73 СОУ - гимназиална степен - тема №3

  • 56 969
  • 645
  •   1
Отговори
# 120
  • Sofia
  • Мнения: 4 356
Единствения път, в който моят младеж получава стипендия, само ФУЧ не сме смятали. За осмокласниците досега се е взимал само резултата от НВО (по спомен). Училищата всяка година решават какви да бъдат критериите, а сумите зависят от броя на получаващите стипендии (има някакъв бюджет и той се разпределя между тях). Това по принцип.

# 121
  • Мнения: 211
Чета разни документи на сайта на училището и стигнах до стипендиите.
Още няма за новата учебна година ( има от предходната), но се замислих за това:

За 8класниците само т. 3 ли е се е отнасяла или и т.т.1 и 2?

В случай че важат т.т. 1 и 2, успехът как се изчислява? Само от раздел А, т.е. задължителните, или се включва и раздел Б от учебния план?


За 8-ми клас първи срок важи само т.3 т.е. с резултати от НВО над 95 точки. Останалото е за 8-ми клас втори срок и нагоре.

# 122
  • София
  • Мнения: 5 093
На всички ученици, родители и колеги пожелавам здрава и успешна нова учебна година !

# 123
  • България, София
  • Мнения: 1 750
Здрава, успешна, вдъхновяваща и колкото се може повече присъствена учебна година!

# 124
  • София
  • Мнения: 8 272
Много беше мило въвеждането на 1класниците от 12класниците.

Дано да е успешна и новите 8кладни зайци бързо се окопитят Blush

# 125
  • България, София
  • Мнения: 1 750
Много беше мило въвеждането на 1класниците от 12класниците.

Дано да е успешна и новите 8кладни зайци бързо се окопитят Blush

Малко завиждам, че не успях да видях моята дванайсетокласничка.
По същото време бях със сестра й в нейното училище.
Поне снимки някъде ако има качени ...

tanitkata, имаме математиката и работни листове по БЕ. Писах на лични.

И суитшърт от униформата предлагаме.
Ръст 170 см. Само защото е обличан няколко пъти не мога да кажа, че е нов. Но е като нов.
Няма никакви забележки. Ако някой има интерес, да пише на лични.

# 126
  • Мнения: 7 214
Момичета, обяви за продажби на учебници не са разрешени в този подфорум.

# 127
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 954
Привет, девойки!
Да ви попитам утре първа смяна от колко започват - 7.30 или 8.00?
Благодаря ви!

# 128
  • София
  • Мнения: 3 021
В 7:30 ч.

# 129
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 954
Благодаря!

# 130
  • София
  • Мнения: 3 021
Здравейте,
Търся мнения за гимназиалния етап в училището. Каква е средата, доволни ли са децата, има ли текучество на учители по немски? Всяка година ли се сменят учителите? Доволни ли са децата от обучението на езиците, както и от другите предмети?
Кога се избират допълнителните профилиращи предмети - например физика, математика и не знам, какви други има - при приема или в десети клас?
Детето ми сега е в прогимназията, седми клас, но се чуди, дали да продължава в гимназията, защото 5-7 клас не попадна на добра учителка по немски, имаше една добра - Мартина Янкова, но тя отиде в гимназията... Та, от толкова текучество на учители не научи почти нищо и сега му е безинтересен.
Благодаря на всички за отзивите!

# 131
  • Мнения: 15
Здравейте,
Имам няколко запитвания, относно нивото на обучение по математика и информатика като профилиращи предмети в 11 и 12 клас. Някой дали би могъл да ми изпрати конспект или учебници и учебни помагала, по които се учи? 
Благодаря предварително

# 132
  • София
  • Мнения: 5 093
Аз преподавам ПП по математика в 11 и 12 клас. Пратете ми на лично съобщение имейла си и ще Ви изпратя учебници в електронен вариант.

# 133
  • Мнения: 3
Моето дете сподели, че г-жа Пеева държала да си изпитва нейния клас сама или поне това се носи между децата.

Здравейте! Синът ми е в 12-ти клас в 73.СУ и не мога да повярвам къде ми е бил акълът преди 5 години, когато записвах детето?!?! От това, което чувам и виждам (работя от вкъщи), осъзнавам, че това е най-голямата ми грешка. Децата нямат никаква подготовка за предстоящия изпит DSD II. Доколкото знам не са направили нито един пробен изпит🤔Учителите им са в болничен 2 седмици преди устния изпит, а г-н Иван Петков (него да не го коментирам) така и не може да ангажира заместващ учител.Аз съм изключително разочарована. Отделно децата ходят на уроци по АБСОЛЮТНО ВСИЧКО (вкл. немски). Единствено мога да похваля учителите по математика, те наистина се стараят и разбират децата. Въпреки това, НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ ТОВА УЧИЛИЩЕ!

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 4 356
mila_petrova, правиха ли изпит за допускане до DSD или ще допуснат всички желаещи деца? Ако да, кога се случи този изпит? Разкажете малко повече за подготовката, каквато и да е тя.
Много жалко, че така се получват нещата точно преди DSD. За съжаление добрите учители по немски са много малко, хеле пък тези, които могат да подготвят за изпита или са наясно с него. Трудно ще се намери заместник за толкова кратко време.

Общи условия

Активация на акаунт