Отговори
# 30
  • Мнения: 2 925
Американките сами си сглобяват мебелите от IKEA, за мен това е под достойнството ми да го правя.Тотално мъжка работа, как ли пък не!
Ааа и аз сглобявам: легла, шкафове, всичко. Не е мъжка. Лесно е и не е дори тежко.
Само гума не бих се наела да сменям. Секретните винтове ги натягат с машина и нямам толкова сила да ги развия. Пък и като погледна 18 инчовите си гуми ме хваща страх и викам пътна помощ. Joy
Последният път като спуках гума, дойде една мацка да я смени.

# 31
  • Мнения: 7 403
Красива, поддържана, елегантна, каквото подхване й се отдава, гради кариера, гледа деца , върти къща, изкарва пари, знае си цената, на мъжете басма не цепи.

# 32
  • Мнения: 3 250
Или пък малко слугинче си търси господар.
Ние в нашата къща... Направо кошмар.

# 33
  • Мнения: 680
Някой по-напред спомена като положително “кръв да й капе от сърцето, да казва, че с червило се е изцапала”. Дълго време бях в тоя образ и за мен е саморазрушително. Вече ми стига да знам с какво мога да се справя и да викам за помощ. Младите сякаш са по-ориентирани в тази посока.

# 34
  • Мнения: 10 993
Аз си готвя от шестгодишна, първата ми манджа бяха макарони със сирене и масло...но аз не съм израстнала в любящо семейство..майка ми е разведена и много особена, до десета си година живеех с майка му, леля ми, и дядо ми в една къща, в която нон стоп се караха. Не пиеха и не пушеха, но бяха мега мързеливи, всяка лежеше на леглото/дивана и се караше с другата...и двете са с висше образование, но и до ден днешен са така...цял живот са сами-тях мъж не може да ги трае, нито те него..
На 18 години можех да чистя, перях на ръка и можех да готвя абсолютно всичко...
Деца никога не съм гледала...тоест гледах едно дете за пари, но то беше голямо на 6 години, на практика първото бебе, което пипнах беше моето, не знаех как се сменя памперси...
Бензин никога не съм сипвала в колата, не знам как става, нямам кола и не мога да карам...мебели не съм сглобявала никога...аз работя на бюро, имам красив маникюр и съм глезла. Всичко тежко и мръсно прави мъжът ми, ако остана без мъж, за две седмици си намирам друг, за да върши всичко неприятно той...аз без мъж не мога да функционирам, като съответно съм компромисна жена и не се втилясвам за глупости...тоест не съм с мега изисквания...и съм тотално различна от бг мамите...
Имах един по-мизерен период, в които си носех храна от вкъщи, сега си купувам от билата готови неща за обяд.
В България храната е много скъпа, според мен по-скъпа отколкото в Америка и в Канада, но по-евтина от Европа...

Последна редакция: пт, 04 юни 2021, 07:32 от christina1980

# 35
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 845
Хвърляте ме в оркестъра с тия признания, че до ~20 г. (почти) не сте вършили домакинска работа, пък казвате, че не сте на по 20 и няколко години... Simple Smile Аз явно съм израснала в среда на жени от семейства тип трудови лагери, защото мислех, че ние по-големшките (почти) всички сме го правили. Smiley
Ами не. Аз бях по живота, сестра ми по домакинстването. Сега е обратното Simple Smile

# 36
  • Мнения: 10 993
Айда, явно се обръщат нещата...сега аз също съм по живота, да си карам колело, да си излизам с приятелки, а едно време бях идеалното момиче...чак и мъжът ми се чуди, кой е подмени...

# 37
  • Мнения: 6 622
Не мисля, че има един обобщителен образ за всички българки. Хора сме и сме различни.
Обаче повечето готвят. По-скоро изключение са не готвещите. Аз готвя още от дете. Около 4-ти клас спретнах първата си торта. Баница и по-рано. Най-добрата ми приятелка от детските години също започна да готви по това време. Сега щерката 5-ти клас меси редовно козунаци и готви всякакви други неща. Гледа и сестра си. Аз бебета не съм гледала понеже съм единствено дете, но не мисля, че е можело да ми се гласува толкова голямо доверие. Щерката сега е в пъти по-оправна от мен на нейната възраст.
Харесва ми, че все повече жени излизат от патриархалният шаблон, не ми харесва, че все още има такива, който позволяват на българският мъж да ги подчини.

# 38
  • Мнения: X
Очаквах да видя автор феникса или Дидоян...
Нищо де.

Сериозно ли очакваш да пусна толкова тъпа и безмислена тема?
Това ми е и мнението. Как може да се поставят в едно обобщение над 3 мил. души?

# 39
  • Мнения: 14 835
Естествено. Смятай какво впечатление правиш.

# 40
  • Мнения: X
Твоето впечатление не е миродавно.

# 41
  • Мнения: 14 835
Не съм твърдяла, че е меродавно, но пак ми показваш, че впечатленията ми са правилни.

# 42
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Средностатистическата българка има приличен външен вид,облича се добре,има образование , някаква професия на която държи,говори поне един чужд език.Някои са не само финансово независими,а успяват да издържат цялото семейство,когато Мунчо се окаже не достатъчно кадърен.
Повечето имат семейства и едно-две деца,които са добре гледани,но често и презадоволени.
Българската майка държи на образованието на децата си .
Общо взето добра домакиня,може да готви ,поддържа чистота в дома си.
Много жени спортуват-бягат,карат колело,ходят на фитнес..
За пътуванията-един два пъти в годината на почивка,а някои и по-често.
Пътувания на близки разстояния през уикенда са нещо нормално.

Последна редакция: пт, 04 юни 2021, 08:08 от -veni-

# 43
  • Мнения: 18 298
По принцип и аз мисля така, добре облечени, образовани, оправни и готвещи са българките, макар аз лично да не съм много готвеща, но нали говорим за средностатистическата жена.

# 44
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Да,българката готви.
Всяка една може да приготвя поне няколко елементарни ястия-да направи салата,да свари спагети,да изпече пиле,да направи омлет...
Не е нужно да има уменията на професионален готвач ,за да приготви    вечеря на семейството си.
За алкохола-мисля,че българката пие умерено,а доста жени изобщо не употребяват алкохол.

Общи условия

Активация на акаунт