На море в Турция - Тема 71

  • 67 148
  • 813
  •   1
Отговори
# 150
  • Пловдив
  • Мнения: 2 013
Малеее,сега видях прогнозата в Лара.И там дъжд.Иначе в хотелите обикновенно масажите са на пазарлък.Постоянно шетат някакви руско говорящи които предлагат.На моменти чак досадни.Имам спомен ,че цялостен започваше от 50 евро нагоре.Иначе сауна и турска баня си влиза в цената на пакета.Безплатни са.За педикюр,маникюр и прически си има почти всеки хотел срещу заплащане.Има всичко само си пригответе повече евро и долари.

# 151
  • Мнения: 560
Здравейте, чета темата редовно и в момента имам нужда от помощ за избор на хотел между Vogue Supreme Bodrum или Granada Luxury Belek. С дете на 10г. сме и не може да решим кой е по - добрият избор. Забавленията за детето са приоритет,а периодът е началото на Септември.

Ние тръгваме на 29юни за vogue --мога да дам бърз отговор от там когато пристигнем --по подробно като се върнем живот и здраве на 11 юли

# 152
  • Мнения: 308
Здравей те на всички 🙂
3ти ден е от нашата почивка в Корумар Ефесос, Кушадасъ. Времето с кофти, духа, вали, пеква за час, после пак облачно, не става за плаж... Според прогнозите, следващите дни ще е по-слънчево.
Честно казано нямам усещане за почивка в Турция, не че съм мерило.. това ни е втори път.. ще напиша дълъг отзив, като се върнем. Иначе за масажите, в момента тук на ценоразписа пише 100 евро за пакет от СПА процедури за 90 Мин,  задраскано е с химикал на 75, а момчето там ми обяснява, че за всички българи на 50 евро, а цялостен масаж за 35 евро...май и за по-малко щяха да направят..

# 153
  • Мнения: 1 622
Здравейте, към пътувалите с кола, за децата трябва ли антигенен тест при ваксинирани родители?
Нещо друго специфично при пътуване с кола от гл.т.ковид мерки?

# 154
  • Мнения: 1 710
Здравейте, чета темата редовно и в момента имам нужда от помощ за избор на хотел между Vogue Supreme Bodrum или Granada Luxury Belek. С дете на 10г. сме и не може да решим кой е по - добрият избор. Забавленията за детето са приоритет,а периодът е началото на Септември.

Щом детските забавления са приоритет, започвам с тях. Новият аквапарк на Vogue изглежда много добре, пързалките са много на брой, има и екстремни, като част от тях са забранени за лица под 18 години. В Granada Belek водните атракции също са разнообразни и интересни. Не са екстремни и не са нещо невиждано, но все пак ми се струват идейни - и като оформление, и като видове, и като брой. И двата имат басейн с вълни, преди във Vogue имаше мързелива река, вероятно и сега има. Според мен са равносилни във водните атракции и е въпрос на лични предпочитания към видовете пързалки. Не знам как е във Vogue, но моите деца много се впечатлиха от асансьора за пързалките в Granada Belek.
Лунапаркът - и той е нов във Vogue и нямам впечатления. Това, че е включен в цената е плюс в сравнение с платения в Granada Belek. Иначе в Granada има всичко на всичко три атракциона, които представляват интерес за 11-годишното ми дете. Сякаш има повече неща за малки дечица.
Територията и сами можете да я прецените по снимки - на Vogue е страхотна, много зелена и красиво оформена. Близостта до плажа също е плюс. Ако сте във вили имайте предвид, че има лека денивелация към някои от тях.  Granada Belek също е с огромна територия, но има няколко минуса, вие ще прецените дали са съществени. Единият е, че за да се стигне до големия басейн, водните пързалки, и въобще до по-голямата част от територията, трябва да се мине под пътя, през подлез. Липсата на зеленина мен лично много ме дразни. Не че няма хептен никаква, но въобще не може да се сравнява с Vogue. И разбира се, отдалечеността от плажа.
Храни и напитки - мисля, че и на двете места ще останете доволни. Има разнообразие, има вносен алкохол. Струва ми се, че във Vogue има повече марков алкохол, но инфото ми не е никак прясно. Ако държите на нещо конкретно мога да потърся по-подробна информация. Имайте предвид, че заведенията на територията на аквапарка във Vogue май са платени или поне снек бара. Ако това е важно за вас, попитайте в агенцията, за да няма неприятни изненади. А ла карт ресторантите в Granada са платени, а във Vogue са включени в цената.
Обслужване - за Granada Belek традиционно има много добри коментари, оценките са високи, нивото е много добро. Съветвам ви да прочетете повече отзиви за Vogue, защото попаднах на няколко последователни лоши отзиви и в Холидейчек, и в Топ хотелс. Успокоителното е, че са от миналата година, но все пак си струва да се разровите по-сериозно и да видите какво пишат почиващите тази година.

# 155
  • София
  • Мнения: 4 883
Здравей те на всички 🙂
3ти ден е от нашата почивка в Корумар Ефесос, Кушадасъ. Времето с кофти, духа, вали, пеква за час, после пак облачно, не става за плаж... Според прогнозите, следващите дни ще е по-слънчево.
Честно казано нямам усещане за почивка в Турция, не че съм мерило.. това ни е втори път.. ще напиша дълъг отзив, като се върнем. Иначе за масажите, в момента тук на ценоразписа пише 100 евро за пакет от СПА процедури за 90 Мин,  задраскано е с химикал на 75, а момчето там ми обяснява, че за всички българи на 50 евро, а цялостен масаж за 35 евро...май и за по-малко щяха да направят..

Лошо време в курортите на Турция?  Направо не е за вярване. Simple Smile

# 156
  • Варна
  • Мнения: 765
Здравейте, към пътувалите с кола, за децата трябва ли антигенен тест при ваксинирани родители?
Нещо друго специфично при пътуване с кола от гл.т.ковид мерки?
И аз ще се радвам на информация по въпроса относно този вариант.
На сайта на МВнР, инфото май вече е актуално: https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/Turkey, което е похвално, че миналата година никой не се стараеше да поддържа актуална информация. Но точно този случай не е упоменат, т.е. би трябвало да има PCR или антигенен тест за детето, ако е над 6г. Има ли скоро пътували да кажат как е уреден този въпрос?

# 157
  • Мнения: 711
Ние пътувахме с кола влизане в Турция 28.05 излизане 08.06. Нещата се промениха през нашата почивка. Влязохме с ПСРи за мен, мъжа ми и едното дете 7г, за бебето не трябваше. На границата никой не ни ги провери или погледна даже. На връщане вече можеше и с антигенен. Решихме в БГ да го правим, на границата вход България ни казаха тест само за нас с ММ, за детето няма нужда, въпреки, че попадаше във възрастовата група да правим тест и на нея. Радвам се, че ни го спестиха, не толкова заради парите, а заради дискомфорта на детето. Та на границата ни дадоха предписание за карантина, която влизаше в сила след 8ч от влизането в БГ. Прибрахме се в София, минахме за тестове, стават за 20мин и изпратихме на посочен от тях имейл резултатите. Не ни върнаха отговор.
За ваксинирани не знам как стоят нещата, но прочетох някъде, че при ваксинирани родители, не е нужно децата да правят тестове.

Между другото, антигенните тест в Турция мисля че е около 10лв

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
За влизане в Гърция е необходим тест за деца над 6г., би трябвало да важи и за Турция.

# 159
  • Мнения: 711
За влизане в Гърция е необходим тест за деца над 6г., би трябвало да важи и за Турция.

Напълно е възможно. Аз казах при нас нещата как се случиха.

# 160
  • Russe, Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 151
Здравейте, много спешно ми трябва отговор на въпроса - Пътувал ли е някой в Турция с документ, че е прекарал Коронавируса в последните 6 месеца преди пътуване. Какво трябва да съдържа документа? Моля за отговор.

# 161
  • Мнения: 5 922
Въпросният документ трябва да е генериран през тази система:
https://www.his.bg/bg/dgc
Което означава, че е трябвало да има официален положителен ПСР, за да фигурира там. Вадите сертификата и пътувате с него.

За децата - при ваксинирани родители, за влизане в Турция , децата са освободени от тест. при заавръщане в България обаче това не важи и за деца над 6 г. се изисква тест, за да се избегне карантина.

# 162
  • Russe, Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 151
Рали, моля за помощ.
В системата задавам ЕГН,  преболедувал и тел. номер. Срещу тел. номер излиза - изпрати код и .......запецва. Не ме пуска да продължа?
Какво не правя както трябва?

# 163
  • Мнения: 1 622
Въпросният документ трябва да е генериран през тази система:
https://www.his.bg/bg/dgc
Което означава, че е трябвало да има официален положителен ПСР, за да фигурира там. Вадите сертификата и пътувате с него.

За децата - при ваксинирани родители, за влизане в Турция , децата са освободени от тест. при заавръщане в България обаче това не важи и за деца над 6 г. се изисква тест, за да се избегне карантина.

Рали, тази информация, че не е нужно тест приваксинирани родители и аз я прочетох, но не видях нищо официално. Това на база опит при минаване на границата ли е или го пише някъде?

# 164
  • Мнения: 5 922
Рали, моля за помощ.
В системата задавам ЕГН,  преболедувал и тел. номер. Срещу тел. номер излиза - изпрати код и .......запецва. Не ме пуска да продължа?
Какво не правя както трябва?
Moже да е някакъв бъг, два пъти вадихме на две различни лица и се получи. Просто трябва да се натисне "изпрати код" или нещо подобно, кодът идва на телефонът, който е даден при тестуването. Дано стане!

Рали, тази информация, че не е нужно тест приваксинирани родители и аз я прочетох, но не видях нищо официално. Това на база опит при минаване на границата ли е или го пише някъде?
Не, все още опит собствен нямам, но тук в тази тема сподели една дама, а чета успоредно и темите за Истанбул и Одрин, може и оттам да са казали същото, но зная, че го прочетох от няколко човека. Ние пътуваме в сряда и ще пиша при нас как е било.

Общи условия

Активация на акаунт