Безплатно теглене на пари от сметка-има ли го още?

  • 3 048
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 204
Някой знае ли, дали има все още банка, която да предлага безплатно теглене на пари от сметка до определена сума? Имам сметка в ЦКБ и до преди няколко месеца, тегленето на суми на каса до 1000 евро беше безплатно. Но сега вече удържат такса за теглене на каса, дори и едно евро да изтеглиш.
Затова въпросът ми е - има ли все още останала банка, която да не удържа такса за теглене на пари на каса, до определена сума?

# 1
  • Мнения: 8 774
не знам за БГ, живея в чужбина, при  нас банките имат такса при теглене на пари в офиса на банката, но няма такса при теглене от банкомат, няма такса при превод с интернет банкинга дори за  международни преводи.
Това се прави, да се стимулират хората да използват по-съвременните варианти и да висят по-малко в офисите на банките. А сега и в Ковид времената, банките вече и офисите понамалиха и всички услуги почти ги правят и по телефона и мейла. Само примерно за откриване на сметка, може да искат да се явиш лично.

# 2
  • Мнения: 25 568
И в ПИБ има такса, ако теглиш от собствените си пари – и на гише, и от банкомат.
А когато станах техен клиент, поне тегленето от банкомат беше безплатно, без значение чия собственост е той. Затова и ги предпочетох пред другите банки. Да, ама решиха и си промениха условията едностранно. Ако щеш.
Имам чувството, че нашите банки само от това се издържат – от всевъзможните такси и таксички. И продължават да ги вдигат тихомълком.

# 3
  • Мнения: 1 112
Навсякъде май сложиха такси, до сега веднъж не ми е било безплатно нито на ДСК, нито на Уникредит.

# 4
  • Мнения: 2 204
И в ПИБ има такса, ако теглиш от собствените си пари – и на гише, и от банкомат.
Ей затова най ме е яд. Тегля от СОБСТВЕНИТЕ СИ ПАРИ и ми искат такса за това. Направо се побърквам. Не стига, че парите ми стоят при тях, разполагат с тях, печелят от моите пари, не ми дават никаква лихва за това че парите ми са при тях, ами и като реша да изтегля на каса дори и 10 лв. ми удържат такса за това. Разбирам ако теглиш големи суми да има такса, но за някакви си 200-300 лв. изтеглени на каса да ти удържат такса, това направо си е обир.

# 5
  • Мнения: 12 725
В Уникредит ми е такъв планът, че до някаква си сума тегля без такса.

# 6
  • Мнения: 2 204
В Уникредит ми е такъв планът, че до някаква си сума тегля без такса.
Ама в салона, на каса или с банкова карта?

# 7
  • Мнения: 6 166
Аз съм с револют и вече не давам на бирниците от банките повече месечнаъа такса. Тегля си където искам без никаква такса и се радвам на живота и моите пари.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И в ПИБ има такса, ако теглиш от собствените си пари – и на гише, и от банкомат.
Ей затова най ме е яд. Тегля от СОБСТВЕНИТЕ СИ ПАРИ и ми искат такса за това. Направо се побърквам. Не стига, че парите ми стоят при тях, разполагат с тях, печелят от моите пари, не ми дават никаква лихва за това че парите ми са при тях, ами и като реша да изтегля на каса дори и 10 лв. ми удържат такса за това. Разбирам ако теглиш големи суми да има такса, но за някакви си 200-300 лв. изтеглени на каса да ти удържат такса, това направо си е обир.
Дръж си ги под дюшека и няма да ти ползват парите, съответно и такси няма да плащаш, като теглиш.
За дребни суми - плащаш с карта и не ти теглят такса.

# 9
  • Мнения: 3 587
Малко странно е да държиш да теглиш на каса 10-200-300  лв. ида очакваш касиерката да си покрива заплатата сама.

Виж, за таксите на банкоматите съм по-съгласна. Вече и от собствената банка да теглиш сложиха стотинки, кофти

# 10
  • Мнения: 3 048
Малко странно е да държиш да теглиш на каса 10-200-300  лв. ида очакваш касиерката да си покрива заплатата сама.

Ако банката не оперира и не печели от вложените в нея пари, а просто е като багажното отделение на гарата и съхранява само, този аргумент би бил съвсем валиден.

Виж, за таксите на банкоматите съм по-съгласна. Вече и от собствената банка да теглиш сложиха стотинки, кофти
Ако приемем горния аргумент, то тогава заплатите на тези ангажирани с поддръжката и зареждането на банкоматите от къде да дойде?

# 11
  • Мнения: 6 166
По тая логика парите, които прибират от лихви по кредити за какво отиват?

Сори, ама е грозно да ти искат такса за внасяне в собствената ти сметка и теглене на банкомат на банката ти.

# 12
  • Мнения: 54 341
Има безплатно теглене. На каса.
Разтърсете се и ще научите в кои банки.
Аз ползвам 2 от тях.
Уникредит имаха до миналата година безплатно теглене от техен банкомат, но вече не.

# 13
  • Мнения: 8 774

Уникредит имаха до миналата година безплатно теглене от техен банкомат, но вече не.
обирджии, би трябвало тегленето от банкомат- свой или чужд, както и транзакциите да са безплатни.

# 14
  • Мнения: 10 201
Аз пък търся нещо още по-екзотично: да прехвърля долари от банка в банка в БГ без такса. Няма такова животно, нали?

# 15
  • Мнения: 54 341
Няма. Simple Smile
Всеки превод се плаща.

# 16
  • Мнения: 6 166
+ това е валутен превод. Навсякъде ще има и такса за валутен превод.

# 17
  • Мнения: 10 201
Точно в това е драмата. Колкото и да го мисля, не го измислям. Нито Револют, нито касови тегления, нито нищо.

# 18
  • Мнения: 2 204
Драмата е в това, че един път влязат ли ти парите в банка, след това няма вземане обратно. Ако искаш да си ги вземеш или да ги прехвърлиш някъде другаде, таксите са огромни.

# 19
  • Мнения: 54 341
Глупости.
Толкова банки съм сменила, прехвърляне с превод в лв. ми е било до 2 лв.
Ако някой си ги иска в брой, може да плаща, но в днешно време това е архаично.

# 20
  • Мнения: 6 166
Глупости.
Толкова банки съм сменила, прехвърляне с превод в лв. ми е било до 2 лв.
Ако някой си ги иска в брой, може да плаща, но в днешно време това е архаично.

В лева да, но валутните преводи са % от сумата + такса.

# 21
  • Мнения: 8 774
със SEPA превод съм прехвърляла евро между две държави, сметките в евро и не ми взеха стотинка.

# 22
  • Мнения: 6 166
В задачата се пита за долари.

# 23
  • Мнения: 10 201
Условията за евро и за долари е като живот на Земята и на Марс. За съжаление.

# 24
  • Мнения: 1 138
Аз съм много доволна от Револют. Бързи транзакции, без такси за поддръжка, без такса за теглене обаче до 400лв. на месец мисля…

# 25
# 26
  • София
  • Мнения: 261
Аз ползвам ТиБиАйБанк. Много хора казват, че е измислена банка. Може и така да е. Но разплащателната ми сметка в BGN, € и $ са без месечни такси обслужване. Тегля и внасям на каса без такса до определена сума, мисля, че до 5000 лв. Преводите към другите банки безкасово (с Интернет банкиране) са 50 ст. За съжаление не съм правил преводи в € и в $ за да споделя собствен опит. Дали да споделя, че имам и 0,10% лихва върху салдото си?Simple SmileСтава въпрос за сметки на физическо лице.

Но нямам дебитна карта към нито една сметка. Просто никога не ми се е налагало да ползвам дебитна карта. Нямам и такава. Боравя само с кредитни такива.

# 27
  • Мнения: 2 263
В ДСК са увеличили таксите за теглене от техен банкомат ли? Преди беше 0,30, сега са ми взели 2,30? Е*ати.

# 28
  • Мнения: 6 166
Не беше ли безплатно?

# 29
  • Мнения: 2 263
За мен никога не е било безплатно за последните 3 години.

# 30
  • Мнения: 1 138
Да си теглиш от СОБСТВЕНИТЕ пари - 2.30?!? Тези хора съвсем откачиха…

# 31
  • Мнения: 2 263
Омръзна ми от скрити такси и таксички. Аман вече. И изобщо не уведомяват като увеличават таксите!!

# 32
  • Мнения: 25 568
А, защо, уведомяват. Поне моята банка уведомява. Ама го прави така, че да е възможно най-трудно да разбереш и да се усетиш месеци по-късно.
Пращат ми известие в онлайн банкирането, че има промяна на условията. За да разбереш какви са обаче, трябва да изтеглиш един pdf файл, да изчетеш куп ненужна информация, докато отсееш това, което засяга лично теб.
Защото голям зор да пратят масов смс (който лично аз си плащам между другото), че има промяна в таксите, които засягат всички потребители – като таксите за теглене от банкомат и т.н.

# 33
  • Мнения: 8 774
в чужбина не плащам никакви такси при теглене от банкомат, независимо на коя банка е.
Търсете си правата. Пишете жалби, искайте да ви върнат неправомерно взети такси.

# 34
  • Мнения: 2 263
ДСК се оказаха много нагли. Значи вече няма да е фиксирана сума, а удържат процент от сумата. Е*ати боклуците.
https://www.flagman.bg/article/248599

# 35
  • Мнения: 8 774
редно е банката да праща уседомителни мейли до всички клиенти, че от еди коя си дата се сменят цени, и линк към актуализирания ценоразпис, за да може клиентът да се откаже от услугата им преди да са му взели пари насила.

Преместете се в друга банка, като загубят клиенти, ще им дойде акъла.

# 36
  • Мнения: 2 263
Изобщо никъде на сайта няма информация /секция новини/ за повишаване на таксите, удържане на процент и т.н. Трябваше да се ровя в гугъл, за да достигна до тази информация. А пък за пращане на имейл и уведомяване индивидуално, изобщо и дума не може да става. Постоянно вдигат таксите тихомълком. Не стига, че всеки месец взимат по 2.5 админ. такса, сега и от собствените им банкомати ще ти удържат процент от сумата, която теглиш, което е безумно!!!

# 37
  • Мнения: 10 201
ДСК е една от най-кофти банките. Ще видя има ли смисъл да оставам там, не съм ги избирала доброволно и без това. Лошото е, че условията в банките се влошават като обща политика. Накрая ще накарат хората да си извадят парите от банките.

# 38
  • Мнения: 6 166
Ами, която и банка да е - като стигнеш до ипотека и ще си се изтърпявате едни 20 до 35 години. ДСК - дразнят ме, но ми купиха Сосиете и ще съм си с тях още дълго. А едно време, когато теглих кредитите Сосиете ми дадоха такива хубави лихви и такова ГПР, че просто само заради това ще си стоя в ДСК и ще си трайкам.

За теглене и плащания и всичко останало си ползвам Револют. Най-удобното нещо е, че парите си ги скривам в портфейл и всеки ден или когато ми потрябва си изтеглям от този портфейл.

Този месец имах и множество плащания в различни дати и си направих няколко подпортфейла. Като ми дойде датата -вадя от парите, а междувременно ако нещо изскочи имам от къде да взема и после да възстановя. Много удобно.

# 39
  • Мнения: 10 201
Благодарение на днешната дискусия окончателно приключвам с ДСК, буквално пладнешки обири извършват. И на мен през Сосиете ми я натресоха, още тогава ми стана зле, като разбрах. Револют ще го поразгледам пак тези дни, но за мен не е вариант, работя основно с долари, а по спомен те не работят с тази валута...освен ако няма промяна.

# 40
  • Мнения: 1 138
Благодарение на днешната дискусия окончателно приключвам с ДСК, буквално пладнешки обири извършват. И на мен през Сосиете ми я натресоха, още тогава ми стана зле, като разбрах. Револют ще го поразгледам пак тези дни, но за мен не е вариант, работя основно с долари, а по спомен те не работят с тази валута...освен ако няма промяна.
Мисля, че парите в Револют може да си ги превалутираш виртуално в доста различни валути.

# 41
  • Мнения: 8 774
За теглене и плащания и всичко останало си ползвам Револют. Най-удобното нещо е, че парите си ги скривам в портфейл и всеки ден или когато ми потрябва си изтеглям от този портфейл.
можеш да скриеш само под дюшека. Скриваш от банката, но показваш на някой друг, а после - който купи данните...
Кой стои зад Револют?

# 42
  • Мнения: 6 166
Не. Криеш ги в смисъл, че ако някой ти клонира картата или ти открадне портмонето - не може да ти изтегли повече отколкото си си отпуснал за харчене в този момент. Т.е. активно си управляваш средствата, а приложението само ти генерира къде и по колко харчиш.

# 43
  • Мнения: 8 774
то и в банката не може да ти откраднат повече от дневния лимит.
Освен това тези престъпления със сканирани карти са лесно разкриваеми, банката има информация откъде са теглили крадците, ще ти върнат парите.

Общи условия

Активация на акаунт