Висше образование, учител по биология или компютърно програмиране

  • 706
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте. Колебая се какво да запиша - за учител по биология или компютърно програмиране/софт.инженерство /задочно искам, причини няма да споделя/.
Не разбрах за учител по биология къде мога да следвам и трябва ли после да запиша магистър по педагогика, тъй като не намерих в университетите.
Знам, че това са съвсем различни неща, но биологията ми е на сърце, на ДЗИ-то имам 5,90, а инф. технологии доста ми вървяха в училище, правенето на сайтове ми се отдаваше, дори госпожата искаше да ме подготвя за уни.. та се чудя доста..

Последна редакция: пт, 04 юни 2021, 20:04 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 10 993
Програмиране...

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 356
В ПУ има специалности с биология, излиза се с педагогическа правоспособност

# 3
  • Мнения: 1 858
Програмирането ако ви се отдава ще имате много повече възможности и много по-високо заплащане отколкото като учител.
Но все пак учете това, което ви влече и искате да работите в последствие.

# 4
  • Мнения: 8 775
двете неща са коренно различни и няма как да ги сравниме. Изхождай от това какво ти се работи. Ученето е само 5 г от живота, а после ще го работиш това нещо (в повечето случаи).
Ако завършиш биология в университет, само учител наистина можеш да станеш, или евентуално  в БАН нещо.
Ако завършиш Програмиране или някаква ИТ специалност, възможности много - в самото ИТ можеш да специаизираш нещо по-конкретно - например да програмираш web сайтове, или да станеш проектант, мениджър, техническа поддръжка, администратор  и др.

Общи условия

Активация на акаунт