WIZZ AIR - 39

  • 39 454
  • 803
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 861
Esme, направете си отделни PLF - и, защото аз сега треперя ще ни качат ли с един довечера....
Ще пиша как се е развило.

# 61
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Е защо трябва да треперите, като в самия plf е описано, че група, движеща се заедно, е в една форма?

# 62
  • Мнения: 5 320
Какво ще рече невалидна бордна карта? Първо се явяваш на летището, предоставяш на гишето отрицателен тест и документ за пътуване и чак тогава издават валидна такава? Ще пътувам за Германия и България не е в рискова зона, електронна регистрация не е необходима вече.

# 63
  • SF
  • Мнения: 20 771
Как се сдобиваш с бордна карта?

# 64
  • Мнения: 5 320
По принцип се чекирам онлайн и си свалям бордната карта в pdf формат, но за пръв път ми излиза, че е невалидна (чекирах се от приложението), а от сайта ми изписва This is not a board card. Явно искат да се уверят първо, че имаш необходимите документи според изискванията на съответната държава и чак тогава ти изваждат на гише. Не съм наясно, но това е единственото логично обяснение. Данните са въведени правилно, проверих ги. Отделно сайтът по едно време се бъгна и ми изписваше невалиден мейл адрес или парола, което не е вярно. Въобще пълен абсурд, с който се сблъсквам за пръв път.

# 65
  • Мнения: 4 275
Какво ще рече невалидна бордна карта? Първо се явяваш на летището, предоставяш на гишето отрицателен тест и документ за пътуване и чак тогава издават валидна такава? Ще пътувам за Германия и България не е в рискова зона, електронна регистрация не е необходима вече.
Не са се ъпдейтнали.Имаш бордна карта,но наистина трябва да идеш на чекинг,там ще си я получиш.Аз питах за същото миналата седмица.Вечерта,преди полета ми за Нидерландия ми даде"невалидна бордна карта".Не успях да се свържа с тях.Сутринта за полета нямаше проблем на летището.Освен това ме засипаха със смс за тестове Simple Smile Сега ще летя с райън за лятото,днес резервирах-там също на всяка страница изисквания за тестове и декларации и заплахи за недопускане на борда,ако нямаш.Просто не са работили по сайтовете си.

# 66
  • Мнения: 1 357
Имам питане, свързано с Уиз Кредитите.
Заради пандемията ни бяха отнемени няколко платени полета в рамките на една година. Имам определена сума под формата на кредит, която обаче изтича на различни дати. Примерно сума Х ми изтичат този септември, сума У - през пролетта, сума Z през следващата есен. В какъв ред се теглят пари от тези суми? В смисъл ако искам сега да резервирам полет на стойност сума Х, от тази, която изтича най-скоро ли ще ми вземат или от по-старите и септември сума Х ще изгори? Не знам дали го обясних добре....

ОК, с хипотетични цифри ще го напиша.
Примерно имам в профила си 3 000 лв.
500 изтичат септември 2021
1100 изтичат февруари 2022
800 изтичат октомври 2022
600 изтичат март 2023

Искам да резервирам полет за 900 лв. Ще ми вземат тия 500, които изтичат най-скоро и 400 от следващите, или ... на какъв принцип ще ми вземат. Ако резервирам този полет за 900, значи ли, че септември нищо няма да ми изгори? Да не стане така, че тия 900 да ми ги вземат от сумата 1100, която изтича февруари и наесен първите 500 да ми изгорят. Вече всичко очаквам от тия гадове, честно. Но искам да съм наясно с този казус....

# 67
  • Мнения: 238
Цитат на: Балкай

Бартокомляс link=topic=1340258.msg43017912#msg43017912 date=1623954066

Какво ще рече невалидна бордна карта? Първо се явяваш на летището, предоставяш на гишето отрицателен тест и документ за пътуване и чак тогава издават валидна такава? Ще пътувам за Германия и България не е в рискова зона, електронна регистрация не е необходима вече.
Не са се ъпдейтнали.Имаш бордна карта,но наистина трябва да идеш на чекинг,там ще си я получиш.Аз питах за същото миналата седмица.Вечерта,преди полета ми за Нидерландия ми даде"невалидна бордна карта".Не успях да се свържа с тях.Сутринта за полета нямаше проблем на летището.Освен това ме засипаха със смс за тестове Simple Smile Сега ще летя с райън за лятото,днес резервирах-там също на всяка страница изисквания за тестове и декларации и заплахи за недопускане на борда,ако нямаш.Просто не са работили по сайтовете си.

На мен също ми пращат смс-и за тест и декларация за Айндховен,Холандия. Тест няма да правя,а декларация искат ли попълнена?

# 68
  • Мнения: 14 504
За първи път правя опит с въпросната авиокомпания.За няма два часа от резервацията два пъти се повишава цената.Така ли е винаги?Уж без прекачване от Амстердам или Айндховен и накрая ще излезе колкото с България еър.Те поне не пилят за тестове,не искат нищо.Опит от вчера.

# 69
  • Мнения: 4 234
За първи път правя опит с въпросната авиокомпания.За няма два часа от резервацията два пъти се повишава цената.Така ли е винаги?Уж без прекачване от Амстердам или Айндховен и накрая ще излезе колкото с България еър.Те поне не пилят за тестове,не искат нищо.Опит от вчера.

Не е така винаги, само когато народа купува като луд

# 70
  • Мнения: 14 504
Оф,луднал е народа.В случая просто се налага.Нямам идея какво да правя и къде да търся.

# 71
  • Мнения: 3 674
Божа работа са цените на Уиз. Днес са едни, утре двойни, вдругиден символични. Ако някой успее да им разбие алгоритъма, скоропостижно ще я фалираме тая компания. 😁

# 72
  • Мнения: 4 275
Когато наистина с еналага,купуваш,а не избираш.
На мен онзи ден с райън ми се случи обратното.Пробвах да резервирам,даде си цената,стигнах до плащане и ме прекъснаха с нещо спешно.След час и нещо,повторих и вече при еднакви условия беше с 40 евро по-евтино.Късмет Simple Smile Друг път е било обратното.Ккато се случи.Ние така или иначе ще се приберем за лятото,при каквито и да са цени

# 73
  • SF
  • Мнения: 20 771
Wizz air засичат айпитата и когато видят, че има интерес и се проверява непрекъснато за някаква дестинация, следят се цените за нея, те започват да ги покачват, за да стимулират покупката.

Преди няколко дни от любопитство гледат цените за Малта и правех комбинации с багаж, без багаж. Съответно всеки ден получавам на майла "ексклузивни предложения" за Малта на нови по-ниски цени.

# 74
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Малко извън Уиз, но по повод предния пост. Вчера през Оподо за Блуейр. Почвам резервация на 25 евро, имах прекъсване за разговор може би 5 мин. завършвам на 56 евро. Не ми се беше случвало насред резервация да ми сменят цената. Така, че не е само уиз

Общи условия

Активация на акаунт