Отговори
# 105
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Ако котарак на годинка пикае кръв, каква храна да му даваме? Уринарна или ренална? Благодаря!
Занесох на ветеринаря урина. Определи какви песъчинки има и проведе лечение.
Би трявбало и храна да Ви препоръча...

Щом има установени кристали в урината, със симптоми на цистит, сте за храна за пикочни пътища - Уринари, Уроладжи и т.н.
Храните Ренал, Кидни кеър и т.н. са за бъбречна недостатъчност. Различно състояние, доста тежко обикновено.

Съветвам Ви да се свържете с лекаря, който Ви е назначил терапия и да попитате каква храна и за какъв срок да давате.

Последна редакция: вт, 21 сеп 2021, 09:50 от CvEtEmOe

# 106
  • Мнения: 128
Здравейте, д-р Микова. Въпросът ми е свързан с храната - коте на 12 месеца добре ли е да се храни с храни за възраст 2-12 месеца или е добре да се премине към храни за порастнали котки? Кой вид ще е пълноценен за котето? Благодаря!

Зависи с каква храна го храните. При някои брандове се препоръчва от 10-месечна възраст да преминат към храна за израстнали котки. Ако препоръката е след 12 месечна възраст да се промени храненето, изчакайте да навърши една година. Каквото и да решите, котенцето ще е добре. Ако промените храненето 2-3 седмици по-рано или по-късно, това няма да е фатално.

# 107
  • Мнения: 128
Здравейте! Имаме коте на 11 месеца, британска късокосместа. На около 7 месеца я кастрирахме. Както съм чела и се очаква след кастрацията се позакръгли. Малко по-малко тича и я мързи повече. Вече е около 5 кг, може и даже малко повече, скоро не съм я теглила, но се е позакръглила видимо. До година съм чела, че не се ограничават котките, но се питам дали е време за диета. Над колко кг се определя, че вече е едра(макар, че самата порода са по пухкави и закръгленички)? Или е по-добре да се смени храната?

Въобще не отлагайте ограничаването на храната, защото наднорменото тегло води след себе си последици!
5 кг са много за женска котка.

Можете да й давате известно време храна от сериите Metabolic или Obesity и после да я храните с храна за кастрирани котки, като ограничавате количествата според препоръките.

# 108
  • Мнения: 128
Здравейте,д-р Микова!
Днес поставихме 3та ваксина на нашето кученце.Доктора каза,че може да го изкарваме след 15 дни,но първо трябва да се изкъпе и обезпаразти ( в разстояние от 3 дни).Въпросът ми е кое трябва да е първо-къпането или обезпаразитено......
Искрено Ви благодаря за отговора!

Първо го изкъпете.
Ако приложите спот он продукт (т.е. разтвор върху кожата), къпането ще го отмие частично.
Ако изберете таблетка, къпането няма да повлияе на ефикасността й.

# 109
  • Мнения: 128
Здравейте,д-р Микова!
Днес поставихме 3та ваксина на нашето кученце.Доктора каза,че може да го изкарваме след 15 дни,но първо трябва да се изкъпе и обезпаразти ( в разстояние от 3 дни).Въпросът ми е кое трябва да е първо-къпането или обезпаразитено......
Искрено Ви благодаря за отговора!

Отново ще се намеся, извинете д-р Микова!

Кученцето може да излиза 2 седмици, след третата ваксина, това е така.

НО! Аз лично, не препоръчвам къпане преди първата разходка. Най-малкото - от практична гледна точка е по-добре след първата разходка да се изкъпе с шампоан.

На бебета животни къпането е противопоказно, защото е огромен стрес за тях. Стресът е предпоставка за понижаване на имунитета, който така или иначе е разклатен, защото майчините антитела от кърмата "живея" 120 дни. Точно съвпада с тримесечният период за завършване на ваксиналният курс.

Трето - с къпането с шампоан се отмива двойният липиден слой на кожата, който е първата и основна бариера между патогените от външната среда и организма на  бебетата.


За хигиенизиране на мъника докато е из къщи - най-подходящи са пяната за сухо къпане и животинските мокри кърпички. Не човешки, бебешки или интимни и т.н. Само живжтински!

Обезпаразитяването е добре да се направи 2-3 дни преди излизането, за да може активните съставки да влязат в организма на кученцето.

Усхпех!

Напълно Ви подкрепям, само ще допълня, че понякога къпането е належащо и не може да се отлага. Цсичко зависи от индивидуалния случай.

# 110
  • Мнения: 128
Ако котарак на годинка пикае кръв, каква храна да му даваме? Уринарна или ренална? Благодаря!
Занесох на ветеринаря урина. Определи какви песъчинки има и проведе лечение.

Наистина трябва да се прегледа, за да се прецени с какво да се храни.
Най-често е необходимо хранене с уринарна храна.

# 111
  • Мнения: 128
Здравейте!От както кастрирахме нашето куче(женски Лабрадор) и от влагалището й изтича някаква течност.Според ветеринар така щяло да бъде,докато се орегулират хормоните.Изписха й кортикостероиди за 10 дни по 1табл. на ден.Нищо не се промени.Какво бихте ни посъветвали да предприемем?Това нещо сериозно ли е?

Понякога женските кучета започват да се изпускат докато спят, уринират спонтанно, след кастрация.
Трябва да обясните на Вашия лекар какво изтича и кога изтича, нощем докато спи, докато просто лежи или в друг момент. Това е много важно, за да се постави точна диагноза.

Кортикостероидите могат да повлияят само на възпалителен процес.

Ако не се стабилизра, потърсете второ мнение.

# 112
  • Мнения: 6 303
Здравейте.
Интересува ме дали е възможно сама да приготвям пълноценна храна за котки. Не са някаква специална порода.
Храня предимно с гранулирана, но определено показват по голям интерес към домашната храна. Особено един котарак направо отказва гранулите. Хапва само когато е съвсем премалял от глад. И подозирам че нещата които в крайна сметка яде, не са особено здравословни за него.

# 113
  • Мнения: 128
Здравейте.
Интересува ме дали е възможно сама да приготвям пълноценна храна за котки. Не са някаква специална порода.
Храня предимно с гранулирана, но определено показват по голям интерес към домашната храна. Особено един котарак направо отказва гранулите. Хапва само когато е съвсем премалял от глад. И подозирам че нещата които в крайна сметка яде, не са особено здравословни за него.

Много котки се хранят с домашно приготвена диета. Проблемът е, че трудно се намира информация какво трябва да съдържа тази храна, за да получат котките това, което им е нужно. Затова повечето ветеринарни лекари препоръчват хранене с висок клас гранулирана храна. Ниските и средни класове гранулирани храни наистина не са здравословни за животните.

# 114
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
И кои са висок клас храни? Аз ги смесвам всякакви за да не им омръзне една и съща храна Simple Smile

# 115
  • Мнения: 6 303
Хубаво е наистина да се хранят с висок клас храни... Ама аз като храня 5 дворни + комшийския котарак... Финансите не са за пренебрегване.

# 116
  • Мнения: 128
И кои са висок клас храни? Аз ги смесвам всякакви за да не им омръзне една и съща храна Simple Smile
Не знам дали е уместно да коментирам този въпрос, понеже ще прозвучи като реклама.
Попитайте в магазина, от който пазарувате, при Вашия ветеринарен лекар, приятели и ще разберете.
Цената често не е определяща. Най-скъпите храни не винаги са най-качествените.
Има храни, които не са качествени, но имат много добро позициониране в интернет пространството и е лесно човек да се заблуди. Красивите опаковки и интересен състав (например чия, киноа, тиква и други) също ни подвеждат.

# 117
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Ох все питам и все различни отговори - храня ги смесено с всякакви храни - паучове по-нисък клас, а сухата храна по-висок уж Simple Smile Благодаря все пак за отговора Simple Smile

# 118
  • Мнения: 128
Ох все питам и все различни отговори - храня ги смесено с всякакви храни - паучове по-нисък клас, а сухата храна по-висок уж Simple Smile Благодаря все пак за отговора Simple Smile
Паучовете нисък клас най-добре ги забравете. То е все едно да храните с чипс децата си.
Добре овкусени са и животните се пристрастяват към тях, но не са полезни.

# 119
  • Мнения: 14 836
Аз понеже имам навика да опитвам котешките храни... Преди години бях залитнала да ям соеви продукти, вместо месни. На паучове Феликс вкусът на 'месните' парченца е точно като на соевите хапки и кюфтенца.

Общи условия

Активация на акаунт