Отговори
# 90
  • Мнения: 128
Здравейте, д-р Микова. От около седмица отглеждаме 3 изоставени котенца, още слепи. Майката ги роди в двора ни, първо прогони едното, един ден се грижи за другите и на третия не се появи повече при тях. Храним ги с адаптирано мляко- Лактол за котета, но имат разстройство. Жизнени са, имат апетит, пълзят, борят се даже, но всеки път ги вадим от кашона целите изцапани. След хранене ги масажираме, за да се изпишкат и изакат. Всеки път пишкат, което ме успокоява донякъде, значи не са обезводнени... Какво да направим за разстройството? Уточнявам, че нямаме намерение да ги прибираме вкъщи- имаме куче и нямаме възможност за друг домашен любимец. Ще опитаме да ги опазим и можем да ги гледаме в двора. Макар че не са вкъщи, са на закрито, топличко им е и всяка вечер им слагаме топла вода в шишета, храним ги по около 6 пъти на ден. За около 6 дни са наддали малко повече от 50 гр.

Можете да им давате разтвор на хомеопатичния Arsenicum Album 15 CH.
Разтваряте 10 гранули в 200 мл вода и давате по около 0,5 мл на всяко котенце между храненията.
Но най-добре е да ги заведете на преглед.

# 91
  • Мнения: 523
Здравейте! Страхотно е да има такава рубрика и искам предварително да Ви благодаря за отзивчивостта. Имам котак на 7 год, кастриран и с бъбречни проблеми. Храним го с храна на Роял Канин, садим трева която си похапва с удоволствие и от време на време даваме паучове. Но проблема се състои в това, че когато не стане това което иска и ме хапе много жестоко. Даже и днес не го пуснах на терасата и той се ядоса, последва жестоко нахапване със силна болка а съм и бременна в момента. Незнам как да се справя с това му поведение. Хапе само мен, иска да спи само при мен а си има котешко легло, в което не иска да ляга(само когато той реши и то когато е сам) Досега не е ваксиниран, Табл за паразити даваме от време на време.

# 92
  • Мнения: 11
Благодаря, включихме козе кисело мляко и разстройството изчезна. Засега са добре.

# 93
  • софия
  • Мнения: 2 542
Кучето, което живее пред блока от 10- на години има някаква голяма подутина под брадата от едното ухо до другото. Все едно е ухапана от змия. Може и да са подути лимфни възли. Храни се, пие вода. Много трудно може да и се даде лекарство. Няма как да я заведа на ветеринар.Моля за съвет какво да я правя.

# 94
  • Мнения: 128
Здравейте! Страхотно е да има такава рубрика и искам предварително да Ви благодаря за отзивчивостта. Имам котак на 7 год, кастриран и с бъбречни проблеми. Храним го с храна на Роял Канин, садим трева която си похапва с удоволствие и от време на време даваме паучове. Но проблема се състои в това, че когато не стане това което иска и ме хапе много жестоко. Даже и днес не го пуснах на терасата и той се ядоса, последва жестоко нахапване със силна болка а съм и бременна в момента. Незнам как да се справя с това му поведение. Хапе само мен, иска да спи само при мен а си има котешко легло, в което не иска да ляга(само когато той реши и то когато е сам) Досега не е ваксиниран, Табл за паразити даваме от време на време.

Здравейте!
Това наистина е сериозен проблем. Мога да се опитам да помогна с хомеопатични лекарства:
Lachesis 30 CH по 2 гранули вечер
Stramonium 30 CH по 2 гранули сутрин
Можете да ги поставяте в купичката с вода, смесени.

Имайте предвид, че те ще действат докато ги давате. Не знам дали в България има специалисти по поведенчески проблеми с котки, но такъв човек би Ви помогнал повече.

# 95
  • Мнения: 128
Кучето, което живее пред блока от 10- на години има някаква голяма подутина под брадата от едното ухо до другото. Все едно е ухапана от змия. Може и да са подути лимфни възли. Храни се, пие вода. Много трудно може да и се даде лекарство. Няма как да я заведа на ветеринар.Моля за съвет какво да я правя.

Здравейте!
Не знам дали може да се помогне в този случай. Знаете, че е необходим преглед и доста изследвания, а след това трябва да се дават лекарства.
За съжаление не винаги може да се помогне. В случая по-важно е Вие да приемете това спокойно и да се погрижите за своето щастие и здраве.

# 96
  • Мнения: 5 095
Здравейте, д-р Микова. Въпросът ми е свързан с храната - коте на 12 месеца добре ли е да се храни с храни за възраст 2-12 месеца или е добре да се премине към храни за порастнали котки? Кой вид ще е пълноценен за котето? Благодаря!

# 97
  • софия
  • Мнения: 2 542
Кучето, което живее пред блока от 10- на години има някаква голяма подутина под брадата от едното ухо до другото. Все едно е ухапана от змия. Може и да са подути лимфни възли. Храни се, пие вода. Много трудно може да и се даде лекарство. Няма как да я заведа на ветеринар.Моля за съвет какво да я правя.

Здравейте!
Не знам дали може да се помогне в този случай. Знаете, че е необходим преглед и доста изследвания, а след това трябва да се дават лекарства.
За съжаление не винаги може да се помогне. В случая по-важно е Вие да приемете това спокойно и да се погрижите за своето щастие и здраве.
Отокът значително намаля.Без нищо. Ветеринар ме посъветва да и давам преднизолон по схема. Не успях по никакъв начин. Надушва хапчето и плюе.

# 98
  • Мнения: 494
Здравейте! Имаме коте на 11 месеца, британска късокосместа. На около 7 месеца я кастрирахме. Както съм чела и се очаква след кастрацията се позакръгли. Малко по-малко тича и я мързи повече. Вече е около 5 кг, може и даже малко повече, скоро не съм я теглила, но се е позакръглила видимо. До година съм чела, че не се ограничават котките, но се питам дали е време за диета. Над колко кг се определя, че вече е едра(макар, че самата порода са по пухкави и закръгленички)? Или е по-добре да се смени храната?

# 99
  • Мнения: 101
Здравейте,д-р Микова!
Днес поставихме 3та ваксина на нашето кученце.Доктора каза,че може да го изкарваме след 15 дни,но първо трябва да се изкъпе и обезпаразти ( в разстояние от 3 дни).Въпросът ми е кое трябва да е първо-къпането или обезпаразитено......
Искрено Ви благодаря за отговора!

# 100
  • Аз ще се вмъкна в теб, ще разбъркам в теб, ще разхвърлям душата ти аз, ще се влея във теб, ще кипя във теб, ще взривя покоя ти!
  • Мнения: 3 654
Здравейте,д-р Микова!
Днес поставихме 3та ваксина на нашето кученце.Доктора каза,че може да го изкарваме след 15 дни,но първо трябва да се изкъпе и обезпаразти ( в разстояние от 3 дни).Въпросът ми е кое трябва да е първо-къпането или обезпаразитено......
Искрено Ви благодаря за отговора!

Отново ще се намеся, извинете д-р Микова!

Кученцето може да излиза 2 седмици, след третата ваксина, това е така.

НО! Аз лично, не препоръчвам къпане преди първата разходка. Най-малкото - от практична гледна точка е по-добре след първата разходка да се изкъпе с шампоан.

На бебета животни къпането е противопоказно, защото е огромен стрес за тях. Стресът е предпоставка за понижаване на имунитета, който така или иначе е разклатен, защото майчините антитела от кърмата "живея" 120 дни. Точно съвпада с тримесечният период за завършване на ваксиналният курс.

Трето - с къпането с шампоан се отмива двойният липиден слой на кожата, който е първата и основна бариера между патогените от външната среда и организма на  бебетата.


За хигиенизиране на мъника докато е из къщи - най-подходящи са пяната за сухо къпане и животинските мокри кърпички. Не човешки, бебешки или интимни и т.н. Само живжтински!

Обезпаразитяването е добре да се направи 2-3 дни преди излизането, за да може активните съставки да влязат в организма на кученцето.

Усхпех!

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 22:43 от CvEtEmOe

# 101
  • Мнения: 10 514
Ако котарак на годинка пикае кръв, каква храна да му даваме? Уринарна или ренална? Благодаря!

# 102
  • Мнения: 14 666
Ветеринар не го ли е прегледал това коте?

# 103
  • София
  • Мнения: 3 742
Здравейте!От както кастрирахме нашето куче(женски Лабрадор) и от влагалището й изтича някаква течност.Според ветеринар така щяло да бъде,докато се орегулират хормоните.Изписха й кортикостероиди за 10 дни по 1табл. на ден.Нищо не се промени.Какво бихте ни посъветвали да предприемем?Това нещо сериозно ли е?

# 104
  • софия
  • Мнения: 2 542
Ако котарак на годинка пикае кръв, каква храна да му даваме? Уринарна или ренална? Благодаря!
Занесох на ветеринаря урина. Определи какви песъчинки има и проведе лечение.

Общи условия

Активация на акаунт