Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София - 10

  • 32 642
  • 739
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 822
Хайде и една добра новина ..чак не повярвах на очите си ( този парцел е с  доста добро местоположение , как не са успяли да го "дадат" на някой наш човек до сега  Simple Smile) https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/06/15/4221696_v_studentski_ … rvoto_obshtinsko/
Предполагам , че тепърва ще да изскочи някой наследник на собственик и да оспори нещата ....но нека не съм лош пророк

Последна редакция: чт, 17 юни 2021, 19:41 от paulieM

# 196
  • Мнения: 1 621
biborana, кой имот в Полигона е даден за Френско училище?

# 197
  • Мнения: 2 190
biborana, кой имот в Полигона е даден за Френско училище?
nellytan1, в някоя група във ФБ бях видяла линк към самото решение, но не мога да го намеря.

Но от декември са опипвали почвата - по няколко думи в края на статия на друга тема.
Скрит текст:
от тук: http://m.focus-news.net/?action=news&id=2831430  и Фандъкова посочи, че стойността на новата улица е 5 милиона лева.
"...Тепърва предстои тази зона да се развие. Тук наблизо ще бъде и Френският лицей на площ о 11 декара. Ще бъде изградено ново училище, което също ще се възползва от тази инфраструктура, обясни столичният кмет.

: https://www.economy.bg/realestate/view/44865/S-nad-25%25-e-nar … Poligona%E2%80%9C
В „Полигона” предстои да бъде преместено и едно от емблематичните училища на София – Френският лицей „Виктор Юго”.

Не знам точно точно кои 11 дка са дали на франсетата, но единственото място е в края на Полигона зад блок 3.
Виж в http://www.isofmap.bg/ пишеш номер на имот 68134.4081.9830 и включваш "регулация", за да видиш и предназначението.
Скрит текст:

# 198
  • Мнения: 9 777
Чуждестранните училища (посолски училища) се откриват по силата на двустранни договори, обикновено на реципрочна основа. Чуждестранната държава трябва да хареса и да се съгласи на предлаганата локация, площ и т.н. За френското училище, което сега явно е в комплекс Макси, ето и това

https://www.dnevnik.bg/politika/2021/04/23/4202564_borisov_obvur … iia_moratorium_s/

Именно липсата на подходящ терен и съгласие от Германия за Гьоте институт пречи на преместването му от сегашното място и цялостното разкриване и реставрация на Арена Сердика.

Така че тези училища са специална категория, въпрос на дипломатически отношения.

# 199
  • Мнения: 211
Biborana, точно така е - трябва да се обвърже новото строителство с инфраструктурата. Няма градина и училище - няма разрешително за строеж. Всички тези мерки, които се обсъждат са само временни решения - една скъсана дреха, колкото и да й зашиваш дупките, накрая пак се разпада и вече няма накъде. Сега ще увеличат бройките в проблемните училища, ще направят по един нов клас - но следващата година пак ще е същото, че и по-зле. МОЛ се строи за една година - училище и за 30 години не може. Изобщо някой знае ли дали от 89 г. в  София има построени училища и колко са те?
Градът се разраства, а училищата са си все същите. Така че проблемите ще се задълбочават. Някой беше написал да се извозват деца, които не са успели в 55-то до 10-то и 128-мо. Ами то и в тези училища няма места. И в двете няма класирани деца от четвърта група без точки, а тези с точки са били на жребий. 125-то пък изобщо не стигна тази година до четвърта група (макар че миналата година на трето класиране имаше много свободни места).  Даже в центъра се оказа, че се стига до четвърта група без точки, за разлика от кварталите.
Решението е само бърз строеж на нови училища в проблемните райони или поне в граничните (като ще пътуват хората, поне да не е до другия край на София).

# 200
  • Мнения: 2 701
Пуснаха допълнителната паралелка в 8 СУ. Сега поне по-малко деца ще останат за септемврийските класирания.

# 201
  • София
  • Мнения: 23 165
и в 105 са пуснали 24 свободни места.
мисля че са увеличили паралелките до 28 деца.

# 202
  • Мнения: 2 701
Във фейсбук една майка се алармира, че са изтрити кандидатурите на детето и за трето класиране и се е наложило да ги заяви отново. Който ще участва да провери профила на детето си, дали всичко е ок с кандидатурите. Успех!

# 203
  • Мнения: 354
Към 17:00 обявени свободни места - 2356

# 204
  • Мнения: 1 376
Чудесно за обявените свободни места...
А за 8мо СУ в момента пише, че има 10 свободни и 19 текущо незаписани 🤪
Кога ще е удобно за Столична община да си направя харакири?

# 205
  • Мнения: 354
Чудесно за обявените свободни места...
А за 8мо СУ в момента пише, че има 10 свободни и 19 текущо незаписани 🤪
Кога ще е удобно за Столична община да си направя харакири?
Малко Ви подведох. Мисля, че това е въз основа на класираните на трето класиране. Поне така мисля аз, защото ако беше бекъп щяха да сложат при нас 1 свободно място и 5 незаписани...

Най-накрая виждаме точките, остава да ни сложат и критериите и ще сме тип-топ. Може до края на кампанията да проработи системата като хората...

# 206
  • Мнения: 2 190
Чудесно за обявените свободни места...
А за 8мо СУ в момента пише, че има 10 свободни и 19 текущо незаписани 🤪
Кога ще е удобно за Столична община да си направя харакири?
Октомври 2023 има избори

# 207
  • Мнения: 2 701
Яко са се оплели тия от СО. След гафа вчера с изтриването на кандидатурите, сега не смеят да пуснат класирането. Не виждам как ще излязат от тази ситуация. Да дава Фандъкова оставка, че се по***.

Последна редакция: сб, 19 юни 2021, 12:46 от Monza

# 208
  • Мнения: 393
Не знам кой какво, но това е пълно безобразие и липса на организация... И то при останали малко деца на фона на първо класиране. Абсурдно е. Още по абсурдно ще е сега да вмъкнат изтритите кандидатури и тотално да променят списъците и класирането. Ако са малко изтритите да ги приемат първо желание, ако са много да се освестят и да проведат отново класирането.

# 209
  • Мнения: 2 701
[url]предполагам не са единични случаи. Най -адекватно би било да отворят системата и да проведат ново класиране е после да си подадат оставките. Подлудиха хората.

Общи условия

Активация на акаунт