Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Идеи за зеленчукова градина на балкона - 2 Тема

• 5 060
  • 60
  •   1
Отговори
Добре дошли!

Старата тема https://www.bg-mamma.com/?topic=835521

# 1
И да се похваля с моите доматчета

Черита

И обикновени домати някакви, които ги харесах по име и картинка Laughing

# 2
Благодаря за новата тема.

Мандаринка, чесити доматки. Помниш и сорта какъв е?

Аз да си кажа за моите чушлета - като прецъфтят и пада цялата клонка, заедно с цвета. Затова мисля, че няма откъде да излезе плодът. Бъркам ли?

# 3
  • онче бонче бонбонче
Аз да си кажа за моите чушлета - като прецъфтят и пада цялата клонка, заедно с цвета.
Или са преполяти или им е студено нощем ако падат температурите.

# 4
Не помня обикновените домати какъв сорт бяха, за съжаление. Иначе от черитата взех от всички видове - червени, жълти и черни.
Сега се връщам от Женския пазар, все още е пълно с разсад на всичко възможно. Взех жълтеникави люти чушлета "Румънка", ще видя какво ще се получи. И извън зарзавата, взех 2 петунии, едната е наситено жълта, с леки червени жилки тук там. Допълних я с тъмно червено-черна.
Имаше и готов разсад за лук, ако някой се интересува. Арпаджик също имаше, но балучката е свършила.

# 5
  • Houston, TX
Имам да пресаждат и еделвайс.

"Брането му е забранено и растението е включено в Червената книга на България."
При условие, че е отгледано във ферма, не подлежи на санкции ( справка Вашингтонска конвенция за защита на дивата флора и фауна). Кауфланд едва ли няма да го знаят и ще продават забранени неща.

# 6

Днес ходихме по баири и съм си донесла корени мащерка, да видим дали ще се хванат. Имам да пресаждат и еделвайс.

Според теб, един чужд човек, като прочете написаното от теб, какво ще си помисли - че си купила еделвайса от хипермаркет по баирите ли? Заедно с мащерката.

# 7
  • Houston, TX

Днес ходихме по баири и съм си донесла корени мащерка, да видим дали ще се хванат. Имам да пресаждат и еделвайс.

Според теб, един чужд човек, като прочете написаното от теб, какво ще си помисли - че си купила еделвайса от хипермаркет по баирите ли? Заедно с мащерката.
Ако трябва да съм честна така изглежда.
Но в момента продават разсад на еделвайс, та си мисля, че по баирите ( той трябва да расте по скалите всъщност)  няма еделвайс. Аз лично не се наемам да го различа като вид.

# 8
По тез баири дет расте мащерка трудно ще да има и еделвайс.
А и пък да търчи от едни баири с мащерката после до чукари за еделвайс ...

# 9
Аз да си кажа за моите чушлета - като прецъфтят и пада цялата клонка, заедно с цвета.

Не са преполяти и не им е студено - в стаята са вътре, не на балкон. Затова се чудя дали не трябва да ги опрашвам, дали не са като краставичките.

# 10
Аз си купих саксия с еделвайс от градински център.

# 11
  • München, Deutschland

Не са преполяти и не им е студено - в стаята са вътре, не на балкон. Затова се чудя дали не трябва да ги опрашвам, дали не са като краставичките.
Сноуче, имах този проблем. Беше комбинация от сорт, година и климат. Нещо, което предни години вървеше, му падаше цялата клонка с цвят. После ми обясниха, че просто има такива години, в които (поне в Германия) се движели еди-кви си полени из въздуха, пък времето неподходящо, пък пчели няма и в крайна сметка на тази година дори хората с истински градини нямаха почти никакви плодове. Не съм сигурна, че при теб проблемът е същият, но понякога не стават и това е. Същото това чушле, което не щя да даде едно плодче, цъфтя и дава плод и през зимата на предната година.

# 12
Има такива години в Германия. Тази години черешата ни, която е огромна и обикновено и един клон не можем да оберем, има много малко плодове, колкото за птиците. Миналата година пък така беше орехът. Най-вероятно навсякъде е така.

# 13
Просто ми е странно, защото всичко друго се къса да расте и да дава плод, а точно чушката, която не е особено капризна, засега само цъфти. Но самото растение изглежда много добре - расте на дължина, има големи и лъскави листа, много цвят....

# 14
Писах, писах и изчезна. Чушлетата ми започнаха да дават плод, носега с пръст ги "опипвам" докато са цветчета. Значи ли това, че ги опрашвам?

Ето и още снимки:

Черитата ми - към момента са високи 180 см:flushed:
Чушлето
Ягодките, които сега цъфтят
И две саксии, където преди бяха краставичките, сега засях маруля.

# 15
Моите черита станаха доста високи - имат по 4-5 разклонения с листа но все още нямат цвят Sad Някаква идея къде сбърках ?Sad

# 16
Никъде не си сбъркала. Като гледаш, че си е ранна пролет по температури...грешката е в сезона, не в тебе. Ще цъфнат и вържат. Изчакай лятото. Ако изобщо намине насам...

# 17
Моите чушки кайен едва сега в жегата цъфнаха и то всички наведнъж. Преди това много дълго време стояха напъпили, но времето беше каквото е сега в България.

# 18
  • München, Deutschland
Момичета, как сте? Вървят ли градинките?

Аз не бях вкъщи 2 седмици и нещо и малките ми разсадчета на чери не издържаха. Sad Имаха вода отдолу, имаха светлина, руг път така изкарват няколко седмици, но сега явно им бяха малки корените и не са могли да смучат до долу на саксията, трябвало им е поливане отгоре... Прежалих ги, изхвърлих ги и... на втория ден след отпуската тичах да купя и садя нови. Simple Smile Продавачката ми каза, че хващам последния влак, но понеже са черита, а не големи домати, още имам шанс. Така че, ето ме мен с доматчета на 4 дни. При нас е изключително дъждовно и доста хладно. Ежедневно махам по 2 пръста вода от чиниите на саксиите, защото иначе всичко ще прогизне...

Междувременно ме изненадаха едни корнишончета - последните семенца, които сложих и те седмици наред не се показаха. Харесали са им няколкото топли дни явно и са тръгнали, докато ме е нямало. Simple Smile

Подправките бяха 50/50 - някои неща си купих наново, някои окастрих и сигурно някой ден ще тръгнат наново, босилекът се е ошмулил, а огромният ми копър (беше една голяяяма туфа), никакъв го няма. Все пак показвам - босилек, копър, мащерка, салвия, розмарин, мента, зелен лук, риган - каквото остана от тях.

Моите черита станаха доста високи - имат по 4-5 разклонения с листа но все още нямат цвят Sad Някаква идея къде сбърках ?Sad
Много неща може да са, но обикновено доста високо стъбло, пък само с 4-5 разклонения с листа, говори за малко слънце. Може да се яви подобен проблем и от преполиване или много малка саксийка / много малко пръст, но най-вероятно е това със слънцето. Как ги отглеждаш? Можеш ли да снимаш растението и саксията и да кажеш колко е високо или да сложиш нещо за ориентир на снимката - бутилка кола, стол, каквото има наблизо, за да видим съотношението м/у разклонения и височина и да добием представа Simple Smile?

Последна редакция: пт, 25 юни 2021, 10:51 от chrissy

# 19
Пръскате ли доматите с нещо?
Мислех си, че не е нужно, но както беше хубаво зелено доматчето, изведнъж долната му половина стана като развалена. Мана ли е това и как да го спася?

# 20
Моите доматчета нещо не са пораснали много, откакто се похвалих. Може би е заради студеното време (допреди сегашната жега).
Един джоджен купих преди седмица-две, готов от Женския пазар, беше чуден. И сега тази седмица с жегите един ден не го полях и беше доста посърнал. Някои листа май си "изгоряха" без поливане само за един ден.

# 21
  • München, Deutschland
Мислех си, че не е нужно, но както беше хубаво зелено доматчето, изведнъж долната му половина стана като развалена. Мана ли е това и как да го спася?

Чайка Simple Smile, за готови вече плодчета / доматчета ли говориш или за самото растение / стъбло?

Ако става дума за плодчета, трябва да търсиш твоите петна на какви проблеми приличат по снимки от интернет и да видиш съответното нещо как се лекува.

# 22
Моята градина стана джунгла. Мисля си, че доматите не трябва да са толкова високи, но нямам понятие какво да ги правя. Сега мерих най-високото растение, 153 см е.

Има един домат сорт биволско сърце с размер на орех.

Доста пъпки имат и не знам как това тънко стъбло ще издържи плодовете.

Черитата също имат доста пъпки, кайен чушките цветове, някои от които опадаха и чакам плод.

Билките си вървят. Това са лимонова та мащерка, чубрица и розмарин.

Девисила преди няколко дни доста го орязах, а джоджена направо до дъно го махнах, защото много изсъхнаха през жегите. След което пораснаха така.

Реколта от тези домати не знам дали ще има, но гледка заради тях вече нямам.😁

# 23
Ментата как се бере правилно . Доста е избуяла .
Босилек до дъно  и пак изниква - даже сега три от тези като дозички от Лидл посадих в саксия и се захванаха от раз.
Днес за малко да награбя мащерка и розмарин . Но нямам място . Другото е , че розмарин в нищо не влагам аз .
Но тези дни ако има май няма да се сдържа.
Купих лепенки за мухичките - уж се лепят . Едните са като картинка- някакъв слънчоглед

# 24
Софт, нещо не е наред с доматите, не е нормално да са толкова слабо разклонени. Дори високите сортове имат по-начесто листа. Да не би да им е тъмно под покрива и да търсят светлина?
 Иначе в една оранжерия наблизо съм виждала растения към три метра високи, с плод от долу до горе, явно е до сорт.
Аз тази година сях диви, чери и нормални домати. От нормалните има само един плод колкото орех, останалите видове  са навързали доволно. Чушките цъфтят, а краставиците са само на листа.

Мента се бере като босилек, късаш горната част на клончето и тя расте отдолу. Розмарина го ползвам предимно за декоративни цели, цъфти красиво и ми харесва ароматът му.

# 25
Има две които са слабо разклонени, един и същи сорт са, но не знам вече какъв. Най-вероятно черни домати. Останалите не ми се виждат слабо разклонени. От клон до клон имат 7-8 см разстояние, колко трябва да е?
Не им е тъмно. Терасата е южна и пече до 10 вечерта поне в момента, а в 5 сутринта вече е светнало.

И да не е наред, повече не мога да направя. И без това цената на пръстта и торовете само надвишава цената на продукцията от био магазин, ако ще и да се отрупат с плод. 😁 Пиша ги пандемична чудатост и нямам търпение да ги махна на есен. Догодина евентуално някое друго чери и толкова.

# 26
Сега съжалявам , че не си взех розмарина . Да се върна да видя дали не е останал . Ако ме засекат ще ме помислят за луда.
Направо мания са ми разни подправки .
Ако засея онзи там див лук - дали има време да поникне - имам едно пакетче семена и ме сърбят ръцете да сея  - една друга тераса трябва да си купя

# 27
  • München, Deutschland
Софт, нещо не е наред с доматите, не е нормално да са толкова слабо разклонени. Дори високите сортове имат по-начесто листа. Да не би да им е тъмно под покрива и да търсят светлина?
Софт, на напълно същото мнение съм и аз - много малко е листната маса за такова растение - много нарядко са клонките с листенца.

Също и саксийките ми се виждат мънички. Нямам нищо за сравнение, но най-дясната бяла саксия, която е четвъртита, като кутия, от предпоследната ти снимка (от мнението с многото снимки) е също с домат, нали? Виж той как се е разлистил и как е порастнал и настрани, далеч не само нагоре. Така ми изглежда нормално, поне от моя опит, той и ще роди повече. Може да не са големи на финала доматите, защото на балкона и в саксии огромни домати няма как да има, но той видимо се развива добре. Simple Smile

# 28
Черитата са си високи, не е у вас проблема. На мен ми изглеждат супер, макар на снимката да не се вижда добре.

# 29
Малките саксийки всъщност побраха  по 20 литра пръст, а голямата към 50. В нея има три корена, единият е доста разклонен, другите са слаби, но с много цветове. Мислех тези дни да ги вадя и да ги хвърля да не пречат на голямото, но заради цветовете се въздържам още.  Различни сортове са и нямам понятие кое как расте.
По-големи саксии от тези не мога да си сложа на балкона. Догодина ще си купя един сандък на крака, ще сложа в него няколко черита и толкова.

# 30
  • Houston, TX
Мента себе и като джоджен. Режеш до дъно и…. Полудява.
Аз вече събрах първи бач от подправките. Започнах да събирам и туртата.
Имам босилек, но ще е го правя на чипс и ще го бера утре. Розмарина смятам да го поокастря, а лимоновата ми трева е нападната от котката. Пуснах тук там, между халапеньото. Томатило то ми цъфти доста интензивно.

# 31

Чайка Simple Smile, за готови вече плодчета / доматчета ли говориш или за самото растение / стъбло?

Ако става дума за плодчета, трябва да търсиш твоите петна на какви проблеми приличат по снимки от интернет и да видиш съответното нещо как се лекува.
Да, за плодчетата доматчета говоря. Две от тях станаха с кафява долна част. Sad

# 32
  • München, Deutschland

Да, за плодчетата доматчета говоря. Две от тях станаха с кафява долна част. Sad
Чайка, я виж дали не е нещо такова, това е мое мнение от минали години, номер 541, има и снимки, и как съм се справила с проблема:

http://bg-mam.ma/p/835521/41267285

Това е по-скоро за кафяво-сиви петна. Ако твоите отиват към черни - друго нещо ще е. Също огледай растението дали виждаш някакви буболечици или други гадинки. 😃

# 33
И моите домати са хилави, т.е. не са много пищни като листа. Някои са по-добре, но имам и такива, които са със съвсем малко листа. Според мен просто част от разсада е бил такъв изначално. И моите са на южен балкон, но втори ред, не до самия парапет.
И имам един въпрос, може да прозвучи глупаво, но съм градско чедо, та е разбираемо - нови листа на доматите от върховете ли растат или отдолу на стъблото? На 2 от корените са тръгнали разклонения долу до пръстта, та се чудя да ги оставя ли или да ги махам.

# 34
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
колтуци. Simple Smile на големите домати обикновено се махат.

какви са ти доматите? черита ли?
аз черитата не ги колтуча, не ги чистя от нищо.
стават големи разклонени храсти с много доматчета.

# 35
Да, най-вече на черитата растат и отдолу. Като второ основно стъбло тръгва.

# 36
аз бих ги оставила. колкото повече, толкова повече.
Simple Smile

# 37
Chissy, много благодаря! Точно такива кафяви петна отдолу на доматчета са, само че не са сорт чери, а розово сърце (май кофти сорт съм избрала Sad ). Листата са ок и няма гадинки. Значи може да е липса на калций и да пробвам с черупки?
Тук ли бяхте споделяли, че ако стъблото на домата е над 1 метър, е добре да се отреже?

# 38
  • Houston, TX
При високи температури и влага доматите стават високи - в Хюстън са ми ставали по 2 метра и дебели като ръката ми ( в момента в София времето е такова например). Не се реже стъблото.

# 39
  • München, Deutschland
Чайка, как така да се реже стъблото? Не съм чувала или чела такова нещо аз. Розово сърце са едни розови заострени или? Попринцип знам, че розовите сортове са по-претенциозни, затова и никога не съм се пробвала с тях. Също нз стават ли в саксия и на балкон.

Пробвай с черупките според мен. Аз все пак ги изплаквах малко с вода, да не сложа белтък на домата. Ако на растението не му трябва повече калций, те просто със седмици си остават в саксията и започва да ги отвява вятърът. Ако му трябва, направо някакси се абсорбират тези черупки, стават безцветни и сякаш малко по-малки. Тогава явно си ги използва. Ефектът идва след няколко дни обаче 2-3-4, в началото дори 4-5.
С една дума - няма какво да развалиш, най-много да подобриш. Гледай в началото да сложиш повечко - някъде 3 яйца (черупките им) на коренче. Когато сложиш черупките от 1 или 1,5, някакси нямаше този ефект. Като започне, може и да е ок с по-малко, но ако трябва запазвай черупките, поне по двечки яйца да са.

Мандаринке, най-долните разклонения към края на август или до средата на септ някъде, след като доматите вече са станали и си пообрала тук-там, започват да жълтеят. Първо изсветляват, после пожълтяват и започват да поизсъхват. Говоря за най-долните разклонения, по които няма цветове и плодове и то тогава, когато растението стигне към 1,5м и повече височина. Тогава аз лично ги махам и така растениеъо има сила да изкара още доста домати - не си "хаби ресурсите" да възстановява започващи да изсъхват листа. Тогава си струва според мен да се махнат, тип "санитарна сеч",да не се мъчи растението. Simple Smile Преди този период обаче няма нужда, това не са истински големи домати, а черита. Иначе и аз съм градско чедо, и бабите са градски, но едно лято се хванах и изчетох 10-20 статии за домати. Това плюс 2-3 години черита на терасата, се оказа достатъчно за балконската градинка в саксии. В истинска градина ще съм пълен профан. 😃 Там нямам представа важат ли същите правила.

# 40
Хахах, аз преди години се пробвах с няколко корена домати в градски двор. Дойде един познат, и той градско чедо,  висшист, но с вила в провинцията - щом ги погледна, каза да махам "пичовете" (колтуците) и с малка метличка да ги напръскам със син ли беше, със зелен ли беше камък.

# 41
На село знам пръскат  с мляко и йод ли беше . Но не съм сигурна.
А това масло от нийм как се използва и за какво .

# 42
  • София
Chissy, много благодаря! Точно такива кафяви петна отдолу на доматчета са, само че не са сорт чери, а розово сърце (май кофти сорт съм избрала Sad ). Листата са ок и няма гадинки. Значи може да е липса на калций и да пробвам с черупки?
Тук ли бяхте споделяли, че ако стъблото на домата е над 1 метър, е добре да се отреже?
Това е върхово гниене. Ето тук може да прочетете Върхът на домата се откъсва, когато направи 4 етажа цъфтеж, за да може силата на растеж да се насочи към плода.

Цитат
Хахах, аз преди години се пробвах с няколко корена домати в градски двор. Дойде един познат, и той градско чедо,  висшист, но с вила в провинцията - щом ги погледна, каза да махам "пичовете" (колтуците) и с малка метличка да ги напръскам със син ли беше, със зелен ли беше камък.
Синият камък се пръска преди цъфтежа за гъбичните болести. По време на цъфтежа може да се пръскат с прясно мляко с малко йод. Колтуците се чистат непрекъснато, защото отнемат от силата на растението.

Последна редакция: сб, 26 юни 2021, 16:54 от Червенокоса вещица (Марго)

# 43
А, той човекът ми показа що е то "пич" Laughing, че дотогава хич не бях наясно. Тогава се пробвах и с тиквички - ужас ужасен, плъзнаха на огромна площ, едвам ги оскубах. Не съм брала реколта, заради много градски дворни бездомни котки - не си представям да ям нещо, покрай което са се мотали въпросните котки.

# 44
Здравейте!
Днес купих тези чушчици, които ми бяха продадени за ядливи, но според саксийката, в която са, са декоративни. Сортът се казва capsicum sombrero. Никога не съм отглеждала нещо подобно затова ви моля за съвет - ядливи ли са, как се отглеждат.

# 45
възможно  е да са ядливи.
но като се вземе предвид колко са го торили да ги докарат до такъв търговски вид... аз не бих ги яла.
би трябвало дасе гледа като всяка друга чушка - светлина и вода.

# 46
възможно  е да са ядливи.
но като се вземе предвид колко са го торили да ги докарат до такъв търговски вид... аз не бих ги яла.
би трябвало дасе гледа като всяка друга чушка - светлина и вода.
Благодаря. Жалко, затова ги купих. Но аз съм един пълен новобранец и е лесно да ме подлъжеш.🙄

# 47
Декоративни са. Виждала съм декорации по улици с такива.

# 48
Декоративни са. Виждала съм декорации по улици с такива.
Благодаря

# 49
Аз също не бих ги яла, не че ям люти чушки.

Тази година за първи път се пробвах със "Севрия" в саксия.

# 50
  • онче бонче бонбонче
според саксийката, в която са, са декоративни. Сортът се казва capsicum sombrero.

Тези дето се казват Капсикум могат да се ядат, в смисъл не са отровни, не че имат някакви особени вкусови качества. С какво и как са торени е друг въпрос. Декоративен си е сортът в смисъл че се отглежда за красота, не са селектирани за вкус и т.н.

# 51
Хайде да се изфукам и аз - черитата започнаха да придобиват загар Sunglasses За нас оставихме по-дребнички, раздадохме по-едрите от разсада на роднини и те вече са откъснали по някое доматче.

Ягодки тази година - нъц :/ уж поникнаха, после остана само 1 коренче, което за една нощ пожълтя и до там. Но пък босилек имаме да се замеряме Grinning

# 52
  • München, Deutschland
Да побутна малко една от любимите темички. 😃

След фалшстарта тази година, когато се наложи да изхвърля всички чери доматчета след едно пътуване, бях казала, че започвам наново. Разбира се, времево съм назад с няколко седмици, но здраве да е. 😃 Всички растения бяха вече ккавото имаше останало в градинския супермаркет, 2 цъфтят по-малко от други години, но пък вързаха:

При третото, сигурно е друг сорт и е било сложено на грешното място, защото за пръв път виждам чери с толкова много цветове:

А тук, по идея на Добри, която каза, че жълтите черита били много плододайни, взех за пръв път - благодаря за съвета, уникално много цветове, някои вече вързаха, вижте какви количества:

И с последните семенца от баба (купешки, но подарък Heart Eyes) станаха 4 растения корнишон:

Днес ще откъснем първите 2, вчера опрашвах с клечка за уши и ще има още:

# 53
  • София
За втора година сложих семена на черита на балкона. Първата година всичко беше страхотно, гледахме си ги с кеф, малкото дете много им се радваше. Тази година ударих на камък. Цъфтежите се късат и падат след като прецъфтят, но от самото клонче директно. Всички са така, цъфти непрекъснато, но нищо не връзва, то и няма как. Някой има ли идея защо става така? Самото растение изглежда добре, не виждам нищо нередно.

# 54
  • München, Deutschland
Много неща може да са, Клеми, обикновено не достигат някакви хранителни в-ва. Листната маса достатъчно ли е? Потърси из интернет кое точно нещо липсваше при падащи цветове - желязо ли беше, не помня, после по агроаптеките можеш да купиш съответния препарат и да третираш. Имах такава година, но с чушлета, но не ми беше приоритет тогава и не се занимавах да търся какво му е.

Възможно и семената да са стари, някои не понасят да стоят дълго отворени. От моите корнишони, които първата година всичките покълнаха, тази им е трета и покълнаха само половината, нормално е това.

# 55
Не знам дали е за тук . Но купих си днес едно хищно растение от Лидл и съм в чуденка как се отглежда.
След колко време е нужно да се премести в друга саксия и т.н.
И въобще ще оцелее ли

# 56
УуУУУу яко! Искам от много време такова, ще скокна да си взема и аз. Но най-вероятно не е за тук, тук е тема за неща, които ти да изядеш, не които могат да ядат Grinning

Изчетох много като се навих. Не ги пресаждаш много-много. Не им слагаш хубава почва, по-песъчлива по-добре. Кореновата им система е слаба и не може да извлича от почвата, за това яде буби. Можеш да му даваш и ти, но трябва да е относително жива, поне да мърда малко, защото има "сензори за движение" грубо казано. След като се отвори най-вероятно ще има "обелка" от бубата, която трябва  да изхвърлиш. За поливането мисля, че трябва да има винаги водичка в купичката отдолу, но виж на какво време се сменяше, че май имаше схема.
В някакъв момент ще попрецъфтеят цветовете - стават черни и трябва да се отрежат.

Това е само от четене. Нямам практически опит за сега, но можем да си направим отделна тема за тях Blush

# 57
Ами то ще ми яде мушиците дето хвърчат по тези дето са заядене . Тоест е полезно за тях.
Благодаря от сърце . То е едно дребосъчно такова. Нямаше дупчица на саксийката и не е от тези еднократните - някак навътре е забито и идея нямам как ще го извадя здраво ,ако се наложи пресаждане.
Четох саксията да не е керамична . А насекоми не знам откъде мога да хващам - засега е в кухнята имаше една заблудена муха / явно от коридора на входа

# 58
каква ти е китката?
от миналата година си гледам петлюга (на етикетите пише Пингуикула Wink )

иска много слънце. да я бие право в десетката по цял ден ако може.
и постоянно да са ѝ "мокри краката", т.е. да има вода в паничката.
водата да е пречистена, отлежала... аз слагам кондензиралата от влагоуловителя.
миналата година купих едно растение, до края на лятото имаше още 4-5 бебета, сега не се наема да ги броя. но не мога и да ги пресадя. Simple Smile страшно ми изглежда.

и цъфтя. много нежни цветчета са.

# 59
Венерината мухоловка (Dionaea muscipula) .
За пръв път купувам растение от Лидл и да няма дупчица която да оттича водата .
Смяташ ли че ще оцелее зимата- ако да му трябва слънце
Моята е така насадена че не се вижда почвата и няма как да я поливам отстрани.
Да знаете откъде може да закупя кисел торф и сфагнум

Последна редакция: пн, 26 юли 2021, 19:41 от Саня Богомилова 680181

# 60
питай в темата за цветята. там има момиче, което гледа много такива хищници. Simple Smile
тя ми даде съвети за петлюгата.

Общи условия

Активация на акаунт