мнения: 3 307
Плочките за едни са съкровище за други Grin
Иначе десена не ми пречи, ама точно този модел рокля и в добавка с тези сандалки с каманаци не ми харесват.

# 258
  • Мнения: 2 830
Ей тия "плочки" върху ризата на Клое бих разносила с удоволствие.


Диор имаха Toile de Jouy колекция 2019 г.




И една диорска пазарска чанта за скромната сума от $4,500.00 не отказвам. Ще я нося от опаката страна, повече ми харесва. Wink

Последна редакция: чт, 10 юни 2021, 16:38 от Sysly

# 259
  • Мнения: 22 430
Колекцията на Диор Toile de Jouy  е невероятна. И като цяло на мен ми харесват такива дрехи. Нямам, а и с Диор няма как да се сдобия...но вероятно ще се огледам за нещо бюджетно.

# 260
  • Мнения: 7 898
Харесвам го тоя десен, но не го виждам на себе си, освен ако не е чаршафи.

# 261
  • Мнения: 3 509
Agent,
аз оттук я виждам тази рокля в съчетание с кафяво или зелено. Дали обувки, колан, чанта...
Или ако искаш да грейнеш - с цвят фуксия.

# 262
  • Мнения: 5 832
Тази Тоалетна на радостта ( така ми звучи на мен) изобщо не е моето нещо, точно на чаршафи и плочки за тоалетна ми бие.

# 263
  • Мнения: 31 169
Колекцията на Диор Toile de Jouy  е невероятна. И като цяло на мен ми харесват такива дрехи. Нямам, а и с Диор няма как да се сдобия...но вероятно ще се огледам за нещо бюджетно.
Много ми харесват и на мен.

# 264
  • Мнения: 2 077
И на мен ми харесва тази майолика или Тоалетна на радостта (щото то във Версай са си вършели нуждите по ъглите и вазите) и си е радост явно да ползват тоалетна. 

# 265
  • Мнения: 1 450
Toile de Jouy от H&M

# 266
  • Мнения: 6 296
Тази Тоалетна на радостта ( така ми звучи на мен) изобщо не е моето нещо, точно на чаршафи и плочки за тоалетна ми бие.
Ееее, ти пък, Стрино, ако не можеш да се аргументираш на френски, не вАжи. Laughing

Ето няколко бързи колажа от разходка из града преди малко. Абсолютно всяка снимка е от различен магазин. Те сами си се повтарят.

"Делфтски" копнеж (синьо-бяло)...





Paisley в различни разцветки...



Още монохромно...



На последния колаж много готин топ на Pinko, но за 175 евро по-добре човек сам да си го сглоби от два фулара и едно въженце. Simple Smile))))

# 267
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Колекцията на Диор Toile de Jouy  е невероятна. И като цяло на мен ми харесват такива дрехи. Нямам, а и с Диор няма как да се сдобия...но вероятно ще се огледам за нещо бюджетно.

Chez Moi й казват, това Toile de Jouy е вида принт и го научих от Барб. Кой друг го произнесе два пъти на глас, като разбра как се чете Grinning

От 2019 държат тази линия в Диор и много ми харесват - от Дженифър Лоренс с кубинките до големите надписи на бранда в ленти като акцент...нищо не бих променила. Определено бих ги носила и биха ми отивали. Но са скъпи за обикновени момичета като мен. Добре че не ми отиват Долчета, Версачета и Кавали Grinning

Определено ще ме вкарате в НМ да видя какво има. Шапката ми хареса. И все пак в Диор има нещо особено, което в НМ го няма...не е до принта. Това особеното го имат повечето дизайнерски дрехи - уж дреха като дреха, но не е като другите.


Агент (Ажан на френски, йеп напредвам), тъмносиньо, тъмен коняк, червено бих препоръчала.

# 268
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Агент (Ажан на френски, йеп напредвам), тъмносиньо, тъмен коняк, червено бих препоръчала.

Искаш да ми кажеш, че толкова години вилнея у форумО, а още не съм ви научила как се произнася пропърли кодовото ми име Grinning Май бед! Или ако ще се придържаме към френския "Désolé" Wink

Заповядай!



Още малко за обогатяване на общата култура - този бранд направи малка революция в женското бельо, но лично аз предпочитам парфюмите им Grinning Agent Provocateur Maitresse е най-дълго носеният от мен дневен парфюм, запазената ми марка така да се каже (заедно с Allure Chanel, но той вече е по-вечерен)
Скрит текст:













Последна редакция: пт, 11 юни 2021, 04:14 от Agent Provocateur

# 269
  • Някъде там
  • Мнения: 4 818
Благодаря за темата.
Харесвам бански с меки чашки и висока талия.   Нещо подобно.

Ако е с твърда ми допадат тези модели
Тази година трябва да си взимам нов бански, харесах няколко в hm, но естествено няма номера Grinning и търсенето продължава Simple Smile.
Да ви попитам поръчвали ли сте обувки от запатос?
Дъщеря ми си е харесала сандали от там.
Ето тези и тези черно , тези също
аз също си харесах няколко модела
дали ще са удобни с тази каишка около глезена? Не съм имала такива до сега.

Общи условия

Активация на акаунт