WIZZ AIR - 39

  • 39 697
  • 803
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 323
Да питам друго...в общия случай, по-евтино е да се купят 2 еднопосочни билета или отиване и връщане? При вариант отиване и връщане винаги в едната посока излиза по-скъпо...но може по принцип в дадени посоки да си е по-скъпи, знам ли...

Ами няма такова нещо, ако отиването е 100 и връщането е 50, двупосочен е 150. Това по едно и също време, а не да го гледаш през няколко дена.
Евентуално някаква малка разлика заради курса евро-лев или да сте се объркали, защото еднопосочното е в евро, а двупосочното в лева...

Да ви се оплача от тези мошеници! Преди месец си взех билети за Коледа до Базел.  Видях че цената тогава беше 300лв. Викам ще станат още по скъпи. Отварям сега да проверя и същите билети вече са 200 лв. Как си определят цените? Вие как процедирате за по евтини билети?

Писал съм много, но например ако аз съм купил 4 билета по 50, след един месец вече са по 150. Ти купуваш по 150, обаче се оказва, че трябва да си променя плановете и си сменям датите с други. И изведнъж се появяват 4 билета по 50, след като ти вече си купила по 150. Мошеници от класа...

# 661
  • Мнения: 10 981
Какви са по-строгите рестрикции за/от Италия? 🤨
Говоря за август, когато въведоха строги мерки, зелен сертификат за щяло и нещяло, почнаха се с протестите и веднага Уизеър намалиха цените. Всяка седмица имаха ден на промоции за Малта и Италия. В началото на септември пак пуснаха Малта за 5 евро. Иначе "сега" (буквално) не знам да има още по-нови мерки.
Скрит текст:
Дават по тв  протести против терора със сертификатите, гледам Mediaset Italia и TGcom24. По нашите телевизии тези неща ни ги спестяват, тук дават за пример как 70% от италианците са съгласни да се влиза навсякъде със сертификат, един вид... те така, пък ние онака.  Даваха дори как хората се оплакват, че не могат да ходят на работа, без такъв сертификат. "Отнема ни се правото да си изкарваме хляба". По нашите тв казаха преди 2 дни, че Италия е първата държава, въвела най-строги мерки за сертификатите. Всъщност не е точно така. Кипърската гръцка част направи това още през през юли. На работа само със сертификат. А ако не искаш... 2 пъти седмично - отрицателен тест, като до края на юли - за сметка на държавата, а от 1 авг. за сметка на работещия. Така че... Кипър въведе това 2 месеца преди Италия. Постепенно това се случва и в Гърция.
Съответно полетите до Пафос и Ларнака поевтиняха, въпреки туристическия сезон Grinning Преди години през септември полетите до Ларнака са били трицифрени. А сега...
Работещите там не ни интересуват нас, туристите, но като не можеш да влезеш в кафене/заведение... без сертификат и те оставят да стоиш навън на жегата, това отблъсква туристите, естествено.

# 662
  • Мнения: 1 652
За Италия не е толкова зле положението. В Малта неваксиниран отиваш директно в карантина. В Италия просто трябва да си правиш тест на връщане (20€), за да те пуснат в летището. И за заведения на закрито, музеи също трябва.
Но пък нищо не ти пречи да си купиш отиване/връщане с времеви прозорец под 48 часа - дето се вика за ден да се разходиш, да хапнеш вкусна храна. Така купихме за два различни града – по 5+5 и по 8+8 €. Онзи ден видях снимка на Остуни и ревах, че от години нямам билет за никъде. Е, вече имам. Дали ще ги осъществим, Божа работа, ще пиша.
При това пътуваме от Пловдив, но кеф цена няма. Simple Smile

# 663
  • Мнения: 27 493
Благодаря. Притесних се да не са приели още някакви мерки в Италия, че преди ден-два по някоя от бг телевизиите гледах, че протестираха хората...Иначе нас в Италия ни пуснаха без проблем (може и заради над 2-та часа закъснение на полета, знам ли...), на връщане обаче имаше проверки и там, и в София...

# 664
  • Мнения: 3 360
Здравейте, има ли изискване с каква маска да се пътува в самолета?

# 665
  • Мнения: 10 981
Не, но ако ти е под носа (или под брадата) стюардите и стюардесите веднага правят забележка да си я вдигнеш. И като им видиш гърба, пак си я сваляш, хахаха

# 666
  • Мнения: 119
През лятото в Бергамо накараха една пътничка да си махне платнената маска и да си сложи хирургическа. Това беше на самия гейт, преди качването в самолета. Мисля, че има изисквания с каква се пътува.

# 667
  • Мнения: 969
Зависи и за къде и от къде се пътува, лятото във Виена до един период бяха задължителни FFP2 маски, съответно на борда на самолета от и до Виена също бяха задължителни този вид маски.

# 668
  • Мнения: 3 360
Ще пътувам до Валенсия, няма да е от плат маската, но и аз помня, че по едно време имаш изисквания и за вида. Моля ако някой е летял до там скоро да сподели.

# 669
  • Мнения: 10 602
Аз се сдобих с FFP2 маски по повод пътуване до Италия. Страшно удобни са, диша се много по-добре, отколкото с всички, които съм ползвала до момента и нямах никакъв проблем да стоя три часа на летище и в самолета с нея.

# 670
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте,
Някой знае ли в Болоня къде да си направя бърз антигенен тест? Дават ли ми зелен сертификат? Важи ли за България на легището или там пак ще трябва да правя?

# 671
  • Мнения: 1 652
Здравейте,
Някой знае ли в Болоня къде да си направя бърз антигенен тест? Дават ли ми зелен сертификат? Важи ли за България на легището или там пак ще трябва да правя?
Тази страница с аптеки за антигенни тестове бяха публикували в друга тема тук. Много е полезна. Ще важи и за Бг, ако не са минали 48 часа след пробовземане.

# 672
  • Мнения: 27 493
Има QR код на теста, това е зеленият сертификат. Важи и за България, стига да не са минали 48 часа от теста.

# 673
  • Мнения: 4 153
Розова маслинка в този линк има много интересен сайт - правиш теста онлайн и издават европейски сертификат. Струва само 15 лева, като ти си купуваш отделно теста от аптека.
Стига да съществува, когато пътуваме отново догодина ще го ползвам. Вместо да търся къде да направя тест в Италия.

# 674
  • Мнения: 27 493
Какво означава, че правиш теста онлайн? Правиш го (където и да си) и после регистрираш на сайта, за да ти генерира зелен сертификат или...?

Общи условия

Активация на акаунт