Бебе на 9 месеца не се обръща!?

  • 3 626
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
Смятам, че проходилките пречат, защото карат детето да стъпва на крака и да прави някакви неща, които не са свойствени за възрастта му. Природата е измислила всичко както трябва - кога да си вдигнат главата, кога да седнат, кога да пълзят, кога да се изправят, кога да правят крачки и как всичко е свързано със степента на заякване на скелета, на мускулатурата и готовността на мозъка. Проходилката не е заместител на възрастните, които трябва да стимулират развитието на детето. Тя е удобство за възрастния, но с никаква полза за бебето.

# 31
  • Мнения: 4 839
На 9 месеца би трябвало да седи само повече от минута-две. И още преди 9 месеца много бебета успяват да застанат сами в седнала поза. На тази възраст повечето лазят, много от бебетата се изправят на крака, обикалят по мебелите, някои даже прохождат.
Разбира се, че всяко дете се развива индивидуално, но си има определени граници, в които трябва да се случат нещата.
Най-вероятно бебето на авторката ще започне скоро да прави някои от тези неща, но това не значи, че не трябва да се консултира със специалист, за да се отхвърлят проблеми.

# 32
  • Мнения: 131
На 8 месеца са достатъчно упорити, за да се въртят, да се напъват да се наместват така, че да си разширят кръгозора съвсем буквално и да освободят ръцете си. Няма какво да се чудиш и да питаш повече, търсейки някакво самоуспокояване. Седенето е важно не само за физическото развитие, а и за интелектуалното, за опознаването на света и трупането на знания и умения. Интернет е пълен с таблици колкото щеш. Каквото ти каже търсачката, това ще ти пусне някой и тук, няма да е нещо вълшебно, което да те успокои. В момента зацикляш и отлагаш.

Не, аз не зациклям никога и не отлагам. Но разбира се, има и родители, които биха неглижирали... Аз не съм такъв тип! От тези, които си мислят, че то само ще се оправи и т. Н. Това са глупости! Всеки етап изпуснат, забавя и други етапи след себе си (най-проличава в говора съм забелязала...)

Та по въпроса и какво правя аз.... Констатира се забавяне в психомоторно развитие. Кинезитерапия се започна, в петък ми бяха дадени за домашно да извършвам с бебо няколко упражнения. Едното беше седеж с гръб на 90градуса (максимално дълго)... Петък, събота и неделя вкъщи бяхме като гимнастически салон. И днес отново на кинезитерапия. Детето вече беше като войник. Седи, набира се, върти се, съвсем се окопити. Да отбележа, че килва ето по време на седеж вече е в историята. Ортопедът минахме-всичко е наред там. Та изводът е много упражнения и постоянство и ще наваксаме. Свързах се с невролог, но ми се струва, че докато дочакам за часа ще сме напреднали. Разбрах, че наистина е рано за изправяне само да си сяда, така че това притеснение ми отпада. Изостанали сме, но ще наваксаме с труд и постоянство. Просто бях оставила детето да ме води с неговия спокоен лежерен темперамент!Грешка!
Ще напиша съвет към всеки родител, който ще попадне някога на темата :бъдете активни, следете етапите навреме и ако знаете, че нещо бебето трябва да прави до 7 мес примерно, а то не иска му помагайте! Не чакайте като мен на самотек то само да се развива с негов темп, защото само ще съжалите за пропуснато  време! Правете от раждането  масажи, после упражнения и ще си спестите главоболия. Има и деца, които се развиват по учебник, но на всички други им е нужна помощ и подтикване.
Благодаря и на всички отзовали се! Помогнахте ми!

# 33
  • Мнения: 8 585
На 8 месеца са достатъчно упорити, за да се въртят, да се напъват да се наместват така, че да си разширят кръгозора съвсем буквално и да освободят ръцете си. Няма какво да се чудиш и да питаш повече, търсейки някакво самоуспокояване. Седенето е важно не само за физическото развитие, а и за интелектуалното, за опознаването на света и трупането на знания и умения. Интернет е пълен с таблици колкото щеш. Каквото ти каже търсачката, това ще ти пусне някой и тук, няма да е нещо вълшебно, което да те успокои. В момента зацикляш и отлагаш.

Не, аз не зациклям никога и не отлагам. Но разбира се, има и родители, които биха неглижирали... Аз не съм такъв тип! От тези, които си мислят, че то само ще се оправи и т. Н. Това са глупости! Всеки етап изпуснат, забавя и други етапи след себе си (най-проличава в говора съм забелязала...)

Та по въпроса и какво правя аз.... Констатира се забавяне в психомоторно развитие. Кинезитерапия се започна, в петък ми бяха дадени за домашно да извършвам с бебо няколко упражнения. Едното беше седеж с гръб на 90градуса (максимално дълго)... Петък, събота и неделя вкъщи бяхме като гимнастически салон. И днес отново на кинезитерапия. Детето вече беше като войник. Седи, набира се, върти се, съвсем се окопити. Да отбележа, че килва ето по време на седеж вече е в историята. Ортопедът минахме-всичко е наред там. Та изводът е много упражнения и постоянство и ще наваксаме. Свързах се с невролог, но ми се струва, че докато дочакам за часа ще сме напреднали. Разбрах, че наистина е рано за изправяне само да си сяда, така че това притеснение ми отпада. Изостанали сме, но ще наваксаме с труд и постоянство. Просто бях оставила детето да ме води с неговия спокоен лежерен темперамент!Грешка!
Ще напиша съвет към всеки родител, който ще попадне някога на темата :бъдете активни, следете етапите навреме и ако знаете, че нещо бебето трябва да прави до 7 мес примерно, а то не иска му помагайте! Не чакайте като мен на самотек то само да се развива с негов темп, защото само ще съжалите за пропуснато  време! Правете от раждането  масажи, после упражнения и ще си спестите главоболия. Има и деца, които се развиват по учебник, но на всички други им е нужна помощ и подтикване.
Благодаря и на всички отзовали се! Помогнахте ми!
Тоест, за 3-4 дена с "физиотерапия" и воаля- стана "чудото". Такива неща просто няма в тази специалност. Просто детето си е ок.
От три дена физиотерапия... .
Децата винаги "водят" с техният си темперамент. Постулат.
А иначе, за да видиш- трябва да знаеш. Не можеш да "видиш" нещо, което "не знаеш".

 
Цитат
Не са важни нормите сами по себе си, а защото физическото наваксване пряко се отразява на езиковото развитие още отсега.
Това е фактуално, и медицински- абсолютно некоректно.
Има хиляди примери, хора с тежки дефицити да имат превъзходно езиково и интелектуално ниво.

 
Цитат
Три дни физиотерапия е нищо все още, в етапа на новото и любопитното си.
Е, как е "нищо"? то за 3 дена "навакса". Уж, де (едва ли има проблем изначално).
Каква е целта  да продължаваме с "физиотерапията"? ефектът е вече налице (по Вашите теории)... . "Циментирате резултата"? колко смятате да го "циментирате"?

Цитат
Не бих казала, че е станало чудото, а че виждам резултат от усилията си. Това казах.
Не търся успокоение, а просто съвети от хора минали през това и не, границите не са валидни за всяко дете, но са определени от специалисти и неспазването им може да е сигнал за проблем.
И също ден или два за развитието на бебе е Много. А за месец или два може да се равнят и на година.
Опит с деца имам (имам други 2 деца, но вече големи и вече доста съм по забравила някои тънкости), но такъв проблем имам за първи път. Какво знам няма значение, важно е, че съм си видяла грешката с бездействието си  Wink пък и няма родители, които знаят всичко
Госпожо, как да Ви го кажа по-деликатно?
Детето Ви, и съдейки по това, което пишете и става пред очите ни, и по отношение само на това, за което пишете- няма проблем.
Ще стане дълго да пиша още.
Но всичко останало си е Ваше- Бог показва, но в кошара не вкарва.

Последна редакция: пн, 07 юни 2021, 18:02 от Birdie

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
Много добре. Назначили са ви програма и ще я спазвате.

Така звучи написаното от теб, като търсене на чужди мнения, които ще ти харесат, че границите са по-широки и не е нужно все още да прави това или онова. Никое дете не се развива по учебник, която и майка да попиташ, стига да е откровена, ще разкаже за някакви неща, които е трябвало да  стимулира.  Разбирам те, всяка майка минава през такива моменти и периоди, когато все още не й се ще много-много да повярва, че има работа за вършене. Не са важни нормите сами по себе си, а защото физическото наваксване пряко се отразява на езиковото развитие още отсега. Три дни физиотерапия е нищо все още, в етапа на новото и любопитното си. След три седмици, когато стане рутина и започне да те изнервя леко тази рутина, тогава ще започнат положителните ефекти.

# 35
  • Мнения: 131
Не бих казала, че е станало чудото, а че виждам резултат от усилията си. Това казах.
Не търся успокоение, а просто съвети от хора минали през това и не, границите не са валидни за всяко дете, но са определени от специалисти и неспазването им може да е сигнал за проблем.
И също ден или два за развитието на бебе е Много. А за месец или два може да се равнят и на година.
Опит с деца имам (имам други 2 деца, но вече големи и вече доста съм по забравила някои тънкости), но такъв проблем имам за първи път. Какво знам няма значение, важно е, че съм си видяла грешката с бездействието си  Wink пък и няма родители, които знаят всичко

# 36
  • София
  • Мнения: 7 980
Когато синът ми беше бебе, невролог назначи масажи. Живеехме в чужбина по това време и ги правеха вкъщи. Първото нещо, което ме накараха да купя, беше топка за йога. Освен масажите, слагаха бебето на топката, за да тренира мускулите на гърба и при кръста (не им знам точното наименование). За да не стои захлупено, бебето се надигаше и след това търкаляха топката и така регулирал позицията на тялото в пространството. След това го слагаха по гръб на топката и той пак се надигаше. Накрая го слагаха седнал с подкрепа от страна на терапевта и пак накланяха топката насам-натам.
Не знам дали би помогнало във вашия случай, но не мисля, че ще навреди да опитате.

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Тези неща е хубаво да се правят от истински, дипломиран рехабилитатор. Ако човек не знае какво прави или няма нормална диплома и практика, по-добре да не рискува. Рехабилитаторите показват кое как и едва после родителите правят вкъщи.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 791
В групите тук във форума на родилите през 2020, не срещам някой да е ходил на невролог, особено пък профилактично.
Е как може да не се сещаш за мен - направо ми нарани чувствата Grinning
Ходихме на невролог по моя инициатива и платен преглед при д-р Литвиненко точно в деня, когато навърши 7м, защото се притеснявах, че е много неактивен.
Мойто бебе се обърна от гръб по корем 1 седмица преди да стане на 6 месеца и цял ден се въртя като буре, а после на следващия ден - нищо. И така нищо няколко седмици. Та доста се притесних. Сега е на 8м без 2 дни и се върти много, и седи стабилно дълго време (но аз трябва да го сложа да седне). От 2 седмици се опитва да се надига, но не му се получава, освен ако не е в кутията за плуване - там има хубави ръбчета за хващане и ако ги набара, с помощта на водата, която олекотява, се изправя и стои прав. На сухо - не.
Литвиненко ни прати на физиотерапия, за да навакса детето. Опашката е дълга и трябваше да чакаме доста, та започваме да ходим от 28ми този месец.

Lilinkata, според мен си мини един преглед при невролог и после най-вероятно ще сте на физиотерапия за наваксване. Нищо страшно не е това, просто трябва да се случи:)

Успех:)

# 39
  • Мнения: 4 839
Dagny, сещам се, ние също ходихме 🙂 Имах предвид, че не е задължителен профилактичен преглед, доколкото разбирам, защото повечето не са ходили. Не е като прегледа при нефролог на 6 месеца, на който всички ходят, а само ако има някакви притеснения. А Birdie повтаря, че имало такъв преглед, но не съм убедена в това, затова го написах.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 791
Знам знам, бъзикам те:)
Да, наистина няма такъв преглед. Ходи се само по майчино усмотрение или препоръка и направление от педи.


# 41
  • Мнения: 131
Здравейте, ходихме на невролог (там всичко е наред) и започнахме рехабилитация. С много упражнения ще се навакса всичко. Просто не трябва да се чака на самотек. Понякога има нужда и от подтикване и подбутване детето, или пък родителя... Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 1 791
Супер, честито и хайде бързо наваксване. И ние с вас Grinning

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Mama Ru,хипер обилен синдром ли има детето?
Аз имам,но не назначават нищо,имам и остеоартроза...

Общи условия

Активация на акаунт