Синеморец 2021/2022 г.

  • 17 317
  • 150
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 478
Да възродя темата. Има ли някой, който тази година ще почива в Синеморец? Да е запазил? И къде. Обмислям резервация за там в края на август. Ходила съм само на плаж, не знам как ще е в населеното място.

старата тема

Последна редакция: пн, 11 юли 2022, 12:31 от Не се сърди, човече

# 1
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Има.

Запазили сме апартамент в Стела Марис. Как ще е - не знам. От пет години не сме били там, може много да се е променило.

# 2
  • Мнения: 9 092
Като в едно голямо село 😉 миналата година бяхме там и тази година сигурно пак ще отидем, защото ми харесва плажа, но ние сме по на 55 и много развлечения не ни трябват, ние сме си достатъчни😆
Бях решила че трябва да посетим две от известните им заведения, за едното от които се прави резервация още през деня.
Едното беше под някакви асми и дървета и комарите ни изядоха, другото с резервацията паламуда на мъж ми го донесоха толкова препечен/скара на жар,  колкото аз ги правих когато се учех да готвя. Но другата храна от кухнята ми хареса.
Плажната ивица с чадърите се пълни бързо  сутрин,  по-точното чадърите се "запазват" с хавлии и до 9ч са заети.

# 3
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не зная какви точно забавления търсите.

На плаж Бутамята има три заведения - пицария, бистро с нощен бар и бар с бистро на края на плажа (той е по-скоро за любители на по-екстремни спортове от просто плажуване). Ако има сезон (тоест не вали постоянно), има и ски, и катерче. Има специално място за футбол, волейбол на плажа.

На плажа на Велека не сме ходили - той е доста дълбок, а ние сме с момче, което винаги "може" и ни беше страх да не се удави.

Иначе на половин километър от табелата за Синеморец има един мост и под него има екскурзии - разходки по Велека, сафари в Странджа, екскурзии специализирани до някои села.

Има заведения - да се заринеш. Ресторантите са много - "Скритият мъж" (в това още не сме ходили, ама е мноооого скрито! Simple Smile ), "Синята акула" - рибен ресторант, срещу него има още едно, не му помня името, че все е резервирано, когато минем, в него има и някакъв вид музика, в стил полу-бар, има сладкарници, просто бистро-барчета, и само нещо като дискотеки.

За децата на центъра има площадка с катерушки, на същия площад има и атракциони в стил лунапарк.

Има и всички магазини, за които се сетите - от супермаркет през аптека до домашни потреби. Има плод-зеленчук на много места, има сувенирни магазинчета, има палачинки и други вкуснотии.

Ако сте в Бела Виста, там пък си имат толкова забавления, че може и да ти писне от "активитис".

Курортен комплекс като всеки друг.

# 4
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
Здравейте, имаме резервация за Белла Виста, август месец. Ако някой може да сподели как стои въпроса с паркирането, може и други впечатления от хотела да споделите ще ми бъдат полезни! Слънчево ☀ и спокойно лято на всички! 🌊 ⛱️ 🌞

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 307
Здравейте, имаме резервация за Белла Виста, август месец. Ако някой може да сподели как стои въпроса с паркирането, може и други впечатления от хотела да споделите ще ми бъдат полезни! Слънчево ☀ и спокойно лято на всички! 🌊 ⛱️ 🌞

Миналата година бяхме в хотела.  Паркира се на улицата, където има място.  Тъй като бяхме в края на юни намерихме място и до края на почивката не сме я ползвали. Мисля че наблизо имаше и платен паркинг. Може да питате на рецепцията, ще ви ориентират. Анимацията в хотела е много добра, но храната на нас не ни допадна- отдавам го на това , че сезонът беше по -  особен , предвид пандемията. Ако Ви интересува нещо конкретно питайте! Весела и слънчева почивка!

# 6
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Точно срещу хотела има паркинг, плаща се в сувенирното магазинче пред него. 2 лв на ден беше миналата година. Паркингът е за двайсетина коли.

Иначе има абсолютно безплатен паркинг между хотела и плажа (те са на двайсет крачки един от друг), но не знам доколко е безопасен.

# 7
  • София
  • Мнения: 131
Миналата година почивахме там. Редувахме 4 плажа, според времето и настроението ни. Централният плаж беше най-пренаселен. Бързо се заемат чадърите и свободното пространство се запълва.
Скрит текст:
. Плаж Велека е красив, там ходехме следобяд, чадъри има само при заведението, след това е свободна зона. Минусът е, че бързо става дълбоко, но доста хора се къпеха в реката.
Третият плаж е "Липите". Красив, спокоен, но без заведения и чадъри. Див плаж. Пътят е леко труден, има малко катерене и с кола не се стига. Но си заслужава.
Скрит текст:
. И последният плаж, на който ходихме, беше Силистар. Там пък само с кола се ходи. Също спокойно, чисто и без много навалица. Няма чадъри, шезлонги, заведения /като изключим тези при паркинга преди плажа/.
Скрит текст:
.
Относно заведенията - бяхме станали редовни посетители на ресторант "Хоризонт", кухнята беше доста добра, но ако се ходи вечер трябва резервация. Тоест Синеморец е идеален за почивка за хора, които не търсят шумен курорт с много атракциони.

# 8
  • Мнения: 197
Здравейте,бихте ли ми препоръчали студиоза двама в Синеморец.

# 9
  • Мнения: 17 933
Записвам се в темата, за пръв пит мислим да посетим Синеморец, сега ще чета. Кой е най- плиткият и спокоен плаж там? Спрели сме се на Даяна Бийч, Анкор и Каза доминго. Кой ще ми препоръчате?

Последна редакция: чт, 17 юни 2021, 09:29 от R@N

# 10
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ами за мен най-плитък и спокоен е именно централният - Бутамята. И Даяна Бийч е наблизо, на петдесетина метра. Вярно, нагоре Simple Smile

Плажът на Велека откъм морето си е откровено дълбок.

Плажовете на Липите и Листи са опасни и са без спасители. Пък и до тях се стига само пеша.

Силистар... Добре де, повечето са безумно влюбени в него. Въпреки моите лични предпочитания. И той е сравнително плитък и спокоен. Но е на няколко километра от Синеморец. Ако сте без кола - нямате шанс.

# 11
  • Мнения: 26
Ние ще сме във Вила Зеленика началото на септември само хубави отзиви чувам, дано и ние д а останем доволни.... Единствено ме притеснява, че няма частна детска кухня, а сме с малко дете. Или поне аз не зная да има доставки до Синеморец

# 12
  • Мнения: 189
Здравейте! И аз обмислям Синеморец и ще следя темата. Някой дали е ходил пеша до Силистар, понеже ще бъдем без кола, но обичаме да ходим пеша?

# 13
  • София
  • Мнения: 184
Пеша до Силистар е два часа, като се тръгва от Бутамята. Има си пътека, минава през 3 неохраняеми, но много красиви плажа. Прехода е лек и приятен, само в гората е малко неприятно, има много комари и всякакви други животинки 🙂. Обобщено - за няколко дни ходенето пеша е вариант. За повече определено по-добре с кола. А плажът определено си заслужава 🥰

# 14
  • Мнения: 1 107
Здравейте,

моля за прясна информация относно плажните заведения в Синеморец - на плажовете Велека и Бутамята, както и на Силистар.
Има ли тоалетна с течаща вода (т.е. нормална, не химическа)?
Заведенията предлагат ли храна и ОК ли е да се консумира там?
Какви са цените за чадър/шезлонг?

# 15
  • Мнения: 36
Здравейте,

моля за прясна информация относно плажните заведения в Синеморец - на плажовете Велека и Бутамята, както и на Силистар.
Има ли тоалетна с течаща вода (т.е. нормална, не химическа)?
Заведенията предлагат ли храна и ОК ли е да се консумира там?
Какви са цените за чадър/шезлонг?
В момента съм в Синеморец. На плаж Велека чадърите и шезлонгите са по 5лв, има хубави тоалетни с течаща вода, едно заведение с храна и два бара с напитки. Цените обаче ми се струват прекалено високи, например пържени картофи за 6лв!!! Кафе 3.50!!!
На Силистар бяхме за малко, има такса паркинг 5лв, две заведения и химически тоалетни. Бутамята е пренаселен с деца и не сме били там, видяхме само, че има няколко заведения на плажа.

# 16
  • пак там
  • Мнения: 2 885
На Бутамята чадъри и шезлонги - по 5 лв. Има две заведения с храна със сигурност, и две други - не съм ги проверявала, по-скоро нещо като бистро, барче.

Цените са... де да знам, на някой може да му се струват ниски, на други - високи. В първото - пица голяма - около 12 лв, в последното в края на плажа - тази година не ходихме дотам, но бяха съизмерими с първото.

Плажът е приятен, морето е плитко. В три участъка има свободен плаж - в началото, в средата и в края. Между тях - зони със шезлонги и чадъри. Има изградена тоалетна платена, в началото на плажа. Честно не знам как ходят до тоалетна в останалата част. Ние, като истински мързели, ходим възможно най-близо до водата, къпем се един-два часа и се връщаме в хотела. Не разбираме частта с пърженето на пясъка.

# 17
  • Мнения: 6
Ние ще сме във Вила Зеленика началото на септември само хубави отзиви чувам, дано и ние д а останем доволни.... Единствено ме притеснява, че няма частна детска кухня, а сме с малко дете. Или поне аз не зная да има доставки до Синеморец
https://www.happybebe.bg/dostavka-izvan-grad-burgas
Тези уж доставят до Царево, ако не ви е проблем разходката до там.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 040
Следя Ви, ще бъдем първите дни на септември в любимия ни Синеморец! Също а актуални новини за заведенията.

# 19
  • Мнения: 197
Здравейте,

моля за прясна информация относно плажните заведения в Синеморец - на плажовете Велека и Бутамята, както и на Силистар.
Има ли тоалетна с течаща вода (т.е. нормална, не химическа)?
Заведенията предлагат ли храна и ОК ли е да се консумира там?
Какви са цените за чадър/шезлонг?
В момента съм в Синеморец. На плаж Велека чадърите и шезлонгите са по 5лв, има хубави тоалетни с течаща вода, едно заведение с храна и два бара с напитки. Цените обаче ми се струват прекалено високи, например пържени картофи за 6лв!!! Кафе 3.50!!!
На Силистар бяхме за малко, има такса паркинг 5лв, две заведения и химически тоалетни. Бутамята е пренаселен с деца и не сме били там, видяхме само, че има няколко заведения на плажа.
Извинявам се ,но на Силистар само химическа тоалетна ли има?Какво предллагат на заведенията като храна ?

# 20
  • Мнения: 36
Здравейте,

моля за прясна информация относно плажните заведения в Синеморец - на плажовете Велека и Бутамята, както и на Силистар.
Има ли тоалетна с течаща вода (т.е. нормална, не химическа)?
Заведенията предлагат ли храна и ОК ли е да се консумира там?
Какви са цените за чадър/шезлонг?
В момента съм в Синеморец. На плаж Велека чадърите и шезлонгите са по 5лв, има хубави тоалетни с течаща вода, едно заведение с храна и два бара с напитки. Цените обаче ми се струват прекалено високи, например пържени картофи за 6лв!!! Кафе 3.50!!!
На Силистар бяхме за малко, има такса паркинг 5лв, две заведения и химически тоалетни. Бутамята е пренаселен с деца и не сме били там, видяхме само, че има няколко заведения на плажа.
Извинявам се ,но на Силистар само химическа тоалетна ли има?Какво предллагат на заведенията като храна ?
Само две химически видяхме

# 21
  • Мнения: 197
Благодаря за информацията.Дано не са само химически тоалетните.Другата седмица ще го посетим.С много добри впечатления останах през 2019г,но концесионерът е сменен.

# 22
  • София
  • Мнения: 184
Roanda 80, бихте ли споделили впечатления от плажа след като го посетите.

# 23
  • Мнения: 197
Разбира ще пътуваме в събота и още  другата седмица ще пиша с актуална информация.

# 24
  • Мнения: 856
Нехимически тоалетни има към едно от заведенията. Може и на другото да има, не съм проверявала. Как функционират обаче, при положение, че канализация на плажа няма и цистерна не може да мине заради реката, е друг въпрос. На места като Силистар, химичиската е доста по-разумен вариант.

# 25
  • Мнения: 1 107
Теоретично може да имат модерна локална система за пречистване на отпадните води с микроорганизми 😀
На практика по-скоро се излива директно в морето, дано само да е с по-далечно заустване…То това е масова практика по нашето море, цели населени места нямаха канилизация, един бийч бар да е проблемът 😂

# 26
  • Мнения: 856
На плаж Велека идва цистерна и изпомпва каквото се е събрало.  Станахме очевидци Wink Може и на Силистар да има някакъв вариант, просто локацията там е по-сложна. В скъпи системи се съмнявам да инветистират и аз.

# 27
  • Мнения: 84
Здравейте,препоръчайте ми квартира на Синеморец-без готвене,с климатик телевизор,тераса!
Благодаря Ви предварително!

# 28
  • Мнения: 197
Привет,включвам се както обещах.Пътувахме вчера рано сутринта и пристигнахме директно на плажа.Вчера бяхме на Нестинарка.Плажа е с безплатни чадъри и шезлонги.Днес сме на Силистар.Няма я вече платената такса от 5лв  за паркинг.Чадър и два шезлога са на 15лв.Плажа има какво да се желае от почистване ,предимно клони  и пластмасови сламки.Лошо впечатление прави това голяма част от чадърите с шезлонги на първа линия са запазени.Отностно тоалетните на поляните има химически ,защото има хора на палатки на паркинга с колите.В заведението си има безплатни тоалетни,чисти така като беше през 2019г.Ако някой се интересува от нещо ,да пита мога да проверя и да пиша.

# 29
  • София
  • Мнения: 184
Много благодаря за обратната връзка. Мен ме интересува свободната зона. Има ли хора там, доста встрани ли е изнесена? Приятна почивка на вас.

# 30
  • Мнения: 197
Да свободната зона е изнесена доста в страни,но има достатъчно място.Има много хора днес.Аз съм по средата на платената зона ,опитах се да направя снимка ,с увеличение за да придобиете представа.

# 31
  • София
  • Мнения: 184
Много благодаря.

# 32
  • Мнения: 3 706
Здравейте! Не съм била в Синеморец. Но го обмислям . От прочетеното и видяното на снимката,оставам с впечатление,че е много тясна плажната ивица и много пренаселена. Така ли е реално? Каква е ширината долу-горе? Само свободната зона ме интересува.Чудя се струва ли си пътя,който не е малко..

# 33
  • Мнения: 856
Синеморец има 3 плажа и нито един от тях не е с тясна плажна ивица. Пуснете си Google maps и може да се ориентирате достатъчно добре. Най-голяма е свободната зона на плаж Велека, там има само 2 места с по десетина чадъра, всичко останало е свободна зона. На плаж Бутамята, платената зона е около 1/2 от плажа, свободната е в по-широката част на плажа. Т.е. може да сте далеч от морето, но место предполагам, че има дори във висок сезон. На Силистар, от където е снимката по-горе, има малка свободна зона в началото, после 2 бийч бара с много чадъри и в далечния край е по-голямата свободна зона. Там обаче плажанта ивица се стеснява постепенно. Иначе, вече е доста пълно и на трите плажа. До миналата седмица беше разкошно.

# 34
  • Мнения: 3 706
Аз за края на август си мисля,тогава как е,има ли много хора и има ли вятър?

# 35
  • Мнения: 856
Mиналото лято отидохме точно последните дни на август и селото преливаше от туристи. Колите по улиците бяха наредени като в централен софийски квартал, а по заведенията вечер трудно се намираха места без резервация. Съвсем други ми бяха спомените от последното ни ходене преди близо 15 год. Колкото до вятъра, трудно е да се прогнозира как ще  е тази година, миналата беше доста ветровито, но помня, че такова беше по цялото Черноморие по това време.
Пропуснах плаж Листи в миналия пост. Щом търсите неорганизиран плаж, може би този ще ви допадне най-много, стига да нямате против ходенето пеша, може би беше около 20 мин. Див е,  пътека за него тръгва от Бутамята.

# 36
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 552
Препоръчайте място за обяд с прясна и готвена храна.

# 37
  • Мнения: 197
Аз за края на август си
мисля,тогава как е,има ли много хора и има ли вятър?

За вятъра е много относително.Посещавала съм Синеморец краят на юни и юли.През 2019 беше студено вечер налагаше се да се обличаме за вечеря.Тази година е безумно горещо,не помня някога да ми е били толкова горещо.Плажовете ако ставате рано няма е проблем да си намерите вашето място.Синеморец има избор на няколко плажа.Задължително си носете репелент за комари,вечер са на рояци.Селото е препълнено и като слушам в хотела резервации има до септември.Също така да знаете че второстепенните улички не са асфалтирани.

# 38
  • Мнения: 856
Препоръчайте място за обяд с прясна и готвена храна.
Скритият мъж. Обедното меню се готви за деня. Написано е в менюто кой ден от седмицата какво е, така че може да си знаете за следващите дни кога ви е по вкуса. Има 2 супи и 2 основни мисля. Всичко останало от менюто също е прясно и добре приготвено. В останалаите ресторанти обедното беше едно и също всеки ден, т.е. може и да не е точно в деня приготвено.

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 15:35 от Mur

# 39
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 552
Препоръчайте място за обяд с прясна и готвена храна.
Скритият мъж. Обедното меню се готви за деня. Написано е в менюто кой ден от седмицата какво е, така че може да си знаете за следващите дни ви е по вкуса. Има 2 супи и 2 основни мисля. Всичко останало от менюто също е прясно и добре приготвено. В останалаите ресторанти обедното беше едно и също всеки ден, т.е. може и да не е точно в деня приготвено.
Благодаря! Не знаех, че правят обедни менюта. Миналата година ходихме една вечер там и останах разочарована. Два часа чакахме да приготвят поръчката и не беше това което очаквахме.

# 40
  • Някъде там
  • Мнения: 15 941
Трета година ходим в Синеморец заради мъжа ми, който е рибар. Обикновено след 10 ти септември, но тази година ще сме малко по рано, дано има риба и по рано. Миналата година беше ветровито. Предишните години винаги е било хубаво времето.
Резервирахме в къща Каланджа понеже е много близко до скалите. На мен не ми пречи да ходя пеша до плажа.
Освен "Скрития мъж", други заведения ще препоръчате ли ?
Първата година бяхме ол инклузив, втората се наложи спешно да прекъснем почивката на втория ден и не сме запознати много със заведенията.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 007
Синеморец има 3 плажа...
За мен Силистар не спада към плажовете на Синеморец. Иначе освен Велека и Бутамята има и плаж Липите, заради който ние ходим към Синеморец, но е неохраняем и не се достига до него с автомобил. След Липите има и Листи, но не съм ходила там.

# 42
  • Мнения: 856
dannyny, аз вечер не бих си го причинила. Препълнено с големи компании и силна музика, не е моето място. За обяд е Ок. Спокойно беше, поръчките идваха много бързо.

# 43
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 552
dannyny, аз вечер не бих си го причинила. Препълнено с големи компании и силна музика, не е моето място. За обяд е Ок. Спокойно беше, поръчките идваха много бързо.
Напълно съм съгласна. Миналата година много ходихме след плаж на Талияна - на рибни менюта. Доволни останахме, но искаме и да разнообразим.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 1 152
На нас най-много ни хареса Синята акула, срещу супермаркета. Но и за там е желателно с резервации. Прясна и вкусна храна, бързо обслужване, усмихнат и любезен персонал. Останахме много разочаровани от Синеморскска среща -чакахме около час, за да разберем, че това което сме поръчали го няма. После поръчахме колкото да не си тръгнем гладни. Не ни хареса. Нито храната, нито обслужването

# 45
  • Мнения: 197
Предната година ядяхме предимно е Хоризонт.Препоръчвам го и за обедно меню.Тази разнообразяваме всяка вечер в различни заведения.Когато ходим на плаж Силистар пропускаме обяда .До сега сме доволни навсякъде където седнем ,Хоризонт,Корнер,Синята Акула.Довчера ще сме в Шопска среща.Утре ще споделя как е.В Скритият мъж не можем да намерим до момента празна маса,но предната година също много ни хареса.

# 46
  • София
  • Мнения: 184
Като добри варианти за хапване бих добавила бистро Нестинарка и Албатрос, на главната улица, падат се едно срещу друго заведенията. Иначе моят фаворит е Скрития мъж, особено за обедно меню Simple Smile

# 47
  • Мнения: 56
Здравейте,препоръчайте ми квартира на Синеморец-без готвене,с климатик телевизор,тераса!
Благодаря Ви предварително!
[/Зquote]     Здравейте,късно видях въпроса ви,но все пак да ви отговоря....Вече няколко години ходим на Синеморец -любимо място и страхотни плажове.. Ние почиваме винаги от 1септември ,тогава водата е много топла и може да се плажува цял ден без да се пържиш.Относно квартира е много относително -зависи с деца ли сте или като нас -без.Ние отсядаме в фамилна къща Янакиеви в студио за50лв-може да видите и снимки ,много сме доволни-приемат и дом.любимци,,,Друго място на което сме били е при Тарас Шимански -те не приемат кучета.Ако нещо ви интересува питайте и ако мога ще ви отговоря с най-голямо удоволствие!

# 48
  • Мнения: 197
Привет,както обещах да пиша вчера посетихме Шопска среща.Храната беше вкусна,но много чакахме да ни донесат поръчката.Моля ,да споделите в кои хотели сте почивали и сте доволни и съответно недоволни.

# 49
  • София
  • Мнения: 184
От 2007 година хотел Афродита е нашето място. Всяка стая е с тераса, хладилник, телевизор, климатик. Бельото и хавлиите се сменят на три дни. Ежедневно почистване на кошчета и под. Любезен и ненатрапчив персонал. Ресторанта също е добър. Чакам с нетърпение 28.08 🥰

# 50
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Здравейте! Тази година мислим да посетим Синеморец. Двама възрастни с две деца сме, бихте ли ми препоръчали семейно хотелче близо до плажа?

# 51
  • Мнения: 197
Здравейте! Тази година мислим да посетим Синеморец. Двама възрастни с две деца сме, бихте ли ми препоръчали семейно хотелче близо до плажа?
Ние тази година бяхме  отседнали в хотел Свети Георги,намира се на 5 мин от плаж бутамята има кратка пътечка до плажа.Хотела е много хубав.Има място за паркирване,собствениците са много добри и отзивчиви хора.Стаите се честят всеки ден,спалното бельо се сменя на 3ден.Единствено улицата не е асфалтирана,като повечето улички в селцето.Отсяда ли сме и в хотел Гогов ,той също е близо до плажа.Има басейн,но паркоместата са ограничени,намира се на главна улица.Там не ни хареса ресторанта,а собственичката е малко луда според мен.През целият престой ни гледа накриво ,защото не ядяхме в ресторанта на хотела.Беше ни объркала резервацията.Рецепция няма ,превърната е в склад за кърпи.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 040
Къде препоръчвате да се хапва това лято, освен Скрития мъж? Обедни менюта къде има? Благодаря!

# 53
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 552
Къде препоръчвате да се хапва това лято, освен Скрития мъж? Обедни менюта къде има? Благодаря!
Обедно меню видях, че има в най-крайното заведение на плаж Ботамята, от страната където е пътеката за Липите, но не сме го ползвали.  Ние обядвахме в Таляна почти всеки ден, но те нямат обедно меню. На центъра има едно Бистро, където си избираш всякаква готвена храна. Там можеш и да седнеш или да си вземеш храната в кутии.

# 54
  • Мнения: 197
Къде препоръчвате да се хапва това лято, освен Скрития мъж? Обедни менюта къде има? Благодаря!
[/quote

Бистро Хоризонт.Също така по главната улица повечето заведения предлагат обедно меню.

# 55
  • Мнения: 9 092
На центъра има едно Бистро, където си избираш всякаква готвена храна. Там можеш и да седнеш или да си вземеш храната в кутии.
и храната там е вкусна.
Този Скрит мъж само на нас ли не допадна Simple Smile  Като място, до кухнята не стигнахме;  дори не бяхме поръчали, като ни бръмнаха комарите и се вдигнахме

# 56
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Този Скрит мъж явно е много добър в криенето, защото за шест години в Синеморец още не сме го открили Simple Smile

# 57
  • Мнения: 197
Ами намира се на улица успоредна на главната по посока гората.Улицата не е асфалтирана ,като повечето.Ние не можахме да вечеряме  там тази почивка.Пълно  беше и без резервация не можеше ,а ние не пожелахме да си направим.Комари има по всички заведения.Не се пръска в селото против комари.Нищо особедно не е според мен това заведение,обикновена битова механа ,с народна музика.Препоръчвам да посетите Албатрос.

# 58
  • Някъде там
  • Мнения: 15 941
Резервации по телефона ли правите или ходите до ресторанта ?
Да се пробваме да резервираме.

# 59
  • Мнения: 197
Резервации по телефона ли правите или ходите до ресторанта ?
Да се пробваме да резервираме.
Ходи се до ресторанта,нп вие пробвайте и по телефона.

# 60
  • Мнения: 9 092
миналото лято запазвахме в Албатрос по телефона, от обяд за вечеря. Ами там няма толкова комари, може да си имат поставени  ленти, или онези "печки" за комарите, но не са ни яли (принципно на мъж ми налитат яко, налетят ли на мен -значи са много зли и  градни Simple Smile ) при Гогов  също не са ни яли комари.

# 61
  • Мнения: 6 500
Има ли някой със скорошни впечатления от Аполония Палас? Има ли я още тази практика със запазването на шезлонги на Бутамята с хавлии?

# 62
  • Мнения: 9 092
Има ли някой със скорошни впечатления от Аполония Палас? Има ли я още тази практика със запазването на шезлонги на Бутамята с хавлии?
На цялото черноморие е така

# 63
  • Мнения: 6 500
Ох, миналата година имаше такива разправии всяка сутрин - някой преместил на друг хавлиите, обиди, псувни. Концесионерът е виновен и го толерира това - касиерът идваше в 7 часа и почваше голямото запазване, но от бързане често дублираше номерата на чадърите, а после хората се изтрепваха. Ние ходехме рано, децата стават в 5:30-6, към 7:30-8 сме на плажа и само празни шезлонги с хавлии. А стоим до 10-11, някои резервации още не бяха пристигнали. Накрая се отказахме от Бутамята. Явно и тази година ще е така...

# 64
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Началото на юли на Бутамята нямаше изобщо проблем - и празни чадъри имаше бол. Е, не на първа линия, ама имаше.

# 65
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
Имате ли наблюдения върху плажа на Резово? Намира ли се място за 1 чадър или предвид, че е миниатюрен - е винаги фраш? Чист ли е? Нещо концесия? Варианти за хранене?

# 66
  • Мнения: 197
Имате ли наблюдения върху плажа на Резово? Намира ли се място за 1 чадър или предвид, че е миниатюрен - е винаги фраш? Чист ли е? Нещо концесия? Варианти за хранене?
Плажа на Резово е много малък и е безплатен.На мен лично не ми харесва.Заведение имаше на плажа ,но какво предлага не знам.
Препоръчвам ви плажа на Силистар.

# 67
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
Плажа на Резово е много малък и е безплатен.На мен лично не ми харесва.Заведение имаше на плажа ,но какво предлага не знам.
Препоръчвам ви плажа на Силистар.
Благодаря. Всички плажове в района ще обиколя. Просто ми се иска с едно отиване до Резово - хем разходка, хем плаж.

# 68
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Това, което видяхме ние при разходката в Резово, беше съвсем миниатюрно плажче точно на центъра. Но морето беше каменисто, не знам дали е единственият резовски плаж. И нямаше никой на него. Но то и селото изглеждаше измряло...

# 69
  • Някъде там
  • Мнения: 15 941
Точно до границата също имаше малки местенца за плаж. Имаше хора там ние като ходихме на разходка.
Аз така или иначе ще ставам с рибаря, дано стигам преди тези с хавлиите.🙂
Нямам търпение вече.
Набелязах си и заведения от посочените.

# 70
  • Мнения: 6 500
Включвам се директно Blush На Бутамята има някои малки промени от миналата година. Навалицата е основно в частта от Бела Виста до Бътерфлая, като 1 и 2 линия чадъри са заети от рано сутринта, има и предплатени за дни напред, които момчетата от плажа пазят със собствени хавлии. Шатрите на Бътерфлая са леко обновени. На свободната зона е прилично, а платената след Бътерфлай се запълва чак след 10 часа. Всъщност то и навалицата по плажа се заформя към 10.30 -11.

# 71
  • Мнения: 56
Ехооо.никой ли няма на Синеморец?Пишете бе хора ,някои тапърва ще почиваме ,дайте информация как е това лято!По телевизията ни плашат ,че било пълно с почиващи и голяма скъпотия,вярно ли е или слухове?

# 72
  • Мнения: 6 500
Не знам какво точно те интересува. Хората са по-малко от миналата година, намират се свободни места и на платената, и на свободната зона. Чадъри и шезлонги х 5 лева, шатра - 40 лева. Сладолед на плажа - 1.50 - 4 лева, кафе - 2 лева, мин. вода голяма - 3 лева, готвено - 3 - 8 лева/ порцията, пици - 8 - 13 лева. Супермаркетът е с цени като Била и Фантастико.

# 73
  • Мнения: 1 107
Да, питайте конкретно. Селото е доста пълно, почти няма места за спане. Заведенията, които досега посетихме, са супер като обслужване и вкус на храната (Тръстиките, Хоризонт, Скритият мъж). Цените са нормални за на морето, тоест салати 7-8лв, сафрид 12-13 лв, чернокоп 15-16. Барчето на Силистар прави хубаво фрапе, но иначе храната е много скъпа и хич не ни хареса, особено в еднократните чинии, в които се сервира.
Плажовете на Велека и Силистар са красиви, но Силистар беше доста мръсен, навсякъде фасове в пясъка. В интересн на истината най-чисто за мен в момента е на Бутамята. Тези дни морето е бурно навсякъде, на Силистар и Велека имаше и огромни вълни. Водорасли има навсякъде и то доста.

# 74
  • Мнения: 7
Има ли спасител на плаж Велека?

# 75
  • Мнения: 1 107
Има ли спасител на плаж Велека?
Да, има спасители, горе долу 2/3 от плажа откъм морето е охраняем. Там става обаче дълбоко много бързо. Откъм реката няма спасители.

# 76
  • Някъде там
  • Мнения: 15 941
Почиващи рибари, или с мъже рибари има ли четящи тук ? ММ се интересува дали сега кълве нещо ? Казах, че ще питам тук, но не знам дали ще знае някой и все пак да питам.
От края на август ще сме.

# 77
  • Мнения: 25
В момента сме в Синеморец  Бела Виста. Миналата година също бяхме тук. В сравнение с миналата година,има ужасно много народ. Вчера пристигнахме,и до плажа изобщо не сме слизал,защото беше кошмар. Един върху друг. Днес пък е студено,и вали. Утре живот и здраве ще отидем до Силистар да видим как е положението. Нещо ако ви интересува, питайте. Simple Smile

# 78
  • Мнения: 7
Ще съм благодарна да разбера пак такова ли е положението и с другите плажове. И може ли въобще да се намери заведение, където човек  да се нахрани.

# 79
  • София
  • Мнения: 184
Evgeniq-l,  бих се радвала на отзив за Силистар. Ние идваме следващата събота и се надявам да няма толкова хора.
Приятна почивка Simple Smile

# 80
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
Вчера бях на Силистар след 12ч. Не е такава гмеч. Даже се поопразва от обяд нататъка. Най-южното капанче реже глави от кръста. Пица Маргарита - 14.20лв., цаца - 9.50лв, пържени картофи - 7.50лв, сладолед Бос - 6.80лв.

На Бутамята положението също е нормално. Има изхранване на приемливи цени.

# 81
  • Мнения: 7
Благодаря за информацията.

# 82
  • Мнения: 9 092
Бутамята,  8,30 днес. Няма хавлии по шезлонгите, машина е почистила пясъка
Селото е пълно, дори като пътувахме такова чудо с движение не е било. Има свободни места в заведенията, но в по-скъпите.
Кафе на плажа 2 лв в средното заведение. И доста водорасли  във водата

Последна редакция: пн, 23 авг 2021, 09:18 от пеп-4o

# 83
  • Мнения: 7
Да. В Синеморец вече няма такава навалица, за каквато се говореше преди седмица. Места на плажа се намират през целия ден и в свободната, и в платената зона. Но морето не е така спокойно, както бихме желали - вчера имаще жълт флаг, днес червен.

# 84
  • Мнения: 7
Днес ходихме на разходка с лодка по река Велека и посетихме и плажа Велека, та той е почти празен. Има двама спасители, народът се къпе повече в реката, отколкото в морето, защото от към  страната на морето е много дълбоко. Може да се наеме и кану за разходка по реката.

# 85
  • Мнения: 9 092
И на Бутамята плажът е празен.
Пиците на Куцата медуза са с цени от лАни, но сега не струват.
Изобщо вече е спокойно, навалицата е била до миналата седмица

# 86
  • Някъде там
  • Мнения: 15 941
И на Бутамята плажът е празен.
Пиците на Куцата медуза са с цени от лАни, но сега не струват.
Изобщо вече е спокойно, навалицата е била до миналата седмица
А как е времето ? Има ли много вятър ?
Надявам се от понеделник да е хубаво.

# 87
  • Мнения: 9 092
И на Бутамята плажът е празен.
Пиците на Куцата медуза са с цени от лАни, но сега не струват.
Изобщо вече е спокойно, навалицата е била до миналата седмица
А как е времето ? Има ли много вятър ?
Надявам се от понеделник да е хубаво.
Вятър мнооого слаб, вълните малки, но има водорасли. Днес вече съвсем малко.
Прогнозата е четвъртък вечер да се влоши времето в югоизточна БГ

# 88
  • Мнения: 6 500
На Бутамята сутринта беше червен флаг, после сложиха жълт, че хората така и не спазват червения. Много мръсен тоя плаж, фас до фас...

# 89
  • Мнения: 800
Здравейте, ще почиваме в Синеморец след 10-ти септември, сигурно няма да става за плаж, но се чудим дали бар Корабчето и някое поне заведение за хранене ще работи. Не сме ходили до сега толкова късно на море и си мисля , че всичко ще е затворено.

# 90
  • Някъде там
  • Мнения: 15 941
Здравейте, ще почиваме в Синеморец след 10-ти септември, сигурно няма да става за плаж, но се чудим дали бар Корабчето и някое поне заведение за хранене ще работи. Не сме ходили до сега толкова късно на море и си мисля , че всичко ще е затворено.
Ние първия път бяхме от 8ми от 14ти и за плаж ставаше и заведения работеха, макар че ние бяхме в Бела Виста и по заведения не сме сядали, но работеха.
За този бар нямам представа, не сме го посещавали.

# 91
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 007
Миналата година бяхме на море около 6-ти в района (Китен), но единия ден бяхме в Синеморец и се намираше нещо за хапване (не сме сядали на заведение). Времето беше прекрасно, но сега някои прогнози дават другата седмица дъжд и ниски температури за съжаление, а мислим да ходим натам.

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 1 152
Миналата година бяхме от 6 до 15 Септември. След 15 Кораба и още някои заведения затваряха.

# 93
  • Някъде там
  • Мнения: 15 941
Аз ползвам време+радар и време xl
Винаги са били точни и  валежите от понеделник ги дават около 10-20 процента. Не мисля че ще вали.
Дано само не духа много, че за рибаря не е ок вятъра.

# 94
  • Мнения: 56
Ще става ли времето за плаж,че утре пристигаме? Дават го дападат до 23 градуса температурите в четвъртък,но дано толкова на юг не стигне студа,как е обстановката като цяло?Пишете за да не се чудим?

# 95
  • Някъде там
  • Мнения: 15 941
И аз чакам актуална информация.
По прогнозите не го дават лошо но друго си е информация от мястото на събитието.🙂

# 96
  • Мнения: 9 092
Ако не вярвате на синоптиците, защо мислите, че някой на място ще познае какво ще е времето за следващите дни? Ден за ден. В четвъртък привечер валя проливен дъжд и захладня, но вчера беше топло, слънчево, а морето най-чисто и спокойно за цяла седмица.

# 97
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 552
Здравейте! Ще се радвам да споделите някоя вила в близост, а и с изглед към морето от която сте доволни.

# 98
  • Някъде там
  • Мнения: 15 941
Здравейте! Ще се радвам да споделите някоя вила в близост, а и с изглед към морето от която сте доволни.
Ние сме доволни от
https://pochivka.bg/kashta-kalandzha-2-o41292 С изглед към морето на поляните. Тихо и спокойно.
Плажа не е далеч.

# 99
  • Мнения: 60
Здравейте.
Има ли някой скорошни впечатления от хотел Бела Виста. Храна, обстанова, плаж и забавления за деца.

Последна редакция: пн, 11 юли 2022, 12:31 от Не се сърди, човече

# 100
  • Мнения: 10 679
Влез в тази тема, в последните страници има отзив. Хората са си донесли дървеници от там..

https://m.bg-mamma.com/?topic=1455389

# 101
  • Мнения: 513
Здравейте.
Има ли някой скорошни впечатления от хотела.Храна, обстанова, плаж и забавления за деца.
От преди седмица. Перфектно е. Много добра храна, анимация, която запълва времето на децата (бяхме с 4 приятелски - на 10, 8, 5 и 3 - на никое не му е било скучно). В началото на сезона беше спокойно, но казаха, че е фул на макс хотелът за сезона.
ПП: при нас нямаше проблем с дървеници или изобщо с някакви инсекти.

# 102
  • Мнения: 1 406
От този сезон нямам, но след месец заминаваме за четвърта поредна година, което значи, че сме изключително доволни. Между другото миналата година си донесохме дървеници от така хваления Хот Спрингс, така че гаранция няма откъде ще си донесеш нещо.

# 103
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Това хотелът над Бутамята ли беше? Каниха ни преди няколко години на събиране. Нищо особено, да не кажа смотан хотел. А тоя, който им е разрешил да построят там тази кичозна грозотия е за обесване!

# 104
  • Мнения: 326
Моля да препоръчате изпитани кръчми в Синеморец - вкусна храна, чисти кръчми, нормални цени. Че това на което попадаме 3 ден е мърляви кръчми, полуфабрикати и нереални цени.
Благодаря предварително.

# 105
  • Русе
  • Мнения: 664
Моля да препоръчате изпитани кръчми в Синеморец - вкусна храна, чисти кръчми, нормални цени. Че това на което попадаме 3 ден е мърляви кръчми, полуфабрикати и нереални цени.
Благодаря предварително.
Какъв е флага на плажа днес? Ние сме в Ахтопол, вчера морето беше  бурно с червен флаг, но пуснаха да се къпеш. Днес вече е жълт, а утре мислим да отскочи до Синеморец, но ако не става за къпане няма да има смисъл затова Ви питам! Благодаря Ви предварително!

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 1 152
Синята Акула - две подредни години почти само там сядахме. Има и други добри заведения, но това си е нашето място. Храна, обслужване, цени - нямаме забележки. Трябва резервация за вечеря.
Горещо НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ  - Синеморска среща.

# 107
  • Мнения: 326
Моля да препоръчате изпитани кръчми в Синеморец - вкусна храна, чисти кръчми, нормални цени. Че това на което попадаме 3 ден е мърляви кръчми, полуфабрикати и нереални цени.
Благодаря предварително.
Какъв е флага на плажа днес? Ние сме в Ахтопол, вчера морето беше  бурно с червен флаг, но пуснаха да се къпеш. Днес вече е жълт, а утре мислим да отскочи до Синеморец, но ако не става за къпане няма да има смисъл затова Ви питам! Благодаря Ви предварително!
Вчера червен, днес жълт, къпахме се, но водата е хладка. Морето е бурно.

# 108
  • Русе
  • Мнения: 664
Моля да препоръчате изпитани кръчми в Синеморец - вкусна храна, чисти кръчми, нормални цени. Че това на което попадаме 3 ден е мърляви кръчми, полуфабрикати и нереални цени.
Благодаря предварително.
Какъв е флага на плажа днес? Ние сме в Ахтопол, вчера морето беше  бурно с червен флаг, но пуснаха да се къпеш. Днес вече е жълт, а утре мислим да отскочи до Синеморец, но ако не става за къпане няма да има смисъл затова Ви питам! Благодаря Ви предварително!
Вчера червен, днес жълт, къпахме се, но водата е хладка. Морето е бурно.
Благодаря Ви!

# 109
  • Мнения: 6 500
Какви са цените на шезлонги, чадъри и шатри тази година?

Миналата година се хранехме в Тръстиките, Панорама в Резово, Зафо и бистро Рай. Тази година не знам дали някое от тези заведения става, надявам се.

Последна редакция: пн, 11 юли 2022, 15:52 от sylviana

# 110
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Моля да препоръчате изпитани кръчми в Синеморец - вкусна храна, чисти кръчми, нормални цени. Че това на което попадаме 3 ден е мърляви кръчми, полуфабрикати и нереални цени.
Благодаря предварително.

На Синеморец имаше една, но си смени наемателя и вече не става. За друго не се сещам което да става в Синеморец. По-свестни ресторантчета има в Ахтопол. Там могат да се препоръчат едно или две.

# 111
  • Мнения: 326
Какви са цените на шезлонги, чадъри и шатри тази година?

Миналата година се хранехме в Тръстиките, Панорама в Резово, Зафо и бистро Рай. Тази година не знам дали някое от тези заведения става, надявам се.
Носим си чадър.
Не ни хареса Синеморец, но предплатили сме нощувки. А и за средата на юли, няма много хора. Но храната е отвратителна.

# 112
  • Мнения: 6 500
Жалко, че не ви е харесало. Ние ходим от повече от 20 години там, купихме и имот. Всеки път със съжаление установяваме как селцето се променя в недобра посока, но някак стана популярно и хората го налазиха. Ние си го помним от едно време - пустош и простор, но вече не е така.

# 113
  • Мнения: 856
Моля да препоръчате изпитани кръчми в Синеморец - вкусна храна, чисти кръчми, нормални цени. Че това на което попадаме 3 ден е мърляви кръчми, полуфабрикати и нереални цени.
Благодаря предварително.
Кои заведения сте посетили и какви са цените?

# 114
  • Мнения: 326
Жалко, че не ви е харесало. Ние ходим от повече от 20 години там, купихме и имот. Всеки път със съжаление установяваме как селцето се променя в недобра посока, но някак стана популярно и хората го налазиха. Ние си го помним от едно време - пустош и простор, но вече не е така.
Освен уникална природа, друго няма. Занемарено, неподредено, неособено любезен персонал, разкопани улици, вечер недостатъчно осветено, на места препълнени кофи с боклук и т. н.

# 115
  • Мнения: 56
Моля да препоръчате изпитани кръчми в Синеморец - вкусна храна, чисти кръчми, нормални цени. Че това на което попадаме 3 ден е мърляви кръчми, полуфабрикати и нереални цени.
Благодаря предварително.
       Ние сме доволни от Скрития мъж....вкусна храна и много добро обслужване.Има обедно меню за всеки ден ,а за вечеря трябва резервация ,защото винаги е пълно.На центъра до парка с люлките има готова храна ,но е отврат ,скъпо и всичко е преработено -не препоръчвам.Вече пет години подред ходим в Синеморец и се храним само на едно място,Хоризонт и те имат някой неща вкусни ,но хигиената е нула.А иначе за цените  наистина е скъпо и то не е от сега.Ако зависи от мен бих спала и се хранила в Ахтопол и ходила в Синеморец на плаж и то на Велека само.Ако имате възможност и ви се рискува отидете до Липите-неохраняем,но невероятен ,спокоен и разкошна гледка.

# 116
  • Мнения: 197
Здравейте,и ние ходим за 3-та година на Синеморец най-вече посещаваме плаж Силистар.За заведения мога да препоръчам Албатрос и един нов ресторант отворен на центъра Свети Георги намира се пред хотел Катерини миналата година се казваше Приятели.В този рссторант има най-хубавата прясна риба и на прилични цени.Също така препоръчвам Кръчматъ много любезен персонал и хубава кухня.Иначе за разлика от миналата година селото е празно .Голяма част от магазините не работят ,за инфраструктурата да не говорим.Селото е с уникална природа ,но се вижда че запада.

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 13 376
Да препоръчате бунгала в близост до плаж, с платена зона чадъри и шезлонги. Прозвъних почти всички бунгала в Ахтопол за желаните дати нямат свободни места и се оглеждам за другаде в района.

# 118
  • Мнения: 6 991
Здравейте, ние се върнахме преди 2 дни от Синеморец. Преди 10-11 години съм била там последно и не мога да правя кой знае какви сравнения Grinning Сега ми хареса, много ми беше спокойно.
Като заведения бяхме на плажното - Куцата Медуза, на Синята Акула и на Кръчматъ. В Синята акула вечеря за трима, с десерти и бира излезе около 70 лв. В Куцата медуза и Кръчматъ пак са горе-долу същите цени, но там детето не се тръшка за десерти Grinning и хапването излизаше 50-60 лв. Редовно хапвахме по една-две топки от Джелатерията - около 8 лв излизаше за 2 сладоледа. Някои обеди и вечери си ги правихме на терасата на къщичката, за тях пазарувахме от Woods Foods, мисля, че това беше най-близкият супер.
Бяхме в къщички Поляните, които са съвсем нови и съм сравнително доволна. Не са шумоизолирани и малко си чуваш съседите купонджии все едно са на твоята тераса, но иначе бива - има оборудвана кухня с кът за седене, две спални (втората е на втория етаж с отделен вход),  голяма тераса с кът за седене и маса, простир. Климатици има и в двете спални, телевизори има във всяка стая. Доста удобно се чувствахме в къщичката. Пускат кучета, ние нямаме, но в една от съседните къщи имаше гости с куче.
Плажът наблизо е Бутамята, може би на около 10 минути пеша, на него си ходехме и беше съвсем ок, особено за детето - не е дълбок, нямаше водорасли. Другите не сме пробвали.

# 119
  • Мнения: 237
В Синеморец най-често вечеряме в ресторанта на Каса Доминго. Скъпичко е, но поне получаваш прилично качество (за разлика от повечето други заведения там). Обстановката също е приятна.

# 120
  • Мнения: 6 500
Ние стягаме куфарите Simple Smile Много се надявам да не ми се налага сутрин да се надбягвам с хората с хавлиите по шезлонгите от 6.30 сутринта, че инак не знам дали ще успея да замъкна малкия до Липите с всички лопатки и камиончета.

# 121
  • Мнения: 800
Ние стягаме куфарите Simple Smile Много се надявам да не ми се налага сутрин да се надбягвам с хората с хавлиите по шезлонгите от 6.30 сутринта, че инак не знам дали ще успея да замъкна малкия до Липите с всички лопатки и камиончета.

Като видите кърпи върху шезлонга и няма никой, просто ги махнете и си седнете. Мятате ги на някой шезлонг отзад. Аз вече така процедирам. И после някой идва и почва "ама, ама...", но няма какво да кажат и си сядат отзад.

# 122
  • Мнения: 6 500
Просташко ми е да местя чужди вещи. А и момчето за таксите идваше в 7:30, някои хора идваха и плащаха за 5-6 комплекта шезлонги и чадъри на първа линия, мятаха кърпите и отиваха да си доспят. Т.е. те са си платили, друг е въпросът как ползват. И ние като отидем към 8 с децата, вече няма места. На касовите бележки пишат номерата на чадърите, после почват и скандалите, ако някой е местил хавлии и се е настанил на вече предплатено. Един мъж миналата година ми се похвали, че е предплатил за семейстното си за 10 дни и си имат запозено място за цялата ваканция.
Не ми е за първата линия, но малкият мъкне кофи с вода, тича и хвърчи пясък, играе на прибоя и вика, и е по-добре да е отпред, да не притеснява хората. Тръгваме към 11, някои от резервиралите още не са дошли. Sad

Последна редакция: вт, 19 юли 2022, 19:07 от sylviana

# 123
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
Настръхна ми косъма като чета. Да си на почивка и да ставаш сутрин рано преди всички, за да издебнеш да си метнеш хавлията и да си топ гъзара...на село.

# 124
  • Мнения: 800
Според мен е просташко да ставаш в 6 часа и да мяташ хавлии (тениски, детско сокче) върху шезлонгите. Скоро се върнах от Гърция, в 8 сутринта на плажа заварих две момиченца на около 10 години, които бяха завзели 5 от 10 чадъра на първа линия. Слагаха кърпи отгоре и обясняваха къде ще е чичо, къде баба... Ами извинявайте, ама това е прекалено. Аз си намерих шезлонг на първа линия, понеже и ние сме с малко дете и само заради това избегнахме скандала.
Забавното е че дойде една гъркиня, която просто взе една кърпа и я метна някъде отзад. Напълни ми душата. После нямаше какво да и кажат и си седнаха там.
В Гърция доколкото разбрах, в някои курорти ще започнат да глобяват при такива изпълнения. Дано някой и тук се усети да го направи.
Аз в България като цяло не ползвам шезлонзг, лежим си на кърпи и си носим чадъри, но това не значи, че тези неща не ме дразнят.

# 125
  • Мнения: 197
Прибрахме се вчера от Синеморец.Ходихме на плаж само на Силистар.Там е най-чиста водата.Бяхме само на първа линия чадър с шезлонги.Тук също имаше тарикати ,които се разбираха с човека който събира таксите да запазва чадъри.Спасителите не се занимаваха с това.Работното време му беше от 9ч,ние ходихме преди него и така се вреждахне.Последният ден закъсняхме и въпреки това имаше свободен чадър,но какво ни се случи накараха ни да се изместим на съседният чадър защото се объркал и трябвало да запази 2 съседни.Изместихме се и чадъра седя с табелката запазен цял ден без да дойде никой.

# 126
  • София
  • Мнения: 184
roanda 80, каква е цената на чадър и шезлонг на Силистар? Взимат ли вход за паркинг на колите?

# 127
  • Мнения: 197
roanda 80, каква е цената на чадър и шезлонг на Силистар? Взимат ли вход за паркинг на колите?
Цената е 5лв чадър и 5лв шезлонг.Не се плаща вход паркинг.

# 128
  • Мнения: 6 500
Да се включа отново с информация, най-вече за цените:
В сравнение с миналата година хората са по-малко. Вечер 1930-2130 трудно се намират места за хапване в по-известните заведения.
На плажа е спокойно, няма състезания за първи ред Simple Smile Плажът е разделен на 3 платени зони - в първата 2 шезлонга + шалтета + чадър + масичка са 25 лв., във втората 2 шезлонга + чадър са 15 лв., а в третата са само чадъри х 5 лв., ако искате, може да ви донесат шезлонги за 5 лв. /броя Хората се струпват в свободните зони, но ако не държите да сте най-отпред, места има целодневно.
Джетове за 110 лв./ 15 мин. и надуваеми банани, дивани и т.н. - 20 лв./ човек.
Кафе на плажа - 3 лв., сладоледи от масовите - 3-7 лв. Пици - 13-22 лв.
Не мога да преценя дали е по-скъпо спрямо други южни курорти.
Работят супермаркетът, сергията с плодове в близост, аптеката, Изипея, малките магазинчета за хранителни стоки. В супермаркета цените са 0,5-2-3 лева отгоре на тези, при които пазарувам в София (имам предвид най-вече млечни), няма голямо разнообразие. В Царево има Лидл, не съм ходила до там.

# 129
  • при него
  • Мнения: 1 216
Здравейте, има ли някой със скорошни отзиви за Бела Виста?

# 130
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 007
От къде може да си наемем двуместно кану и каква е цената за час? До моста ли има само?

Последна редакция: пн, 29 авг 2022, 11:31 от ❇Sisi_91❇

# 131
  • Мнения: 6 500
Да, под моста на р. Велека. Може да го направите по всяко време, не е нужно да спазвате часове. Мисля, че беше 25 лева/час/кану. Взимате, карате и плащате като се върнете, според времето, което се ползвали.

# 132
  • Мнения: 856
От плаж Велека също може да се наеме кану, по спомени, около 20 лв. за час беше миналата година.

# 133
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 007
Препоръчвам на хората в Синеморец да не стъпват в ресторант Шопска среща. Изключително мръсни покривки. Мислихме, че един човек изпълнява функцията на сервитьор, барман и готвач. Оказа се, че били двама. Не само ние чакахме много време за поръчките си, но и от другите маси. Сервитьорът, който беше бос през цялото време, няма никакво отношение. Да не говорим за поднасянето на храната - примерно порция от три кюфтета бяха сложени в една малка чинийка без даже някаква украса от обелка. Храната не беше толкова лоша, но всичко останало беше потресаващо.

# 134
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 007
Вчера се прибрахме от Синеморец. Времето никак не беше хубаво. На 02.09. вечерта е валяло порой и беше доста кално на места. На Бутамята реката беше се вляла в морето и за да се мине към скалата към Липите, трябваше да се влиза до кръста във водата, а имаше и вълни. На 03.09. и вчера ставаше за плаж.  Бяхме отседнали във Вила Юнгата.
Скрит текст:
До вилата се стига по стръмен черен път с коловози. Беше валяло предната вечер и беше много кално. В двустайния апартамент (№1) спалнята е малко тясна, няма място за второ нощно шкафче, а вратата почти опира в леглото. Имаше само няколко канала телевизия. През целия ни престой нямаше интернет (уж било от времето и щели да звъннат на техници, но така и не хванахме техен интернет). Банята беше леко амортизирана и имаше нужда от по-задълбочено почистване. Чашите за кафе бяха само две при положение, че апартаментът  е за четирима. Столчетата за терасата също бяха само две. Единичните легла са с широчина 70см. Къщата има удобна лятна градина, където може да се приготвя храна. Домакинята беше много любезна. Къщата е на спокойно място, близо до плаж Бутамята.
Веднъж хапнахме в ресторант Хоризонт. Доста чакахме за да ни обслужат. След като това не стана, трябваше да извикаме сервитьорка за да ѝ кажем да отсервира на предишните клиенти. Държеше се отвартително. Хапнахме и в Албатрос - сервитьорката, която ни обслужи, беше изключително мила и усмихната, в менюто предлагат интересни неща, порциите ни се сториха по-малки от обявеното в менюто (примерно пишеше, че пилешките крилца са 600 грама, а се оказаха доста по-малко).
Сладолед Рафи до парка - беше замръзнал и фунийките бяха много овлажнени, та не ставаха за ядене. Препоръчвам Gelateria Ti Amo - опитах няколко вкуса сладолед и всички бяха много хубави, продавачът е изключително любезен.
Времето не беше хубаво и така и не можахме да вземем каяк.   

# 135
  • Мнения: 237
"Хоризонт" за мене е ужасен ресторант, не знам защо толкова го харесват някои.
"Албатрос" е ок, имат някои много добри неща.
"Каса Доминго" - струва ми се, че доста са свалили нивото в сравнение с предишни години.
Хареса ни новото заведение "Котката". Скъпичко е, но храната и самото място са интересни.

# 136
  • Мнения: 3
За мен лично Синеморец е селце, с едини от най-красивите плажове и природа, които могат да се видят по нашето черноморие.
Жалко, че съществуват некадърни и целящи печалба собственици на хотели и семейни къщи, които не се отнасят със своите клиенти по възможно най-добрия начин.
Услугите, които те "предоставят" са  потресаващи-ниска, направо плачевна хигиена, лошо отношение към клиентите си, безобразно високи цени на предлаганите от тях стаи.
Такъв е случея с хотел "Шопска среща" или днешния носещ лъскавото име ''Sweet Suite'' на ул. "Бутамя" №22.
Отидохме това лято на почивка при тези хора, с възможно най-добрите си намерения. Още с влизането си бяхме посрещнати от жена, която ни прекара през страничен ход, който се води и централен на самия "хотел". Миризмата вътре на мухъл е толкова силна и направо задушлива, че едвам може човек да издържи. По коридорите, стигайки до "нашата стая" се сблъскахме
с детски обувки, щайги с картофи и торби, поставени буквално навсякъде по етажите.
Стаята се оказа с едвам течаща вода, мръсни и захабени столове, ужасен пек на малката и мизерна тераса и неимоверен шум от улицата.
Не искам да навлизам в повече подробности, тъй като сме сезирали съответните органи, отностно това как продължи цялата наша почивка при тези "гостоприемни'' собственици-Камелия и Руслан!
Не си причинявайте подобно отношение и такава почивка!
Жалко е!

# 137
  • Мнения: 1 613
В букинг от 81 отзива имат рейтинг 8.2. За комфорт оценката е 8.4, а за чистота 8.5. Най-ниска е за цена 8.1. Тазгодишните отзиви също са добри. Ясно е, че при този рейтинг не става дума за нещо уау, но не е и зле. https://www.booking.com/hotel/bg/ulitsa-butamya-22-ferienwohnung … mp;activeTab=main
П.П. В Airbnb е още по-добре, но там отзивите са само 12:

Последна редакция: чт, 08 сеп 2022, 14:27 от Мъфин

# 138
  • Някъде там
  • Мнения: 15 941
Милена имате ли снимков материал ?
Кофти е когато отидеш някъде с цел разпускане и преживееш неприятни моменти.
Ние от  къща за гости Каланджа сме много доволни. Тази година пропуснахме, че имахме други дестинации набелязани, но когато се връщаме, пак ще е там.

# 139
  • Мнения: 3
Милена имате ли снимков материал ?
Кофти е когато отидеш някъде с цел разпускане и преживееш неприятни моменти.
Ние от  къща за гости Каланджа сме много доволни. Тази година пропуснахме, че имахме други дестинации набелязани, но когато се връщаме, пак ще е там.
Мъфин за много голямо съжаление и ние заложихме на мненията от booking.
В крайна сметка всеки сам си преценява на какво и кого да вярва...

daviz за жалост не разполагам със снимков материал, тъй като ние напуснахме още на следващия ден.
Не съм човек, който някога си е позволявал да публикува каквото и да е в който и да е форум, било то и негативно, с цел да злепоставя или компоментирам някого!
Не целя да пускам "хейт", просто казвам истината, която за мен трябва да се знае от всички:)!

Последна редакция: чт, 08 сеп 2022, 16:55 от Milena Angelova

# 140
  • Мнения: 856
В Букинг за Синеморец има над 20 семейни хотелчета и къщи за гости, повечето от които с рейтинг над 8.5, немалка част са и над 9. Рейтинг 8.1 на фона на останалите не е добър и като цяло говори за доста компромисно място, според моя опит.

# 141
  • СИ
  • Мнения: 4 406
В Букинг за Синеморец има над 20 семейни хотелчета и къщи за гости, повечето от които с рейтинг над 8.5, немалка част са и над 9. Рейтинг 8.1 на фона на останалите не е добър и като цяло говори за доста компромисно място, според моя опит.

Точно. Рейтинг 8 в Букинг означава пълна дупка. Мене са ми малко странни оценките там и как точно се формират.
Хотелчетата из Синеморец не са нещо особено. Има няколко по-добри и това е. Кръчмите са масово зле и много зле. Някои имам чувството, че не са си сменяли покривките откакто са отворили преди 10 години, примерно.

# 142
  • Мнения: 365
Здравейте, има ли някой със скорошни отзиви за Бела Виста?

Здравейте, преди няколко години и аз съм ходил там, изкарахме си чудесно, но тази година мненията особено за храната са малко противоречиви. Иска ми се за догодина евентуално да направя ранна резервация, ако отзивите за последните години са добри. Благодаря.

# 143
  • Мнения: 56
Няма ли да има нова тема......чакаме мнения за Синеморец тази година?

# 144
  • Мнения: 6 255
Няма ли да има нова тема......чакаме мнения за Синеморец тази година?
Нова тема се пуска като настоящата стигне 50 страница. Очивидно за 2 години има толкова малко почитатели на Синеморец във форума след като сте едва до 10 страница.

# 145
  • Мнения: 6 500
Няма ли да има нова тема......чакаме мнения за Синеморец тази година?
Нова тема се пуска като настоящата стигне 50 страница. Очивидно за 2 години има толкова малко почитатели на Синеморец във форума след като сте едва до 10 страница.
Много ме радва, че има малко почитатели, дано така да си остане. Smiley

# 146
  • Мнения: 189
Някакви препоръки за къщи, особено с дете под 2 години?

Ние последно бяхме само двамата с ММ през 2021 в “Престиж” и бяхме доволни от цената спрямо условията, но не сме и търсили тогава нещо по-специално.

# 147
  • Мнения: 237
Здравейте!
Някой има ли скорошни впечатления от апарт хотел "Аполония палас" - Синеморец? Интересува ме храна, чистота на стаите, как стои въпросът с паркинга и шезлонгите на плажа?

# 148
  • Бургас
  • Мнения: 6 840
Когато ходихме преди 2 години:
Относно паркинга или паркираш в близката нива (черен път) или плащаш по 10лв на ден за закрит паркинг.
Храната е каквото си купиш от магазина или каквото си поръчаш от заведението в комплекса или в селото. Ние ядяхме в селото. Нехмога да дам отзиви за ресторанта. Помня само, че беше скъпо. В апартаментите има кухня. Чистотата на стаите е добра. Зависи от това дали е много натоварено и дали са наели читав персонал за сезона. Ние се паднахме в сезон с леко мързеливи молдовки. За шезлонгите на плажа Бутамята тази година беше по 5лв шезлонг/чадър, но не съм сигурна, защото ние ходим на Силистар.

# 149
  • Мнения: 787
Здравейте, аз имам питане за Синеморец, ако назад по-страниците е коментирано, кажете къде, за да се върна. Но ако не, искам да попитам за Вила Рея, били ли сте как ви се струва откъм разположение, хигиена, база?

# 150
  • Мнения: 56
Здравейте, аз имам питане за Синеморец, ако назад по-страниците е коментирано, кажете къде, за да се върна. Но ако не, искам да попитам за Вила Рея, били ли сте как ви се струва откъм разположение, хигиена, база?
     Вилата се намира на самия център,до нея са няколко заведения и и бързите закуски,не е близо и до двата плажа и най-вече мисля,че ще е шумно !

Общи условия

Активация на акаунт