Започни деня хрупкаво с TEDI. Задай въпрос на специалист по хранене!

  • 14 361
  • 339
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 622
Когато купувам плодов сок за детето си, за какво да внимавам в съдържанието на етикета?

# 151
  • Мнения: 107
Имам няколко въпроса свързани с детско хранене и  здравословен начин на живот. Колко хранения на ден трябва да има един първокласник /долу горе и като грамаж да ми посочите порция за дете на тази възраст/ и храната предлагана в училище добра идея ли е да бъде ли консумирана /тестяна закуска им предлагат/ или да си носи от къщи? Хрупкавото Tedi, може ли и в училище да се занесе и там да се хапне? А по повод плодовете до колко часа вечер може да се консумират? На моят син все преди лягане му се дояждат ябълки Grinning

# 152
  • Мнения: 1 186
Опитвам се да се преборя с яденето на вредни храни, какви съвети ще ми дадете. Кои зърнени храни са полезни за децата и в какво количество на ден и седмично? Какви съставки да избягваме в тях?

# 153
  • Мнения: 2 069
Как да накарам детето да опита зеленчуци - сурови, готвени и консервирани? Яде само сурови домати и краставици, други зеленчуци - не...Зърнени закуски също не яде. По колко хляб е нормално да яде на обяд и вечеря момче на 15?

# 154
  • русе
  • Мнения: 1 317
Колко често трябва децата да консумират плодове?

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Какво количество маслини е препоръчително да се дава на дете на 2,5 г на ден? На едно ядене може да изяде и 200 гр, но ограничавам до 10 броя маслини най-много.

# 156
  • Мнения: 3 546
Малкият ми син вече е на 6 год, но продължавам да го храня аз, сам не иска. Не е злояд, хапва си всичко, но ако не го нахраня аз, цял ден може да не яде. Говорих, давах примери, но не. Как да го накарам да хване сам лъжицата?

# 157
  • Мнения: 910
Колко често е добре да се дава зърнена закуска на детето?

# 158
  • Мнения: 596
Колко често може да се консумира зърнена закуска с мляко?

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Как да накараме 3г дете да яде плодове?

# 160
  • Пловдив
  • Мнения: 234
Фрешовете, реално полезни ли са за децата и всяка сутрин ли може да се дава зърнена закуска с мляко?

# 161
  • София
  • Мнения: 1 304
Детето ми не обича плодове, как да го науча?

# 162
  • Мнения: 278
Каква закуска бихте препоръчали за бебе на 8 месеца?

# 163
  • Мнения: 22
Любимата закуска на детето ми е зърнена закуска с кисело мляко. Колко пъти в седмицата е здравословно да й давам такава закуска?

# 164
  • Мнения: 2 610
Детето ми е злоядо, но пък обича здравословните неща и суровите зеленчуци. Моят въпрос е какво да му давам, че да качи някое кило? Изключително слаб е.

Общи условия

Активация на акаунт