Първо си направих татуировка, след това разбрах, че съм забременяла

  • 1 784
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Здравейте, направих си татуировка някъде 7-8 дена след ову и около 2 дена преди имплантация. Бях с хормонален дисбаланс и един опит около овулацията. Изписан ми е Дуфастон първи месец. Не мислих, че след кратък прием ще се получат нещата. И за жалост се реших на татуса. Сега не знам в този етап дали мастилото в кожата е било вредно. Друго не ме притеснява. Татуиста и хигиената са на ниво. Някой имали по запознат?

Последна редакция: пт, 11 юни 2021, 10:30 от Яничка 2016

# 1
  • София
  • Мнения: 12 657
Абсолютно никакъв проблем не е. Мастилото не прониква в кръвообращението.

# 2
  • Мнения: 5 047
И да проникне някъде по някакъв начин, тя яйцеклеткта тепърва се имплантира, не е почнала кой знае какво развитие, че да повлияе.

# 3
  • София
  • Мнения: 248
Няма голям повод за притеснение, единствено се грижете за хубавото зарастване. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 12 626
Не мисля, че може да ви навреди по какъвто и да е начин. Няма как от епидермиса мастилото да стигне до яйцеклетките.

# 5
  • Мнения: 1 285
Мастилото би ми било най-малката грижа. Имам познат, които се разболя от хепатит от татус. Изчакай няколко седмици колкото се чака и пускай кръвни изследвания. Освен ако не е отворил иглата пред теб. Дано не те плаша много, но си е сериозна болест.

# 6
  • София
  • Мнения: 248
При добра хигиена шансовете са нищожни, а хепатит (С) вече се лекува с добър успех.

# 7
  • Мнения: 1 285
Лекува се, да, хванат навреме. Иначе, си би инжекции в корема година и половина. Чудно лечение, няма що.

# 8
  • Мнения: 2 039
Не вярвам да има някакво значение за развитието на плода.Дано  всичко мине благополучно и вече ще имате по-смислени занимания от татуировките.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Вероятно татуистът спазва хигиена.
Иначе ще го осъдят/ще му затворят студиото...
Ако наистина хигиената е на ниво и иглите са били стерилни,аз повод за притеснение не виждам.
Дано да е наистина нормална бременност,щом е желана и да завърши щастливо:здрава мама и здраво бебе.

Общи условия

Активация на акаунт