Започни деня хрупкаво с TEDI. Задай въпрос на специалист по хранене!

  • 14 331
  • 339
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 755
Здравейте,

В периода на онлайн обучение едно от опасенията ми беше ограничените възможности за двиг активност. Частично реших “проблема”, като я записах на йога онлайн (детето е на 7).

Можете ли да препоръчате примерно хранене (като групи храни) , разпределени през деня.. в случай, че отново се повтори извънредното положение (примерно денят започва със закуска въглехидрат и завършва с протеин +зеленчук.. примерно.. ако има някакви възможности за хранене при децата като последователност за деня, без да се изпускат/ограничават важни хранителни компоненти)

Предварително блсгодаря!

# 166
  • Мнения: 142
Кои са "най-безобидните" сладки изкушения за децата?

# 167
  • Мнения: 251
Как да убедиме детето да яде полезните храни, сготвени в къщи? А не рекламираните чипсове или разни гризини, пълни с вредни съставки (които обаче са така овкусени, че децата ги предпочитат).

# 168
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Имам следния въпрос - тъй като и трите ни деца много обичат "топчета", както те ги наричат, доколко е здравословно да ги хапват ежедневно за закуска, а понякога и по всяко друго време на деня? Ядат ги, както с прясно мляко, така и без нищо. Основно шоколадови Simple Smile

# 169
  • Мнения: 1 503
Моя въпрос е : какви плодове можем да предлагаме сутрин за закуска ? и респективно ,кои плодове са подходящи вечер за десерт?

# 170
  • Мнения: 19
От каква възраст , може включим, зърнена закуска в менюто на децата и с какво да я съчетаем с прясно или кисело мляко ?

# 171
  • Мнения: 141
Децата затлъстяват от неправилно хранене и консумиране на тестени изделия и чипсове. Старая се да ги ограничавам моите деца, колкото мога. Затова заменям вредните храни със зърнени закуски и децата много ги обичат. Въпросът ми е, колко често трябва да консумират зърнени храни?

# 172
  • Мнения: 940
Има ли ограничение за количеството плодове за ден? Подходящо ли е да се дават домашно приготвени компоти, в които се слага захар или трябва да се приготвят без захар?

# 173
  • Разград
  • Мнения: 102
?
Съществува  ли връзка между храната и щастието ?Има ли храни, които оказват положително влияние върху настроението ни?Суперфрут  или сок ...кое е по-здравословната опция за детска закуска !Примерно меню за здравословен начин .

# 174
  • Мнения: 37
Детето ми е 2 години и половина,от близо година яде само хляб,мляко,бисквити,солети и сладкиши. По някой път и малко картофи,но общо взето това. Опитвах всякакви начини,но не мога да го накарам да яде друго.

# 175
  • София
  • Мнения: 480
Месото в детското хранене - да или не? Аз съм вегетарианка, убедена, че месото е вредна храна...как да давам нещо вредно на детето си?

# 176
  • Мнения: 1 255
С какво да заместя плодовете ,заради отказа на детето да ги консумира?

# 177
  • Samokov
  • Мнения: 341
Как да накарам детето да яде неща, които не иска дори да пробва.

# 178
  • Мнения: 2 833
Здравейте,
От каква възраст мога да предлагам такъв тип хрупкава закуска Теди?
Как мога да стимулирам детето да яде повече полезни храни-плодове, зеленчуци?
Можете ли да споделите примерно меню за 2,3 годишни деца 😊

# 179
  • Мнения: 772
Кое е по-здравословно за закуска - зърнена закуска, сандвич с шунка и кашкавал, препечени филийки с масло и сирене или нещо друго?

Общи условия

Активация на акаунт